• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור

elyasaf

משתמש רגיל
דירוג
124
שבת שלום
ברצוני להעביר תיק השקעות אשר נמצא רק על שמי לאשתי (שלא על פי החוק)
מכיוון שאנו לא רשומים כנשואים בת.ז בית ההשקעות (מיטב ) אמרו לי שהדבר יחשב כארוע מס.
כמו כן הם אמרו לי שאם אביא אישור מפקיד שומה אפשר להמנע ממס זה.
לאחר אין ספור טלפונים, גם לרשות המס וגם למיטב, לא הצלחתי עדיין למצוא את הטופס/תהליך/אדם שיכול
לפטור אותי מהמס.
בחיפושי נתקלתי גם בסעיף החוק הרלוונטי לנושא , שלי (בלי הבנה מרובה בענייני חוק ומשפט) נשמע די ברור
כי אכן הדבר אפשרי
פטור ממס (תיקון מס' 6) תשכ"ה-1965 (תיקון מס' 22) תשל"ה-1975
97. (א) ריווח הון יהיה פטור ממס אם הוא נובע מאחד מאלה:
(תיקון מס' 13) תשכ"ח-1968 (תיקון מס' 132) (תיקון) תשס"ג-2002
(5) מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ;​

אם מישהו שמע/יודע/נתקל בעניין ויכול לעזור אשמח מאוד
תודה רבה
אליסף

כיוון שהחוק כתוב באופן שבמפורש מבהיר שהפטור תלוי בשכנוע פקיד שומה וכיוון שלא תקבל בכתב אישור ממס הכנסה על מאורע מס שעוד לא קרה, לדעתי אתה בעמדה שבה עליך קודם לבצע את ההעברה ורק אז להתמודד עם פקיד השומה ובתקווה לשכנע אותו.
בהצלחה ומקווה לשמוע עדכון לכש/אם תעשה את זה.

זו לא שאלה לפורום אלא לייעוץ פרטני.
מומלץ לזכור שלבני זוג יש גם חובות ולא רק זכויות כך שההצהר היום תחייב בעתיד במישורים נוספים.

# לא המלצה, לא יעוץ, לא מוסמך לכלום, לא יודע על מה אני מדבר!

יש עוד דרך שהיא כזאת: (מכיר את התנועה שמרימים את יד ימין מעל הראש ומכופפים אותה כך שכף היד פרושה אל מול אוזן שמאל?). זה הולך ככה:
מוסיפים את אשתך לחשבון, כשותפה. מחכים זמן מסוים אח"כ, וגורעים אותך.
זה אמנם אמור להחשב כאירוע מס, אך עד כמה שידוע לי הדבר מעולם לא דווח ומוסה בין ידועים בציבור.
זה נראה לי קצת עדיף מסתם להעביר ולקוות לטוב, אבל תחליט אתה. (או שהכי טוב תתיעץ עם גורם מוסמך לפני).
בהצלחה!.

לפי הבנתי (בעיקר ממה שאמרו לי במיטב) , הוספה של אדם שאינו אשתך בת.ז (אולי גם קרובים אחרים? )
תגרום לארוע מס - לא משנה אם "אעביר" לה את התיק או ש"אוסיף" אותה כשותפה ואחר כך אגרע את עצמי.

לצערי, ניסיתי לדלות עוד מידע השבוע ממיטב, והמענה שקיבלתי היה "צריך אישור מפקיד שומה" וכל בירור נוסף של:
איזה אישור/איך ואיפה משיגים אותו/מה בדיוק צריך להיות כתוב בו , נענה ב: "אני לא יכול לאמר לך" מכיוון שאני לא מבין בנושא...

למיטב הבנתי בית ההשקעות הוא זה שאחראי לתשלום המס בפועל (תקנו אותי אם אני טועה בבקשה) כך שלא נראה לי הגיוני
שאין שם מישהו שמבין קצת יותר בענין - אך לא הצלחתי להגיע לאדם כזה עדיין..

גרהם - לא הבנתי את המשפט השני שלך, ולדעתי זהו לא יעוץ פרטני. אני מניח שיש עוד
אנשים במצב דומה (ידועים בציבור ) שישמחו ללמוד על זכויותיהם לפי החוק במדינת ישראל

אשמח לעוד הארות והצעות..

גרהם - לא הבנתי את המשפט השני שלך,
פחות כדאי להיות זוג מאשר שני יחידים לצרכים שונים - מס שבח, חינוך, קצבאות ועוד. וזה עוד לפני שדיברתי על היחסים ביניכם.
אם אתה דורש הכרה כידוע בציבור לצרכי העברת תיק השקעות, הסטטוס הזה עשוי להיחשב גם לעניינים אחרים.

גרהם, ההכרה ב"ידועים בציבור" שקיימת היום במדינת ישראל נמצאת במוסד לביטוח לאומי בלבד - ולעניין ביטוח לאומי אנו נחשבים כזוג נשוי לזכות ולחובה.
לעניני רכוש - למיטב ידיעתי כל זוג שמקיים חיי כלכלה משותפים (לדוגמה: חיים יחד באותו בית מבחינה כלכלית ) יכול להיחשב
כידועים בציבור - והדבר רלוונטי כאשר ישנם סוגיות ממון (אשר אינם נידונות באותו הליך כמו זוג נשוי )
לצורך ענייני מס - מס הכנסה - אין הגדרה כזו "ידועים בציבור" כיום. יש נשוי (בת.ז) או לא נשוי.
ולכן - צריך כנראה לשכנע פקיד (שומה) שעל אף שאנו לא נשואים, יתחשב בנו החוק כאילו אנו נשואים (כך אני מבין את לשון החוק)
איך בדיוק עושים זאת מבחינה טכנית - זאת השאלה...

ד.א
אנו מוכרים כבר כידועים בציבור בביטוח לאומי (ולא למטרה זו, למרות שלדעתי זה לא משנה )
ד.א 2
הייתי שמח אם יתיחסו אלינו כזוג נשוי בכל המשמעות (לטוב ולרע ) אך כנראה שזה לא יקרה בישראל בקרוב

הייתי שמח אם יתיחסו אלינו כזוג נשוי בכל המשמעות (לטוב ולרע ) אך כנראה שזה לא יקרה בישראל בקרוב
מפתיע מאד מה שכתבת. כל הנושאים שהגיעו לבית המשפט עליהם שמעתי (והרבה לא הגיעו כי הזכויות ניתנו מראש) עליהם שמעתי הוכרעו לטובת הידועים בציבור.
אגב, ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בנושא זה, מטעמים מובנים.

אם תיק ההשקעות בניהול עצמי, אולי תעביר בצורה הדרגתית: בכל "פעימה" את ניירות הערך הנמצאים בהפסד באותה נקודת זמן ותייצר גם מגן מס וגם העברה ללא ארוע מס.

אני מניח שכשהוכרתם כידועים בציבור על ידי ביטוח לאומי הגשתם ניירת (תצהירים חתומים בפני עורך דין ?) אז אם אתה מגיש לפ"ש את אותם הניירות + אישור מביטוח לאומי זה די מכסה את הטענה שלך, כמובן שזה לא אומר שהפ"ש לא יקשה או ידחה ואז כנראה תצטרך להגיע לדיון משפטי, כתלות בגודל הנזק הכלכלי יתכן שהדבר הנכון זה להתיעץ עם משפטן בתחום המיסוי

עמיר , ישנו נתון נוסף שלא אמרתי - אני אזרח ארה"ב ( זאת הסיבה שמלכתחילה מניעה אותי להעביר את תיק ההשקעות ) ולכן הפתרון
פחות מתאים לי (התיק מורכב מקרנות ישראליות בלבד... )

תודה רבה לכולם על התשובות, אני מתכוון לנסות לפנות במערכת הממוחשבת (תודה YPV )- (למרות שאני לא בטוח שאני יכול לשלוח שם מכיוון שרשום
שהשרות כרגע ניתן רק ל"מייצגים" ואני לא בטוח מה זה אומר )
אם זה לא יעבוד אלך פיזית לפקיד שומה...

מבטיח לעדכן בהצלחה/פחות הצלחה
שבוע טוב

אני אזרח ארה"ב ( זאת הסיבה שמלכתחילה מניעה אותי להעביר את תיק ההשקעות )

איך אתה יודע איך האמריקאים יתייחסו להעברה הזו?
אמנם מותר לך להעביר לאשתך עד $147,000 בשנה כמתנה ללא מס, אך רצוי לבדוק שזה לא יחשב מכירה של הקרנות הללו.
בפוסט הזה: https://hodgen.com/can-i-give-away-my-pfic-without-paying-tax-on-the-gain/
יש טיעונים לכאן ולכאן.

לעניין ביטוח לאומי אנו נחשבים כזוג נשוי לזכות ולחובה
תוכל להרחיב על הזכויות והחובות שנגזרות ממעמד הנישואין בביטוח לאומי?

FIYaacov - האמת היא שבכלל לא חשבתי שאני צריך לדווח על זה...
פשוט הנחתי שאוכל להוריד את תיק ההשקעות מהFBAR (פשוט לא להזכיר אותו) וזהו...
די מבאס מה שאתה מעלה.

Glazgo - מנסיוני הקצר (פחות משנה ) בתור ידוע בציבור, עד עכשיו נתקלתי רק בנושא שadamshalev הזכיר :
פטור "עקרות בית" מתשלום דמי ביטוח כל עוד בן זוגם עובד ומשלם. אבל אני מניח שיש לכך עוד משמעויות בהמשך החיים

האמריקאים (לפחות בקליפורניה אותה בדקתי) הרבה יותר גרועים / טובים מישראל בנושא של הכרה בידועים בציבור. כלומר, לא מכירים בכלל.

האמריקאים (לפחות בקליפורניה אותה בדקתי) הרבה יותר גרועים / טובים מישראל בנושא של הכרה בידועים בציבור. כלומר, לא מכירים בכלל.
צודק. במקרה שאין הכרה ההגבלה השנתית על מתנה הוא 14,000 דולר. על ההפרש צריך לשלם מס, או לקזז מהתקרה למס ירושה.

די מבאס מה שאתה מעלה
לא אני כתבתי את החוקים. אם כבר מה ש @גרהם העלה הרבה יותר מבאס.

אבל אל תאמר נואש, בדקת את חבות המס האמריקאית מהתיק שלך? אולי תוכל להעביר אותו לזוגתך בפטור ממס כאן בישראל (בכפוף לאישור פקיד שומה), וחבות המס שלך לארה"ב תהיה מינימלית. תזכור שהחישוב של רווח שם שונה מפה ותלוי בשער הדולר ביום שקנית וביום שמכרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה