• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה?

זה לא נכון.
אף אחד לא יודע מה הוא עושה הכי טוב.
אין לך מספיק שנות חיים בשביל להתנסות בכל המקצועות הקיימים בעולם ולהגיע למסקנה במה אתה הכי טוב.
אתה לכל היותר מנחש במה אתה הכי טוב, בד"כ על סמך משובים חיוביים ושליליים שאתה מקבל מהסביבה שלך.

זה לא מדויק, ושגוי במקרה שלי.
הצלחתי לברור בגיל צעיר מאד במה אני טוב, ולכן השתפרתי בו יותר והתמקצעתי בו. אז היום אין לי ספק שאני הכי טוב בו. אני חושב שהאנשים המצליחים בעולם יודעים במה הם הכי טובים ובמה הם לא - והמודעות היא מה שעושה את ההבדל.
נכון שיכול להיות שיש לי פוטנציאל לדברים שלא גיליתי, אבל הסבירות שאני גאון במשהו שלא שמעתי או ניסיתי היא לא גבוהה.
לפעמים פגיעות ראש מגלות כישורים חדשים כמו מוסיקה, שחמט או ציור.
לפעמים אנשים בלי זיקה למוסיקה מגלים שיש להם קול אופראי.
אבל מדובר בפוטנציאל בלבד. אני אישית לא מאמין שאתה מגלה שאתה טוב בדברים כך לפתע ומגיע לרמות הגבוהות ביותר, ושאפשר כבר לדעת בגיל מסוים במה אתה חזק ובמה אתה פחות.

זה לא מדויק, ושגוי במקרה שלי.
הצלחתי לברור בגיל צעיר מאד במה אני טוב, ולכן השתפרתי בו יותר והתמקצעתי בו. אז היום אין לי ספק שאני הכי טוב בו. אני חושב שהאנשים המצליחים בעולם יודעים במה הם הכי טובים ובמה הם לא - והמודעות היא מה שעושה את ההבדל.
נכון שיכול להיות שיש לי פוטנציאל לדברים שלא גיליתי, אבל הסבירות שאני גאון במשהו שלא שמעתי או ניסיתי היא לא גבוהה.
לפעמים פגיעות ראש מגלות כישורים חדשים כמו מוסיקה, שחמט או ציור.
לפעמים אנשים בלי זיקה למוסיקה מגלים שיש להם קול אופראי.
אבל מדובר בפוטנציאל בלבד. אני אישית לא מאמין שאתה מגלה שאתה טוב בדברים כך לפתע ומגיע לרמות הגבוהות ביותר, ושאפשר כבר לדעת בגיל מסוים במה אתה חזק ובמה אתה פחות.
הטענה שהגבתי עליה בזמנו, אם תשים לב, אמרה שאם תעבוד במה שאתה הכי טוב בו אז תרוויח הרבה כסף (מספיק כדי לחסוך לפרישה בגיל צעיר)
וזה לא נכון.
כי להיות אלוף בשחמט זה אחלה, אבל כדי להתפרנס אתה צריך שהכישרון שלך יקדם את החברה באיזושהי צורה אחרת אף אחד לא ישלם לך בעבורו.

סך הכל יש הרבה אנשים - הרוב המכריע לדעתי - שהכישרון שלהם הוא לא כזה שניתן לייצר ממנו הכנסה.
והשאלה האם זה בכלל נכון לבחור את מקצוע שלך לפי מה שאתה הכי טוב בו, או שעדיף לבחור מקצוע לפי מה שהעולם זקוק שתעשה למענו גם אם זה לא ה cup of tea שלך?

נערך לאחרונה ב:
העצמאות בשבילי, בתרומה הכי גדולה היא הורדת הלחץ בחיים - כלומר החל משהייתי סטונדט, וגם לפני תמיד היה לחץ ללמוד, להצליח, לעבוד וכו'. בשבילי העצמאות, או האקסל עם ההגעה ליעד הוא אלמנט הורדת לחץ בעיקרו, שפוגע לי באיכות החיים. אני רוצה להרגיש שאני יכול פשוט לומר - וואלה, כל ההשוואות בין מי מרוויח יותר, או מי התקדם יותר בעבודה, או מי עובד פחות, או מי עובד יותר, היא לא משנה לי כבר.

כשראיתי שאני מתקרב לעצמאות כלכלית, ואני די שם אם מחשיבים עוד הכנסות שיש לי (אני מחשב לפי הכי סטריקט של 3% + ללא שום הכנסות פרט לתיק ההשקעות הנזיל כלומר ללא שווי הנדל"ן או פנסיה, ושם אני כשנתיים מהיעד), זה נותן לי קצת בוסט ביטחון בהתנהלות שלי מול המנהלים, איך אני מסתכל על הקריירה וכ'ו.

לגבי פרישה, אני מקשיב למה שבוער לי באותו הרגע בבטן. כרגע דווקא כשאני מתקרב ליעד, בוער לי להחליף לעבודה יותר איכותית, בחברה יותר טובה, ולהיות על האדג', לדעתי נטו מתוך צורך להוכיח לעצמי, כי אני מרגיש חוסר ביטחון בחיפוש העבודה ומשהו בתוכי רוצה לפתור את זה. אולי אחרי זה ארגע.

עוד נושא שבוער לי, שדווקא הייתי רוצה לעבוד עליו, אבל לא נותן לעצמי רשות עד עכשיו בכלל הזמן שהולך לעבודה וללימודים, הוא להחזיר לעצמי את היכולת להכיר ולמשוך בנות זוג איכותיות. זה משהו שהזנחתי, והחלום שלי הוא להיות חופשי, ולעבוד רק על זה, או בעיקר על זה, לשדרג את עצמי מבחינת מראה, ביטחון עצמי, איך שאני מגיש את עצמי לצד השני. בוא נאמר שהחיים במשרד לא הכי תורמים לזה.

ובעיקר איזון, אני מחפש את נקודת האיזון הנכונה בין כל מה שכתבתי למעלה - שני הדברים שבוערים לי בבטן.

עוד נושא שבוער לי, שדווקא הייתי רוצה לעבוד עליו, אבל לא נותן לעצמי רשות עד עכשיו בכלל הזמן שהולך לעבודה וללימודים, הוא להחזיר לעצמי את היכולת להכיר ולמשוך בנות זוג איכותיות. זה משהו שהזנחתי, והחלום שלי הוא להיות חופשי, ולעבוד רק על זה, או בעיקר על זה, לשדרג את עצמי מבחינת מראה, ביטחון עצמי, איך שאני מגיש את עצמי לצד השני.
לדעתי על זה כדאי לתת את הדגש, במובן הזה שזה ייתן את האפקט הכי משמעותי על חייך.
בקריירה ובטחון כלכלי כבר עשית דרך, ולעוד כסף\עוד הישג בקריירה תהיה השפעה מועטת...

העצמאות בשבילי, בתרומה הכי גדולה היא הורדת הלחץ בחיים - כלומר החל משהייתי סטונדט, וגם לפני תמיד היה לחץ ללמוד, להצליח, לעבוד וכו'. בשבילי העצמאות, או האקסל עם ההגעה ליעד הוא אלמנט הורדת לחץ בעיקרו, שפוגע לי באיכות החיים. אני רוצה להרגיש שאני יכול פשוט לומר - וואלה, כל ההשוואות בין מי מרוויח יותר, או מי התקדם יותר בעבודה, או מי עובד פחות, או מי עובד יותר, היא לא משנה לי כבר.

כשראיתי שאני מתקרב לעצמאות כלכלית, ואני די שם אם מחשיבים עוד הכנסות שיש לי (אני מחשב לפי הכי סטריקט של 3% + ללא שום הכנסות פרט לתיק ההשקעות הנזיל כלומר ללא שווי הנדל"ן או פנסיה, ושם אני כשנתיים מהיעד), זה נותן לי קצת בוסט ביטחון בהתנהלות שלי מול המנהלים, איך אני מסתכל על הקריירה וכ'ו.

לגבי פרישה, אני מקשיב למה שבוער לי באותו הרגע בבטן. כרגע דווקא כשאני מתקרב ליעד, בוער לי להחליף לעבודה יותר איכותית, בחברה יותר טובה, ולהיות על האדג', לדעתי נטו מתוך צורך להוכיח לעצמי, כי אני מרגיש חוסר ביטחון בחיפוש העבודה ומשהו בתוכי רוצה לפתור את זה. אולי אחרי זה ארגע.

עוד נושא שבוער לי, שדווקא הייתי רוצה לעבוד עליו, אבל לא נותן לעצמי רשות עד עכשיו בכלל הזמן שהולך לעבודה וללימודים, הוא להחזיר לעצמי את היכולת להכיר ולמשוך בנות זוג איכותיות. זה משהו שהזנחתי, והחלום שלי הוא להיות חופשי, ולעבוד רק על זה, או בעיקר על זה, לשדרג את עצמי מבחינת מראה, ביטחון עצמי, איך שאני מגיש את עצמי לצד השני. בוא נאמר שהחיים במשרד לא הכי תורמים לזה.

ובעיקר איזון, אני מחפש את נקודת האיזון הנכונה בין כל מה שכתבתי למעלה - שני הדברים שבוערים לי בבטן.
תודה על השיתוף!
נשמע שהמטרות שלך מוגדרות וברורות
מאחל לך בהצלחה

סדר היום שאני צופה בעוד כמה שנים:
פעילות גופנית,
שנ"צ,
בישול, טיפול בצמחים,
הליכות,
ניקיון הבית
טיפול בנכסים,
לימוד נושאים שונים, קריאה, כתיבה, משחק מחשב,
התנדבות בקהילה,
טיפוח קשרים משפחתיים/חברתיים,
עיסוק ביצירה-ציור/גילוף בעץ וכד',
אולי עבודה במשרה חלקית.

המונח "פרישה" לא יושב לי טוב כי זה נשמע כמו כרטיס בכיוון אחד שממנו אי אפשר לחזור. ומה אם אני רוצה לחזור?

אני עובדת בהייטק ומאוד אוהבת את מה שאני עושה. לעיתים, ברמה של שליחות. עם זאת, סביבת העבודה מגיעה עם לחצים תמידיים שמובילים לשחיקה פיזית ונפשית שקשה לשאת למשך כל החיים. למזלי, נפל בחלקי f* u money שמאפשר לי עכשיו לקחת הפסקה כדי לנוח ולטעון מצברים.

אין לי דד ליין להפסקה הזו, וכמוכם מתלבטת מה לעשות עם עצמי בזמן הזה. החלטתי שאני רוצה לסגור את החוב שיש לי לעצמי, שנצבר במשך שנים של קידוש העבודה במחיר של הזנחה של הבריאות שלי, ניתוק חברתי (כי פשוט אין מאיפה למצוא אנרגיות להשקיע בחברים כשאת מסיימת כל יום עבודה הלומת קרב) והתפתחות אישית.

על מנת לסגור (או לפחות לצמצם) את החוב שלי לעצמי זיהיתי מספר תחומים בהם אשקיע זמן ואנרגיה:
1. פעילות גופנית - כגון חדר כושר ושחיה שאני מאוד אוהבת. בשנה האחרונה עליתי כ 10 ק"ג כתוצאה מסטרס מתמשך בעבודה וחוסר יכולת למצוא את הכוחות לבצע פעילות ספורטיבית בשוטף.
2. טיולים בשבילי הארץ - אני מאוד אוהבת את הטבע ותמיד היה לי חלום להתמצא בו יותר טוב, לדעת לבשל בשטח, מחנאות וכו. אני מתכננת להצטרף לקבוצות טיולים מאורגנות ולהרחיב את מעגל החברים
3. לימודי שפה חדשה - נרשמתי ללימודי פורטוגזית פרונטלים באוניברסיטה הפתוחה. אני בתהליך של אזרחות פורטוגלית ויהיה נחמד אם יהיו לי כמה מילים בשפה, וכן גם מסגרת ליצירת קשרים חברתיים
4. הצטרפות למועדון דיבייט - רעיון שנחשפתי אליו מאחד הפוסטים של הסולידית אני חושבת שזו יכולת אישית שאני יכולה לשפר ותועיל לי בהמשך הקריירה בהייטק, לאחר ההפסקה
5. ללמוד להשקיע בשוק ההון - יש לי עוד הרבה מה ללמוד בעזרת הבלוג של הסולידית והקהילה שפה
6. לכתוב ספר - כבר כמה שנים שיושב לי במאחורה של הראש לכתוב ספר בעולם המקצועי שלי. אני רוצה ללכת על זה

אני מאמינה שבשלב מסוים ארגיש מיצוי ורוויה מהחופש וארצה לחזור למעגל העבודה ולמצוא את האתגר המקצועי הבא שלי. אני חושבת שהמטרה שלי היא לא לפרוש מוקדם (או לפרוש בשיאי) אלא לקחת הפסקות קריירה יזומות אחת לכמה שנים כדי לסגור חובות שלי לעצמי ואז לחזור למעגל העבודה כדי להרגיש גאה בעשיה שלי בתחום שאני בסהכ מאוד אוהבת, אך יש לו מחירי שחיקה גבוהים.

מקווה להיות בריא ולעשות המון פעילות גופנית

אני כרגע בפרישה זמנית לא מבחירה (עבדתי בהייטק מעל ל 20 שנה וכרגע לא מוצא עבודה שמתאימה לי).

סדר היום שלי:

5:30 אני קם ברוב הבקרים בשעה הזאת, 4 פעמים בשבוע כבר בשעה 6 בחדר כושר. בימים אחרים אני קם לעשות ריצה או הליכה מוקדם בבוקר.
7:30 אני חזרה בבית, דואג שהילדים יעזבו לבית ספר
8:30 אני מתיישב על המחשב, יש לי השקעות שונות ואני צריך לדבר עם רו"ח, עו"ד, יועץ השקעות וכו'.
בשעות הבוקר אני גם עושה קניות של כל מה שאני לא קונה בסופר במשלוח, בשר, ירקות, פירות.
עושה סידורים כמו שטיפה של הרכב, עבודות בגינה וכו'
בשאר הזמן אני לומד (כרגע עושה קורסים של ML)
אני גם מבשל לכל המשפחה
שעות הצהריים: הילדים מגיעים ואני יושב קצת איתם
שעות אחה"צ: המון הסעות והתעסקות עם הילדים, מאחר ואשתי עובדת, אני אחראי על זה.
17:30 פעם או פעמיים בימי שבוע אני בפאב עם חברים, פעמיים בסופ"ש, זה ממלא לי את המשבצת של לפגוש אנשים מחוץ לבית
19:00 אני עושה הליכה של 45 דקות עם אשתי או חבר (כ 3 פעמים בשבוע)
22:00 אני כבר במיטה

אני רחוקה שנות אור מפרישה מוקדמת (יכולה רק לקנא) והאמת שזה לא ממש בתכנון הריאלי שלי (בערך, מוזמנים ליומני שם פירטתי את הרציונאל)
לא יודעת אם כבר כתבו את זה כאן אבל אכתוב בכל מקרה: נתקלתי בכתבה שעשו בכלכליסט על יובל רכבי והוא קצת מציג את החיים שאחרי הפרישה המוקדמת
אולי יעניין אתכם

אני כרגע בפרישה זמנית לא מבחירה (עבדתי בהייטק מעל ל 20 שנה וכרגע לא מוצא עבודה שמתאימה לי).

סדר היום שלי:

5:30 אני קם ברוב הבקרים בשעה הזאת, 4 פעמים בשבוע כבר בשעה 6 בחדר כושר. בימים אחרים אני קם לעשות ריצה או הליכה מוקדם בבוקר.
7:30 אני חזרה בבית, דואג שהילדים יעזבו לבית ספר
8:30 אני מתיישב על המחשב, יש לי השקעות שונות ואני צריך לדבר עם רו"ח, עו"ד, יועץ השקעות וכו'.
בשעות הבוקר אני גם עושה קניות של כל מה שאני לא קונה בסופר במשלוח, בשר, ירקות, פירות.
עושה סידורים כמו שטיפה של הרכב, עבודות בגינה וכו'
בשאר הזמן אני לומד (כרגע עושה קורסים של ML)
אני גם מבשל לכל המשפחה
שעות הצהריים: הילדים מגיעים ואני יושב קצת איתם
שעות אחה"צ: המון הסעות והתעסקות עם הילדים, מאחר ואשתי עובדת, אני אחראי על זה.
17:30 פעם או פעמיים בימי שבוע אני בפאב עם חברים, פעמיים בסופ"ש, זה ממלא לי את המשבצת של לפגוש אנשים מחוץ לבית
19:00 אני עושה הליכה של 45 דקות עם אשתי או חבר (כ 3 פעמים בשבוע)
22:00 אני כבר במיטה
סתם מעדכן שחזרתי לעבוד, לפחות כרגע. בסופו של דבר, קיבלתי הצעה מאוד טובה והתאים לי לחזור לעבוד. אני מרגיש יותר שלם עם עצמי כרגע כשאני עובד. המשרה היא ניהולית אבל לא בכירה, ואפשר להגיד שהיא קצת ״קטנה״ עלי, אני לא עובד קשה מאוד, הכסף והתנאים נהדרים. מאידך, אם יציעו לי להתקדם למישרה בכירה יותר, אני אהיה בדילמה, זה למעשה יהיה חזרה לעבודה קשה יותר שאני לא בטוח שמתאים לי לחזור אליה. אפשר להגיד שמצאתי סוג של איזון בין פרישה לבין עבודה מאוד אינטנסיבית, משהו שעשיתי בעבר.

סתם מעדכן שחזרתי לעבוד, לפחות כרגע. בסופו של דבר, קיבלתי הצעה מאוד טובה והתאים לי לחזור לעבוד. אני מרגיש יותר שלם עם עצמי כרגע כשאני עובד. המשרה היא ניהולית אבל לא בכירה, ואפשר להגיד שהיא קצת ״קטנה״ עלי, אני לא עובד קשה מאוד, הכסף והתנאים נהדרים. מאידך, אם יציעו לי להתקדם למישרה בכירה יותר, אני אהיה בדילמה, זה למעשה יהיה חזרה לעבודה קשה יותר שאני לא בטוח שמתאים לי לחזור אליה. אפשר להגיד שמצאתי סוג של איזון בין פרישה לבין עבודה מאוד אינטנסיבית, משהו שעשיתי בעבר.
עד שישעמם לך ... (מניסיון אישי).
עשיתי צעד דומה לאחר כשנה מדהימה בבית. אין לי תלונות למקום החדש - האנשים טובים וכנ"ל התגמול.
זה אני שמחפש את עצמי ומרגיש כדג מחוץ למים, בעיקר כי התחום ממש לא מדבר אלי (שיעמום של 9 שעות ביום) ואני מתנוון מיום ליום .
מקווה שאצלך זה שונה ...

עד שישעמם לך ... (מניסיון אישי).
בניגוד אליך- התמכרתי לפרישה. כבר למעלה מ4 שנים.
מתעורר עצמאית, חי באיטיות, עושה דברים שאוהב.
חוזר בימים אלה לטייל בעולם, עוסק בהשקעות, קריאה, שמיעת מוסיקה וספורט.
לצערי לא מצליח להרחיב את מעגל החברים הקרובים או להחזיר את אלה שהתרחקו.
כמעט בטוח שלא שאחזור לעבודה כמשרה.
עובד פה ושם שעתי בקטנה בעבודה שלא דורשת ממני מאמץ.

בניגוד אליך- התמכרתי לפרישה. כבר למעלה מ4 שנים.
מתעורר עצמאית, חי באיטיות, עושה דברים שאוהב.
חוזר בימים אלה לטייל בעולם, עוסק בהשקעות, קריאה, שמיעת מוסיקה וספורט.
לצערי לא מצליח להרחיב את מעגל החברים הקרובים או להחזיר את אלה שהתרחקו.
כמעט בטוח שלא שאחזור לעבודה כמשרה.
עובד פה ושם שעתי בקטנה בעבודה שלא דורשת ממני מאמץ.
מתוך עניין מה ניסית לעשות על מנת להגדיל את מעגל החברים?
אני במשך שנים רבות מעוניין בלהגדיל את מעגל החברים (הלא קיים, אין אפילו אחד למעט חברים וירטואלים מארצות זרות).
לא יודע איפה ואיך להתחיל בכלל. אנחנו בקבוצת גיל שונה אבל אשמח לשמוע מה כן ניסית.
קיבלתי עצות לחוגים וכו' אבל אין לי עניין בשום חוג.

וואו, מבאס.
אתה נשמע רהוט ואיכותי. אתה בשנות ה30 שלך?
מתקרב בצעדי ענק. 28.
אכן מבאס, הרעיון ללכת ללמוד לתואר היה (גם) בתקווה להשתלב חברתית, אך לצערי הלימודים מרחוק כי כל האזור מפונה, כך שלא יצא לי להכיר אנשים בתואר בינתיים.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
בובין חוט-השני איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56

נושאים דומים

Back
למעלה