• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ואולי זה לא זמן טוב להיכנס לבורסה?

אוליבר

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכל החברים בפורום,
הכותרת נשמעת כמו תירוץ של בעלי רגליים קרות, אבל אני תוהה- אולי עכשיו באמת זמן לא נכון להכנס לבורסה?
התגלגל לידי סכום כסף משמעותי מאוד (כמה מאות אלפים), והשאיפה היא כמובן ליצור תיק השקעה סולידי. הבעיה היא המחירים הגבוה של השוק, יחד עם הריבית האפסית וחוסר האטרקטיביות של האג"ח.

ברור לי שכסף במזומן/פק"מ מאבד בערכו, אבל יש גם פחד שאנחנו אובייקטיבית בזמן לא נכון להכנס למשחק, שכן למרות שיש לנו כוונה להמשיך ולהזין את התיק לאורך השנים הבאות- לא יהיה מדובר בסכומים כל כך גבוהים כמו שיש לנו כעת והחשש הוא שמהירידה העתידית, שעוד תבוא עלינו לטובה, לא נצליח להתאושש.
אודה לדעותיכם!

האם קראת שירשורים אחרים בנושא?

כל יום שעובר, הירידה הגדולה מתקרבת. זו ודאות מתמטית.
לאנשים עם מחשבה כמו שלך המציאו את הכניסה במנות, לשיעורין. לא כדאי כלכלית, אבל נכון פסיכולוגית. אגב, אפשר לשמור מנה אחת אחרונה ליום שלאחר הירידה הגדולה. במקרה הרע, תפסיד תשואה של כמה שנים על אחוז לא ניכר מכספך (ובינתיים תקבל עליו ריבית נמוכה באג"ח).

ולי עכשיו באמת זמן לא נכון להכנס לבורסה?
אולי באמת.
. הבעיה היא המחירים הגבוה של השוק, יחד עם הריבית האפסית וחוסר האטרקטיביות של האג"ח.
הכל גבוה! מניות, נדל"ן, שוק ההון בארץ ובחו"ל, אג"ח מדינה ואג"ח קונצרני.
הכל תוצאה של ריבית 0. זה מה יש.

הכל גבוה! מניות, נדל"ן, שוק ההון בארץ ובחו"ל, אג"ח מדינה ואג"ח קונצרני.
הכל תוצאה של ריבית 0. זה מה יש.
באופן דומה, טענה רווחת היא שכשהריבית תעלה הכל גם יקרוס: נדל"ן יירד כי עכשיו אנשים יוציאו משם את הכנס וישימו במניות; מניות יירדו כי עכשיו יש אלטרנטיבה בטוחה יותר באג"ח; אג"ח יירד כי סדרות חדשות יתנו ריבית גבוהה יותר; ואפילו מזומן יירד במובן שהאינפלציה תתגבר. השאלה אם תרחיש כזה שבו כל סוגי הנכסים העיקריים (הזנחתי זהב...) יורדים בו זמנית, הוא אפשרי בכלל? או שכל המנגנונים האלה יאזנו אחד את השני ובסוף ההשפעה על כולם יחד תהיה קטנה בהרבה מהצפי האפוקליפטי.

יודע שאין פיתרון בית ספר לשאלה ושלאף אחד כאן אין כדור בדולח, אבל אשמח לשמוע דעות.

• אהבתי
Reactions: ogi
שכשהריבית תעלה
היא עלתה

נדל"ן יירד כי עכשיו אנשים יוציאו משם את הכנס וישימו במניות; מניות יירדו כי עכשיו יש אלטרנטיבה בטוחה יותר באג"ח; אג"ח יירד כי סדרות חדשות יתנו ריבית גבוהה יותר; ואפילו מזומן יירד במובן שהאינפלציה תתגבר
אם אתה מאמין בתיאוריית השוק היעיל לא בטוח שגם כל אלו יקרו (כי העלאת הריבית הצפויה כבר תומחרה). לפחות לא בחדות האפוקליפטית כפי שציינת.

לא לגמרי מדוייק כי גם האינפלציה עלתה שם; הריבית הריאלית עדיין אפסית.
אם אתה מאמין בתיאוריית השוק היעיל לא בטוח שגם כל אלו יקרו (כי העלאת הריבית הצפויה כבר תומחרה). לפחות לא בחדות האפוקליפטית כפי שציינת.
טיעון מעניין ואני מאמין שנכון. כנראה שהבלימה במחירי הדיור מושפעת גם מציפיות הריבית (למרות שכחלון היה רוצה לזקוף את זה לזכותו) כמו גם הדשדוש במחירי האג"ח בשנים האחרונות.

באופן דומה, טענה רווחת היא שכשהריבית תעלה הכל גם יקרוס: נדל"ן יירד כי עכשיו אנשים יוציאו משם את הכנס וישימו במניות; מניות יירדו כי עכשיו יש אלטרנטיבה בטוחה יותר באג"ח; אג"ח יירד כי סדרות חדשות יתנו ריבית גבוהה יותר; ואפילו מזומן יירד במובן שהאינפלציה תתגבר. השאלה אם תרחיש כזה שבו כל סוגי הנכסים העיקריים (הזנחתי זהב...) יורדים בו זמנית, הוא אפשרי בכלל?
אם הריבית הריאלית תעלה מספיק אז בהחלט תרחיש סביר בעיני.
אם הכל עלה במשך כ10 שנים למה זה בלתי סביר שהכל יכול גם לרדת?

אם הריבית הריאלית תעלה מספיק אז בהחלט תרחיש סביר בעיני.
אם הכל עלה במשך כ10 שנים למה זה בלתי סביר שהכל יכול גם לרדת?
לא הכל עלה. שווקים בינלאומיים ומתפתחים מדשדשים כבר יותר מעשור. שזה למה אני מטה להם יותר משקל.

נתקלתי לא מזמן במחקר מעניין שעשו שבו בחנו מה ההפרשים בהשקעות פסיביות למשך 20 שנה. מה יקרה אם משקיעים סכום זהה כל שנה מחדש בתאריך הכי טוב להשקיע, בתאריך הכי גרוע להשקיע, משקיעים ישר בתחילת השנה כשמקבלים את הכסף, משקיעים על ידי מיצוע ההשקעה או שמים בבטחונות בבנק ולא משקיעים כי השוק יקר מדי.
התוצאות היו יחסית צפויות. מי שהשקיע בתאריך הכי טוב הרוויח הכי הרבה, אחריו מי שהשקיע ישר את הכסף, מיצוע ההשקעה היה באמצע, אחריו מי שהשקיע ביום הכי גרוע ואחריו מי שלא השקיע בכלל. הדבר המפתיע יחסית היה ההפרשים בין המשקיעים שלא היו דרמטיים כל כך במיוחד לעומת ההפרש לזה שלא השקיע שהיה דרמטי מאוד.
כתבתי על זה בהרחבה כאן אם בא לך לקרוא. לדעתי זה יכול מאוד לעזור עם הפחד להשקיע כשהשוק גבוה מדי. פשוט כי זה מראה שגם אם תשקיע בתזמון הכי גרוע שאפשר, בטווח הארוך זה לא משפיע יותר מדי.

וסתם אנקדוטה אישית, הפוסט הזה - מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו נכתב ב-2014 בערך בתקופה שהתחלתי להשקיע לראשונה. גם אז קצת חששתי להיכנס לשוק ההון כי הוא היה בשיא ומאוד גבוה. 3 שנים אחרי כשאני קוראת את זה, אני מסתכלת על הרווחים שיש בתיק ההשקעות ומבינה כמה שהפוסט הזה נכון ורלוונטי.

לבעלי הנסיון ועם יד על הלב, האם היו זמנים בהם היתה הסכמה כללית שהמחירים בשוק סבירים - ואולי אף נמוכים יחסית -
ושזה זמן טוב להיכנס ? אם נחזור למרץ 2009, כש"הדם זרם ברחובות" ובכל אולמות המסחר בעולם,
כמה אמרו שזה זמן טוב להיכנס ונכנסו ? האם לא חשבו ש"זהו זה, חל שינוי בסיסי וכדאי מאד להיזהר" ?
אם בכל פרק זמן נתון לרב המשקיעים יש את אותו מידע אז רק הפרשנות למידע משתנה וכך גם כיום,
כשהשוק ברצף עליות חזק וממושך. אנא תקנו אותי אם אני טועה ...

אם אתה מאמין בתיאוריית השוק היעיל לא בטוח שגם כל אלו יקרו (כי העלאת הריבית הצפויה כבר תומחרה).
לא חושב שנובע מתאוריית השוק היעיל שלא יהיו ירידות חזקות (אם כן אז התאוריה שגויה בוודאות) לפחות לא לפי התאוריה החלשה. איך אפשר לומר את זה אחרי כל הקריסות?

לא חושב שנובע מתאוריית השוק היעיל שלא יהיו ירידות חזקות (אם כן אז התאוריה שגויה בוודאות) לפחות לא לפי התאוריה החלשה. איך אפשר לומר את זה אחרי כל הקריסות?
אין כאן סתירה.

קריסות קורות בגלל דברים לא ידועים שלא תומחרו. בדיעבד זה נראה ברור למה 2008 קרה. קצת לפני רק למעט מאוד אנשים זה היה ברור (והם התעשרו כהוגן).

העלאות ריבית זה די דבר ידוע.

לא הכל עלה. שווקים בינלאומיים ומתפתחים מדשדשים כבר יותר מעשור. שזה למה אני מטה להם יותר משקל.
קיצר אתה מטה את התיק שלך לפי pe ?
אתה גם נותן הטייה למניות ערך לדוגמא vbr בה pe=16 ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
F Tradelines בכרטיסי אשראי אמריקאיים - האם משתלם? כנראה שלא ואולי מסוכן צרכנות פיננסית 10
1337justme לפטופ או מחשב נייח לצפיה בסרטי 4k ואולי משחקים צרכנות פיננסית 14
הנודדת מסגפנות לנהנתנות ואולי לא? יומני מסע אישיים 184
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 8
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 3
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה