• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נס פך השמן, או: איך "דפקתי את המערכת"

משתמש מחוק

משתמש סולידי
דירוג
633
כידוע למי שקרא פוסטים שלי בעבר, אני מינימליסט בנשמה עם חיבה רבה לצעצועים טכנולוגיים, שלא יימצא לעולם קונה משהו בחנות (חוץ מאוכל וקצת בגדים I Guess). את הצעצועים (המעטים) שלי אני קונה ביד שניה כבר שנים רבות, מוכר (לפעמים אפילו ברווח) וממשיך הלאה. תחום אחד בעייתי מהבחינה הזו הוא מחשבים. הם נהיים חסרי Re-sale Value תוך זמן קצר למדי, כך שמחשב בן, נניח, 3-4 שנים יימכר אולי ב - 30% ממחיר רכישתו (תלוי מה, אין דין מחשב משרדי כמחשב גיימינג וכו', וישנו הבדל בין ניידים ונייחים אבל לא אכנס לזה כרגע). התחום בעייתי הן לקונים והן למוכרים, מפני שהמוכרים נאלצים למכור בהפסד ניכר, והקונים קונים מוצר מיושן מאוד, כשבמקביל בתוספת לא מאוד גדולה אפשר לקנות חדש ועדכני.
אבל פעם ב--, כשהכוכבים מסתדרים בשורה ופורטונה אלת החניה באפור מחייכת מטה אל בני התמותה, זה מסתדר אחרת.
ומעשה שהיה כך היה...
לפני כשנתיים הגיע הזמן לקנות מחשב חדש. בתור חובב סדר, ניקיון וספייס בעיניים, אני מעדיף עקרונית לפטופים. לצערי, מדובר לרוב במכשירים נחותים ויקרים בהשוואה לבני דודם השולחניים, שלא לדבר על איכות המסכים המובנים שלהם שלרוב מאיכות ירודה ביותר (אם כי אפשר לחבר למסך חיצוני כמובן, מה שמייקר את העניין ומוסיף עומס חפצים).
ואז צצה לה מציאה שנראתה כמעט טובה מכדי להיות אמיתית. מחשב נייד של ASUS, הטופ של היצרן נכון ל 2012-2013, בן פחות משנה, במחיר של 4,000 ש"ח בלבד למחשב שכחדש עולה 10,500 ש"ח ואפילו במרחק נסיעה קצר. בקיצור, טסתי לשם וחטפתי אותו לפני שמישהו אחר יעשה זאת (המוכר קיבל טלפונים שוב ושוב ממתעניינים בעודי בודק אצלו את המחשב).
השתמשתי במחשב משך כשנתיים. מחשב אדיר יכולות אם כי עם מסך מובנה די גרוע. בתור קונה ראשון הייתי ממש מתרעם על כך, אבל במחיר ששילמתי, ניחא. ואז, לפני כחודש אירע דבר לא נעים - המחשב קרס ולא נדלק יותר. התקשרתי למעבדות היבואן ומסרתי אותו לתיקון. כאן חשוב לציין, למי שמתעניין ברכישות יד שניה, שישנן חברות שאצלן האחריות הינה אחריות יצרן בינלאומית וצמודה למוצר ולא לרוכש. בלי חשבונית ובלי פרטים אישיים - רק עם הברקוד של המוצר. כך ב ASUS וכך ב DELL מניסיון אישי. לפי המעבדה המחשב טוגן בדיוק בזמן, שכן האחריות עליו היא עד דצמבר 2015. זה כבר היה נס מינורי; אבל אז קרה נס אמיתי, ולנס הזה קוראים "דואר ישראל".
הימים מתארכים להם עוד ועוד, ומחשב - אין. מדי פעם אני מתקשר למעבדה לשאול מה קורה, וכל הזמן מקבל תשובה שממתינים לחלפים מהיצרן (דואר ישראל, כן?). מסתבר שהתקלה היתה כ"כ חמורה (לוח אם מטוגן) שלא היה להם את הרכיב המתאים בשלוף.
אחרי עוד כמה ניג'וסים שלי פתאום קיבלתי מייל, לפיו היות שאינם עומדים בהתחייבותם לתיקון תוך 14 ימי עבודה, הם נורא מתנצלים, אבל אם מתאים לי אני יכול לקבל מחשב חדש מדגם דומה... כמובן שאני רשאי לחכות עד שיסיימו לתקן.
נחשו מה היתה התשובה שלי...
כרגע אני כותב את הפוסט הזה על מחשב חדש, שנת 2015, חזק בהרבה מהקודם (כשגם הקודם לא היה פראייר גם במונחים של היום), עם מסך מובנה נהדר (החברה כנראה הקשיבה לביקורות של הפראיירים שקנו את הקודם), שהגיע אלי אחר כבוד סגור באריזתו. זה לא סתם לפטופ חזק, זה אחד החזקים והאיכותיים ביותר הקיימים כיום.
אז מה היה לנו?
השקעה של 4,000 ש"ח לפני שנתיים למוצר בשווי של 10,500, שימוש שנתיים ללא פחת כלשהו, והחלפה בחדש ללא עלות לאחד ש(חמסה חמסה מלח מים) יחזיק יפה עוד כמה שנים קדימה.
אם זה לא "לדפוק את המערכת", אני לא יודע מה כן. :)

נערך לאחרונה ב:
אם זה לא "לדפוק את המערכת", אני לא יודע מה כן. :)
זה לא "לדפוק את המערכת"
זו דוגמא לאחריות יצרן שמכבד עצמו ועומד בגאווה מאחורי הלייבל.
אני צלם ועובד עם תוכנות פיתוח תמונות איכותיות ויקרות ולכן רכשתי מסך 24" הטופ של הטופ.
לאנשים הטכניים אתן את המפרט החשוב ביותר - 98% Adobe RGB.
המסך עלה בערך 3.5K והוא הטוב ביותר למשתמש ביתי עם אחריות ל 3 שנים (del). בשנה שעברה המסך התחרפן, ביקשו ממני שאשלך צילום של המסך, ושלחו לי ע"י שליח מיוחד עד הבית מסך חדש בלי בדיקות מעבדה.
ובקשר להערה שלך על מסכי הלפטופים - מסכי מחשבי אפל מסדרת מק-בוק-פרו הם הטובים ביותר (כן, יש לי גם אותו ומשתמש בו לפיתוח תמונות בחו"ל).
כול השאר, לא אומר דרעק, אבל לא מתקרבים באיכותם למק.
וזה לא עניין של רזולוציה או אם זה HD, או 4K, זה עניין של מרחב הצבעים כפי שמוגדר ע"י חברת אדובי.

סיפור אדיר.
בקשר למסכים – אני לא גרפיקאי ולא מעניין אותי צבעים וכו׳ אבל המסך שלי בלפטופ (g510) פשוט דפוק. יש צבעים שאי אפשר לראות.

זה לא "לדפוק את המערכת"
זו דוגמא לאחריות יצרן שמכבד עצמו ועומד בגאווה מאחורי הלייבל.
אני צלם ועובד עם תוכנות פיתוח תמונות איכותיות ויקרות ולכן רכשתי מסך 24" הטופ של הטופ.
לאנשים הטכניים אתן את המפרט החשוב ביותר - 98% Adobe RGB.
המסך עלה בערך 3.5K והוא הטוב ביותר למשתמש ביתי עם אחריות ל 3 שנים (del). בשנה שעברה המסך התחרפן, ביקשו ממני שאשלך צילום של המסך, ושלחו לי ע"י שליח מיוחד עד הבית מסך חדש בלי בדיקות מעבדה.
ובקשר להערה שלך על מסכי הלפטופים - מסכי מחשבי אפל מסדרת מק-בוק-פרו הם הטובים ביותר (כן, יש לי גם אותו ומשתמש בו לפיתוח תמונות בחו"ל).
כול השאר, לא אומר דרעק, אבל לא מתקרבים באיכותם למק.
וזה לא עניין של רזולוציה או אם זה HD, או 4K, זה עניין של מרחב הצבעים כפי שמוגדר ע"י חברת אדובי.

היו לי כמה מסכים של DELL, ואחד מהם אכן הלך פקקט ותוקן (או הוחלף, לא זוכר זה היה מזמן) במסגרת האחריות הבינ"ל.
לגבי מסכים - כל המסכים של מחשבי אפל וכל הפנלים של מסכי DELL הם מסכי IPS מתוצרת LG, וכעת גם בסדרת הטופ של ASUS (כולל המחשב הזה :)). מהיכרות שטחית שיש לי עם המק אני לא יודע לומר לך אם זה ממש אותה איכות (לא ראיתי ראש בראש) אבל זה אותו סגנון צבע ו- Feel כללי של תמונה (ובדומה גם למסכי DELL).
בניגוד לאלו, בכל מסך לפטופ אחר שראיתי ניתן היה להבין מיד היכן חסכו, כולל מסכים מחרידים ממש ברמה שתהיתי אם מישהו הסתכל על הח** הזה בכלל לפני שאושר לייצר את זה.

נ.ב. הכוונה ב"לדפוק את המערכת" היא בכך שעשיתי שימוש בכללים של המערכת מבלי להשתתף במשחק, כלומר לא אני זה שקנה את המחשב מהחנות. אני רק "זכיתי מן ההפקר".

נערך לאחרונה ב:
אני ממש לא מזמן שדרגתי את שני ה-U2410 הישנים שלי ל-U2715.
אני ממש מת על הסדרה הזאת של דל (המסך הראשון מהסדרה שרכשתי היה משנת 2009).
המסך השני שלי בדואל דיספלי (המחשב מחובר לשני מסכים) גם הוא דל U2412M.
ה 2412 לגלישה וטקסט וה 2413 לעיבוד תמונות.
ה 2413 הוא 16:10 (לעומת כול המסכים האחרים שהם 16:9) ז״א שיש שורה נוספת למטה עבור תפרטי ווינדוס בלי לפגוע במתיחת תמונות במסך מלא.

מה שהכי מחרפן אותי במסך, בתכנות כשאתה עובר על סוגרים מסולסלים { } ומחפש איפה הבאג זה צובע אותם באפור עדין כזה. בלתי אפשרי לראות את זה במסך התחעעעת הזה.

@mudale222 חיפשת לשנות הגדרות צבעים בסביבת פיתוח?

חיובי. עברתי לcolor theme dark ואז זה בכחול. אבל זה פתרון מאולץ משהו :)
(למרות שבתכל'ס התמכרתי, זה מראה יותר "מגניב" לי)

כיף לקרוא.
בתור בעל מחשב ASUS, זה אחד המותגים שמצדיקים את המחיר שלהם.
אם כי לקנות מחשב ב 10K זה הגזמה, את שלי קניתי ב 3K.

אין ספק, זה שקניתי ממנו את המחשב... שיהיה לו לבריאות. ;)

@mudale222 איך בכלל אפשר להיות עם theme בהיר בסביבת פיתוח ? זה ממש לא נוח לאורך זמן.
ובכלל נגיד בסביבות כמו pycharm הבהיר נוראי.

אני לא בדיוק מבין למה "לדפוק את המערכת" זה יעד או משהו להתגאות בו.

• אהבתי
Reactions: ogi
Back
למעלה