• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אגח/פקמ ומניות תנופה

RRR547

משתמש רגיל
דירוג
31
אז בעוד רגע אתחיל להשקיע בתקציב של 100 אלף
שכמו שאמרתי אז
70% ממנו יהיה על ETF של בלאקרוק
10% אגח/פקמ
15% על ETF של מדד לשוקים קטנים
ו 5% על מניות צמחיה החלק הכי סיכוני שיש נועד יותר להנאה בשבילי וללמידה

עם הזמן יתווסף עוד כסף מידי חודש/חודשיים מלבד המניות צמיחה..

השאלות שלי הם כאלה..
1. אגח ממשלתי שיקלי עם ריבית קבועה או פקמ? הכסף יהיה לעשר שנים קדימה... למרות שזה נראה שפחות או יותר התשואה תהיה שווה.. השאלה מה לדעתכם כדאי?
שנזילות היא כן חשובה לכל מקרה שלא יהיה פתאום.
מאמין גם שבמשך הזמן אשים עוד ועוד כסף כל תקופה.

2. ETF לשווקים קטנים שיכולים להתאים? אשמח לשמוע מכם

3. כל נושא המניות צמיחה, איפה אפשר קצת יותר לקרוא לשמוע לראות? להגדיל את הידע שלי שזה לא יהיה הימור גמור

תודה

1. אגח ממשלתי שיקלי עם ריבית קבועה או פקמ? הכסף יהיה לעשר שנים קדימה... למרות שזה נראה שפחות או יותר התשואה תהיה שווה.. השאלה מה לדעתכם כדאי?
שנזילות היא כן חשובה לכל מקרה שלא יהיה פתאום.
מאמין גם שבמשך הזמן אשים עוד ועוד כסף כל תקופה.
נראה שהריבית על פק"מים אטרקטיבית יותר בגלל שאתה נועל את הכסף.
אתה יכול לעשות סולם פק"מים בו בכל שנה ישתחרר לך סכום מסויים כך שתשמור על נזילות מסויימת, אך קח בשחשבון שתשלם מס בבת אחת על כל הסכום שישתחרר.
אך מכיוון שהריביות על הפק"מ גבוהות יותר מאג"ח מקביל ובגלל שאתה נמנע מסיכון עליית ריבית, אולי זה שווה את זה.
כמו כן, במקרה של עליית ריבית, תקנה פק"מים עם ריבית גבוהה יותר בהתאם, אמנם בעיכוב עד שבכל שנה הפק"מ הקרוב ישתחרר, אך אותו הדבר יקרה עם סולם אג"ח (והרי לא תמכור בהפסד בשביל לקנות אג"ח עם ריבית גבוהה יותר)

נראה שהריבית על פק"מים אטרקטיבית יותר בגלל שאתה נועל את הכסף.
אתה יכול לעשות סולם פק"מים בו בכל שנה ישתחרר לך סכום מסויים כך שתשמור על נזילות מסויימת, אך קח בשחשבון שתשלם מס בבת אחת על כל הסכום שישתחרר.
אך מכיוון שהריביות על הפק"מ גבוהות יותר מאג"ח מקביל ובגלל שאתה נמנע מסיכון עליית ריבית, אולי זה שווה את זה.
כמו כן, במקרה של עליית ריבית, תקנה פק"מים עם ריבית גבוהה יותר בהתאם, אמנם בעיכוב עד שבכל שנה הפק"מ הקרוב ישתחרר, אך אותו הדבר יקרה עם סולם אג"ח (והרי לא תמכור בהפסד בשביל לקנות אג"ח עם ריבית גבוהה יותר)

אני מבין, אולי תוכל להסביר לי קצת יותר לעומק אז למה מלכתחילה לקנות אגח ממשלתי עם ריבית קבועה?
מלבד הסיכון שהבנק יקרוס והמדינה לא..
אגח של חברות אני מבין את העדיפות, אולי אפילו אגח עם ריבית משתנה, אבל ריבית קבועה? מה הרעיון?
ואם בכלל משתלם לי אז לשים בפקמ ולקבל מה ? אחוז וחצי בשנה ? עם הסכום שיש שם עדיף לי לשים בVT לא ?

