• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירת עמידר- ירושה - השקעה - סכסוך משפחתי

להתייעץ עם עורך דין המתמחה בירושות כדי לוודא שהירושה שערכתם תקינה, ולהנחות אותך מה לעשות עם הנושא באופן כללי.
הירושה יכולה להיות תקינה, אבל ירושה היא דבר הפיך וניתן לשינוי לפי רצונו של המוריש.

ב. אח אחד מעוניין לקנות את החלק הזה זה היה לפני שנה וחצי ב90 להציע לו ב100 ?
מדבור באח שבזמנו לא השתתף? אם כן אז בוודאות כן, אם לא אני לא בטוח אבל נוטה לכן.

בעוד 3 וחצי שנים להעביר את הדירה על שמי כמתנה מהאמא
נותן המתנה הוא זה שמחליט אם לתת אותה, לא מקבל המתנה.
ולקחת משכנתא כנגד הדירה הזו לקניית נכס נוסף
אסור כיום לבנקים למשכן נכס קיים למטרת הון לנכס נוסף. זה שינוי שנכנס לתוקף ב2021.

מדבור באח שבזמנו לא השתתף? אם כן אז בוודאות כן, אם לא אני לא בטוח אבל נוטה לכן.
מדובר באח אחר שמעוניין לקנות את החלק של האח שלא שילם . בעצם העברתי את ״המרמור״ ממני אליו .
בסופו של דבר הוא לא חלק מהקנייה כי הוא לא הצליח להשיג את הכסף
הרגשה של כשלון עבורו
לאחר רכישת הדירה וכשהוא שמע שהוא נושל בירושה מהדירה כמעט הגענו למצב של אלימות מאז לא מדברים נפגשים באירועים משפחתיים אבל אין ביננו שיח וגם לא יהיה .
בכל מקרה עם הדירה או בלי הדירה .

הצוואה לא אומרת כלום, יש לאם עוד כמה עשרות שנים שהיא רשאית לשנות אותה בהן
ידוע
ומכיוון שזאת אמא שלי ואני מכיר אותה מצוין ולא אתה
אז אני יכול להגיד במיליון אחוז שהיא לא תעשה זאת .

כן זה ידוע,
אם זו הייתה אמא שלי, אז היא הייתה מקבלת ממני במתנה כל שקל שהייתי יכול לתת למען הקניה של הדירה בשבילה.
גם אני וזה מה שעשיתי ואני רוצה להבטיח כשהיא תלך לעולמה בשיבה טובה אני אקסל בחזרה מה שהשקעתי ולא יחולק לאחים אוכלי חינם .
שבחוצפתו הציע אז בזמנו - תשלם עליי ואני אחזיר לך את ה90 כשנמכור את הדירה

מדובר באח אחר שמעוניין לקנות את החלק של האח שלא שילם . בעצם העברתי את ״המרמור״ ממני אליו .
בסופו של דבר הוא לא חלק מהקנייה כי הוא לא הצליח להשיג את הכסף
הרגשה של כשלון עבורו
לאחר רכישת הדירה וכשהוא שמע שהוא נושל בירושה מהדירה כמעט הגענו למצב של אלימות מאז לא מדברים נפגשים באירועים משפחתיים אבל אין ביננו שיח וגם לא יהיה .
בכל מקרה עם הדירה או בלי הדירה .
אין ספק שמדובר במתכון לחיים בריאים ומאושרים, ולא כתבה עתידית בעיתון על סכסוך ירושה. ובכלל אין סיכוי שהאם תרחם על האח האובד, ותחליט לחלק את הירושה שווה בשווה.

ידוע
ומכיוון שזאת אמא שלי ואני מכיר אותה מצוין ולא אתה
אז אני יכול להגיד במיליון אחוז שהיא לא תעשה זאת .
נניח שאתה צודק. אבל בוא נניח גם שהיא מתגוררת בדירה עם בן זוג, במשך שנים ארוכות, והוא אפילו משקיע כסף בשיפוץ הדירה. אם אינני טועה, במצב העניינים הזה, גם אם הדירה לא רשומה על שמו, הרי שאפשר לטעון שהייתה פה כוונת שיתוף, והצוואה שלא השתנתה, הופכת להיות צוואה של חצי דירה בלבד.

י
נניח שאתה צודק. אבל בוא נניח גם שהיא מתגוררת בדירה עם בן זוג, במשך שנים ארוכות והוא אפילו משקיע כסף בשיפוץ הדירה. אם אינני טועה, במצב העניינים הזה, גם אם הדירה לא רשומה על שמו, הרי שאפשר לטעון שהייתה פה כוונת שיתוף, והצוואה שלא השתנתה, הופכת להיות צוואה של חצי דירה בלבד.
איך אני מגן ממצב כזה ?
מה אני צריך לעשות כדי להגן
לבקש מהאמא ש… ?
בסופו של יום חסכנו לאמא 8400 בשנה זאת עזרה . והיא לא תרצה לדפוק את הילדים שלה שקנו את הדירה מכסף שעבדו עליו קשה או ביצעו הלוואות רק בשביל שתהיה להם ירושה

י

איך אני מגן ממצב כזה ?
לבקש מהאמא ש… ?
בסופו של יום חסכנו לאמא 8400 בשנה זאת עזרה . והיא לא תרצה לדפוק את הילדים שלה שקנו את הדירה מכסף שעבדו עליו קשה או ביצעו הלוואות רק בשביל שתהיה להם ירושה
מוצאים עו"ד טוב שיסביר מה אפשר לעשות. אלא אם מישהו מהכותבים פה מתמחה בדיני משפחה, זה לא המקום למציאת פתרונות לסוגיות משפטיות סבוכות.

באופן אישי, הייתי נמנע מכל עסקה שיכולה בסבירות שאינה זניחה להגיע להליכים משפטיים. אין לך מושג על איזה שופט תיפול, אם העו"ד שייעץ לך בזמנו טעה, או לא יודע מה. עדיף לסגור את הפוזיציה הזו בהקדם ולא להגדיל אותה.

כל כך הרבה נושאים בסיפור אחד
אנסה לתמצת ולהזין כמה שיותר נתונים כדי לקבל תשובות מועילות ונבונות
אימי בת 61 שתיבדל לחיים ארוכים גרה בדירת עמידר קטנה של 2 חדרים עם מטראז נמוך בלוד ( שם נולדתי) כבר 30 שנה וקיבלה זכות לרכישת הדירה בהנחה של 50% כולל זכויות בנייה .
אימי עדיין מתגוררת בדירה וחלק מהזמן מתגוררת בביתו של בן זוגה . אך לא מתכוונת להשכיר את הדירה (בנוסף החוק וההסכם מול עמידר אינו מאפשר זאת )
לאימי לא היה את הכסף הדרוש אנחנו 4 אחים החלטנו לרכוש את הדירה את הירושה של עצמנו עוד בחייה . ראינו בכך הזדמנות כעסקה ולא כירושה . ולכן מי שלא נכנס לעסקה אין לו זכות
ולכן חילקנו ביננו את הסכום שנאמד ב340 אלף שקלים . כל אח אמור לשלם 90 . גיבינו את זה בכך שהאם כתבה צוואה שכל אחד יקבל חלקו בהתאם להשקעתו . כ
כל אחד מאתנו שילם את חלקו חוץ מאחד שאני ״נאלצתי״ לשלם , אף אחד לא היה מוכן להתחלק בנטל של ה90 ואפשרתי לו להחזיר תוך שנה ללא ריבית . והוא לא עשה זאת ראיתי בזה כוויתור שלו על הזכות לעסקה .
כל אחד מהם עם 25% ואני עם 50%

היום אנחנו שנה וחצי אחרי העסקה , אח אחד הגיע אליי עם הצעה לקניית החלק שלו ב170 אלף שקלים ( שילם 90) זהו סכום אבסולוטי שלא ניתן למיקוח .

השווי של הדירה כיום הוא 1.05 הערכת מתווכחים שפניתי אליהם לבירור שמהווה 25%=262,500 שקלים . על פניו עסקה כדאית שהרווח גלום כבר עכשיו .

האזור מיועד לפינוי בינוי - מתחם שלמה המלך מערב -

יש לי את הסכום הדרוש , מצד שני חשבתי על שוק ההון מחקה מדדs-p500 שמביא לאורך ההסיטוריה 8-9% שנתי בקרנות סל איריות צוברות או השקעות אחריות
מכיוון שתשואה מהדירה אני לא אראה עד 120 של האמא , ולכן זה ״לדחוף את הכסף באדמה״

אני לא מדבר על השאלה האתית האם זה נכון לקנות את החלק ואהיה בעל הרוב עם 75% .

תודה רבה לכל מי שטרח לקרוא ולענות
אני מכירה את האזור וכל הנתונים שכתבת תואמים למציאות. על פניו, העסקה כדאית. הבעייה שלך היא אחרת, כל הזכויות תלויות בצוואה וצוואה, אפשר לשנות.

אני מכירה את האזור וכל הנתונים שכתבת תואמים למציאות. על פניו, העסקה כדאית. הבעייה שלך היא אחרת, כל הזכויות תלויות בצוואה וצוואה, אפשר לשנות.
אלא אם כן הוא יקבל רישום בעוד 3.5 שנים ואז הוא מוגן.

אני לא מטיל ספק בכך שאפשר לשנות את הצוואה , כרגע יש צוואה . הדבר הכי בטוח זה להעביר את הדירה על שמי . כרגע לא אפשרי ורק בעוד 3 וחצי שנים .
מה שנותר לי הוא פשוט להמתין ולחכות להתפתחויות באזור .
האח שמעוניין למכור ב170 בעוד 3 וחצי שנים זה יהיה 250 .

אגב : . הצעתי לילד לגור שם ולחסוך כסף אין התנגדות לאמא או לאחים. ( הוא לא מעוניין)

י

איך אני מגן ממצב כזה ?
לבקש מהאמא ש… ?

מתייעץ עם עורך דין, אני מניח שישנו מסמך כלשהו בו שני הצדדים מצהירים על "אי כוונת שיתוף".
בנוסף, מקפידים על הפרדה ממונית מוחלטת (חשבונות בנק נפרדים, הוא לא מוציא שקל על הדירה שלו וכו')

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
א דירת חלמיש/עמידר נדל"ן 2
ד דירת עמידר נדל"ן 14
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
כ מכירים דירת 3/3.5 שנהפכה ל 4? נדל"ן 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
נ דירת נופש נדל"ן 20
M שכירת דירת מגורים כמשרד נדל"ן 2
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ התלבטות על רכישת דירת מציאה מכונס נכסים נדל"ן 6
ח דירת נופש להשקעה בטבריה נדל"ן 19
Flex דירת 4 או 3 חדרים למגורים נדל"ן 13
יוזר איך לוקחים משכנתא בפועל עבור דירת קבלן נדל"ן 11
A התלבטות - מחיר למשתכן \ דירה להשקעה \ דירת מגורים והיכן? נדל"ן 14
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ש דירת 5 חדרים להשכרה נדל"ן 6
השועל מה עדיף, דירת 3 או 4 חדרים להשקעה? מחיר למשתכן. נדל"ן 8
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
T צעדים ראשונים בבחירת דירת להשקעה נדל"ן 18
ע פטור ממס שבח על דירת ירושה נדל"ן 8
unrealx דירת מגורים בבניין שנבנה על קרקע של דיור מוגן נדל"ן 5
חושב בגדול החלפת דירת מגורים בנדל"ן להשקעה נדל"ן 14
A שכונת נרקיסים בראשון לציון , דירת 6 חדרים נדל"ן 5
I תמהיל - דירת מחיר למשתכן נדל"ן 2
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
מנימליסט דירת מגורים נדל"ן 2
ITS מחיר למשתכן במודיעין - דירת 3 או 5 חדרים - מה עדיף כלכלית? נדל"ן 12
Y "דירת מגורים יחידה" לענייני מס רכישה נדל"ן 6
ח דירת 6 חדרים - מחיר למשתכן באור יהודה. כדאי? נדל"ן 7
מ השקעה - דירת שותפים נדל"ן 90
O שיעור נדל"ן בתיק השקעות והאם דירת מגורים נחשבת? נדל"ן 7
C התייעצות לגבי החלטה סופית על דירת מחיר למשתכן להשקעה + גודל משכנתא נדל"ן 23
oz1987 חיפוש דירת שותפים צרכנות פיננסית 22
oz1987 לקנות דירת 4 חדרים ב-120 אלף שקל: 5 ישראלים שהחליטו לעשות הרבה כסף בחו"ל נדל"ן 31
Jenia29 קניתי דירת סטודיו באתר סקי בגאורגיה (New Gudauri) נדל"ן 53
S מחפש אפיקי השקעה פסיבים מלבד שוק ההון או דירת מגורים שוק ההון 3
Koby Paris דירת מגורים ללא משכנתא להכליל בתיק הנכסים ? שוק ההון 107
א דירת חדר שוק ההון 45
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 16
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה