• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוכל כל יום בחוץ

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,283
אני אוכל כל יום בחוץ. האם זה עושה שכל?

מחסכן אגרסיבי, שלא אכל בחוץ בכלל וגר אצל ההורים כדי לחסוך שקל על שקל ולקנות דירה להשקעה,
ואף התנגד אישית לאכילה בחוץ, מכל אותם טעמים שהסולידית התנגדה אליהם - יוקר, בריאות ועוד.
הגעתי למצב שבו כמעט כל יום ארוחת הצהרים שלי היא בחוץ.

מחיר ארוחה נע בין 10 שקלים (פלאפל) לשווארמה בלאפה ב50, כשלרוב זה בסקייל הגבוה (25-50). לחודש (בלי שבתות זה יוצא באיזור ה1000-1300 לחודש).

יש לכך כמה סיבות -

אני מלמד מוסיקה בתעריף גבוה ומתומחר בבתי התלמיד. אני מקבל כ180-200 לשעה, ונוסע בדרך כלל ל3 תלמידים ברצף על אופניים. אני צריך לאכול בין לבין ולא אפשרי מבחינתי להכין אוכל מראש ולקחת איתי.

חיסכון בזמן ואנרגיה - כפי שכתבתי אני מרוויח כ180 לשעה. את זמני הפנוי אני מנצל לפרויקטים חדשים וניהול החשבונות שלי. לא משתלם לי לטרוח שעה להכין לעצמי אוכל. עדיף לי לעבוד עוד שעה שתסתדר לי עוד 4 ארוחות לפחות.

אני שוכר יחידת דיור בעיר יקרה מאד ובמחיר אטרטיבי מאד - 2600 לחודש כולל חשבונות, בלי שום מחויבות אחרת. מדובר בחיסכון של כ1000 שקלים בחודש. החיסרון ביחידת הדיור היא מטבחון ומקרר קטן, שלא ממש מאפשרים לי לבשל. למעשה, מבחינתי החיסכון בדיור הולך ישירות לאוכל שנקנה בחוץ.

גיוון- האוכל שאני אוכל בחוץ, בין אם אוכל אתיופי, חומוס, או שניצל מגוון יותר ממה שאני אכין בבית.

נוחות - כמו כולם, נוח לי יותר כשמישהו אחר מכין לי את האוכל.

השפעה סביבתית - כיוון שאני גר במקור יוקרתי, כולם סביבי מזמינים אוכל בלי למצמץ. זה קצת משפיע עלי.

אני גם בזוגיות. כל מילה אחרת מיותרת.

מה שכן, ביום יום אני לא אוכל במסעדות בהן צריך להשאיר טיפ או בסושיות יקרות, אלא משתדל לאכול איפה שטעים זול וכמה שיותר בריא. לצערי רוב המנות מגיעות עם בצק כלשהו, וקשה להמנע מזה.

מה דעתכם?

בזוגיות. כל מילה אחרת מיותרת.
אשמח אם תפנק במילה מיותרת אחת או שתיים, לא הבנתי את הקשר בין זוגיות להכרח לאכול בחוץ? אם כוונתך שהשקעת הזמן בהכנת האוכל תגזול זמן יקר של זוגיות, אזי לטעמי לא בהכרח- לפחות בתחילת הדרך, לפני שעולים זה לזה על העצבים, אפשר בכיף.לבשל יחד , ככה גם מתנסים בטעמים חדשים, גם יוצרים משהו משותף, שיש מצב שיצא גם מוצלח, גם מרוויחים ארוחות צהריים לשניכם, וגם בודקים התאמה עתידית בתנאי לחץ במטבח.וי בכל הפרמטרים.

אשמח אם תפנק במילה מיותרת אחת או שתיים, לא הבנתי את הקשר בין זוגיות להכרח לאכול בחוץ? אם כוונתך שהשקעת הזמן בהכנת האוכל תגזול זמן יקר של זוגיות, אזי לטעמי לא בהכרח- לפחות בתחילת הדרך, לפני שעולים זה לזה על העצבים, אפשר בכיף.לבשל יחד , ככה גם מתנסים בטעמים חדשים, גם יוצרים משהו משותף, שיש מצב שיצא גם מוצלח, גם מרוויחים ארוחות צהריים לשניכם, וגם בודקים התאמה עתידית בתנאי לחץ במטבח.וי בכל הפרמטרים.

היי
התכוונתי לכך שכגבר לפעמים יוצא לאכול עם בת הזוג, ומזמין אותה, אז זה מעלה את ההוצאות בשלב הזה של הקשר (אנחנו חודש ביחד)

לא משתלם לי לטרוח שעה להכין לעצמי אוכל. עדיף לי לעבוד עוד שעה שתסתדר לי עוד 4 ארוחות לפחות.
את הזמן שאתה חוסך על זה שאתה לא מבשל, ברר על מה אתה מבזבז אותו.
אתה תגלה מהר מאוד שהוא מתבזבז על שטויות בלאו הכי.

אני גם בזוגיות. כל מילה אחרת מיותרת.
מי מיותרת? יש לי מיליון שאלות על האמירה הזו. למה זה ניראה לך מובן מאליו שבזוגיות אי אפשר לבשל??
להיפך, אתה בזוגיות, תבלו זמן ביחד. מה יותר כיף מלאכול מנה שבישלתם יחד ונתתם לה את כל הלב?
שווה יותר פי טריליון יותר מלעבוד עוד שעה כדי לממן משלוח בוולט.
אמרתי לך שאתה מבזבז ת'זמן שלך על שטויות...

תרשה לי להניח פה סיפור קצרצר שנכתב על הפילוסוף היווני דיוגנס הציני:
פעם, כשדיוגנס רחץ עדשים עבור ארוחתו, בא אליו אריסטיפ, תלמיד של סוקרטס ופילוסוף בחצר המלך.
"אם תלמד להתחנף למלך", אמר לו אריסטיפ, "לא תיאלץ להסתפק בעדשים".
"אם תלמד להסתפק בעדשים", השיב לו דיוגנס, "לא תיאלץ להתחנף למלך".

אתה תגלה מהר מאוד שהוא מתבזבז על שטויות בלאו הכי.

מי מיותרת? יש לי מיליון שאלות על האמירה הזו. למה זה ניראה לך מובן מאליו שבזוגיות אי אפשר לבשל??
להיפך, אתה בזוגיות, תבלו זמן ביחד. מה יותר כיף מלאכול מנה שבישלתם יחד ונתתם לה את כל הלב?
שווה יותר פי טריליון יותר מלעבוד עוד שעה כדי לממן משלוח בוולט.
אמרתי לך שאתה מבזבז ת'זמן שלך על שטויות...

תרשה לי להניח פה סיפור קצרצר שנכתב על הפילוסוף היווני דיוגנס הציני:
תודה רבה על הפרספקטיבה המעניינת. להכין אוכל ביחד באמת נשמע משהו נחמד לעשות מפעם לפעם, ואכניס את זה לקשר.

יש הרבה סיבות למה לא מומלץ לאכול אוכל בחוץ על בסיס קבוע אבל הסיבה העיקרית לפי דעתי היא הבריאות שלך.
מה צריך לקרות במסעדה כדי שהמזון שמוכן בה יהיה בריא כמו כזה שמוכן בבית?

אתה צודק לגמרי. מה שציטטת זה משפט שגוי שאנשים נוטים להגיד - "לא שווה לי לעשות משהו שלוקח לי שעה ועולה X כי על שעת עבודה אני מרוויח 5X".

פחות מציק לי הכמות הכספית שאתה לא חוסך במקרה הזה, אלא זה שאתה לא אוכל במקומות בריאים באמת, ושאתה לא יודע להגיד לא לבצק שמגיע עם הארוחה.
תנסה להשתפר בזה :)

אולי בתור אחד ששנים לא אכל בחוץ לא היה לך מספיק זמן ללמוד איך לאכול בחוץ ולא ליפול בדרך, אבל זה לגמרי משהו שצריך ללמוד לעשות אותו אם אוכלים הרבה בחוץ.

Back when I was still working I never brought food from home because it wasn't worth the effort to me.
Because I went to work on a bicycle it would have required carrying an extra bag for the food containers, meaning I would also need to bring it back home before going anywhere, and needing to reheat the food at work, washing the containers, etc.
Also, I don't get the assumption that food from a restaurant would be somehow worse than whatever you'd bring from home.
I think getting some salmon sushi would be both tastier and more healthy than some microwaved pasta and schnitzel from a tupperware container.

אני שוכר יחידת דיור בעיר יקרה מאד ובמחיר אטרטיבי מאד - 2600 לחודש כולל חשבונות, בלי שום מחויבות אחרת. מדובר בחיסכון של כ1000 שקלים בחודש. החיסרון ביחידת הדיור היא מטבחון ומקרר קטן, שלא ממש מאפשרים לי לבשל. למעשה, מבחינתי החיסכון בדיור הולך ישירות לאוכל שנקנה בחוץ.
גם אם אין מקום לתנור רגיל עם גז, אפשר לבשל על כיריים חשמליות (דורש מעט מאוד מקום פנוי).

חיסכון בזמן ואנרגיה
יש מנות שאפשר להכין עם כמעט אפס מאמץ. למשל המג'דרה המפורסמת של הסולידית :)
גם אם הזמן מנוצל 24/7, אפשר להכין למשל תוך כדי שיחה עם בת הזוג, טלפון עם חבר, שמיעת הרצאה ביוטיוב ועוד.

בעיקר חשוב לי לומר שזה לא צריך להיות "הכל או כלום".
גם אם אין לך אנרגיה/זמן/מקום במטבח להכין אוכל מגוון וברמה גבוהה,
כנראה שבכל זאת יש אפשרות להכין כמה מנות ביתיות פשוטות ובריאות,
ולהימנע מהצורך לאכול כל יום בחוץ.

אני מלמד מוסיקה בתעריף גבוה ומתומחר בבתי התלמיד. אני מקבל כ180-200 לשעה, ונוסע בדרך כלל ל3 תלמידים ברצף על אופניים. אני צריך לאכול בין לבין ולא אפשרי מבחינתי להכין אוכל מראש ולקחת איתי.
זו נראית לי המגבלה הגדולה ביותר.

מה שאני עשיתי בסיטואציות דומות בחיים שלי, זה לשנות את שעת הארוחה העיקרית.
את הארוחה העיקרית אפשר לאכול בבית (למשל לפני העבודה), ואז בהפסקות בזמן העבודה אפשר לאכול דברים קלים יותר שלא מסובך לקחת בתיק / לקנות בחנות סמוכה.
למשל פירות / ירקות / יוגורט / לחם מלא וכדומה.

לדעתי זה אמור להיות בריא יותר מאשר לאכול שווארמה בלאפה.

אם אין מקום לתנור רגיל עם גז, אפשר לבשל על כיריים חשמליות (דורש מעט מאוד מקום פנוי).
מניסיוני עם כירות חשמליות מסוגים שונים, כולל כאלו בהספק הגבוה ביותר שניתן להשיג (נדמה לי שזה 1500w לכירה אחת ו 2500w לשתי כירות) הבישול איתן זו חוויה מתסכלת. לוקח ממש הרבה זמן עד שהכירה מגיעה לשיא החום, כל שתי דקות התרמוסטט מכבה את החימום והוא חוזר לאחר שהטמפרטורה מעט יורדת. להכין חביתה זה עוד סביר, נניח 5 דקות במקום 2 דקות על גז, אבל להכין שניצל או אורז זה ממש הרבה זמן וצריך גם להקפיד שבסיר אין יותר מדי כמות של אוכל כי אז הוא פשוט לא מתבשל.
כל זה מתייחס כמובן לכירה חשמלית רגילה, לא לכיריים אינדוקציה - שזה כבר באמת מעולה.

מניסיוני עם כירות חשמליות מסוגים שונים, כולל כאלו בהספק הגבוה ביותר שניתן להשיג (נדמה לי שזה 1500w לכירה אחת ו 2500w לשתי כירות) הבישול איתן זו חוויה מתסכלת.
After a few crappy ones that failed after a while I finally got a pretty decent one made by Sauter that's 1800w + 1300w.
It has fans on the bottom that cool it so the elements don't shut off, it's just a bit annoying to hear the fans spinning while it's working and a while after you turn it off.

רוב האוכל שיצא לי לאכול במסעדות 'תן ביס'*, היה מפוצץ שמן ומלח, וקשה היה לי לשים לב לזה עד שהתחלתי לבשל את ארוחות הצהריים בעצמי.

מעבר לכך, סביר להניח שברוב המקומות שאתה אוכל בהם, אתה לא ממש יכול לדעת ובטח שלא לברור את הערכים התזונתיים שאתה מעוניין לצרוך, כמו למשל לאכול פחות לחם. בנוסף, אני חושב שגם ארוחה שנראית 'בריאה', היא לא בהכרח כזו, בייחוד אם היא מורכבת מאורז/לחם לבן ושאר מקורות לפחמימות ריקות.

מבחינת מגוון, וחסכון בזמן, אחד הפתרונות לדעתי זה להכין כמות גדולה של 2-3 מנות שונות שיספיקו לשבוע-שבעיים, ולהקפיא.

מבחינת טעם, לדעתי השמים הם הגבול, אבל גם אם לא אוהבים להשקיע בבישול, לא חסרים דברים שניתן להכין בבית בלי הרבה מאמץ, ושלא יביישו מנה במסעדה בינונית.

* מבחינתי הכוונה למסעדות שעלות ארוחה בהן סבירה מספיק בשביל לאכול שם באופן תדיר בצהריים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
4 לבעלי הכלבים בינינו- איפה אתם קונים אוכל לכלב? אוף טופיק 1
caterpillar האם/איך אוכל להלוות את ניירות הערך שלי ל'שורטיסט'? שוק ההון 2
S חושב עם עצמי על ארוחת צהריים בעבודה ללא חדר אוכל אוף טופיק 101
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
S חיסכון על אוכל בעבודה צרכנות פיננסית 0
T בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע שוק ההון 13
M אוכל חינם או טוחן חינם? התפתחות אישית 23
unrealx טרנד מניות הקנאיס משתנה ל.. אוכל מעובד? אוף טופיק 6
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
א אוכל לחתול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
E המלצות לחסכון בקניות אוכל שוטפות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ק אוכל כיפי לטיולים בעיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
K תקציב אוכל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
P תשואה חנות אוכל אוף טופיק 15
סתןלי ת'כסף מה העולם אוכל?? אוף טופיק 1
ר כיצד אוכל להגדיל את ההפרשה לקרן השתלמות עד התקרה המותרת? שוק ההון 5
R אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 109
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
ג ממי אוכל לשאול את הספר Early Retirement Extreme? אוף טופיק 2
ETL אוכל כלבים סולידי אוף טופיק 15
DiverGirl כמה אתם מוציאים על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78

נושאים דומים

Back
למעלה