• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

האם צריך לסחור במניות בשביל להנות משירות המרת והעברת מט"ח?
לביטריידר יש רף מינימום די נמוך, לא זוכר מה הוא בדיוק, אבל זה סדר גודל של כמה אלפי דולרים אם אני לא טועה (ללא ביטריידר יש עמלה חודשית של 10$).
כל עוד החשבון בברוקר עומד ברף הזה, את יכולה לעשות מה שאת רוצה איתו - להחזיק מזומן, להשקיע בקרן כספית, אג"ח קצר טווח, מניות וכד'.
ומשם את תוכלי להעביר שקלים ודולרים ולבצע המרת מו"ח כמעט ללא עלות - תלוי כמובן גם בהסדרי העמלות שיש לך עם הבנק משני הצדדים בנושא שליחת\קבלת כספים. כמובן שכל החשבונות צריכים להיות על אותו בן אדם, והסייג העיקרי שזה לדעתי עוד לא נבדק ודווח בפועל ע"י מישהו בפורום (העברת דולר מארה"ב -> IB -> המרה לשח -> שח לישראל).
עריכה: מי שרוצה לפתוח חשבון ב-IB (עם או בלי ביטריידר, לא משנה) שיקח בחשבון שעל כל רווח\דיבידנד שיווצר שם, יש לדווח ידנית למס הכנסה. חסכון בעמלות המרת מט"ח לא בהכרח שווה את הטרחה. אם רק מחזיקים מזומן או מחזיקים ולעולם לא מוכרים נייר ערך שלא מחלק דיבידנדים, אז לא אמור להווצר רווח שצריך לדווח עליו.

והסייג העיקרי שזה לדעתי עוד לא נבדק ודווח בפועל ע"י מישהו בפורום (העברת דולר מארה"ב -> IB -> המרה לשח -> שח לישראל).
אם מישהי/ו בפורום מעבירים בהצלחה דולרים מארהב, ממירים לשקלים ומעבירים לחשבון בישראל, אשמח מאוד לקבל עדכון. לא רוצה לשלוח את סבתא שלי להיות שפנת ניסיונות. בכל זאת, קשה לה אפילו לחתוך סלט ירקות בכוחות עצמה.

לטובת מי שנמצא ב-IB ולא מקושר דרך ביטריידר (אני היחיד?) ביררתי את הנושא:
אם אני לא טועה אז ציינתי זאת בשרשור (כנראה שרשור אחר - לא זוכר) ותייגתי אותך בשביל שתגיב כבעל חשבון ישיר אצלם.

מהי עמלת/ מרווח ההמרה שהם גובים
זו פעולה במסחר הרציף ולא פעולת המרה כמו שאנחנו רגילים כאן בארץ כך שזה לא רלוונטי.
(זה כמו שתשאל מה עמלת ההמרה כשאתה רוכש יחידות של VT ומוכר יחידות של VT - זה המסחר הרציף ואתה משלם את מרווח המחירים הרציפים בין ההיצע לביקוש ללא עלות המרה נוספת).

סבתא שלי יכולה להעביר כספים מחשבון דולרים על שמה בארהב לחשבון שקלים על שמה בישראל, ללא עמלה ובשער הרציף?
רק אם יש לה חשבון מסחר על שמה באינטראקטיב.
קחי בחשבון שאם היא מתחזקת חשבון מסחר באינטראקטיב (שלא דרך מתווך ישראלי) אז היא תאלץ לשלם עמלת אי פעילות חודשית.

האם צריך לסחור במניות בשביל להנות משירות המרת והעברת מט"ח?
לא - אבל היא עדיין צריכה את חשבון באינטראקטיב.

הסייג העיקרי שזה לדעתי עוד לא נבדק ודווח בפועל ע"י מישהו בפורום (העברת דולר מארה"ב -> IB -> המרה לשח -> שח לישראל)
זה לא משנה מהסיבה הפשוטה:
אתה יכול להעביר דולרים לחשבון באינטראקטיב בלי בעיה.
אתה יכול להמיר אותם לשקלים בלי בעיה.
ברגע שיש לך שקלים אתה יכול להעביר אותם לחשבון בישראל (שביצע לפחות הפקדה אחת באינטראקטיב!) בלי בעיה.

מבחינת אינטראקטיב לא מעניין אותם אם מכור הכספים הוא דולרי או שקלי.

נערך לאחרונה ב:
מה שאומר שכרגע IB יכולים לחסוך לי הרבה מאוד כסף כי עלויות ההמרה וההעברה התאפסו. מישהו יודע האם אפשר להעביר אליהם Etf בקלות ממיטב?

הוספתי סימן $
מקובל עליך?
זה לא צריך להיות מקובל עלי ואתה לא צריך לתת לי דין וחשבון.
אתה חוזר על מספר שהוא לדעתי לא נכון - תבדוק שוב.

אתה חוזר על מספר שהוא לדעתי לא נכון - תבדוק שוב.
תקשיב ציטטתי מהאתר שלך:
לקוחות ביטריידר משלמים על פעולות אלו עמלה של 5 דולר (עד לסך של 100 אלף דולר – מעבר לכך העמלה הופכת להיות לפי אחוזים משווי העסקה) אבל כחבר בקבוצת דיבידעת אני נהנה מהנחה של 50% בעמלה זו ולכן שילמתי 2.5 דולר בלבד.
תקן אותי מה פספסתי

תקן אותי מה פספסתי
שגם שם יש טעות...

**עריכה**
תיקון - אין שם טעות.
הציטוט שהצגת מתייחס לנתונים של ביטריידר עם עמלת מינימום של 5 דולר.

מישהו יודע האם אפשר להעביר אליהם Etf בקלות ממיטב?
אותי מעניין כמה חזק יחטפו כעת בתי ההשקעות בארץ (מיטב, IBI, אקסלנס)
האם תהיה נטישה המונית (הרי הקהל של בתי השקעות זה אנשים בעלי מושג שלא "שבויים" פסיכולוגית בידי הבנקים)
או מכה קטנה בכנף

אותי מעניין כמה חזק יחטפו כעת בתי ההשקעות בארץ (מיטב, IBI, אקסלנס)
האם תהיה נטישה המונית (הרי הקהל של בתי השקעות זה אנשים בעלי מושג שלא "שבויים" פסיכולוגית בידי הבנקים)
או מכה קטנה בכנף
לדעתי הם לא יחטפו כמעט כלום.
כמות האנשים שיודעים על זה קטנה ביותר (ורובה כאן בפורום) וגם מתוכם כמות האנשים שלא מפחדים מהצורך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה היא מינורית.
לעניות דעתי בסך הכל אנחנו מדברים כאן על בין מספר חד ספרתי לדו ספרתי נמוך של אנשים שבאמת יעבירו את התיקים שלהם.

כמו כן אל תשכח שאינטראקטיב לא מאפשרים מסחר בבושת תל אביב כך שמי שמתעקש על אג"חים של מדינה שמחקה את המטבע שלה (ואת ה-"מלווים" שהיא הנפיקה) פעמיים במהלך היובל האחרון גם יישאר בבתי ההשקעות/הבנקים בארץ.

יש דף אחד שמציג את כל הפרטים והעלויות של הקבוצה - זה המקור.

מה שאומר שכרגע IB יכולים לחסוך לי הרבה מאוד כסף כי עלויות ההמרה וההעברה התאפסו. מישהו יודע האם אפשר להעביר אליהם Etf בקלות ממיטב?
למיטב יש הוראה חדשה, הם מוכנים להעביר ני"ע לחו"ל אך ורק לחשבון שעל שימך ולא בנאמנות ככה שהם לא יסכימו להעביר לIB ני"ע.
תוכל להעביר ממיטב לחשבון הבנק שלך ומהבנק לIB.
או מכה קטנה בכנף
קטנה מאד, לפחות עד שהם יכנסו בתור חברי בורסה מלאים לארץ, אז לדעתי הם יהיו בצרה גדולה.

מיטב יש הוראה חדשה, הם מוכנים להעביר ני"ע לחו"ל אך ורק לחשבון שעל שימך ולא בנאמנות ככה שהם לא יסכימו להעביר לIB ני"ע.
IB זה חשבון בנאמנות ולא על שמך? מה המשמעות של זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21

נושאים דומים

Back
למעלה