• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה של 2.3 מליון ש"ח, מדירה שתימכר.

טלפר

משתמש רגיל
דירוג
29
שלום רב חברים.
לאחר ארוע מצער במשפחה שבו אימי נפטרה, כבן יחיד - אני אמור לקבל את הדירה שהייתה ברשותה במרכז תל אביב.
דירה של 2.5 חדרים שעל פי כמה מתווכים, אפשר למכור ב2.4-2.3 מליון ש"ח.

אני בן 30, ואני מעוניין למנף את העתיד שלי, להגדיל את ההכנסה החודשית שלי ושוב להשקיע אותה, ובהמשך גם להתפתח ולגדול.
יש לציין שאני בעל עסק עם פוטנציאל הכנסה די משמעותי, שכרגע קצת בקיפאון מסיבות אישיות.

יש לי כמה רצונות וצרכים בסיסיים ודי משניים:
1)חיסול חובות מינימאלי - כולל חובות של אימי, יש מצב שביחד הכל מסתכם ב50-70 אלף ש"ח, שמזה בערך 34 הלוואות שלי.
2)השקעה מינימאלית(ביחס לסכום) בעסק של 80-120 אלף ש"ח
3)צורך מסויים בעזרה חודשית לא ידועה כרגע, לאבי, בשכירת דירה.

אני מעוניין לקחת את הסכום, ולמנף ולבנות תיק נכסים והשקעות מגוון.
אני מתייחס לזה כבוסט מאוד משמעותי לעתיד, והרעיון של החזקת נכס גם בחו"ל, לדוגמא בארה"ב וגם בארץ, בנוסף לתיק מניות ואגח, קופות גמל וסילוק חובות גורם לי לתחושה מאוד מעניינת ויציבה(גם אם זה לא בהכרח הדבר הנכון ביותר לעשות).
בנוסף-חלק קטנטן מהסכום בהכרח ילך על לימוד התנהלות פיננסית נכונה, בצורה קצת יותר מקצועית, אפילו בקורסים.
יש לציין שאני בהחלט מאמין בלקיחת אנשי מקצוע, יועצי משכנתאות ויועצים לתיקי נכסים/השקעות ובכלל מומחים והוא משהו שאני בהחלט לא מפחד ממנו. כמובן שצריכים למצוא את היועצים הנכונים והמועילים ביותר.

יש לי כמה שאלות שעולות מהרעיון:
1)לגבי מינוף משכנתא. הבנתי שזה יכול להיות צעד מעניין להגדלת האחזקות. האם זה אומר שאני לוקח חלק מסכום המכירה, קונה דירה להשקעה בארץ ולוקח עליה משכנתא של 50 אחוז?
האם קונים דירה להשקעה במימון עצמי מלא-לדוגמא ב900 אלף, ובעזרת המינוף של הדירה שבבעלותך מבקשים משכנתא לנכס אחר?
יש לציין שכרגע לצערי אין לי ערב שיכול לערוב לי.

2)איזה איש מקצוע יכול באמת לעזור לי לעשות סדר, לבנות תוכנית עסקית מתאימה ונכונה ולהתקדם בכיוון הנכון?

3)אשמח לשמוע מכם רעיונות וטיפים להתנהלות על פי המצב שהצגתי.

המטרות המוצהרות שלי הם מינוף וגדילה. אני מחפש הגדלת הכנסה וייצוב משמעותי לפני הקמת משפחה והמשך חיים, ולא רק חושב על הפנסיה. יש לציין גם שאני מבין את הראש של הסולידית-ושינוי דפוסי הוצאות ומעקב נדרש כאן בהחלט, אבל אני לא בהכרח מתחבר למינימאליזם.
אני כן מתייחס אל התהליך כדרך לשיפור משמעותי של איכות החיים גם כן.

מעריך כל עיצה ודיעה,
טל.

בנוסף-חלק קטנטן מהסכום בהכרח ילך על לימוד התנהלות פיננסית נכונה, בצורה קצת יותר מקצועית, אפילו בקורסים.
נראה כאילו אתה מתבלבל בסדרי העדיפויות שלך: קודם כל תלמד, אח"כ תקבל החלטות בשווי 2.5 מיליון שקל.
לעניין: למה למכור את הדירה? תשכיר את הדירה, תכסה את החובות הזניחים שלך, תסייע לאביך עם שכירות ואולי עוד ישאר לך עודף.

תנחומי על פטירת האם,
האם ההורים היו פרודים או גרושים?
מה, לאב לא היה חלק בדירה?
למה למכור את הדירה? תשכיר את הדירה, תכסה את החובות הזניחים שלך, תסייע לאביך עם שכירות ואולי עוד ישאר לך עודף.
+1

"יש לציין שאני בהחלט מאמין בלקיחת אנשי מקצוע, יועצי משכנתאות ויועצים לתיקי נכסים/השקעות ובכלל מומחים והוא משהו שאני בהחלט לא מפחד ממנו."
תיזהר מ-"אנשי מקצוע". רובם יתעניינו באיך לגזור עליך קופון גדול ככל האפשר.
תיזהר מהחלטות פזיזות, בייחוד עכשיו כשהשווקים הפיננסיים נמצאים במצב מסוכן.

שלום רב חברים.
לאחר ארוע מצער במשפחה שבו אימי נפטרה, כבן יחיד - אני אמור לקבל את הדירה שהייתה ברשותה במרכז תל אביב.
דירה של 2.5 חדרים שעל פי כמה מתווכים, אפשר למכור ב2.4-2.3 מליון ש"ח.

אני בן 30, ואני מעוניין למנף את העתיד שלי, להגדיל את ההכנסה החודשית שלי ושוב להשקיע אותה, ובהמשך גם להתפתח ולגדול.
יש לציין שאני בעל עסק עם פוטנציאל הכנסה די משמעותי, שכרגע קצת בקיפאון מסיבות אישיות.

יש לי כמה רצונות וצרכים בסיסיים ודי משניים:
1)חיסול חובות מינימאלי - כולל חובות של אימי, יש מצב שביחד הכל מסתכם ב50-70 אלף ש"ח, שמזה בערך 34 הלוואות שלי.
2)השקעה מינימאלית(ביחס לסכום) בעסק של 80-120 אלף ש"ח
3)צורך מסויים בעזרה חודשית לא ידועה כרגע, לאבי, בשכירת דירה.

אני מעוניין לקחת את הסכום, ולמנף ולבנות תיק נכסים והשקעות מגוון.
אני מתייחס לזה כבוסט מאוד משמעותי לעתיד, והרעיון של החזקת נכס גם בחו"ל, לדוגמא בארה"ב וגם בארץ, בנוסף לתיק מניות ואגח, קופות גמל וסילוק חובות גורם לי לתחושה מאוד מעניינת ויציבה(גם אם זה לא בהכרח הדבר הנכון ביותר לעשות).
יש לציין שאני בהחלט מאמין בלקיחת אנשי מקצוע, יועצי משכנתאות ויועצים לתיקי נכסים/השקעות ובכלל מומחים והוא משהו שאני בהחלט לא מפחד ממנו. כמובן שצריכים למצוא את היועצים הנכונים והמועילים ביותר.

יש לי כמה שאלות שעולות מהרעיון:
1)לגבי מינוף משכנתא. הבנתי שזה יכול להיות צעד מעניין להגדלת האחזקות. האם זה אומר שאני לוקח חלק מסכום המכירה, קונה דירה להשקעה בארץ ולוקח עליה משכנתא של 50 אחוז?
האם קונים דירה להשקעה במימון עצמי מלא-לדוגמא ב900 אלף, ובעזרת המינוף של הדירה שבבעלותך מבקשים משכנתא לנכס אחר?

2)איזה איש מקצוע יכול באמת לעזור לי לעשות סדר, לבנות תוכנית עסקית מתאימה ונכונה ולהתקדם בכיוון הנכון?

3)אשמח לשמוע מכם רעיונות וטיפים להתנהלות על פי המצב שהצגתי.

המטרות המוצהרות שלי הם מינוף וגדילה. אני מחפש הגדלת הכנסה וייצוב משמעותי לפני הקמת משפחה והמשך חיים, ולא רק חושב על הפנסיה. יש לציין גם שאני מבין את הראש של הסולידית-ושינוי דפוסי הוצאות ומעקב נדרש כאן בהחלט, אבל אני לא בהכרח מתחבר למינימאליזם.
אני כן מתייחס אל התהליך כדרך לשיפור משמעותי של איכות החיים גם כן.

מעריך כל עיצה ודיעה,
טל.

שלום לך, אני מציע לך לא למכור את הדירה.

מדובר פה באפשרות להכנסה סולידית חודשית של 6,300 ש"ח משכירות, במידה ואתה מתגורר בשכירות נכס זה יגדר אותך כנגד עליית השכירויות,
במרכז תל אביב, הדירות מניבות עליית ערך נומינלית שנתית ממוצעת של 5% בשנה כולל תקופות של שוק יורד, והכפלה נומינלית של השכירויות במשך 20 שנים, מדובר בנכס סולידי, קל למכירה, נוח למינוף (מומלץ), קל להשכרה, והדובדבן בקצפת זה גילך היחסית הצעיר, מאחר ותוכנית הרובעים אושרה לפני מספר חודשים, אזור זה יעבור טרנספורמציה אדירה במהלך השנים, הרכבת הקלה, תמ"א 38, פינוי בינוי.... מכל אלה תרוויח בגדול.

בהצלחה !

אתה יכול להשתמש בהכנסה הפסיבית מהדירה כדי לסגור חובות, לעזור לאביך וגם לבנות לאט לאט תיק השקעות.

ככל שתמעט בפעולות דרסטיות, תקטין את הסיכוי לטעות גדולה בזמן שאתה לומד להתנהל עם הון גדול בהרבה ממה שהיה לך עד לא מזמן.

מצטרף. אתה יכול לסגור חובות ולעזור לאביך ע''י השכרת הדירה. בינתיים ללמוד ולא לקבל החלטות פזיזות. אחרי שתלמד תחליט מה לעשות, ולא אחרי התייעצות חפוזה באינטרנט.

• אהבתי
Reactions: HHH
תגידו, רק אני רואה סיפורים מוזרים מסביב?
ממה שאני מבינה, ככה באופן שולי בסיפור, יש כאן אבא בתמונה שגר עם אמא עד שנפטרה ועכשיו צריך למצוא לו דירה אחרת כי הוא לא ירש את הדירה.
זה נכון או שאני טועה, טל?
כי אם זה נכון, זה נשמע לי ממש סיפור לא שיגרתי.
זה אומר שכרגע אתה לא מתפרנס? שיש לך חובות שהולכים ומעמיקים והדירה היא קרש ההצלה שלך?

לא הייתי ממהר למכור.
תשכיר אותה במשך שנה , תחפש שוכרים ,תלמד את השוק ותקבל ניסיון שיעזור לך לקבל החלטה עתידית על נכסים נוספים.

תוך שנה תכסה את החובות הזניחים .

ממה שאני מבינה, ככה באופן שולי בסיפור, יש כאן אבא בתמונה שגר עם אמא עד שנפטרה ועכשיו צריך למצוא לו דירה אחרת כי הוא לא ירש את הדירה.
מה הבעיה בזה?
אם הדירה הייתה שייכת לאם עוד לפני הנישואים (או שירשה אותו תוך כדי הנישואים), אז אכן היורשים הם הילדים ולא בן הזוג.

שלום לך, אני מציע לך לא למכור את הדירה.

מדובר פה באפשרות להכנסה סולידית חודשית של 6,300 ש"ח משכירות, במידה ואתה מתגורר בשכירות נכס זה יגדר אותך כנגד עליית השכירויות,
במרכז תל אביב, הדירות מניבות עליית ערך נומינלית שנתית ממוצעת של 5% בשנה כולל תקופות של שוק יורד, והכפלה נומינלית של השכירויות במשך 20 שנים, מדובר בנכס סולידי, קל למכירה, נוח למינוף (מומלץ), קל להשכרה, והדובדבן בקצפת זה גילך היחסית הצעיר, מאחר ותוכנית הרובעים אושרה לפני מספר חודשים, אזור זה יעבור טרנספורמציה אדירה במהלך השנים, הרכבת הקלה, תמ"א 38, פינוי בינוי.... מכל אלה תרוויח בגדול.

בהצלחה !
שאלה תיאורטית. לרוב ראיתי שאתה ממליץ לא לקנות דירה בארץ כי אנחנו בסוף סייקל של העליות. יחד עם זאת אתה ממליץ כאן לא למכור דירה. רציונליות, אלא אם אני מפספס משהו, מדובר בסתירה (עד כדי הבדלי המיסוי בין דירה ראשונה לשניה וכמובן תוך התעלמות מהעובדה שחרטה על משהו שלא עשינו קטנה מחרטה על שגיאה שעשינו).

אני שואל באמת מעניין כי אני בסיטואציה דומה. יש לי דירה במרכז שאני חש שזו שטות למכור אותה, אבל במקביל אני חושב שזו שגיאה להשקיע בארץ בגלל המחירים.

• אהבתי
Reactions: ogi
@yossik @בת העמק על פניו נראה כמו הטרלה, אבל אולי אני טועה.
חסרים מלא פרטים בשיקולים שלו.

@doc29 אני חושב שחלק מהעניין זה העלות הגדולה שקשורה במכירה/קנייה של נכס נדל"ן.
יכול בהחלט להיות מצב שבו לא משתלם לקנות נכס, אבל אם הוא כבר שלך גם לא משתלם למכור אותו.
בנוסף מחיר של טעות הוא הרבה יותר גדול. עדיף להשקיע זמן בללמוד ולהבין ורק אז להחליט מה עושים, כי אם אחרי כמה חודשים פתאום תבין שטעית יהיה מאוד יקר לנסות להחזיר את הגלגל.

שאלה תיאורטית. לרוב ראיתי שאתה ממליץ לא לקנות דירה בארץ כי אנחנו בסוף סייקל של העליות. יחד עם זאת אתה ממליץ כאן לא למכור דירה. רציונליות, אלא אם אני מפספס משהו, מדובר בסתירה (עד כדי הבדלי המיסוי בין דירה ראשונה לשניה וכמובן תוך התעלמות מהעובדה שחרטה על משהו שלא עשינו קטנה מחרטה על שגיאה שעשינו).

אני שואל באמת מעניין כי אני בסיטואציה דומה. יש לי דירה במרכז שאני חש שזו שטות למכור אותה, אבל במקביל אני חושב שזו שגיאה להשקיע בארץ בגלל המחירים.

היי, שאלה נכונה, אסביר את עצמי, מדובר בדירה קיימת, ירושה, ללא משכנתא, עובדה קיימת (אין פה החלטה לקחת הון עצמי עם מימון ולרכוש נכס מניב בעיתוי גרוע בשוק יורד,עם סיכוי גדול לתזרים חודשי שלילי).

מדובר בבחור צעיר חסר נסיון כמשקיע נדל"ן, הוא עלול למכור את הנכס ולקבל החלטות השקעה גרועות.

במידה והיה מדובר במשקיע נדל"ן מנוסה, או אם הוא היה מצהיר שהוא נעזר במשקיע נדל"ן מנוסה כדי להפיק את המיטב בעיתוי הנוכחי מהירושה שקיבל, בהחלט הייתי מציע לו למכור ולהשקיע כיום במספר מיקומים אחרים, לקבל תשואה התחלתית גבוהה יותר משכירות,
פוטנציאל גבוה יותר לעליית ערך,
פוטנציאל גבוה יותר לעליית השכירויות (במקומים שהתאוששו ממשבר כלכלי והשכר החל לעלות, משפיע ישירות על השכירויות),
להנות אפשרות של מינוף,
להנות ממיסוי נמוך יותר או ללא תשלום מס לחלוטין (תלוי בריבית המימון, ובפחת מבנה החדש שיווצר, שכיום הוא לא קיים עבורו).

כפי שאתה רואה, ההמלצה היא בהתאם למקרה ולנתונים.

היורשים הם הילדים ולא בן הזוג.
למיטב ידיעתי אם אין צואה, בן הזוג יורש חצי, והילדים יורשים חצי מהירושה.
אם הדירה בבעלות משותפת, אז חצי מהדירה שייכת לבן הזוג, והחצי השני לנפטר. החלק של הנפטר מתחלק כפי שציינתי, כלומר, בסיום התהליך בן הזוג מחזיק 3/4, והילדים רבע.
אם הדירה בבעלות ממלאה של הנפטר, אז בסיום התהליך בן הזוג יחזיק חצי והילדים חצי.
במקרה של הורים גרושים, בן הזוג לא מקבל חלק בירושה, וכולה עוברת לילדים.
לא ככה?

כן, עד כדי מה שכתבתי למעלה.
אם הדירה הייתה שייכת לאם לפני הנישואים, או שירשה אותו תוך כדי הנישואים מההורים שלה, אז אין לבן זוג חלק בירושה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
S פיזור בין קרנות של בתי השקעה שונים שוק ההון 1
F איך להוכיח בעלות על מוצר של השקעה שוק ההון 6
Y השקעה של 100% בנייר אחד שוק ההון 2
T השקעה של 1.5M לשנה+ שוק ההון 1
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מעקב אחרי s&p500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 27
T "ריבית נקובה מיועדות" במדיניות השקעה של קרן פנסיה - מה פירוש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השקעה לטווח של שנתים השקעות אלטרנטיביות 3
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
T השקעה ב-VT של Vanguard שוק ההון 4
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4
T השקעה לטווח קצר-בינוני של 6 שנים של 600K שוק ההון 2
J השקעה לטווח של 7 שנים שוק ההון 54
ב קיזוז הפסד הון של השקעה אלטרנטיבית בIRA מיסים 9
J השקעה זמנית של כסף לבנייה פוסטים מאיכות נמוכה 8
R השקעה לטווח של כמה שנים שוק ההון 48
M השקעה של כסף למטרת רכישת דירה שוק ההון 12
Elliott השקעה למרות הפרה של העיקרון הבסיסי ביותר התפתחות אישית 12
J השקעה במגרשים לבניה פרטית של רמ״י - איך מתמקצעים בנושא? נדל"ן 32
D השקעה של 3m - נדל"ן / שוק ההון/שילוב? נדל"ן 14
S השקעה ראשונה לטווח של 5 שנים שוק ההון 27
אשר השקעה במוצרי בבלאק רוק - ACWI או תהמיל של מספר מוצרים שוק ההון 9
S השקעה לתקופה של בין 5 ל 10 שנים שוק ההון 19
פ השקעה לטווח הארוך - הגדרת יעד וכח הקנייה של הכסף בעתיד שוק ההון 21
amikal השקעה במדדי מניות של הבורסה האמריקאית שלא דרך כל גוף ישראלי שוק ההון 11
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
A מיסוי של עבודה/השקעה מיסים 1
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M השקעה במניות של קרוזים? שוק ההון 17
O השקעה בקרן של קרנות שמנהל בנק אירופאי נדל"ן 9
ד השקעה בETF של קרנות ריט נדל"ן 19
ר השקעה חוזרת של דיבידנדים ב-IRA שוק ההון 13
א השקעה של 300.000 שקל לתקופה של כ 3 חודשים שוק ההון 5
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
A השקעה של 250K שמיועדים לפנסיה צרכנות פיננסית 2
מ השקעה משותפת בלי רישום של אחד הצדדים בטאבו, איך מחזירים את הכסף? נדל"ן 10

נושאים דומים

Back
למעלה