• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנדסה משפטים תיווך והוראה

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
אז אני בן 25. רווק מאושר , אשר התעורר לחשוב על מצבו הכלכלי זה מכבר. למדתי הוראה בזרימהבזמן הישיבה. בתוכנית מיוחדת וקלילה. ועכשיו עבדתי שנה בעבודה זמנית שהרווחתי בה 6.5K בממוצע. אני די חושש מלהכנס לתחום ההוראה מצד השכר הנמוך, אז הוצאתי תעודת מתווך , אבל בעצם גם זה לא מקצוע לטווח ארוך מבחינתי.
אז כרגע אני ממש מתלבט אם ללמוד עוד מקצוע ריאלי יותר או לא.
מצד אחד גם משך הלימודים- הוא חוסר הכנסה (הפסד של כ200K). מצד שני לאחר הלימודים , אני ירוויח הרבה יותר כנראה , לעומת מצב שאהיה מורה או כל מקצוע הכשרתי קצר.
בכללי אני מאמין גדול בשליחות, אבל מצד שני , לצורך חסכון, עבודה בהוראה זה לא נראה המסלול המבטיח.
אני נמשך גם להרבה תחומים, הייתי שוקל לנוסת להתקבל לרפואה, אם היה לי גב כלכלי. אבל כרגע אין..
משפטים זה גם די מעניין מבחוץ, אבל השוק רווי רווי.
אם תשאלו איפה הייתי עד היום, אז למדתי בישיבה, ולא חשבתי יותר מידי על עבודה וחסכון.
מכל הכתבות שקראתי על שוק העבודה בישראל, נראה שהמקצועות שבהם ניתן לחסוך
א. מדעי המחשב
ב. הנדסה (תעו"נ, חומרים, מכונות ושות')
ג. כלכלה (תואר שני ושות')
ד. משפטים (מי שמצליח )
ה. רפואה (מי שצולח את כל השנים האלה)
ועוד כמה אני מניח.

קיצר יצאתי מבולבל מכל הסיפור. חוץ מההתלבטות של שליחות מול חסכון, וביטחון כלכלי.
יש עוד את ההתלבטויות הנ"ל.
מה אתם הייתם עושים?

אז אני בן 25. רווק מאושר , אשר התעורר לחשוב על מצבו הכלכלי זה מכבר. למדתי הוראה בזרימהבזמן הישיבה. בתוכנית מיוחדת וקלילה. ועכשיו עבדתי שנה בעבודה זמנית שהרווחתי בה 6.5K בממוצע
מה אתם הייתם עושים?
עם כזה כישרון לך תהיה משורר.
בכל מקצוע אפשר לחסוך. השאלה מה סיגנון החיים שאתה מבקש לעצמך מכל הבחינות .תתחיל משם.לפי זה תוכל לדעת כמה כסף אתה צריך.

הייתי עושה את א, ב, ג בסדר אקספוננציאלי יורד של עדיפות.
הייתי מעדיף לעבוד 8-5 בשכר מינימום-ממוצע מאשר ד, ה.

יש לא מעט אנשים שעשו את המסלול מלימודי ישיבה למדעי המחשב, גם בפורום. אני מניח שקיימת קהילה וידע רב בתחום שיוכלו לעזור לך בזה.

אני נמשך גם להרבה תחומים, הייתי שוקל לנסות להתקבל לרפואה, אם היה לי גב כלכלי. אבל כרגע אין..
אם אתה חושק במקצוע הזה, ויכול להתקבל אליו, אני לא חושב שמצב כלכלי צריך לחסום אותך.
זכור שאתה חי במדינה שמממנת לך את הלימודים.

מבחינת מימון תוך כדי התואר.
אז קודם כל זה מקצוע עם בטחון מאוד גדול. כלומר, אם התקבלת, כמעט שאין סיכוי שלא תהיה רופא. @doc29 דבר על זה פה פעם.
לכן, אתה יכול בבטחון די גדול לקחת הלוואה ולהיות מסוגל להחזיר אותה.
אפשר לעבוד תוך כדי הלימודים, הם לא כל כך קשים.
בשלב מסוים בלימודים(@doc29 מתי בדיוק?) אתה מתחיל בעצם לעבוד במסגרת הלימודים.
קיצר זה לא רעב של שמונה שנים.
מכיר אנשים שהתחילו בגיל יותר מאוחר ממך, עם ילדים, והכל בסדר.
קיצר, מאוד ישים לדעתי, חבל לוותר.

אם חשקה נפשך בהנדסת תוכנה ישנן כמה דרכי קיצור, אבל רובם מעדיפים תואר "אמיתי" כדי להתקבל לתכנית.
בכל זאת, לדעתי שווה לבדוק. יש ביקוש אדיר למהנדסי תוכנה היום.

מצד אחד גם משך הלימודים- הוא חוסר הכנסה (הפסד של כ200K). מצד שני לאחר הלימודים , אני ירוויח הרבה יותר כנראה , לעומת מצב שאהיה מורה או כל מקצוע הכשרתי קצר.
אם תלמד מקצוע ריאלי, אז את מה שתפסיד במהלך הלימודים תרוויח פי כמה וכמה בשנים שאחר כך, אז השיקול הזה לפחות יכול לרדת לך מהרשימה של ההתלבטויות.

אז אני בן 25. רווק מאושר , אשר התעורר לחשוב על מצבו הכלכלי זה מכבר. למדתי הוראה בזרימהבזמן הישיבה. בתוכנית מיוחדת וקלילה. ועכשיו עבדתי שנה בעבודה זמנית שהרווחתי בה 6.5K בממוצע. אני די חושש מלהכנס לתחום ההוראה מצד השכר הנמוך, אז הוצאתי תעודת מתווך , אבל בעצם גם זה לא מקצוע לטווח ארוך מבחינתי.
אז כרגע אני ממש מתלבט אם ללמוד עוד מקצוע ריאלי יותר או לא.
בכללי אני מאמין גדול בשליחות, אבל מצד שני , לצורך חסכון, עבודה בהוראה זה לא נראה המסלול המבטיח.
אני נמשך גם להרבה תחומים, הייתי שוקל לנוסת להתקבל לרפואה, אם היה לי גב כלכלי. אבל כרגע אין..
משפטים זה גם די מעניין מבחוץ, אבל השוק רווי רווי.
אם תשאלו איפה הייתי עד היום, אז למדתי בישיבה, ולא חשבתי יותר מידי על עבודה וחסכון.
מכל הכתבות שקראתי על שוק העבודה בישראל, נראה שהמקצועות שבהם ניתן לחסוך
א. מדעי המחשב
ב. הנדסה (תעו"נ, חומרים, מכונות ושות')
ג. כלכלה (תואר שני ושות')
ד. משפטים (מי שמצליח )
ה. רפואה (מי שצולח את כל השנים האלה)
ועוד כמה אני מניח.

קיצר יצאתי מבולבל מכל הסיפור. חוץ מההתלבטות של שליחות מול חסכון, וביטחון כלכלי.
יש עוד את ההתלבטויות הנ"ל.
מה אתם הייתם עושים?
אם יש לך יכולת להתקבל לרפואה או הנדסה באוניברסיטה אל תתלבט מבחינת העלות. שכר לימוד 9-10 לשנה ויש מלא אופציות למלגות גם למי שמבוסס.

מבחינת הדרוג שעשית - תוציא ממנו את הכלכלנים ועורכי הדין - רובם לא עושים יותר מידי. את הרופאים תעלה לראש הרשימה.

למדת בישיבה חרדית?
אם כן, אתה יכול להשיג עזרה בלימודים ובםרט לרפואה ששם אתה יכול לקבל תמיכה מכובדת ביותר.

לך עם הלב, כנגד השיקול הכלכלי.
תרוויח יותר.

בהינתן שאתה מפסיק לעבוד והולך ללמוד שנת לימודים תעלה לך בערך 100 אלף שקל(7*12+12 עלות שנת לימוד).

הנדסה לוקחת 4 שנים ובמקצועות שציינת:
מכונות-אין עבודה בשכר סביר לאנשים שלא סיימו אוניברסיטה(10-13 שכר התחלתי).
חומרים-אין עבודה לא שווה את הלימודים עדיף מכונות.
תעשייה וניהול-בוגר מערכות מידע זה מיני מתכנת.
חשמל-תואר קשה הן בקבלה והן לסיים גם כאן יש עדיפות ענקית לבוגרי אוניברסיטה אני לא מכיר בוגרי מכללות שהצליחו להתקדם מעבר להנדסאות.

היחידי שאפשר להיכנס אליו בקלות יחסית גם בתואר 3 שנים לא באוניברסיטה נחשבת זה מדעי המחשב, אם אתה מחפש שכר גבוהה ומהר אין בכלל השוואה לשאר. אולי תתחיל נמוך יחסית אבל תוך שנתיים אתה מתקרב ל 20.

למה לא ללמוד פשוט תכנות ולנסות להתקבל למקום עבודה בהייטק? לא הכל חייב להיות דרך תואר אקדמאי במיוחד לא בהייטק. אם לומדים תחום שהוא ספיציפי אפשר להתקדם יחסית מהר בשכר על ידי למידה עצמית והחלפת מקומות עבודה כל כמה שנים.

תודה לכולם!!!

@לנצח נתהה תודה על המחמאה ,אבל עם שירה לא קונים במכולת לפחות לא בדור הזה במיוחד אם אתה ימני ודתי:>.
לגבי רפואה כרע סיכויי קלושים להתקבל, ורק בבן גוריון. חשבתי לעשות פסיכומטרי שוב.. אם ו..
@ירוק בנשמה למדתי בישבה ציונית;)
@adamshalev . מדעי המחשב והנדסה זה 8-5? ממתי? איפה? ווממתי זה שכר מינימום ממוצע?
@orensp תודה על התגובה, אבל לא הזכרתי מכללה,
@קפבלנקה ליבי במזרח ונפשי במערב. אני הייתי שמח לשקוע בעולמות הרוח.
@האופטימית זה באמת ההתלבטות השנייה הגדולה- אם אני בוחר בהיי טק, הכיצד להכנס? לבד- הנדסאי- קורס מקצועי (סלע, גון ברייס ושות')- תואר. סיכון וסיכויי וסייעתא דשמיא.

ושכחתי לציין שעעשיתי תוכנית של הצטיינות בהוראה, כך שהתחייבתי לללמד בגדול- אבל אל מול פערי השכר, קשה..
כמו כן לקחתי הלוואה מותנית מהמדינה על סך של 18K סה"כ שיהפכו למענק, אם אלמד 3 שנים בלפחות 1/3 משרה. אבל שוב בחישוב הכלכלי הרחב, נראה שאין פה שיקול.
המחשבה האחרונה שלי בנושא, היא ללמד, וללמוד תכנות באינטרנט תוך כדי.:lol:

סתם ככה , מחישוב קל שלי יוצא שב10 שנות הוראה- (אם נזכה ושות' ולא נשתגע מהזאטוטים), מרוויח מורה בממוצע 80-90K. (עם כל הגמולים וכו) +תווצר קרן השתלמות של (100K) שהם 1M ש"ח
בהיי טק למשל על פני 10 שנים ירוויח (נטו) 150-200K + (קרן השתלמות של 20-30K) שהם 1.7-2.3M לערך.
אבל עוד נתון במשוואה שללמד אני יכול עכשיו, והיי טק רק עוד שנה- 4 שנים. ובהוראה יש השלמות הכנסה ובהיי טק פחות יש זמן לזה נראה לי. הטווח הארוך והטווח הקצר חוגגים.
מרגיש קצת צעיר חסר הבנה.
אשמח לעוד הארות-הערות על הנאמר עד כה, ומפה.
שוב תודה לכולכם זה עוזר לסדר את המחשבה.

מדעי המחשב והנדסה זה 8-5? ממתי? איפה?
בהרבה מקומות. הייטק זה מזמן לא "לטחון מהבוקר עד הלילה".
אבל זאת כלל לא הייתה כוונה שלי, הכוונה הייתה שהייתי מעדיף עבודה לא מקצועית (כזאת שמצריכה הכשרה מקצועית \ תואר) מאשר אופציות ד \ ה.

@האופטימית זה באמת ההתלבטות השנייה הגדולה- אם אני בוחר בהיי טק, הכיצד להכנס? לבד- הנדסאי- קורס מקצועי (סלע, גון ברייס ושות')- תואר. סיכון וסיכויי וסייעתא דשמיא.
בדוק את Experis Software
ואת
Infinity labs
קיצור דרך מהיר במיוחד לעולם ההייטק (תוכנה)
אתה לומד חצי שנה(טרונות), שנתיים עובד קבלן(עדיין מרוויח כפול ממורה) ואחר כך עמוק בביצה.
אני מכיר מישהו שתוך פחות משלוש שנים מהקורס עושה 27K בחודש

בעקרון הם מחפשים בוגרי מדעים, אבל יש לזה חריגים. במיוחד אם אתה אומר שהצטיינת. לא עולה כסף לבדוק...

תודה לכולם!!!

@לנצח נתהה תודה על המחמאה ,אבל עם שירה לא קונים במכולת לפחות לא בדור הזה במיוחד אם אתה ימני ודתי:>.
לגבי רפואה כרע סיכויי קלושים להתקבל, ורק בבן גוריון. חשבתי לעשות פסיכומטרי שוב.. אם ו..
@ירוק בנשמה למדתי בישבה ציונית;)
@adamshalev . מדעי המחשב והנדסה זה 8-5? ממתי? איפה? ווממתי זה שכר מינימום ממוצע?
@orensp תודה על התגובה, אבל לא הזכרתי מכללה,
@קפבלנקה ליבי במזרח ונפשי במערב. אני הייתי שמח לשקוע בעולמות הרוח.

ושכחתי לציין שעעשיתי תוכנית של הצטיינות בהוראה, כך שהתחייבתי לללמד בגדול- אבל אל מול פערי השכר, קשה..
כמו כן לקחתי הלוואה מותנית מהמדינה על סך של 18K סה"כ שיהפכו למענק, אם אלמד 3 שנים בלפחות 1/3 משרה. אבל שוב בחישוב הכלכלי הרחב, נראה שאין פה שיקול.
המחשבה האחרונה שלי בנושא, היא ללמד, וללמוד תכנות באינטרנט תוך כדי.:lol:

סתם ככה , מחישוב קל שלי יוצא שב10 שנות הוראה- (אם נזכה ושות' ולא נשתגע מהזאטוטים), מרוויח מורה בממוצע 80-90K. (עם כל הגמולים וכו) +תווצר קרן השתלמות של (100K) שהם 1M ש"ח
בהיי טק למשל על פני 10 שנים ירוויח (נטו) 150-200K + (קרן השתלמות של 20-30K) שהם 1.7-2.3M לערך.
אבל עוד נתון במשוואה שללמד אני יכול עכשיו, והיי טק רק עוד שנה- 4 שנים. ובהוראה יש השלמות הכנסה ובהיי טק פחות יש זמן לזה נראה לי. הטווח הארוך והטווח הקצר חוגגים.
מרגיש קצת צעיר חסר הבנה.
אשמח לעוד הארות-הערות על הנאמר עד כה, ומפה.
שוב תודה לכולכם זה עוזר לסדר את המחשבה.
אני שואל ברצינות, אתה שואל על מקצועות מתחומים רחוקים מאד ולא נראה לך שיש שיקול של התאמה ועניין מלבד החישובים הכספיים? אתה הולך לבלות ביום העבודה חלק ניכר מחייך. כדאי שיהיה לך קצת מעניין, שבתחום מאתגר אותך ומתאים לאופייך ולכישוריך. אגב הדברים האלו חשובים לא רק לנפש אלא גם לכיס עליו שאלת. כלכלי מצויין ירוויח יותר ממתכנת בינוני, למשל.

@adamshalev תוכל להרחיב קצת, למה? היית מעדיף להיות נהג משאית, מוכר בחנות ושות' מלהיות עו''ד או רופא?
@nick פניתי לinfinty labs סתם כדי לבדוק, ל א חזרו עד כה. נראה שהם מחפשים בעיקר בוגרי מדעים מדוייקים כמו שציינת.
@גרהם באמת מהותי. הבעייה שלי היא שאני נמשך לתחומים רבים, או לפחות חושב שאני נמשך לתחומים רבים.
הכוונה מקצועית לא נראה לי תעזור לי,כי אני מכיר את הנתונים. אני אוהב ללמד, אני אוהב לעזור לאנשים, אני אוהב לנהל, אני אוהב עשייה פיזית, אני חובב תנועה ומשחק. אני אוהב רוח, אני אוהב אתגרים וחשיבה, אני אוהב לכתוב, ועוד.

המחשבה שלי היא כזאת.
א. מה הכישורים שלי
ב. מה השוק-המדינה-העולם - צריך
ג. ממה אפשר להתפרנס בראש טוב
לאו דווקא בסדר הזה.
לגבי ב-ג יש קורולוציה מסויימת ביניהם.
לגבי א'. יש לי יותר נטייה נפשית להוראה-משפטים- כלכלה. למרות שבתיכון למדתי הרבה ריאלי וסה"כ נהנתי. אז קצת מבולבל פה.

אז נניח הנטייה שלי לפסיכולוגיה, אבל זה הכשרה מאוד אורכה בשכר מאוד נמוך, ועם ביקוש לא בשמיים. אז ירדתי מזה.
אני חובב כלכלה- הכשרה בינונית- שוק רווי רווי. בשכר נמוך-גבוה ספקטרום רחב. אז לא יודע אן כדאי לי להכנס לזה.
משפטים- הכשרה מרוחה קצת- שוק רווי רווי רווי. וכנ''ל.
רפואה- הכשרה ארוכה ארוכה . שוק מאוזן- שכר טוב.
הוראה- מוכשר- קל- חסר מורים, כן. שכר נמוך ומובנה. (גם קטע מעצבן)
היי טק- הכשרה קצרה- בינונית- חסר מתכנתים ומפתחים -שכר גבוה- סכנת פיטורים בגיל צעיר.
הנדסה - הכשרה בינונית- חסר מהנדסים-לימודים קשים- שכר בינוי-גבוה. יציבות מסויימת.
ועל כן אני נבוך.

@adamshalev תוכל להרחיב קצת, למה? היית מעדיף להיות נהג משאית, מוכר בחנות ושות' מלהיות עו''ד או רופא?
@nick פניתי לinfinty labs סתם כדי לבדוק, ל א חזרו עד כה. נראה שהם מחפשים בעיקר בוגרי מדעים מדוייקים כמו שציינת.
@גרהם באמת מהותי. הבעייה שלי היא שאני נמשך לתחומים רבים, או לפחות חושב שאני נמשך לתחומים רבים.
הכוונה מקצועית לא נראה לי תעזור לי,כי אני מכיר את הנתונים. אני אוהב ללמד, אני אוהב לעזור לאנשים, אני אוהב לנהל, אני אוהב עשייה פיזית, אני חובב תנועה ומשחק. אני אוהב רוח, אני אוהב אתגרים וחשיבה, אני אוהב לכתוב, ועוד.

המחשבה שלי היא כזאת.
א. מה הכישורים שלי
ב. מה השוק-המדינה-העולם - צריך
ג. ממה אפשר להתפרנס בראש טוב
לאו דווקא בסדר הזה.
לגבי ב-ג יש קורולוציה מסויימת ביניהם.
לגבי א'. יש לי יותר נטייה נפשית להוראה-משפטים- כלכלה. למרות שבתיכון למדתי הרבה ריאלי וסה"כ נהנתי. אז קצת מבולבל פה.

אז נניח הנטייה שלי לפסיכולוגיה, אבל זה הכשרה מאוד אורכה בשכר מאוד נמוך, ועם ביקוש לא בשמיים. אז ירדתי מזה.
אני חובב כלכלה- הכשרה בינונית- שוק רווי רווי. בשכר נמוך-גבוה ספקטרום רחב. אז לא יודע אן כדאי לי להכנס לזה.
משפטים- הכשרה מרוחה קצת- שוק רווי רווי רווי. וכנ''ל.
רפואה- הכשרה ארוכה ארוכה . שוק מאוזן- שכר טוב.
הוראה- מוכשר- קל- חסר מורים, כן. שכר נמוך ומובנה. (גם קטע מעצבן)
היי טק- הכשרה קצרה- בינונית- חסר מתכנתים ומפתחים -שכר גבוה- סכנת פיטורים בגיל צעיר.
הנדסה - הכשרה בינונית- חסר מהנדסים-לימודים קשים- שכר בינוי-גבוה. יציבות מסויימת.
ועל כן אני נבוך.
בסדר, רק תזכור שמחוץ לפורום הסולידיות העבודה לא מסתיימת בגיל 35. בהנחה שיש לך כשרון למקצועות שציינת, איפה אתה רוצה להיות בעוד 10-15 שנה? מתמחה / מומחה ברפואה? ראש צוות ומעלה בהייטק? עו"ד מומחה בתחום כלשהו? משרד האוצר? פסיכולוג קליני או אחר?
מה השאיפות המקצועיות שלך מעבר לחיסכון כספי?

כי אלו עבודות שמצריכות קריעת תחת אדירה ולא מתגמלות לדעתי במידה שמפצה על כך, לעומת עבודות שלא מצריכות השקעה של משאבים מראש כלל ומתגמלות מספיק בשביל להתקיים בכבוד. בכל אופן זה הכל עקר. אופציות 1-3 עדיפות בהרבה.

אם אתה אוהב קצת פסיכולוגיה , קצת מספרים , קצת כלכלה , לנהל , הוראה ( להדריך ) קשר עם אנשים , להקשיב וכו' אז למה לא תחום המכירות ? תחום נרחב בסקטורים מגוונים שלא דורש בהכרח הכשרה מסויימת רק להתחיל ולזרום... אופק קידומי, אחלה בונוסים ... ובהמשך אם תתקדם יותר תמיד תוכל לעשות תואר שני במנהל עסקים ... תוכל לבחור תחום שיעניין אותך ולהתחיל לזרום ... מוצרי צריכה, מוצרי טיפוח וקוסמטיקה ,מכוניות, טלקום, מלונאות, תיירות, מזון, תרופות , אופנה , נדל"ן, מוצרים טכנולוגיים ועוד ועוד ... בתחומים מסויימים יש צורך ברמה גבוהה של העברת חומר והדרכות כמו בתחום הרפואי ומוצרי טכנולוגיה ... ואם אתה אוהב הוראה זה יעזור לך להצליח למכור ...
בדרך כלל יש אוטו צמוד ופלאפון וכמובן שההכנסה יכולה להיות גבוהה מאוד בהתאם לביצועים.
אתה יכול להתחיל מייד בלי עוד בזבוז של כמה שנים על תואר.
לחלופין אתה יכול להחליט שאת ה10-15 השנים הקרובות אתה מקדיש לצבירת הון דרך קריירה במכירות לדוגמא ובגיל 40 לחזור להוראה, תמיד צריך מורים ובכל גיל. אפשר גם להשתלב בהוראה לא פורמלית במליון תחומים.

מדבר מניסיון :lol:

היי,
לדעתי יש סיכוי טוב שתוכל להגיש מועמדןת באקספריס. ודי נכון מה שנכתב כאן - בערך חצי שנה (קצת יותר) של קורס על חשבון החברה, שם מכשירים אותך על חשבונם להיות מפתח תוכנה ברמה גבוהה. במהלך הקורס מקבלים מלגה של 8000 סה"כ בארבעת החודשים האחרונים. בסוף הקורס השמה בשכר שמתחיל כמו של מורה עם תואר שני ועשר שנות ותק, ועולה לקראת סוף התקופה אף יותר. תקופת ההשמה דרך החברה נמשכת שנתיים.

ג.נ. אני בוגר הקורס ומועסק כעת כמתכנת, במקביל לבוגרי תואר במדעי המחשב. אם תרצה לשמוע יותר מוזמן בפרטי

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה