• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

IB זה חשבון בנאמנות ולא על שמך? מה המשמעות של זה?
החשבון בIB הוא על שימך אבל החשבון בנק הוא של סיטיבנק ולא על שימך, הוא על שם אינטרקטיב והוא בנאמנות על שימך.
המשמעות של זה היא שמיטב לא מוכנים להעביר לשם לא כסף ולא ני"ע.

החשבון בIB הוא על שימך אבל החשבון בנק הוא של סיטיבנק ולא על שימך, הוא על שם אינטרקטיב והוא בנאמנות על שימך.
הני"ע גם רשומים בסיטיבנק ולא בחשבון באינטרקטיב? (בניגוד לארץ שלנו שזה בבית השקעות ולא בבנק)

הני"ע גם רשומים בסיטיבנק ולא בחשבון באינטרקטיב? (בניגוד לארץ שלנו שזה בבית השקעות ולא בבנק)
בסופו של יום אני לא יודע אבל כנראה שכן, בכל מקרה שאתה מעביר ני"ע אליהם זה לחשבון של סיטי על שמם בלבד.

3. להבנתי מסחר דרך ברוקר זר שאינו מנכה מס במקור מחייב אותך להגיש דוח שנתי למס הכנסה בכל מקרה (אסייג שלא עבדתי בעצמי עדיין עם ברוקר .

לפי מה שהבנתי מהחוברת של מס הכנסה, מחויבים להגיש דוח שנתי רק אם הייתה הכנסה באותה שנה, קרי דיבידנדים או רווחי הון או ריבית.

הסייג היחיד, הוא שצריך להגיש דוח שנתי בכל מקרה אם סך הנכסים בחשבונות הזרים שלך עולה על 1.8 מיליון ש"ח (לא מצוין אם זה מתישהו במהלך השנה או בסוף השנה).

בסופו של יום אני לא יודע אבל כנראה שכן, בכל מקרה שאתה מעביר ני"ע אליהם זה לחשבון של סיטי על שמם בלבד.
נשמע כמו הוראה הזויה. מזומן מבין, אבל ני״ע?
זה בבירור אנטי תחרותי. יכול להיות שתלונה לרשות ני״ע תוכל לקדם פתרון. אם זה מעניין מישהו.

לא - אינטראקטיב הם חבר בורסה וקסטודיאן כך שחוץ ממנו אין כלום בינך לבין המסלקה של הבורסה עצמה.
אם אתה רוכש מניות בבורסה האמריקאית בארץ אז בנוסף לבנק שלך יש את חבר הבורסה שאתה לא מכיר ולא מכיר אותך ולכן הבנק שלך (או בית ההשקעות) בארץ מוסיף עוד חוליה בשרשרת שמרחיקה אותך מהחזקת בעלות ישירה על המניות.

הדרך הכי פשוטה להבין אם המניות רשומות על שמך (לפי שם רחוב) או לא היא לבדוק אם אתה מקבל דיוור הביתה בנושא הצבעות של בעלי מניות.

זה בבירור אנטי תחרותי. יכול להיות שתלונה לרשות ני״ע תוכל לקדם פתרון. אם זה מעניין מישהו.
+1

מצד שני בנק הפועלים גובה מס גבוה מהמס שהוא צריך לגבות לפי החוק וזה לא מעניין אותו במיוחד (כפי שקישרתי בשרשור אחר וכפי שגם קורא בפורום הזה ציין בעבר).

המרווח יותר או פחות טוב מביטריידר?
ביטריידר אינם צד בעניין אלא מספקים תמיכה בעברית בלבד.
הפעולות שלך נעשות ישירות מול המערכת של אינטראקטיב והעמלה (באחוזים וכעמלת מינימום) שאינטראקטיב גובים ממך אם הגעת דרך ביטריידר גבוהה יותר מהעמלה שהם גובים אם פתחת חשבון אצלם עצמאית.
את פער העמלות הזה ביטריידר מקבלים לכיסם.

בכל מקרה כפי שציינתי המרווח הוא הפער בין מחיר ההיצע של המט"ח למחיר הביקוש של המט"ח במסחר הרציף ללא תוספת נוספת כמו שנהוג בארץ.

3) אם אני לא עושה פעולת מכירה בשנה מסויימת אני עדיין חייב להגיש דוח למס הכנסה:
3א) בהנחה שלא קיבלתי דיווידנדים באותה שנה?
3ב) בהנחה שקיבלתי דיווידנדים באותה שנה אבל מס מלא שולם בארהב?

לפי החוברת של מס הכנסה יש פטור מהגשת דו"ח למי שהכנסתו היא רק מ"הכנסת חוץ... שנוכה ממנה מלוא המס במקור, שסכומה אינו עולה על סך של 334,000 ₪".

רק יש לציין שיש גם את הסעיף "מי שהיה חייב להגיש דוח בשנת המס הקודמת, יהיה חייב להגיש דוח גם השנה, אלא אם פקיד השומה יפטור אותו מכך".

@פזרן
3א - לא חייב.
3ב - חייב, ויש סעיף נפרד של כמה מס נוכה במקור.
4 - לא קשה, אבל אני נעזרתי ברו״ח ומתכנן גם השנה, בין השאר בגלל דברים נוספים.
4א - ממליץ בחום להעזר ברו״ח.
4ב - לא.
4ג - יש דוח של רווחים ממומשים, דיבידנדים ומס שנוכה במקור. אתה מזין את המידע בשדות הרלוונטיים בטפסים של מס הכנסה ומצרף את הדוח של IB לדוח מס הכנסה.
4ד - מס הכנסה לא עובד בדולרים. אתה משתמש בשער יציג על פי מה שמתעוד בבנק ישראל. בתיאוריה אתה אמור להשתמש בשער יציג ביום הקניה ובשער היציג ביום המכירה לחשב את הרווח ״האינפלציוני״ (כאשר שער המטח משמש בתור מדד האינפלציה) ומשם לגזור את הרווח שחייב במס עם כל הסייגים הנלווים לחישוב זה שנוגעים לחישוב הפסד ורווח בתנאים שהמדד עלה/ירד, לכל פעולה מכירה באותה השנה (היו דיונים מפורטים בשרשורים אחרים). כאשר עשיתי את החישוב הזה והראתי לרו״ח הוא צחק עלי, לקח את סך הרווח הדולרי והכפיל בשער הדולר הממוצע לאותה שנה. המספרים יצאו די קרובים.

אני לא יודע על מה אני מדבר.
[הודעה זו נכתבה על ידי מחולל תגובות אוטומטי. גרסה 0.62.7 אלפא לא יציב. למחולל התגובות אין רשיון ייעוץ מכל סוג].

בין השורות זה גם מה שאני מבין, הסיבה הרשמית היא בגלל סיכון של הלבנת הון וכאלה, הדגישו בפני שאין שום בעיה להעביר ני"ע או כסף לחשבון בנק בחו"ל על שימך, כיוון שיש לי אחד כזה זה לא מסנדל אותי לגמרי, רק מסבך לי את החיים.
הדרך הכי פשוטה להבין אם המניות רשומות על שמך (לפי שם רחוב) או לא היא לבדוק אם אתה מקבל דיוור הביתה בנושא הצבעות של בעלי מניות.
אתה טועה.

נערך לאחרונה ב:
המרווח יותר או פחות טוב מביטריידר?
ישירות בIB: המרווח אותו מרווח אני חושב, משהו כמו 3 פיפס, על זה יש לך עמלה של עוד 2 פיפס עם עמלת מינימום של 2$
העמלות דרך BT גבוהות יותר ויש הנחות דרך הקבוצה של דעת.
בכל מקרה כפי שציינתי המרווח הוא הפער בין מחיר ההיצע של המט"ח למחיר הביקוש של המט"ח במסחר הרציף ללא תוספת נוספת כמו שנהוג בארץ.
טעות. על המרווח הזה ישנה עמלה של IB ועמלה גבוהה יותר דרך BT.

על המרווח הזה ישנה עמלה של IB ועמלה גבוהה יותר דרך BT.
אני לא שילמתי עמלה שכזו בכלל ואם אתה משלם עמלה שכזו אז תברר את הנושא שוב כי לא אמורה להיות עמלה נוספת.
כשרכשתי דולרים באמצעות השקלים וקיבלתי בפועל סכום דולרי זהה לסכום השקלי לפי השער שנתתי בפקודה עצמה ללא תוספות מרווחים.

**עריכה**
מי שרוצה לגשת ישר למקור:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=commission&p=fx

כשרכשתי דולרים באמצעות השקלים וקיבלתי בפועל סכום דולרי זהה לסכום השקלי לפי השער שנתתי בפקודה עצמה ללא תוספות מרווחים.
כי לא עברת את עמלת המינימום של 2.5$, אם היית ממיר סכום גדול יותר אז כן היו גובים ממך את העמלה, בIB זה עמלה של 2 פיפס, בBT אין לי מושג.

כי לא עברת את עמלת המינימום של 2.5$, אם היית ממיר סכום גדול יותר אז כן היו גובים ממך את העמלה, בIB זה עמלה של 2 פיפס, בBT אין לי מושג.
תודה - אז כל עוד אני לא ממיר יותר מ-250 אלף דולר בפעולה אחת לא ייגבו ממני את העמלה הזו.
נראה לי שאני יכול להתעלם ממנה למשך שארית חיי :)

מישהו יכול אולי לסכם מה המשמעות של שינוי המדיניות הזה על ישראלי שיש לו סכום שקלי ורוצה לקנות ניירות ערך בדולרים ישירות באינטרקטיב?

אי אפשר לנהל דיון פורה כשצד אחד מציג נתונים וצד שני לא.
הצגתי פעמים רבות נתונים רשמיים מהרשויות והגורמים הרלוונטיים, אתם בוחר להתעלם מהם מסיבותיך שלך.
המניות לא נרשמות לא על שימך ולא על שם הרחוב שלך, המניות רשומות על שם הברוקר.

מישהו יכול אולי לסכם מה המשמעות של שינוי המדיניות הזה על ישראלי שיש לו סכום שקלי ורוצה לקנות ניירות ערך בדולרים ישירות באינטרקטיב?
מעבירים לבנק ומהבנק לIB.

תודה - אז כל עוד אני לא ממיר יותר מ-250 אלף דולר בפעולה אחת לא ייגבו ממני את העמלה הזו.
סלח לי שאני קטנוני כי באמת מדובר פה על סכומים קטנים לכל הדעות אבל אני לא בטוח שאתה צודק:
לפי דבריו של פינגוין והתשובה שהוא קיבל בכתב מBT העמלה היא 0.007% עם מינימום של 2.5$.
כלומר אם אתה תמיר 50,000$ אתה תשלם 3.5$
אם אני אמיר 50,000$ אני אשלם 2$
אבל זה לא ממש משנה איך שלא מסתכלים על זה אפשר להחשיב את העמלות האלה בתור שוליות לחלוטין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה