• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
חברים.ות,
האם אפשר לחזור לנושא הדיון שמטרתו לתת 'פאנץ' ליין' על יציאות צרכניסטיות ולא להגיב ולפתח דיון משני על תגובות.
ולמה אני מתכוון, דוגמה מתגובה שלי מלפני המון שנים:

Ran

משתמש רגיל
דירוג
890
יציאה צרכניסטית של עצמי: בא לי פלייסטיישן ולא בא לי להוציא עליו 2000₪. עכשיו גיליתי שאני יכול לחסוך את הסיבוס החודשי שלי בשוברים לוולט וככה "לממן" את הקניה (כמובן שיש פלייסטיישן בוולט...)
ברור לי שזה אותו כסף בדיוק כמו לקנות בעצמי אבל איכשהו זה מרגיש יותר "חינמי" ככה...

דורון

משתמש רגיל
דירוג
1,024
*חבר לעבודה נכנס למשרד שלי*

חבר: יואו! יש לך מעמד לפלאפון! הוא נוח?

אני: כן, סבבה.
(מדובר במתקן פלסטיק פשוט שמניחים עליו את המכשיר בזוית, שקיבלתי כמרצ'נדייס של חברה בחינם)

חבר: די, שכנעת, אני חייב להזמין כזה באינטרנט.
:|

גם אם זה חפץ קטן, הקלות בה ההחלטה הזו התקבלה הפתיעה אותי.. הרגשתי שמישהו משתמש בי כתירוץ לעשות קניות באינטרנט.
אשמח לעדכון אם בסוף קנה מעלי אקספרס ב 10 שקלים, או שמצא דרך להוציא 100$ על המתקן הזה.

אוליביה פילפלאז'

משתמש סולידי
דירוג
122
אשמח לעדכון אם בסוף קנה מעלי אקספרס ב 10 שקלים, או שמצא דרך להוציא 100$ על המתקן הזה.
מבטיחה לעדכן..

מנסה להבין מה הבעיה עם זה, יש מעמדים כאלו באליאקספרס בפחות מחמישה שקלים כולל משלוח. כמה כבר כבדת משקל ההחלטה להוציא סכום כזה? מי שישמע הוא החליט לקנות בית.
לי באופן אישי יש סף של בערך 20 ש"ח שמתחתיו אני כמעט ולא מתעמק ברכישה.
ורק אומר שמבחינתי הדוגמא שרשמתי היא יציאה צרכנית בגלל ה-state of mind, לא העלות של המוצר. העניין היה שהחבר לעבודה עבר מאפס למאה תוך 2 שניות. לא ראיתי שהוא עצר רגע לשאול את עצמו אם הוא זקוק למוצר, יכול להשיג אותו בדרכים זולות/סביבתיות יותר, או יכול פשוט להשעין את הפלאפון על משהו. ההתנהגות הזו היא מה שהופכת את הדוגמא לצרכניסטית מוזגמת בעיניי.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
3,006
על זה איקאה וכל הסטוקים מתקיימים. אף אחד לא חשב שהוא צריך מסובב מגבונים או מתלה נמלים, עד שראה את זה שם רק ב12.90.

Zorg

משתמש בכיר
דירוג
2,613
מתלה נמלים?!?! אתה מרוצה??
מגניב!! אני עכשיו מזמין מאליאקספרס!
נשמע טוב. נראה לי גם אני זקוק מאוד למתלה נמלים. ומסובב מגבונים נשמע לי משהוא שאי אפשר בלעדיו.

מהיום אני מסתכל על המגבונים בנזיפה קלה, למה הם לא מסתובבים. והנמלים בחצר ? בכלל אפשר ללגלג עליהן , לא משתמשות במתלה, לא רציניות הנמלים.

bigbang

משתמש בכיר
דירוג
2,434
ורק אומר שמבחינתי הדוגמא שרשמתי היא יציאה צרכנית בגלל ה-state of mind, לא העלות של המוצר. העניין היה שהחבר לעבודה עבר מאפס למאה תוך 2 שניות. לא ראיתי שהוא עצר רגע לשאול את עצמו אם הוא זקוק למוצר, יכול להשיג אותו בדרכים זולות/סביבתיות יותר, או יכול פשוט להשעין את הפלאפון על משהו. ההתנהגות הזו היא מה שהופכת את הדוגמא לצרכניסטית מוזגמת בעיניי.
צודקת, הוא צריך היה להשקיע בכך לפחות כמה שעות של מחשבה, סקר שוק, בחינת חלופות לסטנד (לרבות ביקור בנגריה לקבלת הצעת מחיר לסטנד סביבתי משאריות עץ), מציאת סעיף תקציבי מתאים ובחירה אם לקצץ בחיסכון החודשי או בהוצאה אחרת, התייעצות עם בן/בת הזוג, ולישון על כך לפחות לילה, אולי אפילו שניים.

גם אם סוכמים את כמות כל השיט הסיני שהייטקיסט ממוצע יקנה במהלך כל חייו, אני בספק שזה יחצה את השבוע (גג שבועיים) של עבודה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
יציאה צרכניסטית של עצמי: בא לי פלייסטיישן ולא בא לי להוציא עליו 2000₪. עכשיו גיליתי שאני יכול לחסוך את הסיבוס החודשי שלי בשוברים לוולט וככה "לממן" את הקניה (כמובן שיש פלייסטיישן בוולט...)
ברור לי שזה אותו כסף בדיוק כמו לקנות בעצמי אבל איכשהו זה מרגיש יותר "חינמי" ככה...
מה שמזכיר יציאה צרכניסטית אחרת - אנשים שקונים בתן ביס וולט דברים מיותרים לחלוטין כדי שההטבה "לא תתבזבז" ושוכחים שכמחצית מהסכום (תלוי במדרגת המס, ייתכן שפחות) יוצא מהכיס שלהם בגלל זקיפת ההטבה למס.

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
2,437
צודקת, הוא צריך היה להשקיע בכך לפחות כמה שעות של מחשבה, סקר שוק, בחינת חלופות לסטנד (לרבות ביקור בנגריה לקבלת הצעת מחיר לסטנד סביבתי משאריות עץ), מציאת סעיף תקציבי מתאים ובחירה אם לקצץ בחיסכון החודשי או בהוצאה אחרת, התייעצות עם בן/בת הזוג, ולישון על כך לפחות לילה, אולי אפילו שניים.
לחלופין אפשר פשוט לשים את הפלאפון על השולחן ללא שום מעמד.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
סליחה? אתה לא יושב על כסא?
מי שמשלם לייעוץ איך להרדים תינוק, ישלם גם כדי שלפלאפון יהיה נוח על השולחן.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
ישלם גם כדי שלפלאפון יהיה נוח על השולחן.
חחח... אני משתמשת בסטנד רק בשיחות וידאו ארוכות (לחברים ומשפחה בחו"ל). זה יכול להראות מוזר לצד השני אם אניח את הטלפון על השולחן ואגהר מעליו :)

bigbang

משתמש בכיר
דירוג
2,434
די, באמת???
חחח... אני משתמשת בסטנד רק בשיחות וידאו ארוכות (לחברים ומשפחה בחו"ל). זה יכול להראות מוזר לצד השני אם אניח את הטלפון על השולחן ואגהר מעליו :)
ואוו, שנון אתה :roll:
לא נראה לי שהבנת את הקשר בין הזמנות קטנטנות ומרובות מחו"ל לבעיות האקלימיות. בעיניי אלו יציאות צרכניות שמטריפות אותי, סבבה?
כלומר אפילו את מסכימה שהסטנד שימושי, אך מה שמפריע לך שהוא נקנה באלי אקספרס ללא מחשבה?
בעיני שכירת מקום מגורים עם מחסן הוא יציאה צרכנית שמטריפה אותי, סבבה?

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
כלומר אפילו את מסכימה שהסטנד שימושי, אך מה שמפריע לך שהוא נקנה באלי אקספרס ללא מחשבה?
בעיני שכירת מקום מגורים עם מחסן הוא יציאה צרכנית שמטריפה אותי, סבבה?
זה מתדרדר...ביי

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
2,437
מרכז רהיטים ובילוי גדול כלשהו שנמצא מאוד רחוק ממרכזי האוכלוסיה.

כל יעודו רק שתוציא המון כסף לדברים מיותרים או שתחנך את ילדך שצרכנות זה בילוי.

הריהוט שם יקר מאוד.

המקום מיוחצן בטירוף בתקשורת אז אולי יש תקווה שלא כולם צרכנסיטים.

ptom

משתמש רגיל
דירוג
49
חבר מהמילואים: "אני מתעסק בכסף מאז שאני זוכר את עצמי, מתעניין וקורא. לכן אני כל כך טוב בלהשקיע איפה שכדאי, ובלחסוך איפה שרק אפשר, עד רמה של מיקרו אופטימיזציה מוגזמת".
אותו חבר בשיחה אחרת באותו יום: "חשבון הוולט החודשי שלי הוא 9000 ש"ח. מה אני אעשה, אין לי זמן או כוח לבשל, אני עובד עד מאוחר כל יום".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

למעלה