• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדפסת תלת מימדית כהשקעה?

TheCommentator

משתמש רגיל
דירוג
198
האם מישהו פה חשב/התעסק עם מדפסות תלת מימדיות כדי לחסוך עלויות בבית?
באופן עקרוני ראיתי בעבר מקומות שציינו שאפשר לחסוך ככה הרבה.
אני יודע שיש מדפסות זולות יחסית למשל פה (350$):
http://www.amazon.com/dp/B011PVIMPW/

ושיש ספריות לדברים שימושיים (כגון כוסות, צלחות, קערות, בקבוקים, פיצ'יפקעס משרדי וכו') פה:
http://www.thingiverse.com/explore/newest/household/page:3

מישהו ניסה את זה?

כוסות, צלחות, קערות, בקבוקים
אתה סומך על אבקה שצורבים אותה עם לייזר בשביל לייצר כלי שממנו אתה אוכל ושותה (מבחינת ביטוחת זליגה של חומרים למזון ומים) ?

לדעתי רוב הכלים שאתה רוצה שיהיו לך בבית צריכים להיות איכותיים, בטוחים, עמידים, ואסטטיים.
לא נראה לי שכלי מודפס עונה על אף אחת מהדרישות הללו :\

אתה סומך על אבקה שצורבים אותה עם לייזר בשביל לייצר כלי שממנו אתה אוכל ושותה (מבחינת ביטוחת זליגה של חומרים למזון ומים) ?

לדעתי רוב הכלים שאתה רוצה שיהיו לך בבית צריכים להיות איכותיים, בטוחים, עמידים, ואסטטיים.
לא נראה לי שכלי מודפס עונה על אף אחת מהדרישות הללו :\
סה"כ פלסטיק. או שהוא בטוח או שלא (ניתן לבדיקה). בכל מקרה לא חייבים כלי אוכל - יש גם דברים אחרים.

גם בשנה ממש קשה אני לא מוציא 350$ על כלי פלסטיק. וחומר הגלם בטח גם לא בחינם. נשמע כמו צעצוע יקר.

כמה זמן לוקח להדפיס צלחת? ואם אני רוצה סט שלם של 6 כוסות, 6 תחתיות, 6 צלחות לסלט, 6 צלחות מרק, קערה מרכזית - אני מניח שזה בערך שבוע לפחות. ומה מחיר המחסניות (החומר הגולמי שמשמש להדפסה), כנראה פי 10 ממחיר המדפסת,
האם לא עדיף לקנות צלחת פלסטיק בשקל מחנויות הכול בדולר....
אני לא אחליף את סט הפורצלן מעוטר בזהב שקיבלתי מסבתא בצלחת שנוצרה מחומרים לא מזוהים ואולי סרטניים.
מצטער אם נשמע ציני....

גם בשנה ממש קשה אני לא מוציא 350$ על כלי פלסטיק. וחומר הגלם בטח גם לא בחינם. נשמע כמו צעצוע יקר.
מדובר על לאורך שנים, כלומר לחשוב על כל מוצר שהיית יכול להדפיס ולהשתמש במדפסת במקום ללכת לחנות. תיאורטית זה אמור לעבוד. כמובן שהעניין הוא שהיא רק תחזיר את עצמה תוך שנה-שנתיים.

כמה זמן לוקח להדפיס צלחת? ואם אני רוצה סט שלם של 6 כוסות, 6 תחתיות, 6 צלחות לסלט, 6 צלחות מרק, קערה מרכזית - אני מניח שזה בערך שבוע לפחות. ומה מחיר המחסניות (החומר הגולמי שמשמש להדפסה), כנראה פי 10 ממחיר המדפסת,
האם לא עדיף לקנות צלחת פלסטיק בשקל מחנויות הכול בדולר....
אני לא אחליף את סט הפורצלן מעוטר בזהב שקיבלתי מסבתא בצלחת שנוצרה מחומרים לא מזוהים ואולי סרטניים.
מצטער אם נשמע ציני....
כמה זמן לוקח להדפיס? שאלה טובה. לא יודע :)
האם לא עדיף לקנות צלחת בחנות? אני חושב שלא אבל שוב, לא יודע.
תיאורטית אני חושב שאתם יכולים להבין את החיסכון. אתם מעיפים את כל שרשרת המתווכים מהדרך. זה חומר גלם + חשמל -> מוצר סופי.
אחד הדברים החשובים הוא שזמן אדם הוא ברוב המוצרים הדבר שמקפיץ מחיר הכי הרבה.
מעבר לזה גם קראתי בעבר כתבה על מחקר שבדק את זה לאורך שנה ומצא חיסכון. לא קראתי את המחקר עצמו אבל.

אני לא יודע האם יעבוד, אבל אני בהחלט רואה פוטנציאל. בגלל זה אני שואל אם מישהו חקר את זה. צריך לבדוק מה הצרכים שלך ועל אילו צרכים תענה המדפסת והאם זה חוסך לך.

לטעמי, מדפסת תלת מימד היא פתרון טוב לחלקים פלסטיים שלא ניתן לקנות בבודדת. למשל לאבא שלי נשבר איזה חלק בידיות של הכיסאות מחשב בבית. במקום לקנות כיסאות חדשים, הוא מדד, יצר תוכנית ממוחשבת של החלק וניגש לחברו המעצב התעשייתי שהדפיס לו. וכך קרה עם עוד כמה דברים. קח בחשבון שמדובר בבן אדם שיודע ונהנה להתעסק עם הדברים הללו.
לא חושבת שכרגע הטכנולוגיה כבר הגיעה למצב שזה יותר כלכלי למי שלא ספץ בתחום.

לטעמי, מדפסת תלת מימד היא פתרון טוב לחלקים פלסטיים שלא ניתן לקנות בבודדת. למשל לאבא שלי נשבר איזה חלק בידיות של הכיסאות מחשב בבית. במקום לקנות כיסאות חדשים, הוא מדד, יצר תוכנית ממוחשבת של החלק וניגש לחברו המעצב התעשייתי שהדפיס לו. וכך קרה עם עוד כמה דברים. קח בחשבון שמדובר בבן אדם שיודע ונהנה להתעסק עם הדברים הללו.
לא חושבת שכרגע הטכנולוגיה כבר הגיעה למצב שזה יותר כלכלי למי שלא ספץ בתחום.
יש שני סוגים של אנשים שהטכנולוגיה יכולה להיות כלכלית להם לדעתי. הסוג הראשון זה ספצים. הסוג השני זה מי שאין לו ברירה :)
אבל אין ספק שמדובר בהשקעת זמן משמעותית לחקור מה כן ניתן להפיק שהוא בר החלפה בבית וכמה זה חוסך.

מעניין מה קורה לצלחת כזאת במיקרו..
באמת שלא חושב שיקרה כלום זה בסה"כ פלסטיק.
שמע קשה לי לדבר על עניינים בריאותיים כי אני לא רופא אבל אם אתה מודאג שאל את הרופא שלך.
בוא נגיד שבסופו של דבר לא ברור מה ההבדל בין צלחת פלסטיק של סתם יצרן לכזו מודפסת בתלת מימד.

בוא נגיד שבסופו של דבר לא ברור מה ההבדל בין צלחת פלסטיק של סתם יצרן לכזו מודפסת בתלת מימד.
יש צלחות פלסטיק שאם תכניס אותן למיקרו אתה תוציא משם נוזל ויש צלחות פלסטיק שאם תכניס אותן למיקרו אתה תוציא משם את אותה הצלחת.
לי אין מושג אם החומר הזה בטוח לחימום ואכילה ולכן אין סיכוי שאני אשתמש במוצרים שכאלו (בידיעה כמובן) למאכלים (בעיקר חמים).

באמת שלא חושב שיקרה כלום זה בסה"כ פלסטיק.
יש המון סוגים של פלסטיק. בין השאר החומר ממנו עשו בקבוקים לתינוקות (סוג של פלסטיק כמובן) התגלה כמסרטן, במיוחד בחימום, ולכן היום לא מייצרים בקבוקי תינוקות מהחומר הזה, וגם מוצרי פלסטיק איכותיים אחרים שנועדו למזון לא מכילים את החומר. גם אני לא הייתי אוכלת מכלי שנוצר במדפסת תלת מימדית אלא אם כן מדובר בחומר שנבדק ספציפית לבטיחות במזון. אני גם מאד משתדלת לא לחמם אוכל בכלי פלסטיק, לא משנה איך הם יוצרו.

אני מהנדס מכונות, תחום הדפסת תלת מימד מאוד קרוב לליבי, ואני מתכוון לרכוש בקרוב מדפסת ביתית.

מבחינת חומרי גלם לשימוש ביתי, (בתעשייה יש מגוון יותר גדול כולל מתכות) מדובר על פלסטיק שאינו עמיד בטמפ' גבוהות אם כי יש שיפור בנושא באופן תמידי, ויש מדפסות שיודעות להדפיס ניילון 12 שזה חומר גלם מאושר ע"י FDA לשימוש ברפואה פולשנית.
יש גם מדפסות אוכל, ולמיטב ידיעתי הכינו לאובמה ארוחת ערב שבה הכל היה מודפס, סכו"מ ואוכל.

אין טעם להדפיס דברים שאפשר לקנות, כל הרעיון בהדפסה הוא לייצר מוצרים שאף אחד לא חשב עליהם ואי אפשר לקנות אותם.

אני מכיר מישהו שרכש כמה מדפסות והוא מוכר חלקי חילוף לרחפנים באינטרנט.
יש גם כל מיני כאלה בפייסבוק שמציעים שירותי הדפסה בתשלום לסטודנטים.

אני מתכוון לקנות מדפסת בגלל האהבה שלי ליצירה וגם כאמצעי לחינוך טכלונוגי לילדים שלי, אם על הדרך ארוויח כמה גרושים אז בכיף.

למעוניינים אני ממליץ לקרוא על הנושא בספר "המדריך לעתיד" (פרק ראשוו) מאת ד"ר רועי צנזה

נערך לאחרונה ב:
אני מהנדס מכונות, תחום הדפסת תלת מימד מאוד קרוב לליבי, ואני מתכוון לרכוש בקרוב מדפסת ביתית.

מבחינת חומרי גלם לשימוש ביתי, (בתעשייה יש מגוון יותר גדול כולל מתכות) מדובר על פלסטיק לכל דבר, ויש מדפסות שיודעות להדפיס ניילון 12 שזה חומר גלם מאושר ע"י FDA לשימוש ברפואה פולשנית.

אין טעם להדפיס דברים שאפשר לקנות, כל הרעיון בהדפסה הוא לייצר מוצרים שאף אחד לא חשב עליהם ואי אפשר לקנות אותם.

אני מכיר מישהו שרכש כמה מדפסות והוא מוכר חלקי חילוף לרחפנים באינטרנט.
יש גם כל מיני כאלה בפייסבוק שמציעים שירותי הדפסה בתשלום לסטודנטים.

אני מתכוון לקנות מדפסת בגלל האהבה שלי ליצירה וגם כאמצעי לחינוך טכלונוגי לילדים שלי, אם על הדרך ארוויח כמה גרושים אז בכיף.
למה לא להדפיס גם דברים שאפשר לקנות? תיאורטית נשמע הרבה יותר יעיל (אם ניתן לעשות זאת) מהשרשרת הסטנד' של ייצור במקום א', שינוע למקום ב' ומכירה בג'.
בייחוד במקום כמו ישראל שבו כמעט ואין ייצור מקומי והכל מגיע דרך משלוחים.

כשאני אומר נשמע הרבה יותר יעיל אני לא מתכוון שזה יעיל תיאורטית לעסק בעל 1000 עובדים.
אני אומר שכל התהליך הזה מכניס הרבה תקורה שאני אומר לעצמי אפשר לחסוך = חסכון בכסף (בתקווה שגם לפרט).
הבעיה היא שזה נורא תלוי במה אתה קונה ומה אתה צריך.

מה שנורא חסר לי זה הדפסת מעגלים חשמליים (לא מסובכים, סתם מעגלים פשוטים). לדעתי רק זה ממש יקפיץ את השימושיות.
בנוסף אם היה אפשר מתכת או עץ זה היה יכול להיות מאוד מעניין.
ככה לפחות הרושם שלי, אם אתה מכיר אנא האר/הער.

מה שנורא חסר לי זה הדפסת מעגלים חשמליים
אני לא בקיא, הבל הבנתי שבאמצעות מדפסת ביתית רגילה ומחבת או מגהץ אפשר ללהדפיס מעגלים, ולהלחים אליהם (עם משחת הלחמה), בקיצור תקרא על זה.

אני לא בקיא, הבל הבנתי שבאמצעות מדפסת ביתית רגילה ומחבת או מגהץ אפשר ללהדפיס מעגלים, ולהלחים אליהם (עם משחת הלחמה), בקיצור תקרא על זה.
אני לא מבין בזה מספיק ולכן לא יכול להביע דעה אבל זה נשמע לי כמו יותר מדי עבודה. כדי שזה ישתלם זה חייב להיות עם השקעת זמן מינימלית (מה שבד"כ מביא גם לפשטות).
נגיד והיתה מדפסת שמדפיסה מעגל מלא ורק היית צריך להוסיף שבבים קנויים.
היית יכול לבנות חצי מהדברים בבית לבד לא? אני מדבר על פקדים פשוטים כמובן.
אבל מאוד מעניין האם אחד יכול לעשות לך דיזיין ושתהיה לך מדפסת שתדפיס.

ניקח שלט לדוג'. תדפיס את השלדה במדפסת תלת מימד. תשיג את המעגל/תדפיס. את שניהם תרכיב (עבודה של דקה) וסגור ברגים. בשיטה הזו לא חושב שיעלה לך יותר מכמה שקלים, בחנות לא חושב שתמצא בפחות מעשרות שקלים. קח דוג' שלט מזגן.

לא חושבים שיש פוטנציאל?

אני חושב שאותו דבר על טלפון אלחוטי לא? רק צריך את הרכיב שעושה אלחוטי ואת השאר אתה יכול להפיק לבד.

האמת שבזה אני לא בטוח כי יש את עניין המגעים. זה נורא קשה לפתרון במדפסת. אולי לקנות אותם מראש?

להוסיף שבבים קנויים
זה לוקח לא מעט זמן...בגדול אתה יכלו להלחים שבב שבב אם יש לו רגליים (Through hole), יותר פשוט להדפיק שבבים קטנים על המעגל עם משחת הלחמה ולאפות בתנור (מחבת,מגהץ).

בכל אופן, לטעמי צוואר הבקבוק הוא דווקא חיבור שבבים (ונגדים קבלים ודיודות) למעגל מודפס

זה לוקח לא מעט זמן...בגדול אתה יכלו להלחים שבב שבב אם יש לו רגליים (Through hole), יותר פשוט להדפיק שבבים קטנים על המעגל עם משחת הלחמה ולאפות בתנור (מחבת,מגהץ).

בכל אופן, לטעמי צוואר הבקבוק הוא דווקא חיבור שבבים (ונגדים קבלים ודיודות) למעגל מודפס
איך עושים את זה יצרנים? אין להם מכונה?

אני גם מאד משתדלת לא לחמם אוכל בכלי פלסטיק, לא משנה איך הם יוצרו.
גם אני. ועל כן כל כלי הבישול והאפייה שלי הם מזכוכית (פיירקס) או מברזל יצוק או מפלדה. לא סומכת בכלל על פלסטיק או על ציפויי נון סטיק.
גם כל כלי אכסון המזון הם מזכוכית (פיירקס). משתדלת להשתמש באותו כלי פיירקס לאפייה, אכסון במקפיא, הפשרה במיקרו והגשה. חוסך עבודה בשטיפת כלים.

נושאים דומים

Back
למעלה