• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לעזרה

מתחילה

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכם,
עוקבת אחרי הבלוג והפורום הנפלא זמן רב. בדרך כלל קוראת פסיבית :) אבל הייתי רוצה בבקשה לקבל עצה או הכוונה מכם.
בת 21 ועתידה להתחיל לימודים באוקטובר הקרוב.
כמו שפתחתי אני קוראת בבלוג המון זמן, ונמצאת בדיסוננס בנושא ההשקעות. יש בי רצון עז להתחיל להשקיע מתוך הבנה שהגיל הצעיר(יחסית) שלי הוא יתרון וכל שנה בה אני לא משקיע היא לגמרי בזבוז. מצד שני יש לי חשש וחוסר ביטחון לבצע פעולות "מסוכנות" עם כסף שעבדתי קשה בשבילו, שמוגבר מאוד מצד המשפחה שזורעים יותר פחד מאשר ביטחון בפן הזה.
יש לי 30,000 בפקדון בנקאי בתור קרן חירום.
5,000 בקרן גמל להשקעה(מסלול מחקה מניות פסיבי, הפקדה חד פעמית) שפתחתי השבוע - צעד קטן אך משמעותי בשבילי :)
24,000 בעו"ש

התפטרתי מהעבודה לאחר סיומה על מנת לעשות בחודשים אלו את שביל ישראל, ולאחר מכן יהיו לי עוד 3 משכורות צנועות בלבד לפני תחילת הלימודים. האידיאל הוא לא לעבוד בשנה א' בגלל תכנית לימודים אינטנסיבית יחסית(רוקחות).

התחלתי להיכנס לסטרס רציני בתקופה הזאת ואני בלבטים.
האם לפתוח תיק השקעות פסיבי מנייתי קטן (20,000 ש"ח) ולחיות בשנה א' ממה שאצליח לחסוך עד תחילת שנת הלימודים+הפיקדון,
או לחלופין לדחות את ההשקעה ופשוט לחיות על הכסף שבעו"ש בלי לגעת בפיקדון(להשאיר את הכסף בתור קרן חירום). במקרה הזה חשבתי אולי להשקיע כל שקל שארוויח בחופשות סמסטר על עבודות מזדמנות.
יש לציין שמימון מההורים זו לא אופציה, ומבחינת מרחק ממקום הלימודים להישאר בבית ולחסוך בדיור גם לא.

העיסוק האובססיבי שלי בנושא מוגזם? בשביל סכום קטן יחסית שאני יכולה להשקיע כרגע..פשוט חושבת על הכסף ש"אפסיד" בשנים הקרובות אם אדחה עוד ועוד את ההשקעה ומצד שני החסכונות הצנועים האלה יכולים להיות ראש כלכלי שקט יחסית בתחילת הלימודים שחשובים לי מאוד.

תודה על ההתייחסות, אשמח מאוד לכל עצה!

פשוט חושבת על הכסף ש"אפסיד" בשנים הקרובות אם אדחה עוד ועוד את ההשקעה
תחשבי על הפסד שלוות הרוח שאת סופגת במחשבות על זה.
הסכום הקטן יכול להפוך לגדול בעתיד אבל במקום לפחד מכמה כסף את "תפסידי" תתרכזי בלחיות את החיים שלך עכשיו.
תתחילי לחסוך ולהשקיע רק אחרי שתהיה לך עבודה מסודרת עם משכורת קבועה.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3709009
74 אלף אברכים מקבלים 1.2 מליארד שח
כשהתנאי היחידי לקבלת המימון היא היותם חרדים, למרות שבעולם הישיבות יודעים לסווג עילוי ומתמיד ובטח יש שמות נוספים משום מה אם אתה חרדי ובעל דופק אתה זכאי למימון.
להבדיל תקציב ההשכלה הגבוהה של מדינת ישראל הוא כ 9 מליארד שח שפתוחה לכוולם
רק צריך תנאי קבלה אוביקטיבים שדופק הוא רק אחד מהם ואידאולוגיה אינה חלק מהם או אפילו דת גזע מין או לאום.
וכמובן רק חצי מהתקציב הוא ל"לימודי הקודש" החילוניים (מדעי הרוח)

העיסוק האובססיבי שלי בנושא מוגזם? בשביל סכום קטן יחסית שאני יכולה להשקיע כרגע..פשוט חושבת על הכסף ש"אפסיד" בשנים הקרובות אם אדחה עוד ועוד את ההשקעה
יש לך סכום כסף נאה ביותר לבחורה בגילך. אבל הסכום ש"תפסידי" אם לא תשקיעי אותו בשנים הקרובות בזמן שאת משקיעה בלימודים יראה די זניח יחסית למשכורת חודשית כשתסתכלי על זה במבט לאחור, לאחר שתסיימי את הלימודים ותתחילי להתפרנס. בעיני, אם מתחשק לך להתעסק בהשקעות תעשי את זה, אבל זה לא הדבר שצריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך כרגע. ההשקעה שלך בלימודים היא זו שתתן לך את התשואה הגבוהה ביותר כרגע. אם נושא ההשקעה הפיננסית מדיר שינה מעינייך זה חבל, עדיף שתשני טוב כדי שתוכלי להצליח בלימודים ואחר כך למצוא עבודה טובה שממנה תוכלי לחסוך ולהשקיע הרבה יותר בקלות.

תחשבי על הפסד שלוות הרוח שאת סופגת במחשבות על זה.
הסכום הקטן יכול להפוך לגדול בעתיד אבל במקום לפחד מכמה כסף את "תפסידי" תתרכזי בלחיות את החיים שלך עכשיו.
תתחילי לחסוך ולהשקיע רק אחרי שתהיה לך עבודה מסודרת עם משכורת קבועה.

יש לך סכום כסף נאה ביותר לבחורה בגילך. אבל הסכום ש"תפסידי" אם לא תשקיעי אותו בשנים הקרובות בזמן שאת משקיעה בלימודים יראה די זניח יחסית למשכורת חודשית כשתסתכלי על זה במבט לאחור, לאחר שתסיימי את הלימודים ותתחילי להתפרנס. בעיני, אם מתחשק לך להתעסק בהשקעות תעשי את זה, אבל זה לא הדבר שצריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך כרגע. ההשקעה שלך בלימודים היא זו שתתן לך את התשואה הגבוהה ביותר כרגע. אם נושא ההשקעה הפיננסית מדיר שינה מעינייך זה חבל, עדיף שתשני טוב כדי שתוכלי להצליח בלימודים ואחר כך למצוא עבודה טובה שממנה תוכלי לחסוך ולהשקיע הרבה יותר בקלות.

תודה רבה על ההתייחסות!:)

בתור בוגר טרי, אני חושב שכדאי לך לשמור את הכסף בעו"ש בתקופה זו כי יש הוצאות רבות. את מתכוונת לעבוד משנה ב'? ההורים יעזרו במימון הלימודים?
הסכום שתרוויחי אם תשקיעי את הסכומים האלו נמוכים, כנראה כמה אלפי שקלים בודדים. לדעתי בזבוז זמן ועדיף לך להתרכז בחסכון ובהוצאות.
תוכלי להפקיד לקופת גמל שלך במידה ותהיי בטוחה שאת לא צריכה את הסכום נזיל.

בתור בוגר טרי, אני חושב שכדאי לך לשמור את הכסף בעו"ש בתקופה זו כי יש הוצאות רבות. את מתכוונת לעבוד משנה ב'? ההורים יעזרו במימון הלימודים?
הסכום שתרוויחי אם תשקיעי את הסכומים האלו נמוכים, כנראה כמה אלפי שקלים בודדים. לדעתי בזבוז זמן ועדיף לך להתרכז בחסכון ובהוצאות.
תוכלי להפקיד לקופת גמל שלך במידה ותהיי בטוחה שאת לא צריכה את הסכום נזיל.

מתכננת לעבוד כמה שפחות כדי להתרכז בלימודים, אבל בתכלס אעבוד בהתאם להוצאות.
מממנת לבדי הכל.
תודה על ההתייחסות, הכנסתם אותי קצת לפרופורציות..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
D חדש בפורום אשמח לעזרה ראשונית :) שוק ההון 21
ברזילרו לפני כניסה ראשונה לשוק - אשמח לעזרה עם קרנות עוקבות מדד שוק ההון 9
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
S אשמח לעזרה בבחירת טלוויזיה חדשה צרכנות פיננסית 38
D מחיר למשתכן גליל ים הרצליה - אשמח לעזרה נדל"ן 17
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
L נכס שאני לא מכיר, אשמח לעזרה שוק ההון 6
Jasper לא יודע מה לעשות, אשמח לעזרה, בבקשה. שוק ההון 39
O קרן השתלמות IRA - אשמח לעזרה שוק ההון 2
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
Y אשמח לעזרה יומני מסע אישיים 42
פ אשמח לעזרה וטיפים לגבי מכירת ווילה בעזרת מתווך *עשה ואל תעשה* צרכנות פיננסית 20
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
ס קרן נאמנות מומלצת להוראת קבע אשמח לעזרה שוק ההון 0
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4

נושאים דומים

Back
למעלה