• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אנלוגיה משעשעת

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
איש על רפסודה בלב ים מחפש חוף מבטחים. הוא מתבונן באופק עם משקפת ורואה יבשה. הוא מסתכל ומסתכל ואומר לעצמו "היבשה הזאת כל הזמן עולה למעלה ולמטה, היא לא נראית לי יציבה, עדיף לי להשאר על הרפסודה שלי".

מקביל לבחירה לגדר חשיפה לנכסים מניבים (נגיד סנופי) לשקל, בגלל שהדולר הוא "תנודתי", מתוך העדפה למטבע של מדינה מוקפת אוייבים וים, שמהווה פחות מחצי אחוז מהכלכלה העולמית, רק בגלל שבמקרה אנחנו יושבים בתוכה.

- - - - עריכה - - - -
ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מתי נקבל מאמר משלים בבלוג שלך?

1. אני קונה במכולת בשקלים.

2. זאת שאלה של לאיזה מכשירים אתה רוצה לחשוף את עצמך. השקעה בסנופי חושפת אותך אוטומטית לשני מכשירים.

3. כוחות השוק ב 10~ השנים האחרונות דווקא דיי מסמפטים את השקל. ביחוד מאז המשבר.... ובינתיים בנק ישראל מוביל מדיניות דיי אחראית לעומת הפד...

1. אני קונה במכולת בשקלים
ומה תעשה כשהשקלים הללו יהיו חסרי ערך (כפי שקרה למדינה שלמה בשנות השמונים)?

2. השקעה בסנופי זאת השקעה בסנופי. לבחור להצמיד את הנכס למטבע ספציפי זאת החלטה בלתי תלויה.

3. אני מקווה שאתה לא בונה את כל אסטרטגיית ההשקעה שלך על בסיס תובנות בדיעבד על דברים שקרו בשנים האחרונות. אם הייתי יודע במרץ 2009 את העתיד של 7 השנים הבאות הייתי פורש עשיר מזמן. אבל אני לא.

לא ממש, זה רק נראה לך, כל מוצרי היבוא למשל אתה אומנם משלם בשקלים אבל ערכם נקבע לפי מט"ח, כנ"ל כל מוצר מקומי אשר גורמי היצור שלו (חלקם או כולם) מיובאים.
2. זאת שאלה של לאיזה מכשירים אתה רוצה לחשוף את עצמך. השקעה בסנופי חושפת אותך אוטומטית לשני מכשירים.
האמת היא שהיא חושפת אותך לבערך אינסוף מכשירים כמו אלפי חברות שונות, כל המטבעות בשוק +- ואינספור סיכונים שונים ומשונים אחרים, הכל כמובן מגולם (או אמור להיות) במחיר.
3. כוחות השוק ב 10~ השנים האחרונות דווקא דיי מסמפטים את השקל. ביחוד מאז המשבר.... ובינתיים בנק ישראל מוביל מדיניות דיי אחראית לעומת הפד...
נכון אבל תבדוק האם עלות הגידור עלתה יותר מהרווח הזה, לפי דעתי מבלי לבדוק כן.

נערך לאחרונה ב:
אבקש להעיר את תשומת ליבכם לטיקר של ILSUSD

כפי ש @אורי ג. ציין - אלו מוצרים שברובם נרכשים בדולרים מחו"ל.

(כפי שקרה למדינה שלמה בשנות השמונים)?
פעמיים!

2. השקעה בסנופי זאת השקעה בסנופי. לבחור להצמיד את הנכס למטבע ספציפי זאת החלטה בלתי תלויה.
+1

3. אני מקווה שאתה לא בונה את כל אסטרטגיית ההשקעה שלך על בסיס תובנות בדיעבד על דברים שקרו בשנים האחרונות.
+1

אבקש להעיר את תשומת ליבכם לטיקר של ILSUSD
למה?
יש לך כלי ניתוח טכני שיודע לזהות מגמות בצמדי מט"ח ואנחנו יכולים לנצל לצורך רווח עתידי על סמך מה שקרה פעם?

איש על רפסודה בלב ים מחפש חוף מבטחים. הוא מתבונן באופק עם משקפת ורואה יבשה. הוא מסתכל ומסתכל ואומר לעצמו "היבשה הזאת כל הזמן עולה למעלה ולמטה, היא לא נראית לי יציבה, עדיף לי להשאר על הרפסודה שלי".
אם יש לו חכה לתפוס דגים שישאר על הרפסודה, אם לא אז שילמד לעצור את נשימתו ולצלול מדי פעם

היינו היום ב 3.7400
ומה תעשה כשהשקלים הללו יהיו חסרי ערך (כפי שקרה למדינה שלמה בשנות השמונים)?
אהיה מאוד עצוב.
בטווח המיידי, הכלכלה האמריקאית מדאיגה אותי יותר מהישראלית....

2. תראה, אם חסכתי 1M שח וקניתי באמצעותם את מניות הסנופי, והוא עלה ב 8% . אני רוצה שגם המיליון שלי יעלה ב 8% . אני הרי כשאני בא לקנות לימונים במיליון שלי, אני צריך להמיר את הסכום חזרה לשקלים חדשים, ואז אני בכלל יכול לצאת בהפסד... ולאור התנודתיות בשוק המט"ח בשני העשורים האחרונים זה אפילו דיי סביר.

3. אני משתדל שלא. אבל אני כן מתחשב בהם כשאני חושב על סיכון...
לא ממש, זה רק נראה לך, כל מוצרי היבוא למשל אתה אומנם משלם בשקלים אבל ערכם נקבע לפי מט"ח, כנ"ל כל מוצר מקומי אשר גורמי היצור שלו (חלקם או כולם) מיובאים.
מעניין לגלות כמה ממה שאני צורך הוא בשקלים וכמה במט"ח... אני מניח שהרוב יהיה בשקלים בגלל משכורות וכד'
מצד שני, צריך לזכור שמדובר על מט"ח באופן כללי, ולאו דווקא דולרים. נראה לי שרוב המוצרים שאני צורך הם ב יואן, ין, ויורו...
ובסה"כ נוח לי עם המטבע הבייתי והדיי סבבה שלי (בתקופה האחרונה)
האמת היא שהיא חושפת אותך לבערך אינסוף מכשירים כמו אלפי חברות שונות, כל המטבעות בשוק +- ואינספור סיכונים שונים ומשונים אחרים, הכל כמובן מגולם (או אמור להיות) במחיר.
חוץ מההמרה חזרה לשקלים. היא לא מגולמת במחיר.
נכון אבל תבדוק האם עלות הגידור עלתה יותר מהרווח הזה, לפי דעתי מבלי לבדוק כן.
אני יותר ויותר משתכנע שלי, כמשקיע פרטי, יהיה מאוד קשה ויקר לגדר ביעילות...

@adamshalev תראה, האנלוגיה שלך טובה והכל... רק שהיבשה שלך היא יותר נושאת מטוסים עם כור גרעיני ישן ובעייתי.... ועיקר הטיעון שהיא לא תשקע, הוא, שהיא גדולה מידיי בשביל שיתנו לה לשקוע.
גם רומא שקעה בסוף...

אני בסה"כ רוצה לנטרל תנודתיות מסויימת בכוח הקנייה של הכסף שלי...

רק שהיבשה שלך היא יותר נושאת מטוסים עם כור גרעיני ישן ובעייתי.... ועיקר הטיעון שהיא לא תשקע, הוא, שהיא גדולה מידיי בשביל שיתנו לה לשקוע.
גם רומא שקעה בסוף...

אתה באמת חושב שארה"ב תשקע וישראל תישאר במצב טוב?
לדעתי זה לא מציאותי לחשוב כך.
תשאל את עצמך לאיזה מדינה יהיה יותר השפעה על השניה.
קריסה\ פגיעה קשה בארה"ב והפגיעה שלה בישראל.
קריסה\פגיעה בישראל וההשפעה שלה על ארה"ב.
אם ניקח את המקרה הקיצוני שאפשר ללמוד ממנו גם על תרחישים יותר מצאותיים
לדעתי האישית במצב הפולטי\מדיני\כלכלי הנוכחי ישראל לא יכולה להתקיים ללא ארה"ב
במקרה ההפוך זה יהיה רק מכה בכנף.

אתה באמת חושב שארה"ב תשקע וישראל תישאר במצב טוב?
לדעתי זה לא מציאותי לחשוב כך.
תשאל את עצמך לאיזה מדינה יהיה יותר השפעה על השניה.
קריסה\ פגיעה קשה בארה"ב והפגיעה שלה בישראל.
קריסה\פגיעה בישראל וההשפעה שלה על ארה"ב.
אם ניקח את המקרה הקיצוני שאפשר ללמוד ממנו גם על תרחישים יותר מצאותיים
לדעתי האישית במצב הפולטי\מדיני\כלכלי הנוכחי ישראל לא יכולה להתקיים ללא ארה"ב
במקרה ההפוך זה יהיה רק מכה בכנף.
תפריד בין טווח ארוך לטווח קצר - בינוני.

בארוך אין ספק שאתה צודק.

לגבי הקצר - בינוני, תבחן את 2008- 2009 ....

מקביל לבחירה לגדר חשיפה לנכסים מניבים (נגיד סנופי) לשקל, בגלל שהדולר הוא "תנודתי", מתוך העדפה למטבע של מדינה מוקפת אוייבים וים, שמהווה פחות מחצי אחוז מהכלכלה העולמית, רק בגלל שבמקרה אנחנו יושבים בתוכה.

בסרט "עולם המים" עם קווין קוסטנר. הגיבור בחר להישאר על הרפסודה, כי היה מותאם יותר טוב לחיים על המים.
כאשר יש לך מקזזי תנודות מובנים ברגליים, היבשה באמת נראית לך פחות יציבה :)

נושאים דומים
Back
למעלה