• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה

• פותח הנושא vsr
  • פורסם בתאריך

vsr

משתמש סולידי
דירוג
10
אני יודעת שאולי זה לא לגמרי המקום אבל אני מאוד סומכת על המשתתפים בפורום ואשמח לשמוע דעות.

לאחרונה הגשתי מכתב התפטרות בחברה הממשלתית בה אני עובדת כבר יותר מעשור.
הצעד הזה נעשה בעיקר כי:
*לא ממש הסתדרתי עם המנהל שלי שהתחלף לאחרונה
*מיעוט אפשרויות קידום בחברה
*תחושת מיצוי וfomo שאם לא אעזוב עכשיו כנראה שזה כבר לא יקרה.

עזבתי לתפקיד תכלס די התחלתי (כלומר ירדתי בסולם הדרגות הארגוני) בשכר זהה למה שהרווחתי עד היום, פשוט כי הוא בגדול הוגש לי על מגש כסף, דהיינו, הוצע לי על ידי המנהל הקודם שלי בחברה שאליה עבר לפני כשנה.

דקה אחרי שהגשתי את מכתב ההתפטרות פורסם מכרז לתפקיד די בכיר בחברה הממשלתית.
בסיטואציה המוזרה שנוצרה אני כבר התחלתי עבודה חדשה לפני שבוע וחצי ובמקביל אני בחופש בחברה המקורית ומועמדת במכרז לתפקיד שהסיכויים שלי לקבל מאוד (אבל מאוד) טובים.
אני ממש מתלבטת מה לעשות.
אני יודעת שאם כבר אגש למכרז ואקבל את התפקיד יהיה לי קשה עד בלתי אפשרי לוותר. מעדיפה להחליט כבר לפני שזה סופי.

להישאר בחברה המקורית ולקחת את התפקיד הבכיר אומר - עליית שכר משמעותית (סביב 4-5 בנטו), מעבר מניהול זוטר לניהול ראשי צוותים וגידול במוטת השליטה/השפעה, מימוש ההשקעה כי על פניו זה בדיוק התפקיד שעבורו עבדתי כל כך קשה בשנים האחרונות.

אבל גם אומר -
להישאר לעבוד תחת מנהל שהוא נחמד ברמה האישית אבל בעייתי מאוד מקצועית, לעבוד המון מול גורמי מדינה שעייפתי ומיציתי אותם ממש,
עבודה אינטנסיבית, לנהל אנשים ותיקים עם קביעות שחלקם כבר עם היסטוריה של לעשות רק מה שבא להם ואני כמנהלת צריכה להתמודד או עובדים חדשים שיד על הלב, רובם לא משהו כי השכר ההתחלתי כאן נשחק ביחס לשוק וזה עוד לא ממש טופל.
אני עוד רגע בת 40 ואם אמשיך עכשיו באותה חברה כנראה שאמשיך לעבוד שם עד סוף הקריירה ואם לא אז כנראה שאהיה יותר מוגבלת לעבודות במגזר הציבורי לסוגיו.

עוד לא לגמרי גיבשתי דעה לגבי החברה החדשה אליה עברתי. זה עולם תוכן מורכב ושונה לחלוטין, אני אוכל שם יחסית בנחת להשלים פערי ידע מקצועיים שהיום קצת חסרים לי (כי עסקתי במשהו קצת נישתי), זו חברה עסקית אבל גם כאן זו חברה גדולה ובירוקטית ולא בטוח שיהיו לי הרבה אפשרויות קידום או שינוי בעתיד הנראה לעין.

אם אהיה כנה אז סביר שאם לא היה פער כספי משמעותי וקצת הגעגוע לחברים במקום הקודם אז כנראה שלא הייתי מתלבטת כל כך, מסיימת העסקה וממשיכה הלאה עם החיים שלי.

אשמח מאוד לשמוע דעות שונות שאולי יצליחו להוציא אותי מהבלבול, כי אני לא מצליחה לצאת מהפלונטר של עצמי.

