• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

So how do you transfer a million dollars from an Israeli broker to an American one?

EnsilZah

משתמש רגיל
דירוג
1,356
So I've finally decided to close the Israeli account and make the move to IB, but I've come across an issue.
It appears Excellence has some sort of issue with transferring dollars to another broker, or this broker in particular.
They said they can transfer it to my bank, but if I recall correctly it cost me like 3% the last time I deposited dollars to the bank and then transferred them, which is quite a chunk of change, in general, and in my case specifically.
I'm still waiting for a call because the support guy said he'll talk to the manager of their trading room when he's available.

But in the meanwhile, I was looking for other options.
The only ones I can think of are:

Convert to shekels, transfer to the bank, transfer to IB, convert back to dollars.
I'm not sure what fees are involved, probably less than having the bank handle the dollars, but probably still significant in absolute terms.

Buy some stock with the whole amount, and transfer the stock because there's no issue with that, then either sell or keep the stock on the other end.
The issue with this is, I was planning to put most of the amount in VT anyway, but I'm not sure about doing it all at once, was thinking of spreading it over half a year or something.
Might buy and then sell something that's relatively stable like a money-market ETF.
Might not look good to the Tax authorities if I randomly make 4 million shekel transactions.

כמה עולה לך להמיר את הדולרים לשקלים בברוקר הישראלי?
אני מנחש שחצי אחוז (עמלת מרווח סמויה)? אתה אולי יכול להתמקח איתם על להוריד את זה חד פעמית בגלל שזה סכום גדול.
זה יהיה לך כנראה הכי זול. כי משם אתה מושך שקלים לבנק. ומעביר שקלים ל-IB וממיר שקלים לדולרים ב-IB ושלושת אלו הם חינם או קרובים לחינם.

עמלה של 3% בשביל למשוך דולרים זה שוד נוראי. אתה בטוח לגבי זה?
אם אתה יכול למשוך דולרים בלי העמלה הזאת לבנק, אתה משלם באזור 0.2% עמלה בבנק בשביל לקבל את הדולרים (אולי פחות. תברר, כולל עמלה מכסימלית, ותתמקח). ויעלה לך אותו דבר לשלוח את זה ל-IB. סך כ-0.4%. כנראה פחות. אתה יכול להתמקח איתם על וויתור חד פעמי על העמלה הזאת (לשני הכיוונים). זה הצליח לי בעבר.

לא הייתי עושה את העניין עם לקנות ני״ע ולהעביר אותו. זה תמיד קצת מפחיד אותי (אם כי עשיתי את זה בהצלחה מהבנק ל-IB כדי לחסוך בעמלת מכירה בבנק. העברתי לIB, מכרתי, והחזרתי לבנק וזה יצא פי אינסוף יותר זול מלמכור בבנק).

but I'm not sure about doing it all at once, was thinking of spreading it over half a year or something.
Might buy and then sell something that's relatively stable like a money-market ETF.
נשמע לי הכי הגיוני לשלב מה שרוצים בETF של המניות והשאר בETF של תחליף מזומן ולהעביר הכול ככה.

זה מוזר שאתה אומר שבבנק שלך יש 3% על הפקדת דולרים

יש לי חשבון בנק בלאומי ובבינלאומי, העברת מט"ח לחול וגם קבלת מטח זה 0.13% מהסכום ואני עושה את זה הרבה פעמים .. ואני לא איזה פריווילג

זה מוזר שאתה אומר שבבנק שלך יש 3% על הפקדת דולרים
It was the whole round-trip from depositing dollar bills to sending them to the broker, and and a ballpark guess, I only did it once and decided to never do it again.
I guess the physical currency added a significant amount.

It was the whole round-trip from depositing dollar bills to sending them to the broker, and and a ballpark guess, I only did it once and decided to never do it again.
I guess the physical currency added a significant amount.
יכול להיות שלא הגעת למינימום
אצלי זה 0.13% אבל מינימום 27$ ככה שאם אעביר 100$ אשלם 27% :)

Looking back at the actual transaction I did, looks like I deposited $1000, the deposit cost 46.84 shekels, and then transfer cost an additional 65.83 shekels, so yeah around 3.3% at the time.
I guess it wouldn't cost as much for the current amount, but still, doesn't make me want to handle foreign currency at the bank ever again.

Looking back at the actual transaction I did, looks like I deposited $1000, the deposit cost 46.84 shekels, and then transfer cost an additional 65.83 shekels, so yeah around 3.3% at the time.
I guess it wouldn't cost as much for the current amount, but still, doesn't make me want to handle foreign currency at the bank ever again.
אל תהיה אמוציונלי.
אני אומר לך בוודאות - זאת עמלה ברת מיקוח. אתה יכול להוריד אותה לאפס עגול (הייתי על אפס זמן מה). היום זה לא אפס אבל זה נמוך מאד 0.05%. נלחמתי על זה. נתתי להם לעלות כל עמלה אחרת שהם רוצים כל עוד זאת תהיה נמוכה (לא מבינים שאני בחיים לא אסחור בבנק שלהם).

תתמקח עם כולם. ותמצא את המסלול הכי זול.

בבנק: תבקש להוריד את העמלה לאפס לשני הכיוונים באופן חד פעמי. תסביר את המצב כמו שהוא 1:1.
אם לא מסכימים תדבר עם סגנית בנקאות פרטית בסניף שלך.
תסביר לה שאו שהם נותנים לך פטור לשני הכיוונים חד פעמי, ואתה משלם אפס עמלות על זה, או שאתה תעשה את זה בשקלים, והם עדיין יראו ממך אפס עמלות על זה אבל אתה גם תתחיל בתהליכים של לעבור לבנק אחר שמכבד לקוחות. לא יזיק גם להבהיר להם כמה כסף אתה מנהל עכשיו.

גם לי היה איתם קשיים להעביר ל IB אפילו ני״ע, זה היה סכום קטן אז נכנעתי ומכרתי הכל
יכול להיות ששווה לך להתעקש מולם להעביר את הדולרים ישירות מהם אל IB לא יודע אם יש להם עילה חוקית למנוע ממך זאת.
בנוסף, תשאל אותם אם הם יכולים להעביר את הדולרים לחשבון בנק על שמך בארה״ב, אם כן, תוכל לפתוח חשבון אצל שוואב (לא מצדיק בשביל פעולה חד פעמית אבל יש לזה יתרונות נוספים)
יש גם עוד שירות שהוזכר כאן הרבה (אך שמו פרח מזכרוני) המאפשר לקבל מספר חשבון בנק אישי בכמה מדינות.

גם לי היה איתם קשיים להעביר ל IB אפילו ני״ע, זה היה סכום קטן אז נכנעתי ומכרתי הכל
יכול להיות ששווה לך להתעקש מולם להעביר את הדולרים ישירות מהם אל IB לא יודע אם יש להם עילה חוקית למנוע ממך זאת.
בנוסף, תשאל אותם אם הם יכולים להעביר את הדולרים לחשבון בנק על שמך בארה״ב, אם כן, תוכל לפתוח חשבון אצל שוואב (לא מצדיק בשביל פעולה חד פעמית אבל יש לזה יתרונות נוספים)
יש גם עוד שירות שהוזכר כאן הרבה (אך שמו פרח מזכרוני) המאפשר לקבל מספר חשבון בנק אישי בכמה מדינות.
TransferWise

האמת ששואב זה אחלה רעיון.
לתיקים גדולים אני לא חושב שזה נורא לפזר את התיק בין כמה ברוקרים אמריקאים, במיוחד כאלה חינמיים כמו שואב.
אל תשכח שהביטוח של הSIPC מוגבל פר-חשבון, ככה שאם יש לך כמה חשבונות תוכל בעצם לבטח יותר כסף.

זה בנוסף לשאר הייתרונות שיש לשואב (בעיקר היכולת למשוך כסף מכספומטים בחינם במטבע המקומי בכל העולם לפי שער ויזה העולמית).

לא הייתי מעביר דרכם סכום כזה גדול. בטח שלא בחשבון חדש.
לא שאני לא סומך עליהם. אני עובד איתם והכל. אבל בסכומים כאלה זה היה יותר מפחיד אותי.

האמת ששואב זה אחלה רעיון.
באמת אחלה, החסרון הקטן היחיד שמצאתי זה שהם מחייבים על העברת ניירות יוצאת 25 דולר לכול נייר בניגוד לברוקרים אחרים בארה"ב.

So I've finally decided to close the Israeli account and make the move to IB, but I've come across an issue.
It appears Excellence has some sort of issue with transferring dollars to another broker, or this broker in particular.
They said they can transfer it to my bank, but if I recall correctly it cost me like 3% the last time I deposited dollars to the bank and then transferred them, which is quite a chunk of change, in general, and in my case specifically.
I'm still waiting for a call because the support guy said he'll talk to the manager of their trading room when he's available.

But in the meanwhile, I was looking for other options.
The only ones I can think of are:

Convert to shekels, transfer to the bank, transfer to IB, convert back to dollars.
I'm not sure what fees are involved, probably less than having the bank handle the dollars, but probably still significant in absolute terms.

Buy some stock with the whole amount, and transfer the stock because there's no issue with that, then either sell or keep the stock on the other end.
The issue with this is, I was planning to put most of the amount in VT anyway, but I'm not sure about doing it all at once, was thinking of spreading it over half a year or something.
Might not look good to the Tax authorities if I randomly make 4 million shekel transactions.

אני לא יודע לגבי עמלות באקסלנס ומעבר...אבל בבנקים (ישראלים) בגדול כמה עמלות מהותיות במט"ח:

העברות -עמלות העברה נכנסת, עמלת העברה יוצאת + עלות ספוויט(בדר"כ בסביבות 12$)...אם לא דיברת איתם אף פעם זה כנראה אחוז מהפעולה, אבל כנראה עם עמלת מקסימום.
אני היום בבנקים למשל אחרי משא ומתן משלם 0$ עמלה על העברות נכנסות לחשבון ו 7$ עבור העברה יוצאת ללא סוויפט...בלי אחוז ובלי כלום.
המרת מט"ח - הם לוקחים מרווח בשער, והם לוקחים עמלת חליפין "על הפעולה"...בד"כ באחוזים.
אתה צריך לבקש הטבה בשער(אפשר לקבל עד 0.7% ואז הבנקים יחסית תחרותיים בציטוט שהם נותנים) ולבטל את עמלת החליפין.

דבר ראשון, הייתי מסתכל בתעריפון הבנק, ומסתכל על החלק של מט"ח.

אחרי זה הייתי ניגש למנהלת סניף ומסביר את הסיטואציה ומבקש להעביר את הסכום ללא עמלות, ושתשאיר סכום קטן בבנק אבל שיעבירו הלאה גם ללא עמלה.
אם אתה רוצה לעשות המרות תהיה מודע לעמלות שציינתי ודבר עם הבנק עליהם...מהרגע שיש לך כסף זה רק קצת משא ומתן

וד"א בסביבות ה4 - 8 מיליון ש"ח אתה כבר יכול להיות בבנקאות הפרטית של כל אחד מהבנקים...פלטינום בפועלים, בנקאות פרטית בלאומי דיסקונט וכו...לא תהיה לך בעיה לקבל תנאים בבנקים יותר טובים מבתי ההשקעות אם זה מעניין אותך

נערך לאחרונה ב:
וד"א בסביבות ה4 - 8 מיליון ש"ח אתה כבר יכול להיות בבנקאות הפרטית של כל אחד מהבנקים...פלטינום בפועלים, בנקאות פרטית בלאומי דיסקונט וכו...לא תהיה לך בעיה לקבל תנאים בבנקים יותר טובים מבתי ההשקעות אם זה מעניין אותך
Hmm, interesting.
Though I think they wouldn't be able to help with some considerations like selling stock out of order, delaying the tax to the end of the year, access to certain funds, and generally being beholden to the local government and its whims.
Other than that I don't really care about my status at the bank as my interaction with it is pretty minimal.

Anyway, decided to stop trying to time the market and buy VT with the whole amount (Which constituted 0.78% of the daily volume, so I guess I made a small ripple)

Hmm, interesting.
Though I think they wouldn't be able to help with some considerations like selling stock out of order, delaying the tax to the end of the year, access to certain funds, and generally being beholden to the local government and its whims.
Other than that I don't really care about my status at the bank as my interaction with it is pretty minimal.

Anyway, decided to stop trying to time the market and buy VT with the whole amount (Which constituted 0.78% of the daily volume, so I guess I made a small ripple)
הווליום היה נמוך כי כולם עסוקים עם GME. ברצינות, הווליום של GME עקף את הווליום של SPY היום.
זה אומר שאתה הולך לעשות העברת ני״ע ל-IB?

Hmm, interesting.

אחלה :)

בשביל הפעם הבאה שתעביר מיליון דולר, העמלות קבלת ושליחת מט"ח בבנקים הן בפורמט של אחוז מהסכום עם מינימום ומקסימום אבסולוטי.
המקסימום בבנקים שבדקתי הוא סביב 200-250$.
roundtrip יעלה לך 500$ שהם 0.05% :)

נושאים דומים

Back
למעלה