• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית)

מה הכי טוב:

• סך הכל מצביעים
    14
@littleworm הם מבקשים ממני לחתום על מסמך עסקת ארביטראז'. כמוך, אני לא מבין למה - להבנתי הצנועה, אין כאן באמת ארביטראז' אלא רק 'המרה לוגית'.
חשבתי על שתי סיבות אפשריות למה - אחד, שהם עושים את ההמרה באיזו דרך מתוחכמת לא ברורה...?
בהקשר הזה, הם נניח לא יכולים, לטענתם, להמיר את 1183441 של אינבסקו (spxs) כי 'אין מספיק מלאי לנייר הבורסה הישראלית'. לא מבין מה זה אומר, ואם מדובר על משהו שקשור לסחירות יותר נמוכה של הנייר, שאת הקשר אליו אני לא מבין, הייתי מצפה שיעשו את ההמרה בחלקים...

וסיבה שנייה אפשרית, שאולי עצם פעולת ההמרה נכללת תחת משפחה של " פעולות ארביטראז' ", ומכאן המסמך שאני מחויב לחתום עליו. מיותר לציין שהבנק לא ממש יודע להסביר לי את זה.

אין לי בעיה עם עמלה, הם אפילו לוקחים עמלות סבירות (מעריך שפחות ממאה דולר לנייר), המסמך שלהם פשוט דרקוני ומדבר על הפסדים (שלא מוגבלים בגודל האחזקה), על יכולת שלהם לממש נכסים אחרים שלי על דעת עצמם וכו'.
@עוד 1
האם הסתדרת? מבקשים גם ממני לחתום על אותו המסמך

IBI לוקחים 250$ על המרה של נייר אחד (ונדמה לי שמעבירים לIB). יש פה עוד אנשים שהסתדרו עם בנק לאומי (או מצאו ברוקר משתלם לצורך זה?)

IBI לוקחים 250$ על המרה של נייר אחד (ונדמה לי שמעבירים לIB). יש פה עוד אנשים שהסתדרו עם בנק לאומי (או מצאו ברוקר משתלם לצורך זה?)
אצלי זה התחיל ב250, וכשבדקו במה מדובר עלה ל350

משתף כאן, אולי יעזור לאחרים.
בסוף העברתי ישירות מבית השקעות ישראלי (אי.בי.אי) אל IB את הנייר הזר (בלאקרוק MSCI ACWI) לאחר המרת נייר דואלי לISAC הלונדוני.
על ההמרה לקחו $350 (כנראה יחסית לשווי הנייר, איזור ה0.4%), ועוד $10 העברה לIB.
מסקר בנקים שערכתי (דיסקונט, מזרחי) זו העמלה הזולה ביותר שהוצעה לי וחוסכת כאב ראש של התמודדות עם הבנקים.

5) ממלאים את התאריכים והמחירים בהם קניתם את הני"ע כי IB לא מקבלים את המידע הזה.
אשמח לדעת איפה מילאת את זה בIB?
אני רואה שהנייר עבר במלואו ולא קיבלתי נוטיפיקציה למלא, אשמח לעזרה כי אתה לא הראשון שכותב שצריך לעשות את זה :)

אשמח לדעת איפה מילאת את זה בIB?
אני רואה שהנייר עבר במלואו ולא קיבלתי נוטיפיקציה למלא, אשמח לעזרה כי אתה לא הראשון שכותב שצריך לעשות את זה :)
זה באמת במקום לא אינטואיטיבי, תכנס באתר (לא באפליקציה):
Performance & Reports --> Tax Documents​
ואז בצד ימין למטה תחת Cost Basis יש לך גלגל שיניים ליד Position Transfer, תלחץ עליו והוא יביא אותך לעמוד שבו תוכל לבחור תאריך העברה מתוך כל העברות שעשית, מאמין שמשם תסתדר, בהצלחה!

בסוף העברתי ישירות מבית השקעות ישראלי (אי.בי.אי) אל IB את הנייר הזר (בלאקרוק MSCI ACWI) לאחר המרת נייר דואלי לISAC הלונדוני.
מדובר רק בנייר ערך אחד שהמרת לגרסה הלונדונית שלו ואז העברת ישירות מאיי.בי.איי ל IB ואת השאר השארת באיי.בי.איי?
אני שואל כי אני רוצה לדעת אם אפשר להעביר רק אחד או יותר מניירות הערך ולהשאיר את השאר בברוקר הישראלי שזה מה שאני מנסה להשיג.
אני לא רוצה להעביר את הכל ל IB כי אני רוצה את הפיזור של חלק פה וחלק שם וגם בגלל שיש לי ניירות ערך מסוימים שעדיף שיהיו בברוקר ישראלי ולא ב IB

נערך לאחרונה ב:
קראתי את כל השרשור ואשמח לקבל חוות דעת מאנשים שחוו את כל העברת הניירות האלו.

בהנחה ואני מתחיל עכשיו להשקיע כאשר אני מתכנן בעוד 20 שנה למשוך אחוז מסויים מהתיק, נניח 30%. במקרה זה יש יתרון גדול למכירה בשכבות ולכדאיות שבעוד 20 שנה הניירות יהיו בIB.

השאלה היא, האם כדאי כבר מעכשיו לפתוח חשבון IB ולחסוך את העברת הניירות בעתיד אך מצד שני להתעסק עם מס הכנסה (כנראה שארכוש גם קרנות אמריקאיות מחלקות ולא רק איריות).
או שעדיף לפתוח באקסלנס, לשלם עמלות גבוהות יותר עבור ניירות שלא נסחרים בארץ (30 אחוז מהתיק מורכב מניירות לא בשקלים), ורק בעוד 20 שנה לפני המכירה לבצע העברה.

מה דעתכם כבעלי נסיון?

מה דעתכם כבעלי נסיון?
אני חושב שזה קצת יומרני מצדך לדעת מה יהיה מצבך האישי בעוד 20 שנה, מצב המדינה ומצב המיסוי במדינה.
חסרונות של עבודה ב- IB: אין מיסוי ריאלי ויש להגיש דוחות מס.

לא מנסה לחזות מה יהיה המצב, אם ככה הבנת זו לא הייתה כוונתי.
אתה מתכוון שאין לדעת מה יהיה עוד 20 שנה ולכן עדיף לנצל את הנוחות של ברוקר בארץ ללא הגשת דוחות מס? (מיסוי ריאלי יהיה זניח לעומת מכירה בשכבות) ועוד 20 שנה לראות מה כדאי לעשות?

לא מנסה לחזות מה יהיה המצב, אם ככה הבנת זו לא הייתה כוונתי.
אתה מתכוון שאין לדעת מה יהיה עוד 20 שנה ולכן עדיף לנצל את הנוחות של ברוקר בארץ ללא הגשת דוחות מס? (מיסוי ריאלי יהיה זניח לעומת מכירה בשכבות) ועוד 20 שנה לראות מה כדאי לעשות?
אני חושב שמעבר לחסרונות והיתרונות הטכניים האובייקטיביים (כמו צורך או לא בלהגיש דו״ח), יש שיקולים יותר חזקים שהם מאוד אישיים ופחות תוכל לקבל עזרה בהם. לי באופן אישי נותן שקט נפשי שתיק ההשקעות שלי נמצא בארה״ב ולא בישראל, גם אם אני נתון לחוקי המס של ישראל.

אני חושב שמעבר לחסרונות והיתרונות הטכניים האובייקטיביים (כמו צורך או לא בלהגיש דו״ח), יש שיקולים יותר חזקים שהם מאוד אישיים ופחות תוכל לקבל עזרה בהם. לי באופן אישי נותן שקט נפשי שתיק ההשקעות שלי נמצא בארה״ב ולא בישראל, גם אם אני נתון לחוקי המס של ישראל.
אתה צודק שזה גם שיקול משמעותי.
תודה רבה

יש אולי ברוקר זר (לא IB) שמאפשר אחזקה של בלאקרוק שקלי למשל? ושאולי גם יכול לעשות המרה במחיר סביר?

יש אולי ברוקר זר (לא IB) שמאפשר אחזקה של בלאקרוק שקלי למשל? ושאולי גם יכול לעשות המרה במחיר סביר?
כן, בסכומים גבוהים ולא.

איזה, ומה זה 'גבוהים'?
כל הבנקים הזרים, מניח שכמה מיליוני דולרים יעשו את העבודה.
בזמנו שאלתי בנקאי בJPM אם הוא יכול לרכוש לי מניות בארץ בש"ח, תגובתו הייתה:
"We can buy you anything under the sun"

ומה עם ברוקר עם תנאים דומים לIB? נדמה לי שראיתי פעם שיש 10 כאלה.

ומה עם ברוקר עם תנאים דומים לIB? נדמה לי שראיתי פעם שיש 10 כאלה.
1. תנאים דומים במה? זה תלוי מה אתה צריך בדיוק. בגדול הם אחד התחרותיים בשוק.
2. לא כולם מקבלים ישראלים.
3. אף אחד מהם לא מקבל ש"ח.
4. אף אחד מהם לא ימיר לך ש"ח לדולר בשער טוב.
5. אף אחד מהם לא תומך במסחר באירופה ובישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
מ העברת הפסדים משנת 2023 מיסים 7