• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Covercy vs CurrencyTransfer

הכל תלוי בתיק אותו תרצה לבנות והתהליך אותו תבחר.
אם אתה רוצה תיק המורכב מ 2 ניירות הנסחרים בארהב והאיזונים יהיו על בסיס הפקדות בהתחלה אז ברוקר ישראלי כנראה הכי זול.
אם חשבת על מבנה אחר אז צריך לראות מה המבנה ומה תדירות ההפקדות.

בעיקרון תיק שמורכב מ2-4 ניירות הנסחרים בארה"ב... והפקדות פעם ברבעון. ברוקר ישראלי לא מאפשר החזקת ETFים לצערי, ותעודות סל זו אלטרנטיבה לא מדהימה.

ברוקר ישראלי לא מאפשר החזקת ETFים לצערי
כל בתי ההשקעות שלי יצא להכיר (מיטב, איביאי וכו') וגם הבנקים מאפשרים קניית ני"ע שנסחרים בבורסות ארה"ב (וגם בורסות אחרות בעולם), ו-ETF-ים ביניהם.

כל בתי ההשקעות שלי יצא להכיר (מיטב, איביאי וכו') וגם הבנקים מאפשרים קניית ני"ע שנסחרים בבורסות ארה"ב (וגם בורסות אחרות בעולם), ו-ETF-ים ביניהם.

סליחה, צודק, זו השעה [:
פסלתי את הקנייה לגמרי בראש בגלל העמלות הגבוהות, אבל אני מתחיל לחשוב שלאור עלויות ההעברה והמרה זה יהיה זול יותר בכל מקרה.

פסלתי את הקנייה לגמרי בראש בגלל העמלות הגבוהות, אבל אני מתחיל לחשוב שלאור עלויות ההעברה והמרה זה יהיה זול יותר בכל מקרה.
אכן, לרוב המוחלט של המשקיעים עבודה עם ברוקר ישראלי בלבד תהיה ללא ספק זולה יותר (בהנחת רכישת ני"ע אמריקאים וישראלים).

מס ירושה אמריקאי, DEFAULT של ארה"ב או ישראל, סיכון מנפיק בחברות הETF ועוד
על כל התיק או האחזקה.
שאתה מעביר כסף דרך חברה צד ג' אתה בסיכון מול החברה הנ"ל
רק בגובה הסכום המועבר.

אני מתחיל לחשוב שלאור עלויות ההעברה והמרה זה יהיה זול יותר בכל מקרה.
אכן, לרוב המוחלט של המשקיעים עבודה עם ברוקר ישראלי בלבד תהיה ללא ספק זולה יותר (בהנחת רכישת ני"ע אמריקאים וישראלים).
+1
עד לאחרונה היה כאן קונספציה שברוקר זר יותר זול בצורה כמעט גורפת.
סופסוף אנשים מתחילים לקלוט שההפך הנכון.

+1
עד לאחרונה היה כאן קונספציה שברוקר זר יותר זול בצורה כמעט גורפת.

הברוקרים עצמם יותר יקרים בישראל משמעותית, פשוט עם עמלות ההמרה וההעברה התמונה נראית אחרת.
כרגיל, נדפקים מלחיות פה...

ד לאחרונה היה כאן קונספציה שברוקר זר יותר זול בצורה כמעט גורפת.
אני מכיר רק אחד שמפיץ קונספציה כזו פה. חזרתי ואמרתי לרוב המוחלט של האנשים זה לא יחסוך כסף וכמעט בוודאות ידרוש יותר זמן בלהתעסק עם זה + התעסקות עם מס הכנסה.
הברוקרים עצמם יותר יקרים בישראל משמעותית
אם אתה משקיע בסכומים לא מאד קטנים אז ההבדלים קטנים עד זניחים. בנוסף בIB הרבה דברים שאתה מקבל פה בחינם (כמו ציטוטי זמן אמת) עולים לך כסף נוסף, ברוקרים FULL SERVICE כמו הברוקרים בארץ עולים משמעותית יותר מאשר ברוקרים בארץ.

Cost of currencytransfer or clearshift is 0.5%
Cost of Israeli Broker is 20*12=240/year +$5/year=260/year
So IB is better​

Cost of currencytransfer or clearshift is 0.5%
Cost of Israeli Broker is 20*12=240/year +$5/year=260/year
So IB is better​
לא הבנתי מה עולה $5? עמלות קניה?
-אז מה לגבי עמלות קניה (הנמוכות) בIB?
-ומה לגבי קיזוז עמלות מסחר בברוקר ישראלי?
-ומאידך מה לגבי עלויות המרת מט"ח בברוקר ישראלי? 200 פיפס זה די שקול לחצי אחוז...

IB charges $1 vs Israeli that charges $6, $5 more for Israeli
Your cost will be about 250/year, or 2,500/10 years more for Israeli broker. I agree the conversion fee is the same​

@Investor אם אתה מדבר על השוואה של ברוקר בארץ לעומת ברוקר זר - כבר דיברנו על זה, אבל אתה למשל מפספס את העלות של העברת כספים לבנק זר.

@אורי ג. ממה שהתרשמתי - גם לאזרח אמריקאי (שבכל מקרה צריך להתעסק עם מס הכנסה בישראל + ארה"ב), יותר פשוט וזול להיות עם ברוקר ישראלי בקניית מניות בארה"ב.
האם אני צודק? אם כן, אם אפשר לשאול, מדוע אתה גם בעל חשבון ב-ib

יותר פשוט וזול להיות עם ברוקר ישראלי בקניית מניות בארה"ב.
ברוב המוחלט של המקרים זה אכן המצב. אם אתה מחזיק תיק עם הרבה מאד מניות ורוכש בסכומים קטנים יחסית או גדולים מאד יחסית אז סביר להניח שIB יחסכו לך כסף.
האם אני צודק? אם כן, אם אפשר לשאול, מדוע אתה גם בעל חשבון ב-ib
בעיקר בגלל השווי לבטחונות הגבוה שנותנים של על כלל ני"ע ושיעורי הריבית המאד נמוכים שלהם על מינוף.

בהנחה שאני מתכנן לקנות בסכום מאוד גדול בהתחלה - ואז בסכומים קטנים יחסית בטווח הקרוב. האם עניין הבטחונות שווה את הסיבוך (ללא מינוף, רק קרנות נאמנות ואנגארד עוקבות מדדים)

האם עניין הבטחונות שווה את הסיבוך (ללא מינוף, רק קרנות נאמנות ואנגארד עוקבות מדדים)
אם אינך מעוניין במינוף אז שווי לבטחונות כלל אינו אמור לעניין אותך.

הכל תלוי בתיק אותו תרצה לבנות והתהליך אותו תבחר.
אם אתה רוצה תיק המורכב מ 2 ניירות הנסחרים בארהב והאיזונים יהיו על בסיס הפקדות בהתחלה אז ברוקר ישראלי כנראה הכי זול.
אם חשבת על מבנה אחר אז צריך לראות מה המבנה ומה תדירות ההפקדות.

עוד לא החלטתי, אבל התיק יורכב מגג 4 ניירות אמריקאיים (VTI+VXUS ו1-2 ניירות אג"ח).
מהחישוב הנוכחי שלי אני מגיע להפרש קטן של 100+ ש"ח לטובת ברוקר ישראלי, אבל במידה ואני מבצע מעט יותר פעולות מהתכנון המאזניים נוטות לכיוון האמריקאי. השאלה היא אם כדאי להסתמך על זה.

@אצטרובל אתה תמיד יכול להתחיל לעבוד דרך בית השקעות ישראלי במשך שנה, ואחרי זה לעשות חישוב מחדש - ובמידה ותרצה לעבור לברוקר זר.
אפשר כמובן להתחיל גם בכיוון ההפוך, אבל הוא מסורבל יותר תפעולית.

אוהבים פה בפורום להתייחס לסיכונים שסיכוי התממשותם אפסי (מס ירושה אמריקאי,
אתה באמת חושב שזה סיכון לא ריאלי (אני שואל ברצינות)? אם אני מכפיל את סיכויי המוות בסיכוי שהחוק יהיה קיים בזמן המוות שלי - לצערי הסבירות היא גבוהה, או לפחות קיימת באופן שמצריך להתחשב בה.
ובנוסף- האם יש שיקול נגד ללכת על קרנות לא אמריקאיות (איריות למשל)? פרט לעמלות הגבוהות יותר בעבודה עם בית השקעות ישראלי, האם זה לא מתגמד ביחס לסיכון מס ירושה?

אתה באמת חושב שזה סיכון לא ריאלי (אני שואל ברצינות)?
כן.
אם אני מכפיל את סיכויי המוות בסיכוי שהחוק יהיה קיים בזמן המוות שלי - לצערי הסבירות היא גבוהה, או לפחות קיימת באופן שמצריך להתחשב בה.
החוק קיים כבר כיום. אדרבא תתחשב בא ואל תחזיק החזקות אמריקאיות.
פרט לעמלות הגבוהות יותר בעבודה עם בית השקעות ישראלי
עמלות גבוהות יותר
דמי ניהול גבוהים יותר
היצע קטן הרבה יותר של תעודות
ומיסוי כפול על דיבידנדים
האם זה לא מתגמד ביחס לסיכון מס ירושה?
לדעתי לא, לדעת רבים וטובים פה בפורום כן.

ג"נ: אני אזרח אמריקאי אז הסיכון הנ"ל אינו נוגע לי אישית ככה שיותר קשה לי לתת דיעה אובייקטיבית.

החוק קיים כבר כיום. אדרבא תתחשב בא ואל תחזיק החזקות אמריקאיות.
כן אני יודע, התכוונתי שיש סיכוי שהחוק יתבטל/ישתנה וכמובן יש סיכוי שגם באירלנד יוחל חוק דומה ואז כל ההשקעה הייתה לחינם. מצד שני, אולי אני אמות ממש בקרוב, אז לא בטוח שהכל שחור :)

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה