• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנדסה: הטכניון VS אריאל

ilanmer

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם!
יש לי התלבטות; להתחיל השנה לימודי הנדסה באוניברסיטת אריאל, או לשפר ציונים ולהתחיל שנה הבאה בטכניון.

אני בן 23 ואני מרגיש כבר לחץ להתחיל ללמוד:00

קראתי פה שבסוף משנה ההשקעה שלי במקצוע, ולא מוסד הלימודים. אבל בהינתן הבחירה הקיימת, מה עדיף לדעתכם, ולמה?

נערך לאחרונה ב:
אריאל זה ברמה של מכללה טובה, הטכניון זה הטכניון, הוא בר השוואה רק לאוניברסיטאות טובות אחרות בארץ (ת"א, העברית, ב"ש).

• אהבתי
Reactions: HHH
ההבדל בתואר בסופו של דבר משמעותי? והאם הוא נובע בעיקר מהיוקרה, או מרמת הלימוד במוסד?
למדתי בבן גוריון ואחותי בטכניון.
אצלי עיתון הסטודנטים היה מורכב מפרסומות לפאבים והמבורגרים, אצלה ,כל החברות הכי גדולות מפרסמות מודעות לגיוס עובדים.

להתחיל השנה לימודי הנדסה באוניברסיטת אריאל, או לשפר ציונים ולהתחיל שנה הבאה בטכניון.
הגם שאין ספק שהטכניון יוקרתי (ואיכותי) יותר, לא בטוח שדחיית הלימודים בשנה תתן לך ערך. בנוסף, הלימודים בטכניון קשים יותר ואם יהיה לך ממוצע נמוך יחסית (פחות מ- 75) אז לא בטוח שזה יהיה יתרון.
אם מתחילים לעבוד במקצוע כבר בשנה השלישית או הרביעית ללימודים, זה גם מצמצם מאד את הפער ונותן לך ניסיון.
אם אתה מתכנן על המשך לימודים גבוהים, שווה להשקיע.
גם לא כתבת באיזה מקצוע הנדסי אתה מתכוון לעסוק. גם לזה יש משמעות מבחינת בחירת מוסד לימודים.

ההבדל בתואר בסופו של דבר משמעותי? והאם הוא נובע בעיקר מהיוקרה, או מרמת הלימוד במוסד?
מניח שגם וגם במידה רבה צפויים פערים ברמת הלימודים והסטודנטים במוסד.
לשוק העבודה היוקרה משחקת תפקיד מרכזי.

אני הייתי נוטה לטכניון / אוניברסיטה אחרת, אם אתה מעריך כי בסבירות גבוהה תצליח להתקבל עוד שנה. השוק תחרותי שווה להשקיע.

על איזו הנדסה מדובר?
בטכניון אפשר לעבור פקולטה אחרי שנה אם יש לך ציונים טובים (בשנה הראשונה הקורסים מאוד דומים בין ההנדסות השונות), אולי אתה יכול להתחיל כבר השנה בפקולטה אחרת ולעבור בהמשך.

באופן כללי אם אתה שואף למצוינות לך לטכניון. הלימודים ברמה גבוהה, האנשים ברמה גבוהה, וכבר במהלך הלימודים הסטודנטים הבינוניים ומעלה נחטפים לחברות מהטובות בעולם או משתלבים במחקר ברמה גבוהה.

טיעונים נגד הטכניון - לימודים קשים, אולי פחות חיי חברה ומסיבות (למרות שגם שם יש), יותר קשה להתקבל, מי שמסיים בממוצע נמוך או נושר אולי יתקשה במציאת עבודה.

גילוי נאות - למדתי בטכניון, לא מכיר את אריאל.

כמו שכתבו מעליי, אם תסיים בטכניון בממוצע יחסית נמוך - השורה הזאת בקו"ח תאבד הרבה מהעוצמה שלה.
כהרגלי, אני תופס את הצד השני.

אם תלמד באריאל, אמנם לא תתמודד על משרות סטודנט או ג'וניור בחברות הנחשקות אבל כן תוכל לסיים בציונים גבוהים מה שיתן לך יתרון בהתמודדות על תפקידים בחברות הפחות "שוות", סוג של ראש לשועלים.
תוכל להתמודד על משרות בחברות השוות מאוחר יותר - כאשר הנסיון יהיה משמעותי יותר מאשר המוסד בו למדת.

אם תלמד באריאל, אמנם לא תתמודד על משרות סטודנט או ג'וניור בחברות הנחשקות אבל כן תוכל לסיים בציונים גבוהים מה שיתן לך יתרון בהתמודדות על תפקידים בחברות הפחות "שוות", סוג של ראש לשועלים.
אני לא מהתחום ולא מכיר כלום, אבל מבחינת לוגיקה האימרה הזו לא מובנית מאליה.
נגיד שלאדם בעל כישורים ברמה מסויימת ציון 70 בטכניון שווה לציון 100 באוניברסיטת אריאל.
אני מניח ששוק העבודה יודע את זה, כך שמעסיק יהיה אדיש בין שתי החלופות. עכשיו בטכניון יש גם פוטנציאל לאפסייד כי כל ציון מעל 70 מאותת למעסיק שאתה שווה יותר מסטודנט של 100 באריאל. אם במקרה התפלק לך 80, כבר היה שווה את זה.

נגיד שלאדם בעל כישורים ברמה מסויימת ציון 70 בטכניון שווה לציון 100 באוניברסיטת אריאל.
אני מניח ששוק העבודה יודע את זה, כך שמעסיק יהיה אדיש בין שתי החלופות. עכשיו בטכניון יש גם פוטנציאל לאפסייד כי כל ציון מעל 70 מאותת למעסיק שאתה שווה יותר מסטודנט של 100 באריאל. אם במקרה התפלק לך 80, כבר היה שווה את זה.
מאיפה השוק יודע את זה? כתוב לאנשים על המצח מה הרמת אינטליגנציה שלהם לפי המוסד שהם הלכו ללמוד בו?
זה הכל ניחוש מושכל ומה אתה מצליח לקבל מהמרואיין שאתה מראיין אותו.

הכל בהחלט קשור לאן אתה מכוון בחיים. אם למצוינות או לעבוד בתחום ולחיות טוב.

ההתלבטות מובנת. יש יתרון משמעותי להרוויח שנה מהחיים, מצד שני הטכניון מוסד נחשב מאד ויש לזה השפעה על הקו״ח, בייחוד אם אתה מסיים בהצטיינות (שזה קשה, מאד). לך לטכניון אם מאמין שתוכל לקרוע את התחת 3-4 שנים ולהיות בין הכי טובים. לך לאריאל אם אתה רוצה להיות יותר יעיל על הזמן שלך (קרי לחסוך שנה) ואתה לא מאמין שתוכל להצטיין בקלות במוסד שהלימודים בו נחשבים קשים מהממוצע. קח בחשבון שכאשר תסיים את הלימודים באריאל, בלי נסיון ובלי הצטיינות במוסד נחשב, יהיה לך קשה להתקבל לעבודה, אז השנה שהרווחת תלך כנראה בלעשות את כל מה שאשפר וצריך כדי להתקבל לעבודה הראשונה (שזה הדבר הכי חשוב, להתקבל לעבודה ראשונה ואז לצבור נסיון שיקבל עליך להתקבל לעבודה שניה יותר טובה וכן הלאה).

שלום לכולם!
יש לי התלבטות; להתחיל השנה לימודי הנדסה באוניברסיטת אריאל, או לשפר ציונים ולהתחיל שנה הבאה בטכניון.

אני בן 23 ואני מרגיש כבר לחץ להתחיל ללמוד:00

קראתי פה שבסוף משנה ההשקעה שלי במקצוע, ולא מוסד הלימודים. אבל בהינתן הבחירה הקיימת, מה עדיף לדעתכם, ולמה?
יש הרבה ערך ללימודים במוסד אקדמי טוב. לא רק בצד של השם כלפי חוץ, אלא לאיכות התכנים שמועברת. זו השקעה משתלמת.
אם יש לך יכולות אוטודידקטיות טובות אתה יכול ללמוד בפתוחה:
א. אין דרישות קדם.
ב. יש אפיק מעבר לטכניון שפותר משנה אחת. אני מניח שגם מול אריאל מן הסתם ניתן להגיע להסדר כזה. לכן, במידה ותצליח בלימודים ותרצה לעבור - תוכל.
ג. גם אם לא תעבור - הלימודים בפתוחה ברמה גבוהה מאוד למחשבים לכאלה בחוץ.

מעניין שאף אחד לא כתב נטוורקינג.
בארה"ב אנשים מוכנים למכור כליה כדי להגיע למוסד בגלל שיקולי נטוורקינג. בארץ זה לא קיים במדמ"ח?

מעניין שאף אחד לא כתב נטוורקינג.
בארה"ב אנשים מוכנים למכור כליה כדי להגיע למוסד בגלל שיקולי נטוורקינג. בארץ זה לא קיים במדמ"ח?
בהחלט שווה לתת לזה משקל.

אני לא הייתי לומד באריאל ולו מסיבות פוליטיות.

אני לא נכנס למקביל של ציון 70 בטכניון באונ' אריאל או באת"א או בכל מקום אחר.
סביר שאם תיתן למחשב עם רמת בקיעות מסוימת בקורס מסוים לפתור מבחן בטכניון ואז לפתור מבחן באריאל סביר שבאריאל הציון שלו יהיה גבוה יותר.
לדעתי אינדקציה טובה יותר על איכות המועמד תתקבל אם תשווה אותו לשאר הסטודנטים במוסד שבו הוא למד בשנים האחרונות.

אני לא הייתי לומד באריאל ולו מסיבות פוליטיות.
מדוע?

העתיד לוטה בערפל, אתה יכול לעשות מכינת טכניון, לעבור ארבע שנים של לימודים קשים, בסוף תמצא את עצמך סובל בקיוביק עם עוד 60 מהנדסים באולם, וכל זאת תמורת עוד 3000 ברוטו שרובם הולכים למיסים, או ללמוד באריאל באוויר הרים צלול בלי לחץ ואחרי זה לעבוד ברגוע בעסק משפחתי קטן

Back
למעלה