תגובה אחרונה ע"י אספרסו

 1. א

  אופק- אשראי חדש

  שמעתי על חברת אשראי חדשה שמציעה חלוקת דיבידנד ללקוחות וקבלת תשואה של 4% על מתן הלוואות. רציתי לשמוע את דעתכם. מה זה חברה קאופריטיבית, מה זה לקוחות 'במעמד שווה', האם יש סיכון בהצטרפות לחברת אשראי קטנה? https://www.ofek.coop/
 2. א

  סקירה של שוק המניות בארהב

  היי, אני מנסה להכיר תעודות סל בשוק של ארה"ב. אשמח להמלצות על מקורות מידע. ובנוסף, האם SPY היא תעודת סל, והאם היא חשופה לסיכון מנפיק?
 3. א

  SPY

  שלום, רציתי לשאול האם בSPY יש סיכון מנפיק?
 4. א

  התייעצות בחלק המנייתי

  שלום, אני משקיע חדש. התחלתי להשקיע בIB. ההשקעה חשופה למטח. אני משקיע פסיבי, באותן קרנות סל שנה וחצי. ההשקעה עשתה תשואה של 1.5% (לאחר קיזוז מס). האם לדעתכם זאת נחשבת השקעה מוצלחת? האם זה זמן קצר מידי להחליט? האם התשואות בשוק ההון השנה היו נמוכות מהרגיל? ואשמח לקבל טיפים. תודה לעונים!
 5. א

  קניית ETF

  VT ואני קונה דרך IB
 6. א

  קניית ETF

  שלום לכולם אני רוצה לקנות ETF מסוים, מחירו כרגע 75.59 ובאופציית MKT הוא 82.5 למה הפערים האלה? האם זה בגלל שהקניה מתרחשת מחוץ ליום מסחר? אני מתכנן לקנות את הנייר ערך לכמה שנים. האם ההפרשים חשובים?
 7. א

  מושגים בסיסיים

  תודה על התשובות אתם יודעים מה ההבדל בין פרמיה לגורם פוליסה?
 8. א

  מושגים בסיסיים

  1. מה ההבדל בין משכנתא למשכנתא הפוכה? 2. מה ההבדל בין פרמיה לגורם פוליסה? 3. מה ההבדל בין ערך כינון לשיפוי?
 9. א

  אקזיט של חברות ישראליות

  למה מפרסמים בחדשות של מבזקים אקזיטים של חברות גדולות? זה תמיד היה נראה לי לא קשור שבין דיווחים על רקטות וסוריה מדברים על אקזיט של חברה שאף פעם לא שמעו את שמה לפני כן. ולי אישית זה לא אומר כלום.. מה אני אמור להסיק מאקזיט של חברה ישראלית? איך זה משפיע עלי?
 10. א

  ייעוץ פנסיוני

  אני צריך סדר בראש. בתור צרכני ביטוח בריאות, איך אתם בוחרים איזה ביטוח לקנות? האם יש לכם העדפה לחברה מסוימת? מה הם הפקטורים לקניית הביטוח? האם אתם קוראים על הביטוחים השונים? אם כן איפה? האם אתם משתמשים ביועצים והמלצות?
 11. א

  ייעוץ פנסיוני

  את הביטוחים האלה יש לי בביטוח קיבוצי
 12. א

  ביטוח בריאות

  בתור צרכני ביטוח בריאות, איך אתם בוחרים איזה ביטוח לקנות? מה הם הפקטורים לקניית הביטוח? האם אתם קוראים על הביטוחים השונים? אם כן איפה? האם אתם משתמשים ביועצים והמלצות?
 13. א

  ייעוץ פנסיוני

  למה הכוונה בעולם בריאות? יש לי בנוסף ביטוח שיניים בעלות 20 שקלים
 14. א

  ייעוץ פנסיוני

  האם בתור צרכן ביטוח לפני הקניה אתה בודק את הסטטיסטיקה למקרה? אם כן אשמח לדעת איפה הייתי מצפה מרשות שוק ההון והביטוח שיוודאו שאין פרמיות גבוהות מידי. הרי כל ביטוח מצריך אישור שלהם.
 15. א

  ייעוץ פנסיוני

  אשמח אם תוכלו לפרט מה נחוץ ומה לא. ראיתי שבבלוג מומלץ על ביטוח בסיסי בעלות של 25-50. עם זאת כל הביטוחים שהסוכן הציע נשמעים לי חשובים.
למעלה