• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סמארט בטח

"סמארט" = אקטיבי. אנחנו בתי ההשקעות "יודעים" למי לתת משקל יתר ולמי משקל חסר.

מה שכן תפס לי את העין זה אותה קרן שנותנת משקל שווה לכל מנייה במדד (בניגוד לשווי שוק). לא זוכר איפה ראיתי שהשקעה כזו נותנת תשואה עודפת וסטיית תקן נמוכה יותר. הבעייה שבינתיים קרן כזו גובה דמי ניהול לא קבילים. אולי תחרות בהמשך הדרך תייצר אלטרנטיבה זולה.

@ארגמן כאמור, חובה לעשות ש.ב. קודם.
הסיבה שמדדי משקל שווה נותנים תשואה עודפת היא כי הם נותנים משקל עודף למניות הקטנות (בהגדרה).
מניות קטנות נותנות תשואה עודפת. זה עב המון מחקרים שמראים שזה אחד הריסק פריומס הידועים.
שאלה חשובה להבין בכל מדד שסוטה מממשקל השוק היא האם הוא פשוט מוטה לאחד הריסק פרמיומס הידועים ובמקרה כזה עדיף להשקיע במדד שמוטה ישירות אליו ולא בעקיפין.
ע״מ להכיר את הריסק פרמיומס ממליץ לקרוא על המודלים 3-factor וה 4-factor וגם 5-factor של פמה פרנץ׳ וחברים.

"סמארט" = אקטיבי. אנחנו בתי ההשקעות "יודעים" למי לתת משקל יתר ולמי משקל חסר.
זה נכון רק אם אתה קורא להחלטה של משקיע לשים 70% במניות והשאר באגח או להחלטה לגדר מטח או לא לגדר מטח - השקעה אקטיבית.
בחירות תמיד צריך לעשות, זה לא הופך השקעה פסיבית לאקטיבית.
אם אני קונה רק קרן אחת שמוטה למניות קטנות ומחזיק אותה לנצח אני משקיע אקטיבי?
בכל מקרה סמארט בטא זה מונח כל כך גנרי ומכסה כל כל הרבה סוגים שונים של קרנות שהוא לא אומר כמעט כלום. צריך לדבר על קרנות ספציפיות.

אם אני קונה רק קרן אחת שמוטה למניות קטנות ומחזיק אותה לנצח אני משקיע אקטיבי?
הוא לא מדבר עליך כרוכש הקרן אלא על מנהל הקרן.
אתה משקיע פסיבי אבל מנהל הקרן יכול להיות מנהל אקטיבי.

הוא לא מדבר עליך כרוכש הקרן אלא על מנהל הקרן.
אתה משקיע פסיבי אבל מנהל הקרן יכול להיות מנהל אקטיבי.
זה תלוי בקרן.
זה כמו להגיד שלהשקיע באירופה זה אקטיבי כי מנהל הקרן יכול להיות אקטיבי.

זה תלוי בקרן.
נכון ובגלל זה אמרתי שמנהל הקרן יכול להיות מנהל אקטיבי.

אני לא דיברתי על כן/לא להשקיע באופן כללי אלא על העובדה שאנחנו לא יודעים אם הקרן מנוהלת באופן אקטיבי או לא.

נכון ובגלל זה אמרתי שמנהל הקרן יכול להיות מנהל אקטיבי.

אני לא דיברתי על כן/לא להשקיע באופן כללי אלא על העובדה שאנחנו לא יודעים אם הקרן מנוהלת באופן אקטיבי או לא.
למה אנחנו צריכים לדבר על ״יכול״ או ״לא יודעים״. לקרן יש תשקיף, תקרא אותו ותדע. זה לא שונה מכל קרן אחרת שאתה לא יודע והמנהל ״יכול״.

@ארגמן כאמור, חובה לעשות ש.ב. קודם.
הסיבה שמדדי משקל שווה נותנים תשואה עודפת היא כי הם נותנים משקל עודף למניות הקטנות (בהגדרה).
מניות קטנות נותנות תשואה עודפת. זה עב המון מחקרים שמראים שזה אחד הריסק פריומס הידועים.
שאלה חשובה להבין בכל מדד שסוטה מממשקל השוק היא האם הוא פשוט מוטה לאחד הריסק פרמיומס הידועים ובמקרה כזה עדיף להשקיע במדד שמוטה ישירות אליו ולא בעקיפין.
ע״מ להכיר את הריסק פרמיומס ממליץ לקרוא על המודלים 3-factor וה 4-factor וגם 5-factor של פמה פרנץ׳ וחברים.
תשואה עודפת במניות קטנות באה עם עלייה בסטייה. המעניין הוא שמשקלים זהים מצמצמים את הסטייה! (אשמח אם מישהו יוסיף לינק כי אני לא מצאתי).

תשואה עודפת במניות קטנות באה עם עלייה בסטייה. המעניין הוא שמשקלים זהים מצמצמים את הסטייה! (אשמח אם מישהו יוסיף לינק כי אני לא מצאתי).
אני מניח שאתה מתכוון לסטיית תקן. אתה יכול לטעון את זה רק על נתונים היסטוריים ספציפיים ולא כאמת אבסולוטית, אז ע"ב איזה נתונים אתה טוען את זה?

נושאים דומים

Back
למעלה