• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סים וירטואלי

מר בחור

משתמש רגיל
דירוג
82
כל נסיעה לחו"ל אני עושה חבילת חו"ל עם פלאפון, זה עולה כ-200 ש"ח. לא משנה אם נוסעים ליומיים או ל-10.
שמעתי על שירות שנקרא סים וירטואלי, שמקנה חבילת גלישה בדולרים בודדים ומבלי הצורך להחליף סים פיזית.
מצאתי כמה חברות, לא בטוח שמותר לפרסם.
לשלם 5$-10$ נראה לי הרבה יותר משלם מהחבילות של חברות הסלולר, ביחוד שיש ווטסאפ שאפשר להתקשר ממנו.

מישהו שמע / מכיר / ניסה ויכול לתת פידבק אם זה דבר שעובד?
תודה.

זה תלוי אם הטלפון שלך תומך בesim
אם כן, זה בהחלט פתרון מעולה

אם לא, אנחנו תמיד סים מקומי ביום הראשון לטיול שעולה 10 יורו/דולר ל-10 ג'יגה (זה סדר הגודל)

עובד מצויין, בתנאי שהטלפון שלך תומך בסים וירטואלי (ESIM)

אגב, יש חבילות סלולר רגילות שכוללות בתוך החבילה הרגילה גם 1-10 גיגה לגלישה בחו"ל כל חודש בכ50 ש"ח (במקום כ30 ש"ח לחבילה שלא כוללת חו"ל). למי שטס הרבה זה יכול להשתלם

בלי לעשות פרסומת, אם אתה מתכוון לחברה שיש לה את המילה אוויר באנגלית בהתחלה, אז הם מעולים - אני איתם כבר כמה טיסות, קונה חבילת דאטא בדולרים בודדים ונהנה.
יותר מזה, לפני כמה חודשים טסתי לאוסטריה ובטעות עשיתי חבילה לגרמניה. כשהבנתי את הטעות, בשדה באוסטריה, קניתי חבילה ב 5$, הפעלתי אותה ישירות באפליקציה שלהם (כך שזה גם מכניס ישר להגדרות של הטלפון) והיה מושלם.
הם משתמשים המון בהפניות מלקוחות קיימים כדי להצליח, מה שנראה כמו שיווק רשתי אבל כנראה עובד טוב.
ואם תרצה הנחה על ההזמנה הראשונה תוכל להשתמש בקוד שלי (ואז אני ארוויח כמה אגורות לחשבון שלהם) :)

מצטרף להמלצה של יוסי, משתמש בשירות שלהם קרוב לשנתיים, יצא לי להשתמש בו גם באירופה וגם באפריקה והיה אחלה.

כל נסיעה לחו"ל אני עושה חבילת חו"ל עם פלאפון, זה עולה כ-200 ש"ח. לא משנה אם נוסעים ליומיים או ל-10.
שמעתי על שירות שנקרא סים וירטואלי, שמקנה חבילת גלישה בדולרים בודדים ומבלי הצורך להחליף סים פיזית.
מצאתי כמה חברות, לא בטוח שמותר לפרסם.
לשלם 5$-10$ נראה לי הרבה יותר משלם מהחבילות של חברות הסלולר, ביחוד שיש ווטסאפ שאפשר להתקשר ממנו.

תודה.
כמה דברים,

1. אם אתה צריך את המספר הלוקלי שלך (למשל לקבל שיחות חשובות או לשלוח סמסים) תעשה חבילת חו״ל. מדובר אם אתה צריך לקבל שיחות או לשלוח סמסים מכייון שלהוציא שיחות אתה יכול באפליקציה ולקבל סמסים, לפחות בפעם האחרונה שבדקתי, זה בחינם.

2. יש הרבה חברות של e-sim אני למשל משתמש ב - Airalo (לא המלצה כמובן, עובד לי מעולה באירופה) אבל לכולן בדרך כלל יש אפליקציה לטלפון ששם אתה יכול לקנות או לחדש איזה חבילה שאתה צריך. (לארץ בודדת, לאיזור גיאוגרפי, לתקופת זמן). בנסיעה הראשונה שהשתמשתי בזה קניתי לכל טלפון חבילה מחברה אחרת, לראות איך זה עובד. אפשר לבדוק פה esimdb

תבדוק מהירויות גלישה בכל ארץ, זה פשוט באפליקציה. תוודא שזה לפחות 4G. עדיף כמובן 5 אם הטלפון שלך תומך בזה.

תנסה לבדוק בכמה דאטא השתמשת בנסיעה האחרונה ותקנה בהתאם.

אין כמו e-sim. לא יאומן שעדיין חברות הסלולר בארץ מוכרות חבילות חו״ל במחירים הללו.

בדרך כלל בחול הייתי ניגש לספק סלולר מקומי, משלם סכומים של 10-20 יורו, ומקבל מספיק גלישה לכל השהות.
בנסיעה האחרונה ניסיתי esim ועבד מצוין, גם היה לי אינטרנט כבר בשדה והניווט הראשון לעיר, גם חסך את התור והצורך ללכת לחנות פספורט בעיר ולהראות להם את הדרכון, וגם יותר זול.

ומבחינתי לנתק את המספר המקומי זה יתרון, לא חסרון.

ה esim פשוט עובד טוב.

אני השתמשתי המון ב- airalo במספר מדינות והכל עבד טוב. זה בלי 5G ובכללי מרגיש שמקבלים מהירות קצת נמוכה יותר, אבל סה"כ יש אינטרנט די בסדר.
לאחרונה הם העלו מחירים אז אולי כדאי לברר גם בחברות מתחרות (אני אישית לא בדקתי).

זה בהכרח מנתק?
אפשר להשאיר את הסים הפיזי מופעל במקביל לסים הוירטואלי ולהגדיר שהאינטרנט יהיה מהוירטואלי. באנדרואיד זה קל, לא יודע באייפון אבל בטוח שגם לא סיפור.

זה בהכרח מנתק?
לא, לי יש שני סימים + ESIM, אז אתה יכול להיות מחובר בכולם ולהחליט ממה לגלוש וממה לקבל ולהוציא שיחות ונתונים. קח בחשבון שאם אתה לא מנתק את המספר הישראלי אז תחויב בעלויות נדידה לחול.

קח בחשבון שאם אתה לא מנתק את המספר הישראלי אז תחויב בעלויות נדידה לחול.
רק אם אתה מתשתמש בו כדי להוציא שיחה, לקבל שיחה, להוציא סמס או לגלוש.
מעצם זה שהוא מחובר אתה לא משלם כלום.
גם על קבלת סמס וגם על צלצול טלפון (בתנאי שאתה לא עונה לו) אתה לא משלם.

לא, לי יש שני סימים + ESIM, אז אתה יכול להיות מחובר בכולם ולהחליט ממה לגלוש וממה לקבל ולהוציא שיחות ונתונים. קח בחשבון שאם אתה לא מנתק את המספר הישראלי אז תחויב בעלויות נדידה לחול.
בדקת את זה? כי הפעלה של ה-esim בד"כ מבטלת את אחד הפיזיים. בד"כ אפשר שני סימים. בגרסה האחרונה של אנדרואיד הוסיפו תמיכה בריבוי סימים על bus יחיד אז נתחיל לראות דגמים שמאפשרים מעל שני סימים פעילים בו"ז בקרוב.

לא המפעילים בסין לא ברוסיה ולא באירן של Airalo דורשים צילום דרכון אבל נחשו איפה כן. מענין למה.

לפי מספר ארצות שהייתי בהן, סים מקומי בדרכ יותר זול בכמה דולרים/יורו מאשר eSim.
מצד שני, פחות נוח.

מצד שלישי, בהחלט אין שום סיבה לשלם 200 שקל לחבילה בארץ.

החסרון היחיד שראיתי ב Airalo , שזה רק data
ואם אתה צריך לבצע שיחות למספרים מקומיים צריך סים מקומי

החסרון היחיד שראיתי ב Airalo , שזה רק data
ואם אתה צריך לבצע שיחות למספרים מקומיים צריך סים מקומי
יש את Skype (קיים אצלי רק בשביל שיחות בינלאומיות).

המלצה חמה על גלובל סים (אפשר פיזי או וירטואלי), תומך ברוב המדינות והיתרה נשמרת ל3 שנים

המלצה חמה על גלובל סים
השתמשתי כמה פעמים ועדיין מחזיק בשביל אשתי שאין לה ESIM ובאמת עובד אחלה, אבל עולה פי 5 מAIRALO.
מה שכן, ראיתי שגם הם מוציאים עכשיו ESIM ואני מקווה שיעלה מחיר נורמלי.

נראה שאמרו כבר הכל, גם אני ממליץ על Airalo ואם צריך לבצע שיחה אז מתקשר דרך הוואטסאפ

אני משתמש בזה בעיקר לניווט והודעות בוואטסאפ, גלישה קצרה לבדוק ביקורות ולחפש מסעדות כשאני בחוץ. בערב על הוויפי במלון נכנס להתעדכן בפייסבוק, צופה סרטונים ודברים שיותר כבדים

אם מקפידים להיות בוויפי על דברים מבזבזים ובסים משתמשים רק לניווט ודברים בקטנה אז גם 1 גיגה מספיק לחופשה של שבוע-שבועיים

זה ללא ספק יותר זול מחבילה מהארץ אבל זה לא בהכרח יותר זול מקנייה של סים מקומי. היתרון שזה זה נוח מאוד, אני קונה את החבילה באפליקציה יום לפני הטיסה ומיד לאחר הנחיתה כבר יש חיבור ולא צריך ללכת לחפש חנות להחלפה

החיסרון שזה דורש קצת התעסקות בהפעלה של זה, אני לא חושב שזה מאוד אינטואיטיבי ונגיד לאמא שלי לא הייתי ממליץ. אפשר אולי להעזר פעם ראשונה באדם טכנולוגי. לפארנואידים יש חיסרון נוסף שהוא חשש ממעקב כי אי אפשר לשלוף את הסים

ודרך אגב ה-e בeSim זה מהמילה Embedded ולא אלקטרוני. מדובר על סים שפשוט מותקן מראש בתוך הטלפון, בדיוק כמו החתיכת פלסטיק שנקבלים מחברות סלולר. רק שהיא קבועה ולא נשלפת.

fun fact
בארהב הם משווקים אייפון 14 עם eSim בלבד, כלומר אין מקום לשים סים חיצוני בכל מקרה. אז אני מניח שלא יעבור הרבה זמן עד שחברות אחרות יעתיקו גם וזה בסוף יושרש לשאר העולם

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה