• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התפטרות, ודמי אבטלה

@יעקב , מעניין מה שאתה אומר אבל יכול להיות שזכית מההפקר.
זה לא נכון. אני עזבתי את העבודה , לא הגעתי ללשכה או לביטוח לאומי עד שחלפו 90 ימים ואני מקבל הכל בלי בעיות

מחד :
רשום לך פה למטה במפורש כחול ושחור על גבי תכלת ש
https://www.btl.gov.il/About/faq/אבטלה/Pages/default.aspx
--------------------------------------------------------------
האם מי שעזב את עבודתו מרצונו, בלי הצדקה, יכול להיות זכאי לדמי אבטלה?
מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, ללא הצדקה, יתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיק את העבודה.

למרות זאת חשוב להתייצב בלשכת שירות התעסוקה סמוך ליום הפסקת העבודה, כדי לשמור על תקופת האכשרה הנדרשת.
---------------------------------------------------------------
מאידך ,( ואציין מראש שאני לא משפטן - אלא רק קורא זהיר)
הם אומרים א.) "חשוב" ולא הכרח....
ב.) הם מדברים על לשמור על תקופת אכשרה.
(תקופת אכשרה לדמי אבטלה היא תקופת העבודה ששכיר עבד לפני שהפך למובטל ובמהלכה היה מבוטח בביטוח אבטלה ושולמו עבורו דמי ביטוח לאומי.)

ממה שאני יודע צריכים 12 חודשים בשכר מ18 אחרונים על מנת לצבור תקופת אכשרה.... ומעריך שמי שלא יתייצב ישר בלשכה לאחר מועד התפטרותו לא יתחשבו בשלושת החודשים הללו כחודשים ששולם עבורם ביטוח האבטלה לעומת מי שכן התייצב.

@יעקב - יוכל להיות שלך היו 18 מתוך 18 חודשים אחרי שלא התייצבת היו לך 15 מתוך 18 שגם מספיקים ומי שיש לו 14 מתוך 18 חודשים עליו לחתום
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אבל אלו רק ספקולציות שלי מתוך ניסיון להבין את הנקרא.
אישית , במקרה של התפטרות ולאור הכתוב - הייתי מתייצב ישר עם התפטרותי בלשכה ומתפקד במהלך שלושת החודשים.
מקסימום , הייתי שואל את הפקיד בלשכת התעסוקה אם צריך להתייצב ואם הוא מאשר לי שלא.

@גיא ל נכון צריך 12 חודשי עבודה מתוך ה18 האחרונים אז ייתכן ובאמת רק מי שעבד מעל 15 חודשים רצופים יכול לא להתייצב ב3 חודשים הראשונים.

@יעקב תוכל קצת לפרט על התהליך שעברת מול הלשכה? שננסה להבין אם קרתה לך טעות נפלאה או שיש כאן משהו סיסתמטי... נראה לי שמשהו כמו שביל ישראל ב 3 חודשי המתנה עדיף על ביקור שבועי בלשכה ;)

ביקור שבועי בלשכה
רק אחדד
ביקור שבועי בחודש עד חודשיים הראשונים (או אפילו 3 במקרה של גיל מסוים) משמעותו לבוא לבנין של הלשכה, לשים טביעת אצבע במכשירים האוטומאטים, לקבל "פתק נוכחות" וללכת
אחרי שעובר הזמן שבו צריכים ללכת (מחוייבים) לעבודות שהם מציעים במקום פתק נוכחות תקבלי זימון לביזבוז יום שלם עם כל המובטלים הגנריים :)

@יעקב תוכל קצת לפרט על התהליך שעברת מול הלשכה? שננסה להבין אם קרתה לך טעות נפלאה או שיש כאן משהו סיסתמטי... נראה לי שמשהו כמו שביל ישראל ב 3 חודשי המתנה עדיף על ביקור שבועי בלשכה ;)
3 חודשים ראשונים לא עשיתי כלום ולא פניתי לאף גוף. לאחר 3 חודשים הלכתי ללשכת התעסוקה, נרשמתי ואז הגשתי תביעה לביטוח לאומי דרך האתר שלהם.
זהו.
מאז אני מגיע פעם בשבוע ל10 שניות. פעם ב4 שבועות אני צריך להיכנס לפקידה לפגישה תקופתית בה לא קורה כלום.
מעל גיל 35 לאקדמאים לא ניתן להציע עבודות לא קשורות.

@יעקב אתה חושב שזה קשור לזה שהמתנת 3 חודשים? שאולי איכשהו ספרו לך את 3 החודשים האלה רטרו?

@רוניק אני לא בטוח שהבנתי את השאלה אבל לא שילמו לי על 3 החודשים שלא התייצבתי (גם לא היו משלמים לי אם הייתי מתייצב).
כל התהליך קרה בדיוק כמו שהיה קורה אם היו מפטרים אותי, פשוט 3 חודשים מאוחר יותר.

@יעקב כן לכך התכוונתי. שאם היית מגיע יום אחרי שהתפטרת אולי היית צריך להגיע לחתום 3 חודשים ללא תקבול. אבל מכיוון שהגעת כבר 3 חודשים אחרי אז "ויתרו לך" על להגיע לחתום ללא תקבול עוד 3 חודשים.

@יעקב כן לכך התכוונתי. שאם היית מגיע יום אחרי שהתפטרת אולי היית צריך להגיע לחתום 3 חודשים ללא תקבול. אבל מכיוון שהגעת כבר 3 חודשים אחרי אז "ויתרו לך" על להגיע לחתום ללא תקבול עוד 3 חודשים.
לא חושב שויתרו לי. אני חושב שזה הנוהל

אני הגעתי מייד אחרי שהתפטרתי והפקידה אמרה לי לחזור עוד שלושה חודשים.
אמרתי לה שבאתר של ביטוח לאומי כתוב שצריך להתחיל להתייצב מייד ואני לא רוצה שיעשו לי בעיות והיא אמרה "כן, זה בסדר, תחזרי עוד שלושה חודשים"
לעומת זאת חברה שלי הגיעה רק אחרי שלושה חודשים והתווכחו איתה שהיא היתה צריכה להתייצב בהם ועשו לה בעיות.
נראה לי שזה תלוי לשכה...

האם אישה בחופשה ללא תשלום, לאחר לידה, זכאית לדמי אבטלה?

פה:
https://www.btl.gov.il/About/faq/אבטלה/Pages/default.aspx
רשום:
היא תוכל להיות זכאית לדמי אבטלה לאחר תקופת המתנה של 90 ימים שתחילתה נמנית מיום הפסקת עבודתה ( היציאה לחל"ת ).

האם ה90 יום נספרים באמת מהיציאה לחל"ת או ממועד הודעה ההתפטרות או ממועד סיום תקופת "הודעה מוקדמת"?

אני הגעתי מייד אחרי שהתפטרתי והפקידה אמרה לי לחזור עוד שלושה חודשים.
אמרתי לה שבאתר של ביטוח לאומי כתוב שצריך להתחיל להתייצב מייד ואני לא רוצה שיעשו לי בעיות והיא אמרה "כן, זה בסדר, תחזרי עוד שלושה חודשים"
לעומת זאת חברה שלי הגיעה רק אחרי שלושה חודשים והתווכחו איתה שהיא היתה צריכה להתייצב בהם ועשו לה בעיות.
נראה לי שזה תלוי לשכה...
הנוהל דורש פעם בשבוע
בפועל זה לפי החלטת הלישכה, ולכן אם פקידה שם אומרת לך לבוא בעוד 3 חודשים היא יודעת.
אני מניח שאם אין עבודות רלבנטיות ואתה רשאי.לסרב הם משנים את הנוהל בהתאם למצב העבודות.אצלם.

הנ"ל מדבר לדעתי, על מישהי שלא מתפטרת אלא סתם בחל"ת.
"אישה שיצאה לחל"ת לאחר לידה איננה דורשת עבודה, כי יש לה מקום עבודה אליו היא רשאית לחזור. היא בחרה לצאת לחל"ת כדי לטפלבתינוקה , עפ"יזכותה לפי חוק עבודת נשים ולכן היאאיננה זכאית לדמי אבטלה בתקופה זו . "

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מכירת אופציות בחברה בה עבדתי עקב התפטרות מיסים 6
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
ה הודעה על התפטרות פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה התפטרות מהעבודה וחלת פוסטים מאיכות נמוכה 30
I שאלה לגבי התפטרות לאחר חופשת לידה אוף טופיק 13
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Y מה עדיף ? פיטורים או חלת? או התפטרות כדין מפוטר אוף טופיק 2
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
yossidiv הודעה לפני התפטרות אוף טופיק 9
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרנות סל: גודל הקרן, עירוב מט"ח מסוג שונה, ודמי ניהול שוק ההון 8
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
A גמל להשקעה, סנופי ודמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B פנסיה גמל להשקעה עוקב מדד בשקלים ודמי ניהול שוק ההון 0
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
D מקדם המרה ודמי הניהול אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1
V פנסיה, הסדר ריסק ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
V קרן השתלמות לא פעילה ודמי ניהול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
N בחירת קרן פנסיה/קופ"ג/קרן השתלמות ודמי ניהול צרכנות פיננסית 5
R IRA ודמי ניהול נמוכים או הלוואה כנגד קרן השתלמות? שוק ההון 15
A גודל קופה או תשואה ודמי ניהול שוק ההון 22
A שער קניה ודמי ניהול בקרן מחקה ישראלית צרכנות פיננסית 3
adamshalev לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית 54
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
M שאלה לגבי ביטוח בריאות ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
לא חשוב שמות דמי ניהול מהחיסכון המצטבר ודמי ניהול מההפקדות צרכנות פיננסית 10
Lamur פרישה מוקדמת ודמי ניהול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Henchman34 צריך הבהראה על עמלת הפצה ודמי ניהול בקרנות נאמנות? שוק ההון 10
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2064
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
ב הלוואת margin בתקופת אבטלה? שוק ההון 2
C רטרו דמי אבטלה? מיסים 5
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5

נושאים דומים