מלכתחילה לקנות אגח ממשלתי עם ריבית קבועה?
לדעתי זה רעיון גרוע באופן כללי להשקיע כסף באפיק אג"חי\פק"מ בלי להצמיד אותו למדד, אג"ח צמוד נותן ריביות שליליות בתוקפתינו, לעומת פק"מים צמודים (ואפילו נזילים שנותנים רק מדד במשיכה חלקית) עם תקופות יציאה שיתנו לך ריבית ריאלית חיובית כלשהי שהיא סבירה לתקופתינו כך שנראה שסולם פק"מ הוא No brainer.

מצד שני, יש כאלו שמחזיקים רק את הכסף לטווח ארוך יותר בקרן אג"ח ממשלתי כללי וכסף שהם צריכים לשנים הקרובות שמים בקרן אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים, כך שהם נהנים מנזילות מלאה וחוסר התעסקות בסולמות ומקטינים את סיכון עליית הריבית. (כמו כן, אג"ח ממשלתי כללי לשמוחזק לזמן ארוך מספיק לא יפגע מהאינפלציה, תקנו אותי אם אני טועה)
לשיקולך.

עם הסכום שיש שם עדיף לי לשים בVT לא ?
לא הבנתי, אנחנו מדברים על 10% מהתיק שאמורים להיות באפיק סולידי לא? אחרת למה אנחנו מדברים על אג"חים ופקמים? המטרה ב10% האלו היא לא תשואה אלא יציבות לצורך השרדות טובה יותר של התיק בתקופות רעות בשוק ההון

בתקציב של 100 אלף
דולר? שקל? רובל?
כמה זה באחוזים מסך כל הנכסים שלך? לציין מספר בערכים נומינליים לא מלמד אותנו הרבה על הנסיבות שלך.
70% ממנו יהיה על ETF של בלאקרוק
בלאקרוק זה שם של חברה עם המון ETF-ים שונים ומשונים. אין שום משמעות לציין שאתה מחזיק ETF של בלאקרוק. זה כמו שתגיד שקנית משקה של "החברה המרכזית למשקאות" - זה עם פירות? זה עם סוכר? באילו אחוזים?

לדעתי זה רעיון גרוע באופן כללי להשקיע כסף באפיק אג"חי\פק"מ בלי להצמיד אותו למדד, אג"ח צמוד נותן ריביות שליליות בתוקפתינו, לעומת פק"מים צמודים (ואפילו נזילים שנותנים רק מדד במשיכה חלקית) עם תקופות יציאה שיתנו לך ריבית ריאלית חיובית כלשהי שהיא סבירה לתקופתינו כך שנראה שסולם פק"מ הוא No brainer.

מצד שני, יש כאלו שמחזיקים רק את הכסף לטווח ארוך יותר בקרן אג"ח ממשלתי כללי וכסף שהם צריכים לשנים הקרובות שמים בקרן אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים, כך שהם נהנים מנזילות מלאה וחוסר התעסקות בסולמות ומקטינים את סיכון עליית הריבית. (כמו כן, אג"ח ממשלתי כללי לשמוחזק לזמן ארוך מספיק לא יפגע מהאינפלציה, תקנו אותי אם אני טועה)
לשיקולך.

לא הבנתי, אנחנו מדברים על 10% מהתיק שאמורים להיות באפיק סולידי לא? אחרת למה אנחנו מדברים על אג"חים ופקמים? המטרה ב10% האלו היא לא תשואה אלא יציבות לצורך השרדות טובה יותר של התיק בתקופות רעות בשוק ההון
אני מצטער אבל לא ממש הבנתי אותך.. אשמח אם תוכל להסביר שוב את שתי הפסקאות הראשונות.
כן אתה צודק, בכל זאת חשבתי אולי עם תשואה כזאת נמוכה מאגח או מפקמ עדיף כבר לשים את שאר הכסף במדד עם תשואה נמוכה וכך גם סיכון יותר נמוך.. אבל כמו שאמרת האפיק הסולידי אמור להיות לצורך השרדות טובה יותר של התיק בתקופות רעות...
כך שאבקש שוב הסבר לשת פסקאות הראשונות.
תודה.

דולר? שקל? רובל?
כמה זה באחוזים מסך כל הנכסים שלך? לציין מספר בערכים נומינליים לא מלמד אותנו הרבה על הנסיבות שלך.

בלאקרוק זה שם של חברה עם המון ETF-ים שונים ומשונים. אין שום משמעות לציין שאתה מחזיק ETF של בלאקרוק. זה כמו שתגיד שקנית משקה של "החברה המרכזית למשקאות" - זה עם פירות? זה עם סוכר? באילו אחוזים?
שקל. כמה זה באחוזים? למה זה משנה ? זה סיכון שאני מוכן לקחת לעצמי.. במיוחד שהאפשרות השניה היא רקבון הכסף בעו"ש

אתה צודק, הקרן היא SSAC שמחקה מדד MSCI ACWI. או לפי מספרה בבורסה בישראל 1159235.

כמה זה באחוזים? למה זה משנה ? זה סיכון שאני מוכן לקחת לעצמי..
זה הדבר שהכי משנה. זה מה שקובע האם זה סביר והגיוני בהתאם לנסיבות חייך לקחת סיכון מסוים או לא.

אין שום משמעות לניתוח התיק שהצגת כאשר 100 אלף שקל יכול להיות 20% מההון שלך או 90% מההון שלך.

אני מציע שתקרא את הבלוג של הסולידית מההתחלה.

זה הדבר שהכי משנה. זה מה שקובע האם זה סביר והגיוני בהתאם לנסיבות חייך לקחת סיכון מסוים או לא.

אין שום משמעות לניתוח התיק שהצגת כאשר 100 אלף שקל יכול להיות 20% מההון שלך או 90% מההון שלך.

אני מציע שתקרא את הבלוג של הסולידית מההתחלה.
בנוגע לקריאת הבלוג של הסולידית בשלושה חודשים האחרונים זה מה שעשיתי, לא העזתי לפתוח משתמש לפני שקראתי את הבלוג שלה.. נכון יש עוד הרבה מה ללמוד, כמו כולנו, אבל אני מבין קצת ולא הכל חדש לי.
אם זה כזה משנה ה100 הם 35 אחוז בערך מההון שלי כולל הכל (בלי רכב כמובן)
הכסף הוא לטווח הארוך.. אילו עוד דברים אתה רוצה לדעת?
אני גם אשמח להתייחסות לשאלות האחרות..

אם זה כזה משנה ה100 הם 35 אחוז בערך מההון שלי כולל הכל
תודה על השיתוף וההבהרה.
אז בעצם אתה משקיע (רק) כ-30% מההון שלך במניות, שזה נחשב (בעיניי, עבור אדם צעיר), מאד סולידי ושמרני.
כמו כן אתה משקיע רק (בלי סוגריים) כ-3% מההון שלך באג"ח/פק"מ, לכן ההתלבטות שלך בשאלה מספר 1 באמת לא משנה שום דבר.
מה שכן משנה ורלוונטי זה באיזה אופן נשמרים שאר ה-65% שלך, ויותר מדיוק באיזו רמת סיכון ביחס לשוק המניות העולמי או האג"ח.
בסופו של דבר, יש לך רק תיק השקעות אחד, והקצאת נכסים אחת. ממליץ לקרוא את הפוסט הזה של הסולידית: בעצם, יש לך רק תיק אחד

שאלה לגבי החלק הסולידי, למה בעצם לא לשמור בעוש או אצל הברוקר את המזומן במידה ולא מתכוונים להשתמש בכסף הזה למחייה כאשר חשובה נזילות מיידית?

שאלה לגבי החלק הסולידי, למה בעצם לא לשמור בעוש או אצל הברוקר את המזומן במידה ולא מתכוונים להשתמש בכסף הזה למחייה כאשר חשובה נזילות מיידית?
אפשר בעיקרון, אבל:
1. פגיע לאינפלציה.
2. צריך לזכור לעקוב אחרי החלק הזה ולהשקיע אותו באג"ח כאשר נוצרת הזדמנות. במקום זה אפשר מראש לקנות קרן אג"ח ולשכוח מהעניין.

תודה על השיתוף וההבהרה.
אז בעצם אתה משקיע (רק) כ-30% מההון שלך במניות, שזה נחשב (בעיניי, עבור אדם צעיר), מאד סולידי ושמרני.
כמו כן אתה משקיע רק (בלי סוגריים) כ-3% מההון שלך באג"ח/פק"מ, לכן ההתלבטות שלך בשאלה מספר 1 באמת לא משנה שום דבר.
מה שכן משנה ורלוונטי זה באיזה אופן נשמרים שאר ה-65% שלך, ויותר מדיוק באיזו רמת סיכון ביחס לשוק המניות העולמי או האג"ח.
בסופו של דבר, יש לך רק תיק השקעות אחד, והקצאת נכסים אחת. ממליץ לקרוא את הפוסט הזה של הסולידית: בעצם, יש לך רק תיק אחד
תודה רבה על התגובה, נכון רק 35% מההון שלי מושקע בעיקר מהסיבה שאני כל חודש אזרים עוד כסף עד שאגיע ל60% +- מההון, כמו כן אני שנה הבאה מתחיל ללמוד לתואר ומצפות לי הוצאות גבוהות כמו השכרת דירה, לימודים וכו ..
תודה רבה על ההצעה, אקרא אותו.
אפשר בעיקרון, אבל:
1. פגיע לאינפלציה.
2. צריך לזכור לעקוב אחרי החלק הזה ולהשקיע אותו באג"ח כאשר נוצרת הזדמנות. במקום זה אפשר מראש לקנות קרן אג"ח ולשכוח מהעניין.
אז אולי עדיף לי קרן אגח?

אם תהיה אינפלציה החלק הזה יישחק ותוכל לקנות בו פחות מניות
תוכל להסביר למה אוכל לקנות פחות מניות?
נגיד היה לי $1000 ואחרי שנה האינפלציה היא 5%
למה בהכרח שמחיר המניות יעלה?

תוכל להסביר למה אוכל לקנות פחות מניות?
נגיד היה לי $1000 ואחרי שנה האינפלציה היא 5%
נניח שמניית טסלה הייתה במחיר של 1000$. אז יכולת לקנות את המנייה.
אם האינפלציה היא 5% אז עכשיו מחיר מניית טסלה הוא 1050$, אתה כבר לא יכול לקנות אותה.

נניח שמניית טסלה הייתה במחיר של 1000$. אז יכולת לקנות את המנייה.
אם האינפלציה היא 5% אז עכשיו מחיר מניית טסלה הוא 1050$, אתה כבר לא יכול לקנות אותה.
זה יותר מורכב מזה. דווקא נתת דוגמא של מניה שיכולה להיפגע מאוד מאינפלציה.
האג"ח הממשלתי האמריקאי הוא תשואה ללא סיכון, אז כשאנשים משקיעים במניה הם מצפים לתשואה שנתית כזאתי לפחות. רק שהחישוב תשואה הזה הוא לאורך טווח רחוק על פי הציפיות העתידיות מטסלה. אם עכשיו תיהיה אינפלציה של 5% והתשואה על האג"ח האמריקאי תעלה מ1.6% לאיזור 5% בעקבות כך (צפי להעלאת ריביות בעקבות כך), אמנם התשואה הנומנלית העתידית של טסלה תעלה בעקבות העליה באינפלציה, אבל זה לא יספיק בשביל לעלות את התשואה הצפויה מהמניה לתשואה של מעל 5% (התשואה המובטחת שאפשר להשיג באג"ח), כי רוב הרווחים הצפויים הם בעתיד הרחוק, אז מחיר המניה יצטרך להיחתך בהרבה מאוד בשביל זה. ועוד התעלמתי מעליית מחיר הלוואת כסף שמניות צמיחה זקוקות לו.
עם ריביות כל כך נמוכות התשואה החזויה של מניות הרבה שנים קדימה מאוד נמוכה. (על פי תחזיות הצמיחה הנוכחיות כמובן). עם האופטימיזציה בשוק, עליה גדולה ברצון של התשואה של המשקיעים עלול לחתוך את מניות הצמיחה דרסטית בטווח הקצר.

(טוב טסלה גם בכלל נמצאת בקטגוריה של מניה ספקולטיבית אז גם החישוב הזה לא באמת תקף עבורה)

בכל מקרה לא הייתי קושר חשש מאינפלציה למחיר מניות. שוק ההון הוא לא חלק ממדד המחירים לצרכן.

נערך לאחרונה ב:
שאלת למה לא להחזיק את החלק הסולידי במזומן.
אם תהיה אינפלציה החלק הזה יישחק ותוכל לקנות בו פחות מניות.

זה מה שאני מחזיק.
אתה יכול לתת לי דוגמא לקרן כזאת שתהיה להמחשה בלבד?

כן, למשל 5121686
תודה רבה, אשמח מאוד אם תוכל לענות לי על השאלות ששאלתי בפתיחת האשכול.. אשמח לשמוע את דעתך ..
במיוחד מה ההתרון של אגח על פקמ? אני לא ככ מצליח לרדת לסוף דעתכם בנושא הזה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O פקמ או אגח לחלק הסולידי? שוק ההון 22
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
M קניית אגח ממשלתי - שאלות שוק ההון 8
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
2 אגח ממשלתי 1152 שוק ההון 39
א XS2338530467 - אגח היברידי שוק ההון 1
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
א בניית סולם אגח עם invesco BulletShares שוק ההון 1
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
G איך לבחור אגח ממשלתי לטווח ארוך? שוק ההון 3
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
Y קרנות להשקעה באגח מדינות מפותחות וסל אגח ישראלי שוק ההון 0
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
N אגח או פקדון שוק ההון 15
O אגח צמוד מדד שוק ההון 4
ש קרן אגח ממשלתי גרמני/אירופי צמוד קצר פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
O אגח קונצרני ארהב שוק ההון 4
ה אגח"ים ממשלתיים עולמיים קצרי מועד צמודי מדד שוק ההון 8
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
השועל חישוב תשואת אגח שקלי קונצרני שוק ההון 1
R קניית אגח ישראל בIB שוק ההון 1
R אגח שוק ההון 2
G מה אני מפספס בשוהם אגח ד' ללימוד בלבד שוק ההון 6
D מה זה אגח ד או אגח ח שוק ההון 7
N אגח או קרן מחקה אגח שוק ההון 3
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
C איך לקנות אגח בצורה נכונה עכשיו? שוק ההון 13
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
יוזר האם אזרח ישראלי יכול לקנות אגח אמריקאי? שוק ההון 12
B שאלה על אגח עם ריבית משתנה שוק ההון 1
B אגח כלל שוק ההון 3
א קרן מחקה אגח מדינה מדורג שוק ההון 3
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
grmp פקדון צמוד מדד מול אגח צמוד מדד שוק ההון 17
ס רווחי הון מובטחים בגלגול אגח ארוך שוק ההון 17
C אגח "חסכון" ארהב שוק ההון 1
ל אגח ומניות לציבור אוף טופיק 15
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
M אגח ממשלתי כללי בנפילה שוק ההון 22
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
F איך להעריך את "איכות" המניה\אגח\תעודת-סל\ETF ? שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה