• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

VNQ+VNQI

מקפיץ את השרשור,
האם יש תובנות חדשות על הריטים הללו ועל השקעות בקרנות נדל"ן באופן כללי?
מישהו יודע איך הם שרדו את משבר סוף 18 ומשבר הקורונה.
6 שנים אחרי פתיחת השרשור, הייתם חושבים שזאת השקעה טובה?

קרנות הריט נועדו לדעתי למשוך משקיעים ולהסתיר את הסכון:
1. קרנות רבות קונות נכסים רעילים במחיר מופקע . תנסו למצוא את אחוז הדיפולט בקרנות כאלה לעומת אחוז הדיפולט הכללי.
2. הנדלן הוא באזור גאוגרפי אחד ולכן חשוף לתנודתיות גבוהה
3. משיכת דמי נהול מוגזמת שמורידה את התשואה .
4. מינוף גבוה ביותר שמעמיד את הקרן בסיכון כשהריבית עולה, האינפלציה עולה שוק העבודה.משרדים יורד

בעיקר בחו"ל . הייתי נזהר מהשקעות בקרנות ריט אם לא בחנתי באופן יסודי את מנהל הקרן

בעיקר בחו"ל . הייתי נזהר מהשקעות בקרנות ריט אם לא בחנתי באופן יסודי את מנהל הקרן
רוב המוחלט של קרנות הריט בארה"ב הם בעלות ניהול פנימי (בניגוד לארץ) בדיוק כמו כל חברה אחרת.
מרוב המוחלט של קרנות הריט בעלות ניהול חיצוני אכן הייתי מאד נזהר.

רוב המוחלט של קרנות הריט בארה"ב הם בעלות ניהול פנימי (בניגוד לארץ) בדיוק כמו כל חברה אחרת.
מרוב המוחלט של קרנות הריט בעלות ניהול חיצוני אכן הייתי מאד נזהר.
@אורי ג. מה אתה מתכוון ניהול פנימי/חיצוני?
קרן ריט, אתה מתכוון לחברת ריט או etf?
חברת ריט יש לה הוצאות כמו כל חברה רגילה.
מה זה חברת ריט עם ניהול חיצוני?
תודה

@אורי ג. מה אתה מתכוון ניהול פנימי/חיצוני?
פנימי: כמו כל חברה אחרת, יש מנכ"ל, אנשי ניהול, עובדים וכו'.
חיצוני: אין כלום, כל התפעול והניהול נעשים ע"י חברת ניהול חיצונית שגובה דמי ניהול (מפולפלים בדרך כלל) ואחוזים מXYZ, לחברה עצמה יש מעט מאד עובדים.
חברת ריט יש לה הוצאות כמו כל חברה רגילה.
מה זה חברת ריט עם ניהול חיצוני?
לא לכאלה עם ניהול חיצוני, תחשוב על זה בתור OUTSOURCING.

1. קרנות רבות קונות נכסים רעילים במחיר מופקע . תנסו למצוא את אחוז הדיפולט בקרנות כאלה לעומת אחוז הדיפולט הכללי.
תלוי מי ומה, כמו כל חברה אחרת. בארה"ב לרוב מדובר בניהול מקצועי ואמין שמטרתו להרוויח.
2. הנדלן הוא באזור גאוגרפי אחד ולכן חשוף לתנודתיות גבוהה
מה פתאום באזור גאוגרפי אחד? אני לא הייתי קורא לארה"ב כולה "אזור גאוגרפי אחד".
3. משיכת דמי נהול מוגזמת שמורידה את התשואה .
תלוי מי ואיפה. בארה"ב ועבור VNQ לדעתי אין לאמירה הזו יותר מדי בסיס.
4. מינוף גבוה ביותר שמעמיד את הקרן בסיכון כשהריבית עולה, האינפלציה עולה שוק העבודה.משרדים יורד
זה עשוי להיות נכון. נידון בדפים הקודמים בשרשור.

Back
למעלה