• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדדים באמצעות הוראת קבע

ואם ההדק יהיה אצלך ביד כל הזמן? נניח סמארטפון ושתי קליקים על כל אפליקציה - של הבנק ושל הברוקר
אני מעדיף לא להסתכל על הפורטפוליו כל חודש ולמעשה כיום אני משנה את הסיסמא לסיסמא שאני לא יודע מהי אחרי כל הפקדה, ומאפס אותה לפני כל הפקדה, כדי לא להיכנס לחשבון בין ההפקדות. זה כמובן מוסיף עוד קצת כאב ראש לעשות את זה ועוד סיבה לזה שאני מעדיף שזה יהיה אוטומטי לגמרי.

בהרבה אתרים שעוסקים בעצמאות כלכלית בארה"ב ממליצים להפוך את החסכון לאוטומטי. הנחתי שזו פונקציה מבוקשת.

אפילו להעביר כסף אחת לחודש ולקנות ETF באופן ידני אני לא מגיע
הנה פתרון פשוט וזול: אל תעשה את זה פעם בחודש.
פעם בחודשיים שלושה יתנו תוצאות דומות בטווח ארוך

פעם בחודשיים שלושה יתנו תוצאות דומות בטווח ארוך
לא בדיוק, כי אני אבזבז יותר מהכסף ואחסוך פחות. המטרה הייתה לבצע העברה בדיוק כשנכנסת משכורת.
אבל אתה צודק שאפשר להעביר כל חודש ולקנות ETF רק אחת לכמה חודשים ואז זה כנראה סוגר את הפינות.
אני אתחיל בזה.

*תוספת: עכשיו כשאני חושב על זה, את הפתרון הזה אפשר לעשות גם מול מיטב דש...

תודה!

עמלת קניית ה-ETF יותר זולה מההמרה לדולר, אז מה חוסך ההמתנה? את הפעולות?
חוסך את עמלות המינימום של חודשיים גם על המרה וגם על קניה, ובכל זאת חוסך באופן אוטומטי, כל חודש.

חוסך את עמלות המינימום של חודשיים גם על המרה וגם על קניה, ובכל זאת חוסך באופן אוטומטי, כל חודש.
על $4 דולר לא הייתי מוותר על תשואה של חודש (אני מניח 0.5% לחודש, 6% שנתי למניות), אבל כל אחד מה שנוח לו

על $4 דולר לא הייתי מוותר על תשואה של חודש (אני מניח 0.5% לחודש, 6% שנתי למניות), אבל כל אחד מה שנוח לו
הייתי מעדיף לעשות את זה כל חודש אבל אני לא רואה שלא מצריכה ממני לכתוב סקריפטים לIB...

הייתי מעדיף לעשות את זה כל חודש אבל אני לא רואה שלא מצריכה ממני לכתוב סקריפטים לIB...
לוקח לי 2 דקות להעביר כסף ל-IB, בהעברת זהב לוקח בין 1-3 שעות תלוי מתי שלחת.
ב-IB פעולות הקנייה לוקחות עוד 4 דקות.
אוטומציה זה נחמד, אבל לא אם זה בא על חשבון תשואה.

לוקח לי 2 דקות להעביר כסף ל-IB, בהעברת זהב לוקח בין 1-3 שעות תלוי מתי שלחת.
זה ניתן לעשות באופן אוטומטי מלא
ב-IB פעולות הקנייה לוקחות עוד 4 דקות.
זה ניתן לצמצם ל"הדק" שיקח 1 שניה, בוא נניח כניסה דו-שלבית לחשבון זה עוד דקה, גג

אני מסכים עם המשפט האחרון שלך, כשאני משווה "מספר דקות" מול כל דבר שערכו בכסף, "מספר דקות" מנצחות תמיד

אני שואף לאוטומציה לא בגלל הזמן שלוקח לי, אלא שאני לא מצליח להגיע ללהפקיד כסף חדש, וכשאני כן אז לפעמים אני מתחיל לנסות לתזמן את השוק.
זה גרוע מצידי ואני צריך להיות יותר ממושמע אבל זה קשה. מצד שני, אם אני הופך את כל התהליך לאוטומטי אז הבעיה הזו הופכת ליתרון, כי אז אני גם אחסוך באופן קבוע ולא אתזמן את השוק וגם לא אגיע ללשנות את ההוראות האוטומטיות.

אני שואף לאוטומציה לא בגלל הזמן שלוקח לי, אלא שאני לא מצליח להגיע ללהפקיד כסף חדש, וכשאני כן אז לפעמים אני מתחיל לנסות לתזמן את השוק.
זה גרוע מצידי ואני צריך להיות יותר ממושמע אבל זה קשה. מצד שני, אם אני הופך את כל התהליך לאוטומטי אז הבעיה הזו הופכת ליתרון, כי אז אני גם אחסוך באופן קבוע ולא אתזמן את השוק וגם לא אגיע ללשנות את ההוראות האוטומטיות.
אם ככה אז הוראת קבע בבנק לקרנות מחקות מדד ישראליות, על כל חסרונותיהם

אם ככה אז הוראת קבע בבנק לקרנות מחקות מדד ישראליות, על כל חסרונותיהם
לא יקרה, בגלל העמלות בבנק + דמי ניהול בקרנות הישראליות. במקרה הכי גרוע אכתוב סקריפט לIB אבל אני אופטימי שאוכל למצוא פתרון מדף.

לא יקרה, בגלל העמלות בבנק + דמי ניהול בקרנות הישראליות. במקרה הכי גרוע אכתוב סקריפט לIB אבל אני אופטימי שאוכל למצוא פתרון מדף.
תתחיל בלחפש דרך לעשות העברות מחזוריות (כל חודש) וקליטתן האוטומטית אצל הברוקר, זה יפתור לך בעיה ראשונה של "אי-הפקדת" כסף חדש

תתחיל בלחפש דרך לעשות העברות מחזוריות (כל חודש) וקליטתן האוטומטית אצל הברוקר, זה יפתור לך בעיה ראשונה של "אי-הפקדת" כסף חדש
זה קיים במיטב בוודאות (דיברתי איתם בטלפון) וכנראה גם בIB, לפי מה שנאמר קודם בשרשור.

מחייה את השירשור עקב מידע חדש ששמתי אליו לב
מדובר על חשבון IRA בבנק לאומי
hor.jpg

ניתן לבחור את כל הקרנות

טכנית, דרך בנק לאומי (ואני מניח שכל בנק שהוא גם ברוקר) ניתן להורות על הו"ק של רכישת ני"ע. יודע מנסיון.
אמנם, זה תהליך יקר יותר מאשר דרך IB, בעיקר בגלל עמלות ההמרה וכמובן דמי ניהול תיק, שעל פי רוב יקר יותר בבנק.

מחייה את השירשור עקב מידע חדש ששמתי אליו לב
מדובר על חשבון IRA בבנק לאומי
hor.jpg

ניתן לבחור את כל הקרנות
זה בדיוק מה שאני עושה בלאומי, קנייה חודשית עבור IRA, עובד כמו שעון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
B השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 21
B השקעה במדדים VS השקעה בחברות המדדים שוק ההון 5
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
yancuk השקעה במדדים שוק ההון 31
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
A השקעה במדדים סולידים שוק ההון 7
ט השקעה במדדים = לקנות ביוקר ולמכור בזול ? שוק ההון 26
Snoopy לאור קרן פנסיה S&P500, השקעה במדדים עכשיו- טרפת? צרכנות פיננסית 39
M מכשירי השקעה במדדים שוק ההון 1
N השקעה במדדים שוק ההון 16
R שאלותה טכנית לגבי השקעה במדדים מחוץ לישראל שוק ההון 3
ע השקעה במדדים + מומנטום כפול = WIN WIN ? שוק ההון 27
S השקעה במניות ולא במדדים שוק ההון 8
R השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 11
מרסלו השקעה במדדים שוק ההון 25
ע השקעה במדדים מעצמאית לקופת גמל עצמאית שוק ההון 31
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15
אלכס האם השקעה במדדים הורסת את הכלכלה? שוק ההון 6
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
D כדאיות השקעה בדירה שלישית נדל"ן 7
Y השקעה בזמן משבר: לקיחת הלוואות בסכומים גדולים עם ריבית נמוכה צרכנות פיננסית 8
Y בחירת השקעה בביטקוין: IBIT, BITW, והשקעה ישירה השקעות אלטרנטיביות 4
O השקעה בקרן חוב נדל״ן נדל"ן 10
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה