• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחסור באוכל ואנרגיה בארה״ב ואירופה

סוליידר

משתמש רשום
דירוג
5
כמו שביידן אומר, כנראה שיהיה מחסור באוכל בארה״ב וכך גם בכל העולם בעצם בגלל הסנקציות, וכך גם מחסור באנרגיה.

אם הסנקציות יימשכו זמן רב ובנוסף יש את כל ההדפסות כסף ובעקבות כך הדולר ייצבור אינפלציה - מה דעתכם, איך ניתן למנוע הפסדים במצב הזה?

הדולר ייצבור אינפלציה - מה דעתכם, איך ניתן למנוע הפסדים במצב הזה?
ממליץ שתקרא שרשורים קודמים בנושא. יש כאן בשפע. אבל קודם לכן אני ממליץ שתקרא את הבלוג של הסולידית, זה יעשה לך סדר בדברים ובתכנון לטווח ארוך.

חשיפה לנכסים אלטרנטיבים באחוז נמוך.
למשל - אומנות, קרקע חקלאית, קריפטו.
איך ירידה בערך הדולר תעזור לנכסים האלה?
בכל מקרה קריפטו אני לא לגמרי בעניין, נדמה שהערך שלו שווה הולך יד ביד בינתיים עם כמות הכסף הפנוי שיש לאנשים, ובאינפלציה זה גם ייפגע

איך ירידה בערך הדולר תעזור לנכסים האלה
כאשר יש אינפלציה נכסים נדירים נוטים לעלות בערכם.
ביטקוין החל מ-2024 יהיה הנכס הכי נדיר בעולם.
הוא הכי מבוזר ולכן יש לו מדיניות מוניטורית שלא ניתנת לתמרון.

אינפלציה נגרמת כתוצאה מתמרון מדיניות מוניטורית של בנקים מרכזיים.

האם לכן הוא יכול להיות מגן מפני אינפלציה? לדעתי כן.
אבל מכיוון שאתה סקפטי, לטענתי מספיק לשים בו רק 1-2% מההון שלך וזה יספק את ההגנה הדרושה אם מדובר על תווך ארוך. כך שגם אם אני סתם מבלבל בשכל, לא תפסיד הרבה במקרה והוא שוב קורס שמונים אחוז.

ממליץ על הספר ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך.

כך שגם אם אני סתם מבלבל בשכל, לא תפסיד הרבה
במקרה כזה הוא יפסיד את כל ההגנה הדרושה שלו, שזה ממש הרבה מאד.

ההודעה שלך מלאה בסתירות פנימיות מהותיות.

אג"ח צמוד.
איך משקיעים באג"ח צמוד, כמו למשל איזה קרן לקנות בבורסה הישראלית? ניסיתי להבין את זה ודי הלכתי לאיבוד, פעם היו פקדונות צמודים וזה היה פשוט..

איך משקיעים באג"ח צמוד, כמו למשל איזה קרן לקנות בבורסה הישראלית? ניסיתי להבין את זה ודי הלכתי לאיבוד, פעם היו פקדונות צמודים וזה היה פשוט..
יש מספר קרנות נאמנות שקונות אג"ח צמוד (או מחקות אותו) עם מח"מ שונה. אם המטרה היא למקסם יציבות הנה קרן עם מח"מ קצר:

תודה
יש מספר קרנות נאמנות שקונות אג"ח צמוד (או מחקות אותו) עם מח"מ שונה. אם המטרה היא למקסם יציבות הנה קרן עם מח"מ קצר:

מה ההבדל לעומת פקדון צמוד מדד? כי ראיתי באשכול אחר:
בכל מקרה כוונתי שאם האינפלציה תהיה 3% כצפוי, אז אג"ח צמוד מדד כיום לא שומר על הערך, אלא נותן לך תשואה נומינלית אפס וריאלית מינוס 3.
לכאורה נראה שפקדון צמוד מדד עדיף, לא?

גם על זה נכתב פוסט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג לנצל את המומנטום של מחסור בגז העתידי שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה