• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות

שניפ

משתמש רשום
דירוג
9
אני לא יודע לאיזו קטגוריה להכניס את זה אז אני אכתוב את זה פה.
אישתי ואני בפלוס של כמה עשרות אלפי שקלים. אני מעוניין להשקיע אותם אבל היא פוחדת משוק ההון כמו מאש. כלכלה לא מעניין אותה וניסיונות השכנוע לא עובדים. (בנוגע לחיסכון שכנעתי אותה כי זה יותר קל וברור) אני מעוניין להשקיע והיא לא.
מה הפתרון הכי טוב לדעתכם?
אנחנו זוג צעיר בלי ילדים. שנינו לפני 25.

נערך לאחרונה ב:
צודק אני אערוך.

פחד נובע בדרך כלל מבורות, הייתי ממליץ לך להפסיק לשכנע אותה אבל במקום לנסות לשכנע אותה שהיא תלמד על התחום, אפשר עם ספר, אפשר עם YOUTUBE באנגלית ואפשר גם פה בפורום או בבלוג.

פחד נובע בדרך כלל מבורות, הייתי ממליץ לך להפסיק לשכנע אותה אבל במקום לנסות לשכנע אותה שהיא תלמד על התחום, אפשר עם ספר, אפשר עם YOUTUBE באנגלית ואפשר גם פה בפורום או בבלוג.
+100

אישתי ואני בפלוס של כמה עשרות אלפי שקלים. אני מעוניין להשקיע אותם אבל היא פוחדת משוק ההון כמו מאש. כלכלה לא מעניין אותה וניסיונות השכנוע לא עובדים. (בנוגע לחיסכון שכנעתי אותה כי זה יותר קל וברור) אני מעוניין להשקיע והיא לא.

הייתי מנסה את הסרט הזה.
הסרט הכי טוב שראיתי על השקעה פסיבית. יש המון מומחים שמתראיינים, כולל זוכי פרס נובל. מאוד משכנע.

תקבע שתצפו יחד ותכין פופקורן ומעט אלכוהול D:

הייתי מנסה את הסרט הזה.
הסרט הכי טוב שראיתי על השקעה פסיבית. יש המון מומחים שמתראיינים, כולל זוכי פרס נובל. מאוד משכנע.

תקבע שתצפו יחד ותכין פופקורן ומעט אלכוהול D:
אנשים זקנים שהיא לא מכירה מדברים על כסף, נושא שמראש לא מעניין אותה. ממש משכנע.

אולי כדאי להתחיל מהשאלות הבסיסיות - מה היעדים שלכם בחיים, מה מטרת הכסף, איך תגיעו לייעדים הללו וכד.
כסף בסופו של דבר הוא אמצעי למטרה - ואם המטרה היא ארוכת טווח וכסף הוא אמצעי מרכזי להשגת היעד - אז השקעה פסיבית שלו יכולה להאיץ את השגת היעד (אולי אפילו בעשרות שנים).

הגישה שלי תהיה להגיד לה שאין כזה דבר לא להשקיע, וכשהיא חושבת שהיא מחליטה לא להשקיע, היא בפועל מחליטה להשקיע 100% מההון שלה במט"ח, ועוד במטבע אחד ללא שום פיזור.
הצגת הסיכונים שבאחזקת 100% מזומן לאורך זמן יכולה להיות התחלה טובה. (שים דגש על למדוד הון לפי כוח הקניה שלו. למשל: היום כוח הקניה של המזומן שלך הוא שנתיים מחיה, עוד ככה וככה זמן הוא יהיה שנת מחיה אחת - לכן אחזקת מזומן גרמה לך להפסד ממשי של כוח קניה, שזה מה שאכפת לנו ממנו)

הגישה שלי תהיה להגיד לה שאין כזה דבר לא להשקיע, וכשהיא חושבת שהיא מחליטה לא להשקיע, היא בפועל מחליטה להשקיע 100% מההון שלה במט"ח, ועוד במטבע אחד ללא שום פיזור.
הצגת הסיכונים שבאחזקת 100% מזומן לאורך זמן יכולה להיות התחלה טובה. (שים דגש על למדוד הון לפי כוח הקניה שלו. למשל: היום כוח הקניה של המזומן שלך הוא שנתיים מחיה, עוד ככה וככה זמן הוא יהיה שנת מחיה אחת - לכן אחזקת מזומן גרמה לך להפסד ממשי של כוח קניה, שזה מה שאכפת לנו ממנו)
אהבתי. מנסיון, הסבר ששם דגש על כוח הקנייה של הכסף מחלחל לאנשים. הם מתעוררים מאשליית הבטחון של הכסף מתחת לבלטות.

הייתי מתחילה בכך שתרצה או לא תרצה היא גם ככה כבר מושקעת. אם יש לה קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות וכדומה היא מושקעת בכל מקרה אז לפחות להבין מה קורה לכסף.
צריך גם להבין ממה הפחד שלה נובע? אצל בן הזוג שלי בהתחלה נתקלתי בהתנגדות ופחד עזים כי מהמשפחה שלו לימדו אותו ששוק ההון זה קזינו מסוכן כי איזה קרוב משפחה איבד את כל הכסף בבורסה. אז להבין מאיפה זה מגיע ולקחת את זה משם. אם זה בגלל פחד לאבד את הכל אז להתחיל לאט בסכומים קטנים ולהראות לה רק את ההצלחות, לאט לאט הפחד מתמוגג (זה עבד על בן הזוג שלי). אם זה בגלל שהיא חושבת שאתם לא מבינים כלום בהשקעות אז לכו על מוצר שמישהו אחר מנהל עבורכם כמו קרן נאמנות או פוליסת חיסכון. כמובן שאתה עדיין יכול לבחור שהמסלול יהיה פסיבי אבל היא תקבל את השקט הנפשי שהיא צריכה שמישהו שמבין בזה מתעסק בכסף שלכם. המפתח הוא להבין מאיפה ההתנגדות נובעת ולמצוא את השיטה / השקעה שתעזור להתגבר על ההתנגדות.

אחרי שהיא מבינה שהיא מושקעת בכל מקרה ואתה מבין מאיפה הפחדים שלה מגיעים אפשר לנסות להתקדם לכיוון חיסכון קבוע בהוראת קבע. אולי מהבחינה הזאת פוליסות החיסכון בחברות הביטוח עשו בשכל עם השם. הרי זה חיסכון לא השקעה מסוכנת בשוק ההון, אז אפשר לנסות את זה. אפשר לנסות לשכנע על ידי כך שתשימו חיסכון נוסף עבור הפנסיה בצורה של קופת גמל להשקעה שנועד לרפד יותר את גיל הפנסיה ולעשות זאת בהוראת קבע. הרעיון הוא לא לקחת את כל הסכום בבת אחת אלא לעשות את זה לאט לאט אפילו עם 100 שקל בחודש ועם הזמן להגדיל כשהביטחון שלה יעלה והיא תראה שזה לא מפחיד.

לקנות בן זוג בשקרים?
לדעתי אתה ממש רחוק.

לקנות בן זוג בשקרים. מאד מסוכן.
+1
לדעתי יש שתי אופציות טובות:
1. בן הזוג מסוגל ורוצה ללמוד על הנושא בעצמו, ואז משתכנע או לא משתכנע.
2. בן הזוג לא מעוניין ללמוד, ומשאיר את הנושא לבן הזוג השני.

בן זוג שלא מעוניין ללמוד, ומבצעים בו מניפולציות והסתרות, איך לומר, אנחנו בונים פה פצצת זמן.

+1
לדעתי יש שתי אופציות טובות:
1. בן הזוג מסוגל ורוצה ללמוד על הנושא בעצמו, ואז משתכנע או לא משתכנע.
2. בן הזוג לא מעוניין ללמוד, ומשאיר את הנושא לבן הזוג השני.

בן זוג שלא מעוניין ללמוד, ומבצעים בו מניפולציות והסתרות, איך לומר, אנחנו בונים פה פצצת זמן.

שאלה כנה, לא בציניות. אתה בקשר ארוך?

לקנות בן זוג בשקרים. מאד מסוכן.

למה בשקרים? בן זוג שלא מתעניין בשוטף זה לא נראה לי בעייתי להראות לו רק ימים שבהם יש עליות. זה בסדר שיש ירידות מדי פעם אבל אם בן הזוג לא שואל אף פעם מה המצב של התיק, למה זה בעייתי להראות לו את הפעמים שבהם התיק מצליח? לא משקרים שאף פעם זה לא יורד

למה בשקרים? בן זוג שלא מתעניין בשוטף זה לא נראה לי בעייתי להראות לו רק ימים שבהם יש עליות. זה בסדר שיש ירידות מדי פעם אבל אם בן הזוג לא שואל אף פעם מה המצב של התיק, למה זה בעייתי להראות לו את הפעמים שבהם התיק מצליח? לא משקרים שאף פעם זה לא יורד
אוי מותק, תראה התיק עולה!
....
מותק! בוא תראה איך התיק עלה יפה!
...
חומד! התיק שלנו מממש עולה טוב!
....
בעלי האהוב! חזה בתפיחה העצומה של נכסיינו!!
...
...
...
...
...
...
חמודה, תגידי מה עם הכסף?
אמממ.... תראה... ירד 35%...
מה???!??!!!!!????!?!?!???!?!?!!!???? איך עשית דבר כזה! לא סיפרת לי שזה יכול לקרות! איך קרה לנו האסון הזה!?!!??! מייד! נמכור תמכרי הכל!!!
וכו'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 16
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8