• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סים וירטואלי

נראה שאמרו כבר הכל, גם אני ממליץ על Airalo ואם צריך לבצע שיחה אז מתקשר דרך הוואטסאפ

אני משתמש בזה בעיקר לניווט והודעות בוואטסאפ, גלישה קצרה לבדוק ביקורות ולחפש מסעדות כשאני בחוץ. בערב על הוויפי במלון נכנס להתעדכן בפייסבוק, צופה סרטונים ודברים שיותר כבדים

אם מקפידים להיות בוויפי על דברים מבזבזים ובסים משתמשים רק לניווט ודברים בקטנה אז גם 1 גיגה מספיק לחופשה של שבוע-שבועיים

זה ללא ספק יותר זול מחבילה מהארץ אבל זה לא בהכרח יותר זול מקנייה של סים מקומי. היתרון שזה זה נוח מאוד, אני קונה את החבילה באפליקציה יום לפני הטיסה ומיד לאחר הנחיתה כבר יש חיבור ולא צריך ללכת לחפש חנות להחלפה

החיסרון שזה דורש קצת התעסקות בהפעלה של זה, אני לא חושב שזה מאוד אינטואיטיבי ונגיד לאמא שלי לא הייתי ממליץ. אפשר אולי להעזר פעם ראשונה באדם טכנולוגי. לפארנואידים יש חיסרון נוסף שהוא חשש ממעקב כי אי אפשר לשלוף את הסים

ודרך אגב ה-e בeSim זה מהמילה Embedded ולא אלקטרוני. מדובר על סים שפשוט מותקן מראש בתוך הטלפון, בדיוק כמו החתיכת פלסטיק שנקבלים מחברות סלולר. רק שהיא קבועה ולא נשלפת.

fun fact
בארהב הם משווקים אייפון 14 עם eSim בלבד, כלומר אין מקום לשים סים חיצוני בכל מקרה. אז אני מניח שלא יעבור הרבה זמן עד שחברות אחרות יעתיקו גם וזה בסוף יושרש לשאר העולם

בנוסף עם דאטה בלבד בעייתי עד בלתי אפשרי לחייג לשרותי חירום ומספרים מקומיים

יש את זה למי שטס הרבה: https://www.dnisrael.co.il/esim/

צריך לשים לב שהרבה ממדינות דרום / מרכז אמריקה לא נתמכות. כמו כן זה ספק יחסית קטן, אני נתקלתי בבעיות איתו בעבר כשהיה ממש קטן.

השתמשתי כמה פעמים ועדיין מחזיק בשביל אשתי שאין לה ESIM ובאמת עובד אחלה, אבל עולה פי 5 מAIRALO.
מה שכן, ראיתי שגם הם מוציאים עכשיו ESIM ואני מקווה שיעלה מחיר נורמלי.
זה תלוי באופי הנסיעות. לי דוקא גלובל סים יצא משמעותית עדיף (נסיעות ארוכות למספר מדינות)
ואם כבר esim אז MobiMatter זול יותר מאירלו, אבל עדיין לנסיעות ארוכות, עדיפות לגלובל סים.

בנוסף עם דאטה בלבד בעייתי עד בלתי אפשרי לחייג לשרותי חירום ומספרים מקומיים
כמו שכבר אמרו, יש המון שרותי VOIP זולים/חינמיים כמו סקייפ, google voice וכו'

תודה לכל המשיבים!
מעדכן שפעלתי לפי ההמלצות כאן והשתמשתי בשירות של Airalo לנסיעה של כמה ימים לאירופה.
לקחתי חבילה של 5GB כדי להשוות לחבילה שאני לוקח בפלאפון בדרך כלל, 5GB ב-200 ש״ח (פלוס שיחות וסמסים).
עבד מעולה, אפליקציה נוחה שמאפשרת לבדוק ניצול בקלות.
שימושים עיקריים החו וויז, אובר, אינטרנט. אחרי 5 ימים נשארו לי 4.60GB כך שפעם הבאה אקח חבילה משמעותית יוצר קטנה.
מתכוון להשמתמש גם בנסיעות הבאות.

לא הצלחתי להבין אם אני יכול להשתמש ב-esim ועדיין לקבל ולשלוח ווטסאפ מהמספר הישראלי שלי שמחובר לסים הישראלי.

לא הצלחתי להבין אם אני יכול להשתמש ב-esim ועדיין לקבל ולשלוח ווטסאפ מהמספר הישראלי שלי שמחובר לסים הישראלי.
אתה יכול. תזהר, WhatsApp אומר שזיהה סים חדש, ושואל אם רוצה להחליף מספר. צריך להגיד שלא.

נושאים דומים

Back
למעלה