הקפצה

אשמח מאוד לשמוע דעות שונות שאולי יצליחו להוציא אותי מהבלבול
חסרים פרטים להבנת התמונה המלאה.
למשל, מי משתי העבודות דורשת יותר זמן עבודה (ואחרי העבודה)? במקרה שאיזון עבודה-בית חשוב לך.
במקום העבודה החדש- את מתחילה במשכורת דומה לקודמת כדברייך, אבל מה עם אופק הקידום מבחינת השכר? לאו דווקא בחברה הזאת אלא כתוצאה מהתפתחות נוספת בכישורייך וידיעותייך שיובילו לתפקיד מעניין במקום אחר.
האם תחושת ה-FOMO שלך היא בהקשר של משכורת או בהקשר של טייטל?
את מתארת סביבת עבודה בעייתית במקום העבודה הקודם (מנהל שקשה לך איתו, עובדים חסרי מוטיבציה, שעמום ולחץ מעבודה מול גורמים אחרים, אינטנסיביות) ומצד שני ממעטת לספר מה טוב בחברה הנוכחית.
אולי כדי לצאת מהבילבול, תנסי לדמיין איך ייראה חודש עבודה שמוצא חן בעינייך (משכורת, שעות, יחסים, התפתחות) ולפי זה להבין איפה יהיה לך טוב יותר.

מי משתי העבודות דורשת יותר זמן עבודה (ואחרי העבודה)? במקרה שאיזון עבודה-בית חשוב לך.
העבודה הבכירה תדרוש הרבה יותר השקעה וזמינות. עד כמה שאני רואה בעבודה החדשה אוכל רוב הזמן לעבוד את ה 8-17 ולא יותר מזה. זה היה גם בין השיקולים לעזיבה כי עד לא מזמן עבדתי 25-30 שעות נוספות בחודש וחוץ מזה יצא לי לעבוד הרבה מהבית בלילות /סופ"ש על חשבוני.
במקום העבודה החדש- את מתחילה במשכורת דומה לקודמת כדברייך, אבל מה עם אופק הקידום מבחינת השכר? לאו דווקא בחברה הזאת אלא כתוצאה מהתפתחות נוספת בכישורייך וידיעותייך שיובילו לתפקיד מעניין במקום אחר.
האם תחושת ה-FOMO שלך היא בהקשר של משכורת או בהקשר של טייטל?
את מתארת סביבת עבודה בעייתית במקום העבודה הקודם (מנהל שקשה לך איתו, עובדים חסרי מוטיבציה, שעמום ולחץ מעבודה מול גורמים אחרים, אינטנסיביות) ומצד שני ממעטת לספר מה טוב בחברה הנוכחית.

אז ככה, החברה החדשה גדולה יותר והמיקוד שלה בתחום שלמדתי אז ההנחה הייתה שיהיו לי שם יותר הזדמנויות לקידום או לכל הפחות גיוון.
אחרי שהגעתי וראיתי במו עיניי, לא יודעת להגיד אם זה נכון או לא.
בנוסף היה רציונאל (שאחרים כן אישרו לי) שגם אם בסוף אחליט לעזוב משם זה יפתח לי דלתות נוספות כי הניסיון שלי יהיה מחברה עם מוניטין טוב יותר.
כל השיקולים האלה היו תחת הנחה שההזדמנות הבאה בחברה הקודמת תהיה רק בעוד כמה שנים בגלל מיעוט תפקידים ואפשרוית בחברה.
פתאום משום מקום הגיעה ההזדמנות הזו.
הטייטל והשכר בתפקיד המוצע בחברה הקודמת הם די מיצוי של אופק הקריירה שלי, כלומר, אלה התפקידים שאליהם אשאף כנראה בכל מקום שאליו אעבור אלא עם אעשה סוג של הסבה או קפיצה לתפקידי c level
הfomo זה בעיקר השכר. הטייטל זה נחמד מאוד לאגו אבל פחות משנה לי באמת.
מצד שני, אשכרה להישאר? ועוד במיוחד שכרגע הסיטואציה שם די מעצבנת ומתסכלת?

לפי כל מה שכתבת, נשמע שיהיה לך טוב יותר בחברה החדשה.
האם הפער בשכר מצדיק את כל מה שכתבת על החברה הקודמת? לא בטוחה.
תתארי לעצמך שאת נשארת שם, מקבלת את ההעלאה בשכר אבל סובלת נורא (כל מה שכתבת-עייפות, מיצוי וכו')-לא נשמע שזה שווה את זה.
אולי הגיע הזמן ''להתרענן'' בחברה החדשה.

על פניו זה בדיוק התפקיד שעבורו עבדתי כל כך קשה בשנים האחרונות
לא תמיד מה שאנו חושבים שצריך לקרות, באמת צריך לקרות. עובדה שהגשת מכתב התפטרות.

• אהבתי
Reactions: HHH
הfomo זה בעיקר השכר. הטייטל זה נחמד מאוד לאגו אבל פחות משנה לי באמת.
אם כך, נראה שדווקא החברה החדשה טובה לך יותר מבחינת פוטנציאל השתכרות בהמשך.
היות וגם שעות העבודה סבירות יותר, למה את מתלבטת?

אם כך, נראה שדווקא החברה החדשה טובה לך יותר מבחינת פוטנציאל השתכרות בהמשך.
לא ממש, מה שמוצע עכשיו בחברה הקודמת זה די הטופ שאני יכולה לצפות לו בתחום העבודה שלי בכלל, לא כל כך משנה החברה.
רק אם אגיע לתפקידים בכפיפות ישירה למנכ"ל אז בחברה החדשה השכר הרבה יותר טוב.

לפי כל מה שכתבת, נשמע שיהיה לך טוב יותר בחברה החדשה.
האם הפער בשכר מצדיק את כל מה שכתבת על החברה הקודמת? לא בטוחה.
תתארי לעצמך שאת נשארת שם, מקבלת את ההעלאה בשכר אבל סובלת נורא (כל מה שכתבת-עייפות, מיצוי וכו')-לא נשמע שזה שווה את זה.
אולי הגיע הזמן ''להתרענן'' בחברה החדשה.

לא תמיד מה שאנו חושבים שצריך לקרות, באמת צריך לקרות. עובדה שהגשת מכתב התפטרות.
אולי. זו בדיוק הדילמה.
מישהי שאני די סומכת עליה מהחברה הקודמת אמרה שלדעתה אני אמצא את המוטיבציה יחד עם התפקיד והאחריות ושגם לה היו תקופות לכאן ולכאן.
אני יכולה לדמיין את זה קורה, יש לי כבר דברים שאני חושבת עליהם עם שיפורים, דברים שארצה למכן, סוגיות שאפשר להיכנס אליהם יותר אבל אני באמת לא בטוחה שזה מספיק

בעיני: עבודה חדשה.

מה גם שבעיני יש היבט מוסרי של מישהו שאת מעריכה שהתאמץ כדי שתקבלי את העבודה החדשה הזו. איך את חושבת שהוא ירגיש אם תעזבי אחרי חודש?
שלא לדבר על הקשר בינכם ועל השם שלך בתעשייה סביבך.

מממ... אז איזה מהדברים נשמע שאני רוצה?
מבחינת מה שכתבת שחשוב לך, נשמע שהחברה החדשה שעברת אליה היא מה שאת רוצה - שינוי אווירה, התפתחות בנושאים שלא עסקת בהם קודם, שעות עבודה סבירות, אפשרות להתקדם שם או בחברה הבאה.
הכשל שלך הוא שעדיין לא השתחררת רגשית מחלקים מסוימים בחברה הקודמת (בעיקר קולגות שחיבבת) ובנוסף - המכרז לתפקיד בכיר יותר קורץ לך, אולי כי הטייטל/האגו חשובים לך יותר ממה שאת מוכנה להודות בפני עצמך.

זה ממש בטווח האפור, אין לי תשובה נחרצת. מה שהייתי עושה:
- ניגשת למכרז
- משתדלת להתקבל ומכינה בצורה יפה את הקרקע כך שזה גם ייקרה (למשל מדברת עם ממליצים)
- לא עברת את המכרז? תשקלי להיתפטר ותדעי שאכן ניסית ומיצית הכל במקום הנוכחי

לא ממש, מה שמוצע עכשיו בחברה הקודמת זה די הטופ שאני יכולה לצפות לו בתחום העבודה שלי בכלל, לא כל כך משנה החברה.
רק אם אגיע לתפקידים בכפיפות ישירה למנכ"ל אז בחברה החדשה השכר הרבה יותר טוב.
העבודה החדשה גם בחברה ממשלתית?
אם לא אני לא מבין איך את יכולה להיות כל כך בטוחה לגבי פוטנציאל שכר.

תודה לכולם.
נראה לי שאני סגורה יותר על החברה החדשה וזהו.
הרעיון של התפקיד הבכיר עושה לי בעיקר רע.
האגו שלי מנהל אותי והיה לי קשה לי לוותר.

תודה לכולם.
נראה לי שאני סגורה יותר על החברה החדשה וזהו.
הרעיון של התפקיד הבכיר עושה לי בעיקר רע.
האגו שלי מנהל אותי והיה לי קשה לי לוותר.
בהצלחה!

• אהבתי
Reactions: vsr
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
B התלבטות לגבי קופת גמל להשקעה והלוואה כנגדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קושי בתואר, התלבטות לגבי העתיד התפתחות אישית 8
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה