• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

My Resignation

כי בת הזוג לא בהכרח תהיה מרוצה מהבאים:
1. היא ממשיכה לעבוד ולפרנס ואתה בחופש
2. דוגמה אישית לא טובה לילדים (סובייקטיבי) של הורה שלא עובד (ילדים קטנים הם לא משתמש בכיר בפורום הסולידית והם לא מבינים).
3. אתה פתאום נמצא במקום מאוד רחוק בחיים מבת הזוג שיש לה אולי שאיפות קריירה ואתה בפנסיה.
1. ..
2. מה אתה מבין מפרישה מעבודה שילד לא מבין?
3. דווקא אני מרגיש שאני במקום מאוד רחוק בחיים מבת הזוג בגלל שהיא תקועה במשרד שלה, ואני תקוע במשרד שלי. לא ברור איך זה שאחד מאיתנו לא במשרד ירחיק אותנו עוד יותר. אי אפשר לתמוך בבן זוג שרוצה להתקדם בקריירה שלו בזמן שאתה לא מעוניין לעבוד כמו חמור?

אי אפשר לתמוך בבן זוג שרוצה להתקדם בקריירה שלו בזמן שאתה לא מעוניין לעבוד כמו חמור?
האמת שזו סוגיה שמטרידה אותי, כי הדעה של בת הזוג תהיה מושפעת מההורים שלה, מהאחים, חברים, משפחה....היא גם תרגיש "פריארית" שרק היא עובדת.
גם קשר טוב ובריא יכול להפגע ככה, רוב האנשים לא יכולים להתעלם מהסביבה.
נראה לי שהכי טוב (למי שעדיין רווק כמוני) זה למצוא מישהי שגם היא בראש של פרישה מוקדמת...אבל זה דיי קשה, במיוחד עם איך שעולם הדייטים היום נראה.
כמובן שזה לא יגרום לי לרצות לחזור למרוץ העכברים, פשוט זה משהו שצריך להבין איך להתמודד איתו. למישהו יש ניסיון?

נראה לי שהכי טוב (למי שעדיין רווק כמוני) זה למצוא מישהי שגם היא בראש של פרישה מוקדמת...
או שקבל בהבנה ובאהבה את העובדה שבתור אחד ששואף לעצמאות כלכלית, אתה גבר חריג יחסית בנוף.
וגם אם לא מתכוון לספר את זה לדייט שלך, אני משוכנע שהאופי המיוחד שלך כבר מסגיר אותך.
אז קצת ביטחון עצמי יסנן עבורך באופן אוטומטי בחורות שמחפשות לעצמן בעל קרייריסט שיממן להן את מסעותיהן בקניון, ובינתיים תתמקד בלצאת עם בנות שמוצאות חן בעיניך.

האמת שזו סוגיה שמטרידה אותי, כי הדעה של בת הזוג תהיה מושפעת מההורים שלה, מהאחים, חברים, משפחה....היא גם תרגיש "פריארית" שרק היא עובדת.
גם קשר טוב ובריא יכול להפגע ככה, רוב האנשים לא יכולים להתעלם מהסביבה
בוא אני אגיד לך ככה - לאישתי יש תפקיד הרבה יותר בכיר משלי (שנינו בהייטק). אז לכארוה זה בדיוק המקרה שעליו אתה מדבר. אבל...
תהליך התייעלות פיננסית והכנה לפרישה מוקדמת הוא תהליך הדרגתי שבמהלכו אתה ובת הזוג שלך נהיהים עופות מאוד מוזרים לעומת שער הסביבה כי אתם לא חיים כפי שמצופה ממעמדכם. אז תתכונן שיהיו לך חברויות שייעלמו, קרובי משפחה שיכולים להתרחק וכמובן יהיו לך חברויות חדשות עם אנשים\משפחות שדומות לכם.
אז כאשר מגיעים פרישה כולם מסביב או שחושבים שאתם קוקו או שמפרגנים. ואם אחד מכם רוצה לעבוד בעבודה עם שכר גבוה ולחץ בעבודה מתוך בחירה, אז כבר יש סיכוי סביר שלא יהיה שום לחץ חברתיאו שתהיה עמידות ללחץ חברתי.

תהליך התייעלות פיננסית והכנה לפרישה מוקדמת הוא תהליך הדרגתי שבמהלכו אתה ובת הזוג שלך נהיהים עופות מאוד מוזרים
אבל אני מדבר על מצב בו אני רווק ורוצה להכיר מישהי, כשאתה עושה את זה עם בת זוג קיימת, זה אומר שאתם כבר באותו ראש, אחרת לא הייתם נשארים יחד בלקיחת החלטה כזו.
פשוט גם בלי להחליט שאתה פורש מוקדם, קשה בעולם הדיטיים הנוכחי...אז להוסיף את זה למשוואה....נראה לי שהסולידית צריכה לפתוח תת פורום לדיטיים :) (היה שרשור כזה פעם, אבל חושב שזה צריך להיות תת פורום בפני עצמו).

אבל אני מדבר על מצב בו אני רווק ורוצה להכיר מישהי, כשאתה עושה את זה עם בת זוג קיימת, זה אומר שאתם כבר באותו ראש, אחרת לא הייתם נשארים יחד בלקיחת החלטה כזו.
רווק שמנסה להגיע לפרישה מוקדמת והולך להכיר מישהי?
איך זה עולה בדייט?
שלום, אני מוטי ואני מנסה לצאת לפנסיה בעוד 5 שנים?

איך זה עולה בדייט?
בערך כך:
אני בזמנו (מזמן,מזמן) הייתי אומר השאיפה שלי בחיים זה להיות האוס הזבנד. זה לא הבריח את כולן וגם הגשמתי בסופו של דבר.

למה זה מקשה?
כי זו לא בדיוק דרך חיים נורמטיבית, זה קצת לזוז מהעדר ולא כל בנות הזוג יקבלו את זה אותו דבר.
בת זוג שלא מבינה בפיננסים לא תצליח להיות שקטה מתיק השקעות בבורסה שגם נופלת לפי מה שהיא שומעת בחדשות ומהמשפחה.
מקשה לא הופך לבלתי אפשרי אבל עדיין מקשה.

כי זו לא בדיוק דרך חיים נורמטיבית, זה קצת לזוז מהעדר ולא כל בנות הזוג יקבלו את זה אותו דבר.
בת זוג שלא מבינה בפיננסים לא תצליח להיות שקטה מתיק השקעות בבורסה שגם נופלת לפי מה שהיא שומעת בחדשות ומהמשפחה.
מקשה לא הופך לבלתי אפשרי אבל עדיין מקשה.
נכון שמי שלא מבין חושש יותר, אבל צריך לזכור שהשיטה הספציפית הזו של פרישה מוקדמת (פיזור עולמי, משיכה של 3.5 אחוזים כל שנה במשך עשרות שנים וכו') היא אכן חדשה ועוד אין אנשים שחיו כך עד גיל זקנה.

מרשים. מברוכ!

אני בן 47 , עדיין עובד אבל מקום העבודה צפוי להתפגר בשנה - שנתיים הקרובות. רווק ללא ילדים. החשק שלי להסתובב בעולם ולעשות מה שבא לי עולה והחשק שלי לעבוד יורד ויורד -מחכה לרגע. 8000 שקל בחודש יהיה נחמד, 9000 שקל בחודש עוד יותר נחמד.

פשוט גם בלי להחליט שאתה פורש מוקדם, קשה בעולם הדיטיים הנוכחי...אז להוסיף את זה למשוואה....

מבחינת הבן זוג שלי- להמשיך לעבוד כל חיו, הוא מאוהב בתחום שלו. (ועם רמות השכר שלו- תוך עשור הוא מתקתק את העניין)
מבחינתי- לפרוש כמה שיותר מוקדם, גם אם אני אוהבת את התחום שלי, אני לא אוהבת להיות תלויה במעסיק/בעלת שאיפה להיות עצמאית. (ועם רמות השכר שלי... לא יודעת מתי זה יקרה)
קיצר, יש נשים כמוני, יש גברים כמוך. אתה תמצא בסוף מישהי שבאותו ראש שלך.

Back
למעלה