• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ביצירות אומנות - MASTERWORKS

omers66

משתמש סולידי
דירוג
8
היי, לאחרונה נתקלתי בחברה שנקראת MASTERWORKS
https://www.masterworks.io/
החברה הזו שהוקמה ב-2017 מאפשרת לאדם הפשוט להשקיע ביצירות אומנות.
זה עובד בערך כך:
החברה עוסקת במחקר, בקניה ובאחזקה של של היצירות
האדם הפשוט משקיע כסף ויכול לחכות 3-10 שנים עד למכירת היצירה או למכור את חלקו בשוק משני.
לא שאני מבין גדול, אבל היצירות הנרכשות הן ברמה גבוה, אנדי וורהול וכו.. יש דוגמאות באתר.
כמובן שיש דמי ניהול דיי גבוהים.

למה זה מעניין אותי? כי זה נשמע כמו דרך לא רעה לפיזור מעבר לשוק המניות (באג"ח אני לא נוגע כרגע).
יצירות אומנות שומרות על ערכן, תמיד יהיה להן ביקוש ובניגוד לגוש זהב שיושב בכספת, תמונה יפה אנשים עשירים אוהבים לשים על הקיר.

מה דעתכם בנושא?

דעתי הלא מבוססת:

* לא נזיל במיוחד
* מאוד נישתי (מתקשר לעיל)
* לדעתי השוק מבוסס על חוסר ידע של אנשים. מאיפה לך לדעת שמה שאתה קונה שווה כמה ששילמת עבורו, ושלא שילמת פי 10 ממה שהוא שווה? כנראה שלמי שמחזיק את היצירה, ביחד עם עוד מאות יצירות אחרות, יש ידע הרבה יותר טוב, והערכה הרבה יותר טובה לשווי האמיתי. אז למה שימכור לך מתחת לשווי שוק?
* תמיד האמנתי שהמחירים נובעים או מניצול חוסר ידע, או כמקלט מס ("קניתי קשקוש של פיקאסו במיליון דולר, שילמתי לאנשים כדי שיעריכו אותו בפי כמה וכמה מהשווי שלו, נניח 80 מיליון דולר!!1. עכשיו תרמתי אותו לעמותה כי אני כזה נדיב. מגיע לי החזר מס על ה-80 מיליון).

תזכור, בכל פעם שאתה קונה משהו שנראה לך עסקה טובה, בצד השני יושב מישהו שמכר לך ובטוח שהוא עשה עסקה טובה.

בעיקרון אני מסכים עם מה שכתב @FIREdesire , אבל במקרה הזה החברה לוקחת חמישית מהרווח...
מצד אחד זאת עמלה עצומה, מצד שני זה לא מופרך שיש להם יכולת (מקצועית) למכור ברווח.
בגלל שיש זהות אינטרסים זה יכול לעבוד.

בעיקרון אני מסכים עם מה שכתב @FIREdesire , אבל במקרה הזה החברה לוקחת חמישית מהרווח...
הרבה הרבה יותר.
חמישית מהרווח+דמי ניהול של 1.5% פר שנה ותוסיף:
דמי אחסה
עלויות ביטוח לכל התקופה
עמלות שמנות, כ20% +- ממחיר המכירה לגלריה או לבית המכירות הפומביות.
עלויות שינוע מבוטח פעמיים.

האמת נראה שיהיה קשה מאד להרוויח פה.

הרבה הרבה יותר.
חמישית מהרווח+דמי ניהול של 1.5% פר שנה ותוסיף:
דמי אחסה
עלויות ביטוח לכל התקופה
עמלות שמנות, כ20% +- ממחיר המכירה לגלריה או לבית המכירות הפומביות.
עלויות שינוע מבוטח פעמיים.

האמת נראה שיהיה קשה מאד להרוויח פה.
צודק,
לא נכנסתי לעומק ואני גם ממש לא חושב להשקיע בזה בעצמי.
התכוונתי להתייחס לכך שבזכות המודל של החברה הזאת, הגיוני להניח שיש שם עסקאות טובות וזה לא ripoff לגמרי.
זה, כביכול, פותר את הבעיה שהתייחס אליה @FIREdesire , הקיימת במסחר עצמאי של אומנות.

התכוונתי להתייחס לכך שבזכות המודל של החברה הזאת, הגיוני להניח שיש שם עסקאות טובות וזה לא ripoff לגמרי.
לא אומר שזה תרמית אבל למה להניח כזה דבר? 1.5% זה דמי ניהול גבוהים גם אם אין שום כלכליות לרכישות.
לדעת אם יש עסקאות טובות או לא אי אפשר לדעת, רק בעתיד נדע.

דעתי הלא מבוססת:
תזכור, בכל פעם שאתה קונה משהו שנראה לך עסקה טובה, בצד השני יושב מישהו שמכר לך ובטוח שהוא עשה עסקה טובה.
שמע אחי, אני יכול להגיד את זה על כל מניה שמישהו פה קנה אי פעם.
מסכים שזה מאד לא נזיל ונישתי.
הנזיל זה חיסרון, הנישתי זה כל הקטע.
שמעתי עליהם מהפודקאסט של ANIMAL SPIRITS:
https://animalspiritspod.libsyn.com/talk-your-book-investing-in-art-with-masterworks
אני חושב שמעניין להקשיב.
*הם בעיקרון מתעסקים רק עם יצירות של אמנים מהטופ 100 העולמי (מונה, פיקאסו וכו) - במכירות של יצירות כאלו יש ועדות חיצוניות שמוודאות את האוטנטיות של היצירות
*יש רכישות מאד סולידיות שאפשר לחשוב עליהן כמו אג"ח צמוד ויש רכישות יותר מסוכנות וספקולטיביות
*אני חושב שכמו שאמרו, המודל שהם עובדים בו מאחד ( to some extent) את האינטרסים של הלקוח והחברה. וכמובן שצריך לסמוך על הצוות מחקר של החברה שהוא מקצועי ולא OVERPAY ב AUCTION. בפודקאסט המנכ"ל שלהם אמר שהם נעזרים גם בחברות חיצוניות כדי לוודא את ההחלטות שלהם.
*לא שזה אומר המון, אבל בינתיים הם לא ספגו הפסד על יצירה שמכרו.
*היצירות שנרכשות מבוטחות (insurrance)
*מעניין לחשוב שאנשים קונים זהב שהוא סופר תנודתי כמעיין תעודת ביטוח ולעומתו יצירות אמנות נחשבות הן סופר יציבות.

יש רשימת המתנה ממש ארוכה על להיכנס אליהם. הצלחתי לעבור חלק מהתור ויש לי פגישה (זום) עם נציג שלהם היום לשמוע. אני חושב על להשקיע שם כמה עשרות אלפי שקלים, לא יותר, סתם בשביל טיפה פיזור.
אספר מה היה

נערך לאחרונה ב:
תעדכן זה נשמע ממש מעניין

היי, יש התפתחויות? לאחרונה נרשמתי ל masterworks אבל נתקעתי בשלב ההבנה של המיסוי. מנסה להבין האם אחרי דמי ניהול ומיסים שווה בכלל להיכנס לזה + איפה משלמים מס ואיך. הם יודעים להגיד שהם מספקים K1 לצרכי מס בארה״ב אבל לא יודעים לומר הרבה מעבר לזה

היי, יש התפתחויות? לאחרונה נרשמתי ל masterworks אבל נתקעתי בשלב ההבנה של המיסוי. מנסה להבין האם אחרי דמי ניהול ומיסים שווה בכלל להיכנס לזה + איפה משלמים מס ואיך. הם יודעים להגיד שהם מספקים K1 לצרכי מס בארה״ב אבל לא יודעים לומר הרבה מעבר לזה
להבנתי הלא מקצועית: רווח הון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה