• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אנלוגיה משעשעת

אבל כל זמן שאתה הולך למכולת עם שקלים ולא עם דולרים אז זה מה יש.. כשתלך למכולת עם דולרים זה יהיה אחרת..

אבל כל זמן שאתה הולך למכולת עם שקלים ולא עם דולרים
גם זה כבר די לא נכון...
אני את רוב הקניות שלי עושה מאתרים בחו"ל מכיוון שזה יוצא לי הרבה הרבה יותר זול.
אמנם לא מכולת אבל כל מוצר צריכה אחר - אלקטרוניקה, ביגוד, צעצועים, כלי עבודה וכו'

גם זה כבר די לא נכון...
אני את רוב הקניות שלי עושה מאתרים בחו"ל מכיוון שזה יוצא לי הרבה הרבה יותר זול.
אמנם לא מכולת אבל כל מוצר צריכה אחר - אלקטרוניקה, ביגוד, צעצועים, כלי עבודה וכו'
אתה יכול לקנות עם הדולרים שנמצאים בבית ההשקעות?

מעניין..
איך זה מתבצע?
נניח אני משתמש בPAYPAL או בכרטיס אשראי לקנות בחו"ל
לא ענית לשאלה שלי :)
מה ההבדל בין דולרים בחשבון ההשקעות לדולרים בבנק?
אתה הרי יכול להעביר כסף מהברוקר לבנק, או אפילו לשלם ישירות את כרטיס האשראי ב bill pay, או אפילו להוציא כרטיס דביט של הברוקר.

לא ענית לשאלה שלי :)
מה ההבדל בין דולרים בחשבון ההשקעות לדולרים בבנק?
אתה הרי יכול להעביר כסף מהברוקר לבנק, או אפילו לשלם ישירות את כרטיס האשראי ב bill pay, או אפילו להוציא כרטיס דביט של הברוקר.

תאמת אני לא יודע מה ההבדל.. אני לא ידעתי שאפשר לשלם בדולרים דרך פייפאל שמקושר לחשבון..

תאמת אני לא יודע מה ההבדל.. אני לא ידעתי שאפשר לשלם בדולרים דרך פייפאל שמקושר לחשבון..
איפה דיברתי על פיפאל?
דיברתי על כרטיסי אשראי ודביט :)

איפה דיברתי על פיפאל?
דיברתי על כרטיסי אשראי ודביט :)
כרטיס אשראי של IB לישראלים בלי SSN ובלי ITIN? אפילו דביט לא נראה לי שאני יכול להוציא :(

אני לא מצליח להבין את עניין הגידור/נטרול. עברתי על הדיונים בנעוץ ועדיין יש נקודה בסיסית שלא ברורה לי.
כשאני קונה מניה בארה"ב, או יחידה בקרן כמו s&p500 לצורך העניין, אני יכול לקנות אותה בשקלים, או דולרים או קופסאות טונה, ברגע שיש לי את המניה, אני מחזיק את המניה, כלומר חלק בחברה שהוא מוצר נפרד מדולרים או שקלים.

אז מה קשור סיכון מט"ח? ולמה שיעניין אותי שער הדולר?

אם הערך של המניה יעלה, אז זה יתבטא בכמות השקלים שאני אקבל כשאמכור אותה. אם השקל מאוד חלש בזמן המכירה שלי, אני אקבל הרבה שקלים.

ברור לי שאני מפספס כאן איזושהי נקודה, אשמח להבהרה. @חתול לילה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא קשור ולא אמור לעניין אותך.

דווקא הבנת מצויין.

אני בעיקר מבולבל מהפוסט של הסולידית בנושא. ציטוט שלה:

"נניח שאתם משקיעים ישראלים הרוכשים יחידות בקרן סל (ETF) העוקבת אחר מדד ה-S&P 500, מדד המניות המוביל בבורסת ארה”ב.

אתם משלמים תמורת הקרן סכום השווה ל-10,000 ש”ח. הקרן איננה מוגנת מט”ח, ולכן בעצם ההשקעה בה אתם חושפים את עצמכם לשינויים בשער החליפין בין הדולר והשקל. כלומר, אתם חשופים לסיכון מט”ח.

הבה נניח שב-12 החודשים הבאים שוק המניות האמריקני (וה-ETF שלכם) מזנק ב-20 אחוזים:

* אם שער הדולר נותר ללא שינוי לאורך התקופה, שווי האחזקה שלכם יהיה 12,000 ש”ח (כלומר, ההשקעה של 10,000 ש”ח עלתה ב-20%).

* נניח שהשקל התחזק ב-25% ביחס לדולר ב-12 החודשים שחלפו (כלומר, הדולר ירד). האחזקה שלכם תהיה שווה 9,600 ש”ח (12000/1.25), כלומר הפוזיציה שלכם בדולרים תוכל לקנות פחות שקלים.

* נניח שהשקל נחלש ב-25% ביחס לדולר ב-12 החודשים שחלפו (כלומר, הדולר התחזק). האחזקה שלכם תהיה שווה 16,000 ש”ח (12,000/0.75), כלומר הפוזיציה שלכם בדולרים תוכל לקנות יותר שקלים."

היא בעצם מניחה כאן שערך המנייה עולה ויורד אחד לאחד עם ערך הדולר? גם אם כן, עדיין אני לא מבין איך זה קשור להמרות מטח. אוקיי, השקל התחזק ביחס לדולר= כלומר הוא התחזק ביחס למניה (לפי ההנחה שלה) = המניה שקניתי איבדה ערך? מה זה קשור להמרת מטח?

אני בעיקר מבולבל מהפוסט של הסולידית בנושא.
בצדק.
בעניין הזה היא טועה לדעתי (ולדעת עוד חברים כאן בפורום).
@roneng ניסה לקבל ממנה תגובה בנושא כמה פעמים אבל לדעתי ללא הצלחה.

בכל מקרה, לפי דבריך נשמע שהבנת טוב מאוד את הנושא.

בצדק.
בעניין הזה היא טועה לדעתי (ולדעת עוד חברים כאן בפורום).
@roneng ניסה לקבל ממנה תגובה בנושא כמה פעמים אבל לדעתי ללא הצלחה.

בכל מקרה, לפי דבריך נשמע שהבנת טוב מאוד את הנושא.

אז כל עניין הגידור הזה הוא סתם גימיק שיווקי של מנהלי הקרנות?

נותנים ללקוחות מה שהם רוצים/מצפים.
אגב יש יתרון ואמיתי לגידור מט"ח אבל במוצרי חוב כמו אג"ח.

אני לא יודע בדיוק. יתכן שזו אכן דרך פשוטה להרוויח.
אני לא מצליח להבין למה שמישהו ירצה לגדר מניות אלא אם כן הוא משקיע לטווח קצר מאוד (ואז לא ברור לי למה מראש להשקיע במניות).

נושאים דומים
Back
למעלה