• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אישתי פתחה דוא"ל פישינג והורידה את הקובץ

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
אשתי קיבלה דואר ממקור זדוני, שמבשר לה על המשך טיפול בירושה שמגיעה לה ועוד כל מיני שטויות שכל ילד טירון היה מוחק את המייל במקום.
לצערי, היא הורידה את הקבצים ופתחה אותם בטלפון.
הקבצים היו עם סיומת רגילה של jpg, שלושה קבצי תמונה.
יש מה לעשות עם זה כרגע?
או שאני נלחץ יתר על המידה.

לפתוח jpeg על טלפון זה מאד בלתי סביר שיהיה מזיק. אלא אם כן יש סיבה שמישהו יתבייט עליה ספציפית וינסה לחדור לטלפון שלה עם zero day.
אם היא לא פעילת זכויות / עיתונאית וכד לא הייתי דואג.
אם כן יש סיבה לדאוג, אז משלל סיבות (לא רק מה שסיפרת) לא יזיק לעשות factory reset עם wipe מלא של כל הדאטא ולהתקין אפליקציות מחדש (בלי לשחזר גיבוי).

לפתוח jpeg על טלפון זה מאד בלתי סביר שיהיה מזיק. אלא אם כן יש סיבה שמישהו יתבייט עליה ספציפית וינסה לחדור לטלפון שלה עם zero day.
אם היא לא פעילת זכויות / עיתונאית וכד לא הייתי דואג.
אם כן יש סיבה לדאוג, אז משלל סיבות (לא רק מה שסיפרת) לא יזיק לעשות factory reset עם wipe מלא של כל הדאטא ולהתקין אפליקציות מחדש (בלי לשחזר גיבוי).
תודה רבה על התגובה אדם.
אם ככה, אני יותר רגוע עכשיו :)
לא מאמין שמישהו התבייט עליה באופן אישי.

תוודא איתה שחוץ מהקבצים שהורידה היא לא לחצה בפנים על שום קישור.

היי,
אשתי קיבלה דואר ממקור זדוני, שמבשר לה על המשך טיפול בירושה שמגיעה לה ועוד כל מיני שטויות שכל ילד טירון היה מוחק את המייל במקום.
לצערי, היא הורידה את הקבצים ופתחה אותם בטלפון.
הקבצים היו עם סיומת רגילה של jpg, שלושה קבצי תמונה.
יש מה לעשות עם זה כרגע?
או שאני נלחץ יתר על המידה.
מוזמן להעביר אליי את ההודעה שהיא קיבלה ואנסה לבדוק את העניין (תשלח לי את תוכן ההודעה בפרטי), בכל מקרה כמו שאמרו פה לפניי כנראה שאין סיבה לדאגה.

מוזמן להעביר אליי את ההודעה שהיא קיבלה ואנסה לבדוק את העניין (תשלח לי את תוכן ההודעה בפרטי), בכל מקרה כמו שאמרו פה לפניי כנראה שאין סיבה לדאגה.

זה פישינג. אל תצפה לקבל את הירושה

קבצי תמונה הם כמובן בינאריים ולכן לאחר הורדתם או פתיחה שלהם ייתכן שרץ קוד זדוני. יותר סביר באנדרואיד מאשר אייפון. הייתי ממליץ לעשות את הפעולות שאדם ציין. בנוסף לחשוב האם יש מידע בעייתי על הפלאפון (תמונות, ססמאות וכו'), ואם כן איזה פעולות מניעה ניתן לבצע אם נחשפו.

ריסטרט לטלפון ליתר ביטחון

קבצי תמונה הם כמובן בינאריים ולכן לאחר הורדתם או פתיחה שלהם ייתכן שרץ קוד זדוני
יתכן כן.
סביר לא.
הייתי ממליץ לעשות את הפעולות שאדם ציין. בנוסף לחשוב האם יש מידע בעייתי על הפלאפון (תמונות, ססמאות וכו'), ואם כן איזה פעולות מניעה ניתן לבצע אם נחשפו.
כמו שאדם אמר, במקרה הזה זה מיותר.
הסיכוי שישתמשו ב zero day במייל פישינג כזה לאדם רגיל הוא אפסי עד לא קיים.

נושאים דומים

Back
למעלה