• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Retrolyzer + BQL

ספציפית אני לא מריץ כלום היום. הביצועים תלויים במה אנשים אחרים מריצים - יש סה״כ שרת אחד עם ליבה אחת. אם אתה הראשון שמריץ משהו חדש/היום אז יש גם זמן ״חימום״ שכולל שליפה עדכנית של המידע. תלוי גם בזמן התגובה של מקורות המידע.
אתה מנטר ביצועים?

שבוע טוב!
מדוע אפשר להשתמש במשתנים רק עבור החלק היחסי ולא להגדרות המינוף?
קישור
תודה!

שבוע טוב!
מדוע אפשר להשתמש במשתנים רק עבור החלק היחסי ולא להגדרות המינוף?
קישור
תודה!
התכוונת "ולא להגדרות האיזונים"?
זה פשוט לא נתמך בדקדוק של השפה, משהו שאני צריך לתקן.

• אהבתי
Reactions: efi
נסיתי לכתוב את פונקצית mcagr לפי סגירות חודשיות
ו[כמובן..] לא הצלחתי
איפה אני טועה?
כי לא הגדרת את המשתנה years (זה מופיע בהודעת השגיאה).
אבל כדי שזה יעבוד לך על טווחי זמן אחרים חוץ משנה אחת אתה צריך להכפיל את ה-12 חודשים במספר השנים שעליהם אתה רוצה לחשב.
הנה התיקון

• אהבתי
Reactions: efi
עדכנתי חלק מהקישורים כך שישתמשו יותר ב-caching.

עדכנתי חלק מהקישורים כך שישתמשו יותר ב-caching.
אני לא מבין במטמון, אבל אני מאמין שהמידע המעובד במספר דוגמאות מצומצם הינו מועט מספיק לשמירה בזכרון קבוע על השרת.
בדוגמאות אלו הייתי כולל את התיקים שלך שמופיעים בראש שרשור שצפוי לגרור הרבה הקלקות. בכל פעם שתפתח תיק חדש, תוכל למחוק את הדוגמאות המשניות של התיקים הישנים.

אני לא מבין במטמון, אבל אני מאמין שהמידע המעובד במספר דוגמאות מצומצם הינו מועט מספיק לשמירה בזכרון קבוע על השרת.
בדוגמאות אלו הייתי כולל את התיקים שלך שמופיעים בראש שרשור שצפוי לגרור הרבה הקלקות. בכל פעם שתפתח תיק חדש, תוכל למחוק את הדוגמאות המשניות של התיקים הישנים.
זה נושא דיי מורכב...

off the top of my head אני יכול לחשוב על 3 רמות קשינג לממש פה, וכולן ישפיעו על הביצועים, העלויות (דיסק וזכרון בענן), ואמינות הנתונים, ולאו דווקא לטובה...

מצד שני, קשינג זה סוג של אבקת קסם לפתרון בעיות ביצועים.

ואמינות הנתונים, ולאו דווקא לטובה...
אולי לא הייתי ברור.
להבנתי כשאדם אומר "יותר זכרון" או "פחות זכון", הוא מדבר על איך השרת יגיב לשאילתא חוזרת.
אני לא מדבר על זה בכלל, אלא על האפשרות להקפיא את כל הדף כפי שהוא אחרי ההרצה (לשמור אותו בHTML עם כל הנתונים), ולקשר אל הדף הזה. אם אני מבין נכון, מדובר רק בזכרון הקשיח על השרת, ואני לא מבין איך יכולה להווצר בעיה באמינות הנתונים.

אולי לא הייתי ברור.
להבנתי כשאדם אומר "יותר זכרון" או "פחות זכון", הוא מדבר על איך השרת יגיב לשאילתא חוזרת.
אני לא מדבר על זה בכלל, אלא על האפשרות להקפיא את כל הדף כפי שהוא אחרי ההרצה (לשמור אותו בHTML עם כל הנתונים), ולקשר אל הדף הזה. אם אני מבין נכון, מדובר רק בזכרון הקשיח על השרת, ואני לא מבין איך יכולה להווצר בעיה באמינות הנתונים.
ככה אכן הבנתי את הצעתך ואני מקבל אותה

אולי לא הייתי ברור.
זה נקרא output cache ואפשר לממש אותו בצורה דיי טריוויאלית, בד"כ. משתמשים בשאילתה כמפתח, ושומרים את כל התשובה ( או איזה חלק שרוצים).

הבעיות הן:
1. אתה נתקע עם מידע ישן שעלול להיות מטעה, או לא רלוונטי.
2. דורש נפח על השרת (זכרון/ דיסק) בשביל לשמור את הפלט. וכנראה אשכרה להרים reverse proxy .
3. בד"כ המימושים עוקפים את השרת. כלומר, הבקשה אפילו לא מגיעה אליו. ואז אין לי אפשרות לקבל החלטות לגביה.
4. בקשות רגילות טיפה יותר איטיות.

אני כנראה מפספס בעיה מהותית בתחום. אשמח להסבר.

אפשר לממש אותו בצורה דיי טריוויאלית, בד"כ. משתמשים בשאילתה כמפתח, ושומרים את כל התשובה
אתה אומר שזה אותו הדבר, אבל חלק מהחסרונות שהצגת קיימים רק אם מתבצעת שאילתא.

אתה נתקע עם מידע ישן שעלול להיות מטעה, או לא רלוונטי.
לא רלוונטי במקרה דנן: אדם פתח שרשור על תיק חדש, והוא יודע שתבוא מתקפת קוראים על השרת שתמשך לפחות כמה ימים. אם הוא לא יבצע משהו כזה, אף אחד לא יראה שום דבר גם משאילתן טריוויאליות. מצד שני, תוספת נתונים משבוע נוסף לא תשפיע על בחינת התיק בטווח של יותר מעשור.

דורש נפח על השרת (זכרון/ דיסק) בשביל לשמור את הפלט.
כמה קילו בודדים.

כנראה אשכרה להרים
בלי להכיר את התחום, אני לא מאמין שבכך מדובר. אני אינני איש מחשבים כלל, כפי שבורותי מעידה, אבל יצא לי לשמור כמה דפים על שרתים בעבר, ולא צריך להרים שום דבר.

בד"כ המימושים עוקפים את השרת.
רק אם ממומש דרך שאילתא. לא קיים אם אתה נותן כתובת יחודית לדף שיש בו רק את הפלט.

בקשות רגילות טיפה יותר איטיות.
רק אם ממומש דרך שאילתא.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev Backtesting עם Retrolyzer שוק ההון 38

נושאים דומים

Back
למעלה