• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות

mydream

משתמש רגיל
דירוג
55
הרמתי ידים - לא מבין כלום.
יוקר המחיה - במקום ה 1 במדינות OECD
מלחמה - ו 136 חטופים שנמצאים בגיהינום.
המצב הפוליטי
הדולר מתרסק. -מודיס הורידה דירוג ?!

ואילו האינפלציה יורדת ?! - מה אני מפספס ?
https://www.ynet.co.il/economy/article/tbexyj1jq

המדד מבושל.

כל מי שעושה קניות בארץ יודע שהמחירים עלו ב- 20%.
אם הקניות שאתה עושה הן כ-25% מהצריכה שלך, זה משקף עלייה של 4% במדד. בשנה האחרונה נראה לי שהייתה כבר עלייה כזו.
המידע פומבי, אתה יכול יכול לגלות אם המידע אכן מבושל בגסות או לא.

נראה שזה "קיזז" את כל עליות המחירים...
אני לא יודע כמה נוסעים היום לנפוש בחו"ל... ומצד שני כולם צריכים לקנות אוכל.
משהו עקום בשיטת המדידה.

וגם לפי הטבלה שלך דגים התייקרו ב- 1%, בפועל יותר קרוב ל- 50%.

נערך לאחרונה ב:
אני לא יודע כמה נוסעים היום לנפוש בחו"ל...
צריך להשוות את המחיר מהחודש הקודם, לא לשנות את אחוז השימוש.
ומצד שני כולם צריכים לקנות אוכל.
נכון, כולם קונים אוכל, אבל מתישהו מצאו שזה מהווה (למשל) 25% מההוצאה החודשית למשק בית. מאותו רגע, זה המשקל של זה, ולא נוגעים בזה עד למועד נתון אחר. (או זה בגדול מה שאמור להיות, אי אפשר לשנות את המשקלים על בסיס חודשי).
משהו עקום בשיטת המדידה.
איך אתה היית מודד?
כמו בכל מדד סטטיסטי שמסתכם במספר אחד, יש עיוותים.

גם אתה כפרט כשאתה קונה במכולת חושב שיש רק 4 אחוז עליה ?
במחיר של הקניות במכולת? ברור שלא. שכר הדירה שלי אבל לא עלה ב-20%, והוא גבוה בהרבה ממחיר הקניות במכולת...

אז הסכמנו שיש עיוותים, נשארה רק השאלה אם זה בכוונת מכוון.
לא הסכמנו שהעיוותים עם נטייה לכיוון מסוים, ולא שיש שיטת מדידה עם פחות עיוותים.

הטבלה לא שלי, והיא מתארת את השינוי מהחודש הקודם. בפיסקה הראשונה כתוב שלפני "כמה שנים" הסלמון עלה 100. יש גם דגים נוספים.

שלא תבין אותי לא נכון - אני לא טוען לאמיתות הנתונים (כי לא בדקתי), אני אומר שטרם ראיתי אינדיקציה כלשהי לאי אמיתות שלהם. אני גם מניח שיש הרבה שבודקים והיו שמחים למצוא טעויות.

במחיר של הקניות במכולת? ברור שלא. שכר הדירה שלי אבל לא עלה ב-20%, והוא גבוה בהרבה ממחיר הקניות במכולת...
בדיוק - אז המחירים במכולת עלו יותר מ 4 אחוז ושכר הדירה עלה יותר מ4 אחוז (אגב אני שילמתי תוספת של כ 10 אחוז לחידוש החוזה ).
משהו במשקלים ובשיטת המדידה לא מדוייק - אולי זה מכוון ?

לסיכום - הרמתי ידים ועדיין לא מבין .אולי כשאגדל אבין.

בדיוק - אז המחירים במכולת עלו יותר מ 4 אחוז ושכר הדירה עלה יותר מ4 אחוז (אגב אני שילמתי תוספת של כ 10 אחוז לחידוש החוזה ).
משהו במשקלים ובשיטת המדידה לא מדוייק - אולי זה מכוון ?
מי אמר ששכר הדירה עלה יותר מ-4%?
גם אם המשקלים לא מדוייקים (הם לא יכולים להיות מדויקים), מהרגע שהם נקבעו, אין סיבה לחשוב שהשגיאה תהיה לכיוון מסוים (אלא אם למשל מישהו ידע לחזות שרכיב מסוים יעלה לאט יותר מהאחרים ונתן לו משקל גדול יותר ממשקלו בפועל).
לסיכום - הרמתי ידים ועדיין לא מבין .אולי כשאגדל אבין.
גם אני לא מבין את כל הפרטים. במצב כזה לא נכון אבל לבוא ולטעון שהמדד מבושל רק כי נראה לך.

זה לא עיוות זה מה שקורה כשמחליטים על סל ומחשבים מספר בודד.
מי שיש לו אינטרסים להציג את המצב הכלכלי בצורה שלילית, יבחר בנתונים הגבוהים ביותר כדי להדגיש את דעתו.
לתקשורת הישראלית יש אג'נדה והיא ממשיכה לטפטף ולהגזים.
בתור דוגמא קחו פרק אחרון של ארץ נהדרת שמצד אחד מגחך על שר האוצר (תגובתו להורדת דירוג האשראי: "מניפסט פוליטי") ומצד שני מציג את חוסר השליטה של האזרח בעליות המחירים כשמציג כתבת בסופר עם מחירים גבוהים של פירות וירקות מאחוריה וציטוט של תגובות של חברות שמייקרות מחירים ושמות קצוץ על האזרח.
מכירים את משל מערת אפלטון? יושבים במערה וניזונים מידיעות אחרונות וערוץ 12 וחושבים שזאת האמת האבסולוטית.

מי שיש לו אינטרסים להציג את המצב הכלכלי בצורה שלילית, יבחר בנתונים הגבוהים ביותר כדי להדגיש את דעתו.
בתור דוגמא קחו פרק אחרון של ארץ נהדרת שמצד אחד מגחך על שר האוצר (תגובתו להורדת דירוג האשראי: "מניפסט פוליטי") ומצד שני מציג את חוסר השליטה של האזרח בעליות המחירים כשמציג כתבת בסופר עם מחירים גבוהים של פירות וירקות מאחוריה וציטוט של תגובות של חברות שמייקרות מחירים ושמות קצוץ על האזרח.
מכירים את משל מערת אפלטון? יושבים במערה וניזונים מידיעות אחרונות וערוץ 12 וחושבים שזאת האמת האבסולוטית.
התקשורת הכלכלית אכן גרועה למדי.
זה שהמצב הכלכלי פה פחות טוב ממדינות מערביות אחרות ויתכן ואף מורע היא טענה נכונה, אך התקשורת אכן חוטאת בלהסביר מדוע.

הטענה המשתמעת ממך, לפי מ"מספר בודד" ניתן להסיק שהכל פה דבש (או שמא מדברי המנהיג העליון?), גרועה אף יותר.

צריך להשוות את המחיר מהחודש הקודם, לא לשנות את אחוז השימוש.
כשפרצה המלחמה הלמס טען שצריך להוריד את עליית המחיר של הטיסות לחול או משהו כזה ועשה שם איזה תיקון ממה שאני זוכר (טען שקשה למדוד). אז יש להם בהחלט בעיות למדוד דברים נכון. זה גם לא מפתיע בהינתן רמת השכר של עובדי ממשלה, וככל הנראה לא מדובר באנשים הכי מקצועיים בעולם שכן הם מאוד יקרים.

• אהבתי
Reactions: Roi
דו"ח OECD קובע: "ישראל במקום הראשון ביוקר המחייה"

https://www.israelhayom.co.il/business/article/14541659

• אהבתי
Reactions: Roi
1% בחודש האחרון. בשנה האחרונה הם התייקרו ב 8.3%.
כמו כן - גם לפי הכתבה שהבאת, חלק מהמקומות ייקרו באחוז אפילו נמוך יותר.
למשל - ויקטורי העלו את המחיר לקילו סלמון קפוא מ 66-70 בפברואר 2022 ל 73 שקלים בדצמבר 2023 - עלייה של 4 עד 10% בכמעט שנה וחצי - לא נתון יוצא דופן, ואפילו מעט נמוך יותר מהאחוז הממוצע של הלמס.
בנוסף, סלמון התייקר מאוד, יכול להיות שדגים אחרים שהתייקרו פחות.

אתה טוען שהלמס מזייף את הנתונים, או שאתה פשוט לא מסכים עם המתודולגיה שלו?
אפשר לחשוב על נתוני הלמס כ "כמה התייקר הסל של אוכלוסיה מהעבר הלא רחוק, שממשיכה לקנות ולצרוך את אותם הדברים בדיוק".
יש כאן עיוות אינהרנטי להצגת עליית מחירים גבוהה יותר מזו בפועל - הרי אם מחירי הסלמון עלו ממש והישראלי הממוצע קונה החליט לקנות יותר עוף ופחות סלמון, ההוצאה של הישראלי הממוצע לא תעלה כעליית מחירי הסלמון, ואולי אפילו תרד, אבל נתוני האינפלציה יציגו את הנתונים כאילו הישראלים ממשיכים לקנות סלמון באותן הכמויות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
ח אשליית האינפלציה: האם יהיה גרוע יותר? שוק ההון 6
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
A השקעות סולידיות בעידן האינפלציה שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
ה האם לממשלת ארהב יש סיכוי מול האינפלציה? שוק ההון 12
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
השמח בחלקו האינפלציה מגיעה? שוק ההון 2
L תהיות לגבי האינפלציה בשנים הקרובות שוק ההון 82
Liron2035 האם האינפלציה מרסקת לי את חלום הפרישה המוקדמת? שוק ההון 13
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
I אז איך האינפלציה לא עולה? אוף טופיק 36
Y מה דעתכם על הכתבה הזאת בעניין האינפלציה? צרכנות פיננסית 5
Izik האם אגח יכול להביס את האינפלציה שוק ההון 10
עמוס יום הדין הבורסות והאג"ח יקרסו,הנדל"ן יתמוטט,הדולר יתנפץ,ו האינפלציה תגעש שוק ההון 7
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
וינסנט פער מס בין 1042S ודו"ח הפעילות השנתית ב-IB מיסים 5
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
כ התשואה השנתית של S&P 500 שוק ההון 31
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
D למה קרן הנאמנות שלי ירדה כשהמדד עלה פוסטים מאיכות נמוכה 6
י מניה עלתה וגם ירדה שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה