• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מידת גימור מקובלת בדירה להשכרה

יבגני_ל

משתמש רגיל
דירוג
388
היי,
אנחנו כרגע בסוף שיפוץ קל בדירה ששייכת עדיין לסבא שלי שעבר לבית אבות.
הדירה מיועדת להשכרה.
מדובר על דירת גג כבת 25 שנה בפריפריה.
דירת 2 חדרים + חדרון ממ"ד + מרפסת לכביסה.
כל הריהוט ומכשירי החשמל שהיו לא רלוונטיים ופונו.

הדירה לאחר השיפוץ במצב חמוד. לא הרבה מעבר.
הותקנו מזגנים. המטבח בה מקורי. מאוד קטן יחסית.
הקירות תוקנו, הגג נאטם (היתה רטיבות), כי התריסים והחלונות סודרו, גופי התאורה הוחלפו, חדר האמבטיה והשרותים חודשו, והדירה נוקתה.
עקרונית, היא מוכנה להשכרה.

שכ"ד שיתקבל ילך ישירות לאופוטרופוס ואנחנו לא נרוויח דבר מגובה שכר הדירה (העיקר שתושכר), אז אין מוטיבציה מאוד גבוהה להשקיע אבל הייתי רוצה להבין מה מצפים מדירה ממוצעת בשוק של דירות להשכרה:

האם מצפים לריהוט כולשהו?
מה עם מכשירי חשמל במטבח? מקרר, תנור וכו.

בבוא העת נרצה למכור את הדירה.
חושב בכל זאת לשדרג את המטבח עבור המכירה.
עוד דבר, פוליש ריצפה זה משהו שמוסיף ערך לדירה כזאת או ביזבוז כסף?

תודה

תודה.
אני מעריך שקהל היעד הוא דייר בודד / זוג / זוג + 1 / חד הורי + 1. לא חסרים פנסיונרים שם.
האמת שהדירה לא מיועדת לילדים כי יש רק חדר שינה אחד, והכניסה לחדרון ממ"ד דרך חדר השינה.
המוסד האקדמי הכי קרוב נמצא במרחק של כ 30 דקות נסיעה ברכב (בעיר שהיא בעצמה פריפריה), אז לא בונה על סטודנטים.

בהינתן בזאת, פחות הגיוני להשקיע בריהוט מטבח / מכשירי חשמל?

נערך לאחרונה ב:
האם מצפים לריהוט כולשהו?
לא.
כיריים כן, מקרר אופציונלי, יש שוכרים שיש להם משלהם ואז זה בעיה. תנור אם בילד-אין אז הייתי שוקל אבל לא חובה, אם זה משולב עם גז אז מקובל שכן אבל ראיתי גם פעמים שלא. מדיח זה בגדר פינוק, אני אישית קניתי לא מזמן משומש ב200 ש"ח ושמתי בדירה.
אני אישית הצעתי מקרר אבל לא רצו, כן סיפקתי תנור (קניתי בוש משומש במצב מעולה), כיריים (קניתי אידוקציה הכי זולה שמצאתי), ומדיח (משומש כאמור).
חושב בכל זאת לשדרג את המטבח עבור המכירה.
עוד דבר, פוליש ריצפה זה משהו שמוסיף ערך לדירה כזאת או ביזבוז כסף?
חבל על הכסף, סביר להניח שקונה ירצה לשפץ בעצמו וחבל לך לנסות לקלוע לטעם שלו.

אחלה תודה. יש על מה לחשוב.

לא.

כיריים כן, מקרר אופציונלי, יש שוכרים שיש להם משלהם ואז זה בעיה. תנור אם בילד-אין אז הייתי שוקל אבל לא חובה, אם זה משולב עם גז אז מקובל שכן אבל ראיתי גם פעמים שלא. מדיח זה בגדר פינוק, אני אישית קניתי לא מזמן משומש ב200 ש"ח ושמתי בדירה.
אני אישית הצעתי מקרר אבל לא רצו, כן סיפקתי תנור (קניתי בוש משומש במצב מעולה), כיריים (קניתי אידוקציה הכי זולה שמצאתי), ומדיח (משומש כאמור).

חבל על הכסף, סביר להניח שקונה ירצה לשפץ בעצמו וחבל לך לנסות לקלוע לטעם שלו.

יבגני, אם אתה מכניס לטובת דיירים מדיח משומש ב 200 ש"ח וכו' שיהיה ברור בחוזה שלא אחריותך לתקן אותו. אחרת כשהוא יתקלקל בזמן שלא נח לך, תצטרך לרוץ להחליף אותו (בד"כ להביא טכנאי כבר יעלה יותר), או שבפוטנציה יהיו לך דיירים ממורמרים על הבעל בית שלא מטפל בדברים בזמן.
פרט לכך, אני מסכים עם אורי שכיריים בדירה הם חובה. שאר הדברים תלוי במיקום הדירה וקהל היעד. כמו כן, ציינת שהמטבח קטן. אם אין בו מקום למקרר סטנדרטי זאת יכולה להיות בעיה להרבה אנשים שכבר יש להם מקרר. במקרה זה כן הייתי שוקל להכניס מקרר מתאים.
אם אתה מחפש דיירים שיחתמו על חוזה לתקופה ארוכה אתה גם יכול לפרסם במודעה שמקרר וכו' אופציונלי.

אני מעריך שקהל היעד הוא דייר בודד / זוג / זוג + 1 / חד הורי + 1. לא חסרים פנסיונרים שם.
האם מצפים לריהוט כולשהו?
השאלה היא אם לפי הערכתך השוכר הפוטנציאלי הוא כזה שכבר יש לו את כל הציוד ואז הוא יבקש ממך שהדירה תהיה ריקה או שהוא ישמח לדירה מרוהטת/מצויידת. ומה יקרה אם השוכר הראשון ירצה דירה מצויידת והבא אחריו ירצה דירה ריקה? יש לך איפה לאחסן כל פעם את הציוד?

תודה, נארגן כריים לפחות.
שטח המטבח לא קטן בגודלו, אלא מבחינת השיש והארונות. הוא נבנה בסטנדרט מאוד צנוע.

בנוגע למקרר ושאר הציוד, תהיה לי בעיה לאכסן. בגלל זה לא אמהר לרכוש.

קודם תמצא שוכרים ואחר כך תדאג לשאר.
לרכוש מקרר זה עניין של דקות ספורות בימינו.

מאוד תלוי בעיר ומה נהוג.
למשל בדירות סטודנטים בב"ש נהוג שהדירה מרוהטת והתיקונים על חשבון בעל הדירה.

למשל בדירות סטודנטים בב"ש נהוג שהדירה מרוהטת והתיקונים על חשבון בעל הדירה.
זה נכון כמעט לכל דירת סטודנטים שאני נפגשתי בה

@יבגני_ל יכול להיות שכדי לך להתקין/לקנות כל דבר שעלול לעשות נזק לדירה במקום השוכר - כל מה שמצריך קדיחה בשיש/קרמיקה וכדומה(יותר קשה לתקן את זה בצורה שתראה טוב).
לדוגמה מראה במקלחת עדיף שאתה תתקין ולא השוכר כי אם הוא קודח לא טוב או ירצה לקחת את המראה איתו כשהוא עוזב אתה תשאר עם הנזק/חורים בקרמיקה.

זה נכון כמעט לכל דירת סטודנטים שאני נפגשתי בה

@יבגני_ל יכול להיות שכדי לך להתקין/לקנות כל דבר שעלול לעשות נזק לדירה במקום השוכר - כל מה שמצריך קדיחה בשיש/קרמיקה וכדומה(יותר קשה לתקן את זה בצורה שתראה טוב).
לדוגמה מראה במקלחת עדיף שאתה תתקין ולא השוכר כי אם הוא קודח לא טוב או ירצה לקחת את המראה איתו כשהוא עוזב אתה תשאר עם הנזק/חורים בקרמיקה.
אתה צודק ולכן התקנתי מראה במקלחת.

לגבי המטבח, נראה בשבוע הבא. אני כבר הלכתי על הפיתרון הפשוט של הכיריים, אבל אבא שלי נגר, והוא עושה מטבחים ודברים נוספים למחייתו. בשבילו לבנות מטבח סטנדרטי זו עבודה של כ 3 ימים. נראה לי ונלך על שידרוג כל המטבח גם.

עוד עניין - מסתבר שבדירה אין מפסק פחת. זו דירה שנמסרה מהקבלן ב 95. ייתכן והתקנים בזמנו היו שונים. חובה להשכיר כיום דירה עם מפסק פחת?

עוד עניין - מסתבר שבדירה אין מפסק פחת. זו דירה שנמסרה מהקבלן ב 95. ייתכן והתקנים בזמנו היו שונים. חובה להשכיר כיום דירה עם מפסק פחת?

עזוב ״חובה״....
אתה באמת רוצה להשכיר דירה ללא מפסק פחת?

עזוב ״חובה״....
אתה באמת רוצה להשכיר דירה ללא מפסק פחת?
רק עכשיו קראתי מה בדיוק תפקידו בכוח. לגבי התהיה שלי, מצאתי תשובה פה ונראה לי שהיא לגטימית ומסתדרת:

שלום

חובת התקנת מפסקי מגן בדירות מגורים הוגדרה לראשונה בתקנות החשמל בשנת 1995.
עד אז לא היתה חובת התקנה.
לגבי פקודת הבטיחות בעבודה חשמל ששם יש חובת שימוש במפסקי מגן להגנת מכשירים מטלטלים זו נכנסה לתוקף בשנת 1990.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מידת הסיכון בקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה