• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

dentist / dental hyginiest

Investor

משתמש סולידי
דירוג
7
Can you recommend a dentist / dental hyginiest? Is the one at kupat holim good enough?

הגישה שלי היא שלכל טיפול סטנדרטי, אין צורך לשלם יותר עבור רופא/ה פרטית מומחית. מרוצה עד כה מהרופאות והשינניות של מכבי שטיפלו בי אם כי זמן ההמתנה לעיתים ארוך.
הייתי הולכת לרופא/ה מומחית אם היתה לי בעיה יחסית נדירה שדורשת מומחיות מיוחדת.
סיבה נוספת שאני מרגישה יותר בנוח במרפאת קופת החולים היא שיש לרופאות פחות אינטרס כספי לבצע טיפולים לא הכרחיים. כאשר אני הולכת לרופאה פרטית, אני תמיד תוהה האם להיטותן להמליץ על טיפולים לא נובעת מרצון להוציא ממני יותר כספים.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
הגישה שלי היא שלכל טיפול סטנדרטי, אין צורך לשלם יותר עבור רופא/ה פרטית מומחית. מרוצה עד כה מהרופאות והשינניות של מכבי שטיפלו בי אם כי זמן ההמתנה לעיתים ארוך.
הייתי הולכת לרופא/ה מומחית אם היתה לי בעיה יחסית נדירה שדורשת מומחיות מיוחדת.
סיבה נוספת שאני מרגישה יותר בנוח במרפאת קופת החולים היא שיש לרופאות פחות אינטרס כספי לבצע טיפולים לא הכרחיים. כאשר אני הולכת לרופאה פרטית, אני תמיד תוהה האם להיטותן להמליץ על טיפולים לא נובעת מרצון להוציא ממני יותר כספים.
מעניין מאוד שמעתי מקרוב משפחה שבקופת חולים הרופאים מקבלים תשלום לפי מחירון קבוע ולא משכורת קבועה ולכן "ממציאים בעיות" במקרה שלו אמרו לא שהוא צריך 2 טיפולי שורשר וכתרים ורופאה פרטית אמרה שמדובר ב2 סתימות רגילות ושזה פשע מה שהם התכוונו לעשות לו.
זה היה לפני דיי הרבה זמן אולי היה שינוי במדיניות,בכול מקרה הסתימות עדיין מחזיקות :)

האמת שזה תחום די פרוץ, אתה נתון לחסדי הרופא, אין לך באמת מושג כמה חורים אם בכלל יש לך ולכן חשוב ללכת על פי המלצות.
זה מדהים איך הדיאגנוזה משתנה מרופא לרופא, לאשתי, פעם, המליץ רופא אחד לעשות 6 סתימות ושני המליץ 3, היו על זה לא מעט תחקירים.

הייתה לי שיחה ארוכה עם רופא שיניים צעיר. המסקנה הייתה שרופא שיניים דומה לדעה הקדומה על מוסכניק. הוא טוען שהטיפול הכי טוב, זול, מקצועי וחסר פניות, נמצא בבתי החולים המלמדים רופאי שיניים

מעניין מאוד שמעתי מקרוב משפחה שבקופת חולים הרופאים מקבלים תשלום לפי מחירון קבוע ולא משכורת קבועה ולכן "ממציאים בעיות"

+1

כך אמר לי גם רופא בקופת החולים, לפני שבוע. למעשה דווקא הרופא הפרטי שלי לרוב ממליץ על פחות טיפולים. הוא אולי מרוויח יותר על כל הליך, אבל בגלל התגמול הגבוה יותר לא "תלוי בכך" לשם פרנסתו הבסיסית לעומת המצב בחלק מקופות החולים.

לא שבגלל זה לא אלך לתחזוקה בסיסית אצל קופת החולים - אבל בקבלת המלצות לטיפול חריג/יקר אשקול פניה לרופא פרטי לשם חוות דעת נוספת.

לפי מה שהסבירה לי רופאת שיניים מומחית זה ממש לא המצב. במרפאות קופות החולים מקבלים תשלום פר פעולה בדיוק כמו במרפאות פרטיות, אלא שהתשלום כל כך נמוך שיש להם אינטרס ואף צורף למצוא כמה שיותר טיפולים שצריך לעשות. אני מכירה כמה וכמה אנשים שבמרפאת קופת חולים אמרו להם שהם זקוקים להמון טיפולים ובמרפאה פרטית הסתבר שממש לא. אני מעדיפה לשלם פי עשר על סתימה ושיעשו לי סתימה אחת, מאשר לשלם עשירית על סתימה ושיעשו לי עשר סתימות (או אפילו רק שתיים). לגבי רופאים פרטיים, נכון שגם להם יש אינטרס להמציא טיפולים לא הכרחייים. כאן כדאי למצוא מישהו מספיק מומלץ שסומכים עליו, ולבקש חוות דעת שניה כשמדובר במשהו מספיק מהותי. מעבר לכך, לפעמים אפשר גם לדון עם הרופא: אם הוא ממליץ לי לעשות טיפול מסוים אני שואלת אם זה דחוף, הרבה פעמים זה לא ואז אני פשוט דוחה את זה לפחות עד הביקורת הבאה.

מאשר לשלם עשירית על סתימה ושיעשו לי עשר סתימות (או אפילו רק שתיים).
ההפרשים הם ממש לא עשירית - בדברים הגדולים והיקרים מרפאות השיניים של קופות החולים לא מהוות תחרות במחיר (אותם סדרי גודל).
אני הייתי הולך רק לפרטי עם המלצות שאני סומך עליו.

Back
למעלה