• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

וייז carpool כנהג

מהו הסיכון במס? שביום מן הימים יחליטו למסות לך את הכמה מאות שקלים האלה בחודש ותחליט שזה כבר לא בשבילך?
אנשים כל כך בטוחים שלמס הכנסה יש כל כך הרבה זמן פנוי, שהם ירדפו את נהגי הוייז הקטנים שמרוויחים מאות עד אלפים בודדים של שקלים לשנה. (ושלא נשכח שרק ההוצאה המוכרת על 45% מהדלק שלך, והטסט, והביטוח מכסה את כל ה"הכנסה")

משתשמש ב WAZE CARPOOL כנהג וכנוסע בערך פעם בשבוע בחודשים האחרונים. עד כה מאוד מרוצה מהשירות. אנקדוטה קטנה - את רוב הכסף שהרווחתי מהשירות, עשיתי דווקא בעזרת חלוקת הלינק הרשמה (שנותן 50 ש"ח לי ולחבר שלי)..

אני תוהה מהו המודל העסקי של וויז שמאפשר לה לשלם כל כך יפה למשתמשי הקצה?
אמנם זה לא מודל כלכלי, אבל הם טוענים שבאמצעות קארפול זמן הנסיעה של הפרט והכלל יתקצר מה שעונה על המטרה של וויז - לגרום למשתמשיה להגיע הכי מהר ממקום למקום.
פרקטית, אני מניח שהמטרות הן:
1) לאסוף עליך עוד מידע ולמכור אותו למרבה במחיר
2) לגרום לאנשים רבים להרשם לשירות GOOGLE PAY
3) להגיע למצב שרבים משתמשים בשירות שלהם ובהמשך להתנות אותו בתשלום (כמו BLA BLA CAR באירופה)

נוסע בוייז קארפול (כנוסע) לעבודה כל יום מזה כשנתיים וחבר בקבוצה שקידמה את הנושא במקום העבודה.
נוסעים בקארפול דרך האפליקציות של וייז ומוביט בלבד (יענטו, לא מישהו שהביא לך כסף מזומן) מבוטחים תחת ביטוח החובה של הרכב.
https://www.gov.il/he/Departments/news/dover-04-12-2017
יש גם חברות ביטוח שרשום להן במפורש בביטוח החובה שזה מותר, אבל זה די מיותר כי בכל מקרה משרד התחבורה קבע.

כמובן שבתזמון מושלם, הופיעה היום הודעה באפליקציה על סיום תקופת ה-promotion החל מה-1 למרץ. :facepalm:

כמובן שבתזמון מושלם, הופיעה היום הודעה באפליקציה על סיום תקופת ה-promotion החל מה-1 למרץ. :facepalm:
הם כנראה עוקבים אחרי הפרסומים שלך בפורומים שונים ;)

האם יש התייחסות ספציפית לשימוש בשירות עם רכב בליסינג?

אנשים כל כך בטוחים שלמס הכנסה יש כל כך הרבה זמן פנוי, שהם ירדפו את נהגי הוייז הקטנים שמרוויחים מאות עד אלפים בודדים של שקלים לשנה. (ושלא נשכח שרק ההוצאה המוכרת על 45% מהדלק שלך, והטסט, והביטוח מכסה את כל ה"הכנסה")
תתפלא. אני מכיר מורים פרטיים שמס הכנסה התלבש עליהם.

מורים פרטיים לא מרוויחים הרבה לדעתך?
מה אתה מדמיין, ארגזים של מאות אלפי שקלים?
אני מדבר איתך על סטודנטים שעושים על הדרך שיעורים פה ושם, זה כמעט תמיד השלמת הכנסה של כמה מאות בחודש, גג אלפים בודדים בתקופות מבחנים.

מה אתה מדמיין, ארגזים של מאות אלפי שקלים?
אני מדבר איתך על סטודנטים שעושים על הדרך שיעורים פה ושם, זה כמעט תמיד השלמת הכנסה של כמה מאות בחודש, גג אלפים בודדים בתקופות מבחנים.
סתם מתוך עניין, איך בכלל נודע למס הכנסה על עיסוק הצד שלהם?

סתם מתוך עניין, איך בכלל נודע למס הכנסה על עיסוק הצד שלהם?
ההנחה בפקולטה היא שהחוקרים שלהם פשוט הצטרפו לקבוצת פייסבוק. ככה. פשוט. "מי מלמד שיעורים פרטיים בליניארית?"
בום, חמישה תיוגים. טרף קל.

ההנחה בפקולטה היא שהחוקרים שלהם פשוט הצטרפו לקבוצת פייסבוק. ככה. פשוט. "מי מלמד שיעורים פרטיים בליניארית?"
בום, חמישה תיוגים. טרף קל.
מצד שני מדובר בהעלמת מס.

מצד שני מדובר בהעלמת מס.
מדובר בהעלמת הכנסות.
בחישוב מעטפה עד הכנסה של 70,000 בשנה אתה יכול לקזז עם הוצאות מוכרות (הוצאות על הבית, רכב, פנסיה, השתלמות).

קשה לי להאמין שמס הכנסה נכנס בהם רק כדי לקבל קנס של 1700 שקל על אי הגשת

אבל @נעם בלה בלה צודק, זה מוכיח שמס הכנסה מוכן לרדוף דגים קטנים מאי אילו סיבות.

חייב להוסיף שיצא לי להשתמש בזה בצד של הטרמפיסט בנסיעות לעבודה. זה היה יכול לחסוך לי שעה(אם לא יותר) נסיעה לכיוון בתחבצ(איזור בקעת אונו להרצליה).

מנסיוני הפרטי, זה נראה נחמד אבל אין לזה ביקוש מי- יודע- מה
אני מציע נסיעות לעיתים קרובות, אבל נדיר שמישהו מגיב
וגם כשאני שולח הודעה לאנשים שאמורים להיות בדרכי, בדרך כלל אין בכלל תגובה

נראה כאילו השוק בארץ עוד לא בנוי לכך

נושאים דומים

Back
למעלה