• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

אני לא בטוח שזה נחשב, אבל שעון.
אני לא מבין למה אנשים קונים שעונים בעשרות/מאות אלפי שקלים. בטח אנשים שלא מרוויחים מאות אלפי שח בחודש.
שעון פשוט גם לא בהכרח מבין, יש לכולנו פלאפון.
אני הכי לא מבין שעון חכם, זה נשמע כל כך מיותר - ואני אומר את זה בתור חובב טכנולוגיה
שעוני יוקרה איכשהו עוד שומרים על ערכם אז חצי נחמה… ויש כאלו נדירים שעוד עולה ערכם.
כמובן שאין ערך פרקטי היום לשעון שאתה מחובר לסמרטפון 24/7.
שעון זה תכשיט, אפשר להגיד את זה גם על אלו שקונים צמיד/טבעת/שרשרת בעשרות אלפי שקלים.
מכיר כאלו שזה תחביב אצלם והם אוספים כל מיני שעונים מיוחדים, אז אולי זו גם סיבה.

בוא לא נדבר כרגע על דתיים שצריכים שעון לשבת...
מי שלא רוצה/מוכן להיות מחובר לסמרטפון 24/7 לרדת לגינה עם הילדים או לשבת על שפת הים עם טלפון חכם, צריך שעון.

כן, החטיפים לכלבים הם במחירים מופקעים. לפעמים אפשר למצוא דברים יותר זולים אבל ככלל זה בהחלט במחירים גבוהים.
זה נקרא אצלכם יציאה מופרעת? הכרתי אישה עם Westy טהור גזע שאכל רק בשר אייל טרי. מוצר שניתן לרכוש אותו רק בקצב מיוחד. לטענתה עלה לה להאכיל את הכלב יותר מאשר את כל יתר המשפחה (4 נפשות). ונאמר שלא מדובר במיליונרים, מעמד בינוני גבוה.
טוב זהו פן אחד של אמריקה.

זה נקרא אצלכם יציאה מופרעת? הכרתי אישה עם Westy טהור גזע שאכל רק בשר אייל טרי. מוצר שניתן לרכוש אותו רק בקצב מיוחד. לטענתה עלה לה להאכיל את הכלב יותר מאשר את כל יתר המשפחה (4 נפשות). ונאמר שלא מדובר במיליונרים, מעמד בינוני גבוה.
טוב זהו פן אחד של אמריקה.
וואו! זה אחד המופרעים. אפילו בסטנדרטים של היציאות הבאמת הזויות שהיו פה.

אני לא מבין למה אנשים קונים שעונים בעשרות/מאות אלפי שקלים. בטח אנשים שלא מרוויחים מאות אלפי שח בחודש.
שעון פשוט גם לא בהכרח מבין, יש לכולנו פלאפון.
אני הכי לא מבין שעון חכם, זה נשמע כל כך מיותר - ואני אומר את זה בתור חובב טכנולוגיה
שעון טוב ועט נובע טובה, עושים את החיים יותר נעימים. יותר קשור לרגש מאשר לפרקטיות.

לדוגמא, אם אתה נשוי, קנית טבעת נישואים ביותר מ 10 שקל ? למה ? טבעת פשוטה מאלומיניום מעלי-אקספרס משמשת לאותו דבר.

פירסום של הצינור, בחורה שגובה 300 שקלים על שימו לב, סידור של האפלקציות בטלפון לפי צבע. כן כן אני רצינית. היא מציעה מקצה שיפורים וסידור לפי תת קטגוריות ותיקיות גם לפי צבע. לטענתה יש מעל 30 לקוחות מרוצים. אם הלקחות זה אבא אמא חברים מילא, אם ממש יש אנשים שמסכימים לשלם על הדבר ההזוי הזה אני בשוק.

שעון טוב ועט נובע טובה, עושים את החיים יותר נעימים. יותר קשור לרגש מאשר לפרקטיות.

לדוגמא, אם אתה נשוי, קנית טבעת נישואים ביותר מ 10 שקל ? למה ? טבעת פשוטה מאלומיניום מעלי-אקספרס משמשת לאותו דבר.
אפשר להגיד אותו דבר כמעט על כל דבר שלא מתכלה - אני יכול להבין את זה כשזה פסנתר שהוא משמעותית איכותי יותר ויש לו הסטוריה משפחתית, או אפילו שעון שכבר עובר במשפחה, אבל לקנות שעון בכמה משכורות(משכורות שלך, לא ממוצעת) נשמע לי הזוי.

הרעיון שחפצים עושים את החיים יותר נעימים הוא צרכני, זה לא בהכרח דבר רע, אבל שעון במתנה במפשחה ב1000 שח יכול לתת אותה הרגשה כמו שעון ב30 אלף.
ליהלומים יש חיקויים/ יהלומי מעבדה שעולים משמעותית פחות וכמעט בלתי ניתנים להבדלה לאדם הממוצע, בטח שממרחק.

פירסום של הצינור, בחורה שגובה 300 שקלים על שימו לב, סידור של האפלקציות בטלפון לפי צבע. כן כן אני רצינית. היא מציעה מקצה שיפורים וסידור לפי תת קטגוריות ותיקיות גם לפי צבע. לטענתה יש מעל 30 לקוחות מרוצים. אם הלקחות זה אבא אמא חברים מילא, אם ממש יש אנשים שמסכימים לשלם על הדבר ההזוי הזה אני בשוק.
מזכיר לי את הסיפור הזה https://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_Rich

בוא לא נדבר כרגע על דתיים שצריכים שעון לשבת...
מי שלא רוצה/מוכן להיות מחובר לסמרטפון 24/7 לרדת לגינה עם הילדים או לשבת על שפת הים עם טלפון חכם, צריך שעון.
גם שעון ב200 יכול להראות את השעה

הרעיון שחפצים עושים את החיים יותר נעימים הוא צרכני,
זו אמירה מעניינת.

הבעיה ב״חפצים״ או ב ״צרכנות״ היא שלפי מחקרים, אתה מפיק מהרכישה הנאה לזמן קצר ואז אתה צריך ״עוד״ כדי לשחזר את ההרגשה. כמו סמים. והתרבות/פרסומות היום משחקות בדיוק על זה.

שעון או עט או סכין יפנית טובה למטבח, שאתה מחזיק לאורך הרבה מאוד שנים עד תום חייהם, לא עונה על ההגדרה הזו מבחינתי. זה לא השקעה לרווח, זה לא תרבות צרכנית, זה השקעה באיכות חיים. זה זהה לקניית יצירת אומנות לא כהשקעה אלא להנאה.

ברור שיש סדר עדיפות, למשל עדיף לך לקנות אוכל ולא למות מרעב או לשלם שכר דירה ולא לגור ברחוב, מכייון שאולי תפיק מההוצאה הזו יותר איכות חיים מאשר לקנות שעון.

אבל זה סדר עדיפות אישי, ואולי יש אנשים שיעדיפו לגור בדירה פחות טובה ואפילו לאכול פחות אבל להנות יותר מפסל או ציור או שעון שמחזיקים הרבה מאוד שנים.

נערך לאחרונה ב:
שעון או עט או סכין יפנית טובה למטבח, שאתה מחזיק לאורך הרבה מאוד שנים עד תום חייהם, לא עונה על ההגדרה הזו מבחינתי.
זה לא תרבות צרכנית, זה השקעה באיכות חיים.
בחייך...
אנחנו מחזיקים סכינים פשוטים כבר עשרות שנים ואין שום בעיה לקצוץ איתם (והמטבח שלנו מאד פעיל). הבן שלי מחזיק ערמה של סכינים מותגיים ומזמין מוולט.
מי שצריך שעון, שיקנה בכמה עשרות ש"ח. אבל יש כאלה שחושבים שהם חייבים לאמץ כל טכנולוגיה שיוצאת לשוק - לכאורה כדי לאפשר עוד הקלה בחיים. בסוף אין שום הקלה, אולי רק בארנק המטאפורי. זאת לא איכות חיים אלא דמיונות שווא על רמת חיים. צרכניזם במירעו.
אולי יש אנשים שיעדיפו לגור בדירה פחות טובה ואפילו לאכול פחות אבל להנות יותר מפסל או ציור או שעון שמחזיקים הרבה מאוד שנים.
לא הייתי מכניסה לקטגוריה אחת שעון וציור, מתנצלת אם אני פוגעת במישהו.
בכל מקרה, אנשים מתבלבלים לפעמים בין אהבת אמנות לתשוקה לבעלות על אמנות. קונים ספרים במקום להחליף עם חברים/ספריה ציבורית, קונים ציור יקר במקום ללכת למוזיאונים ולהנות מהתצוגה המתחלפת (או כמוני, שכל הציורים כמעט בביתי הם מעשי ידיהם של אמנים שאני מכירה באופן אישי וקיבלתי מתנה).

בחייך...
אנחנו מחזיקים סכינים פשוטים כבר עשרות שנים ואין שום בעיה לקצוץ איתם (והמטבח שלנו מאד פעיל). הבן שלי מחזיק ערמה של סכינים מותגיים ומזמין מוולט.
כמה כאלה יש לך ? כמה כאלה החלפת לאורך השנים ? לי שתי סכינים שאני משתמש בהן כבר יותר מ 20 שנים.

מי שצריך שעון, שיקנה בכמה עשרות ש"ח. אבל יש כאלה שחושבים שהם חייבים לאמץ כל טכנולוגיה שיוצאת לשוק - לכאורה כדי לאפשר עוד הקלה בחיים. בסוף אין שום הקלה, אולי רק בארנק המטאפורי. זאת לא איכות חיים אלא דמיונות שווא על רמת חיים. צרכניזם במירעו.
אם את לא נהנית משעון טוב או סכין טובה לא אומר שאנשים אחרים לא.

ואיך קשורים אנשים שרוצים לאמץ כל טכנולוגיה לשעון שעולה כמה משכורות ? שעון של אפל לא עולה כמה משכורות. שעון שוויצרי שמחזיק 20 שנה, כן.

לא הייתי מכניסה לקטגוריה אחת שעון וציור, מתנצלת אם אני פוגעת במישהו.
יש שעונים שהם יצירות אומנות. ויש ציורים שהם זבל מוחלט. לא הייתי מדבר בכזאת החלטיות על נושא שאין לי מושג בו.

בכל מקרה, אנשים מתבלבלים לפעמים בין אהבת אמנות לתשוקה לבעלות על אמנות. קונים ספרים במקום להחליף עם חברים/ספריה ציבורית, קונים ציור יקר במקום ללכת למוזיאונים ולהנות מהתצוגה המתחלפת (או כמוני, שכל הציורים כמעט בביתי הם מעשי ידיהם של אמנים שאני מכירה באופן אישי וקיבלתי מתנה).
אין לך ספר שהשפיע עלייך וקראת בו עשרות פעמים ? ספר שחזרת אליו כל פעם וגילית משהוא חדש ? לי יש כמה וכמה ספרים כאלה והם אצלי בספריה.

דרך אגב, אם כל האנשים שקוראים עדיין ספרים היו שומעים לעצתך, לא היו יותר סופרים. הם הרי לא בדיוק מרוויחים מהשאלה בין חברים או אפילו מספריה.

וכל האמנים האלה שאת מכירה, יתנו גם לי ציורים במתנה ? או כשאני יגיע הם ימכרו לי ציור שימצא חן בעיניי. בלעדי אנשים שקונים את האומנות הם לא היו מסוגלים להיות אמנים. ולא לכולם יש חברים אמנים שמוכנים לתת להם ציורים מתנה. חלקנו צריכים לקנות אותם.

לאדם שמבשל הרבה סכין איכותית זה מעבר לשיפור הבישול, זה גם בטיחות.
סכין חדה ומאוזנת הרבה יותר בטוחה מסכין זולה.

בחייך...
@בת העמק שאלה קצת אישית (לא לענות אם לא נוח או אם הגזמתי)...
בהינתן שהאשכול נועד להוקיע את הצרכניזם, וברור שכך גם דעתך ואורח חייך
האם את מרגישה שנכשלת בחינוך הילדים?
או שבסוף (וגם בהתחלה) הכל תלוי אופי, ואז גם האשכול מאבד את מטרתו, כי יש אופי כזה ויש אחר, והנה עובדה שא"א לחנך ל'התנהגות הנכונה'?

נערך לאחרונה ב:
חלקנו צריכים לקנות אותם.
כדי להנות ממשהו לא צריך להפוך לבעלים שלו, זאת דעתי והיא כנראה שונה משלך. תמונות אפשר לקנות גם העתק ולא מקור. ועדיף ללכת למוזיאון כי זה לא ממש משכיל ומהנה לראות שוב ושוב את אותו הציור או לקרוא את אותו הספר.
אם כל האנשים שקוראים עדיין ספרים היו שומעים לעצתך, לא היו יותר סופרים
היו מוצאים שיטות תגמול אחרות, כמו שקרה עם המוזיקאים.
אין לך ספר שהשפיע עלייך וקראת בו עשרות פעמים ?
יש לי כמה ספרים בודדים שהשפיעו עלי מאד ולא, אני לא חוזרת לקרוא בהם עשרות פעמים. יש ספרים שאולי אטרח לקנות כי הסיכוי למצוא אותם בספריות הוא לא גדול, בעיקר ספרות "עתיקה" כמו תרגומי פילוסופיה מקום המדינה ולפניה או ספרי שירה מסוימים.
יש שעונים שהם יצירות אומנות. ויש ציורים שהם זבל מוחלט
אומנות ואמנות זה לא אותו הדבר. לגבי אמנות - לא יודעת מה אתה מגדיר כזבל מוחלט (משהו שלא יפה בעיניך? אמנות צריכה להיות יפה?) אבל בכל מקרה הגזמנו עם השיחה הלא לגמרי קשורה לשרשור אז מסיימת כאן.

האם את מרגישה שנכשלת בחינוך הילדים?
לגבי הבת, היא ממש דומה לנו בחוסר העניין בצרכניזם.
לגבי הבן, לא יודעת מה להגיד. יש לנו הרבה בדיחות איתו על הקטע הצרכניסטי וגם ניסינו ברצינות להבין ממנו איך זה קרה. יש לו כל מיני ספוקלציות ממה זה הגיע, אבל בשנה האחרונה אני רואה (או מדמיינת?) ניצנים של שובע מהעניין. נחיה ונראה...
לגבי תחושת הכשלון, קשה לומר. שניהם דוגלים בהוצאות נמוכות מהכנסות והשקעת היתרה.

לגבי תחושת הכשלון, קשה לומר. שניהם דוגלים בהוצאות נמוכות מהכנסות והשקעת היתרה.
מאחל לכל אחד שזה יהיה התחום בו הילדים יבחרו בדרך חיים שונה משלו. ילדיי צעירים מילדייך וכבר עכשיו אני לא משלה את עצמי בנושא (וגם אני לא העתק של הוריי ולא חושב שהם מרגישים שנכשלו בחינוך שלי).

וכל האמנים האלה שאת מכירה, יתנו גם לי ציורים במתנה ? או כשאני יגיע הם ימכרו לי ציור שימצא חן בעיניי. בלעדי אנשים שקונים את האומנות הם לא היו מסוגלים להיות אמנים. ולא לכולם יש חברים אמנים שמוכנים לתת להם ציורים מתנה. חלקנו צריכים לקנות אותם.
אני גם קבלתי ציורים במתנה, אבל ממש לא הייתי בונה על זה לעתיד לבוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה