• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבונות בנק של בני זוג

לא סולידי YET

משתמש רגיל
דירוג
642
כשבני זוג עוברים לגור ביחד/מתחתנים, בשלב מסוים עולה שאלה לאחד/לא לאחד את חשבונות הבנק.
מה הסידור אצלכם עם בני זוג שלכם?
איזה דרכים קיימות בנושא הזה (התנהלות כספית משותפת), בנוסף לשתיים שציינתי?

אנחנו איחדנו בלי לחשוש.
צד אחד מנהל את החשבונות וצד שני שואל אותי בוואצאפ לפני הוצאות גדולות אם זה סבבה.

אני יודע שיש אנשים שנוקטים בגישה שגם בנישואים צריך "פרטיות פיננסית" אבל בעייני זה סתם מקשה על ההתנהלות ועל המעקב.
אצלנו לאף אחד לא משנה על מה בדיוק השני מוציא כל עוד עומדים במסגרת התקציב.

אצלנו זה היה ככה: לכל אחד מאיתנו היה חשבון נפרד, וכל אחד הכניס את המשכורת לחשבון האישי שלו. בנוסף, היה חשבון משותף להוצאות המשותפות. בהוצאות המשותפות התחלקנו באותו יחס כמו יחס המשכורות. הסידור הזה עבד לנו מצויין.

אצלנו זה היה ככה: לכל אחד מאיתנו היה חשבון נפרד, וכל אחד הכניס את המשכורת לחשבון האישי שלו. בנוסף, היה חשבון משותף להוצאות המשותפות. בהוצאות המשותפות התחלקנו באותו יחס כמו יחס המשכורות. הסידור הזה עבד לנו מצויין.
נראה לי מסובך נורא, ובזבוז משאבים - צריך לנהל את החשבון שלך, את החשבון שלי ואת החשבון של שנינו.
מזכיר לי בדיחה ישנה על זוג נשוי בפרק ב':
"הילדים שלך והילדים שלי מרביצים לילדים שלנו"
אולי הסדר כזה מתאים לבני זוג לא נשואים.
הבעייה בחשבון משותף זה מה שקורה לפני פירוד ואז זה נהפך ל 'המירוץ למיליון' - מי מגיע ראשון לבנק למשוך מרשרשים...

כתבתי בעבר ולא השתנה - 2 חשבונות נפרדים.
החשבון שלי משמש להתנהלות במשך החודש. המשכורת שלה נחסכת.
או כמעט כולה.
המשכורות כמעט זהות. חודש לפה - לשם.

כסף זה נושא מאד נפיץ בזוגיות. אני זוכר שקראתי פעם סקר שנשים יסלחו מהר יותר על בגידה מינית מאשר על הסתרת כסף ונכסים.
אם היחסים טובים ויש אמון ושיתוף (ואם לא, אז אין טעם לעבור לגור ביחד), אני לא רואה שום סיבה שלא לאחד חשבונות. אם לאשתי יש פינוק שבעיני מיותר ועולה כמה מאות ש"ח בחודש, הדברים צריכים להיות גלויים כך שברור שהדבר מקובל עלי ואין משחק של "כאילו" שבגלל שהכסף יצא מ"החשבון שלה" אז זה לא נוגע לי או שאני לא יודע על מה יצא הכסף.

חשבונות נפרדים וחשבון משותף אליו נכנסת 75% מהמשכורת של כל אחד
היתר משמש לחסכון בנפרד או לבזבוזים. טרם יצא לי להשתמש בנפרד

כפי שכתבו כבר לפני (גם כאן וגם בשרשורים אחרים): הזוגיות יותר חשובה מכסף . בתנאי, כמובן, שבני הזוג מעוניינים לשמור על הזוגיות הזו.
אין ויכוח על כך, שלנהל שלושה חשבונות מצריך יותר זמן ומאמץ, וגם עולה יותר כסף, מאשר לנהל חשבון אחד.
אבל לא תמיד הפתרון הזול ופשוט יותר הוא הפתרון הטוב ביותר. מה שחשוב - שזה יעבוד ותהיה הסכמה על השיטה בין שני בני הזוג.
אני יודעת, שהרבה אנשים שמים סימן "=" בין ניהול חשבון אחד משותף לבין שקיפות כלכלית.
אני טוענת, שאין שום קשר בין שני הדברים.

אגב, אם כבר הוזכר כאן עניין הגירושם: במהלך הגירושין לא היה לנו אף ויכוח על נושא הכסף. כי כן הייתה שקיפות מלאה ורצון להישאר הוגנים אחד כלפי השני. קבענו פגישה, ישבנו שעתיים, ופתרנו את כל נושא המזונות + חלקות רכוש באותה פגישה.

אני בעד משותף לגמרי ושקיפות מלאה.
אבל, כל זוג זה סיפור שונה, זה יכול להיות תלוי ב:
בדומיננטיות של בני הזוג,.
האם צברו הון נפרד או שמתחילים יחד מ 0.
הסכם ממון?
כמה סומכים כלכלית אחד על השני.
ועוד ועוד, מטריצה רחבה מאד (: .

בקיצור תעשו מה שמרגיש לכם נכון......

אני בעד משותף לגמרי ושקיפות מלאה.
+ 1
חשבונות נפרדים = חיים נפרדים.
אמנם אני גרוש אבל בזמן שהייתי נשוי לא על על דעתי לנהל חיים עם חשבונות נפרדים.
אתגמש ואסכים עם דעתו של @c881 שאם יש קו ברור שחשבון אחד עבור הוצאות וחשבון אחר לחיסכון.
אין לעולת על הדעת חיים משותפים וחיי אישות בתא המשפחתי עם חשבונות נפרדים, זה כמו לאמר אנחנו ביחד אבל אנחנו ממש לא בייחד...

אם החשבונות נמצאים בבנקים שלא גובים עמלות אז איך זה יכול לעלות יותר?
ככל שיש לך יותר חשבונות אז הם יהיו פחות פעילים ופחות גדולים, וכך יהיה קשה יותר להשיג הטבות.

ככל שיש לך יותר חשבונות אז הם יהיו פחות פעילים ופחות גדולים, וכך יהיה קשה יותר להשיג הטבות.
כל זה נכון לחשבונות שיש בהם עמלות.
אם מדברים בסה"כ על חשבון עובר ושב שבו אין עמלות ולא על חשבון חסכון/השקעות אז אני לא רואה שום סיבה לאחד את התיקים.
כמו כן איחוד של שני תיקים של שני אנשים בעלי סיבולת סיכון שונה מהותית יכול להוביל לתוצאות הרסניות הרבה מעבר לחיסכון בעמלות.

חשבון משותף. ככה יותר קל לראות את המצב הכלכלי של המשפחה וזה פחות התעסקות מאשר לנהל 2 או 3 חשבונות. הרי גם ככה ההוצאות משותפות לבית ולמשפחה אז בשביל מה לפצל?

חשבון משותף. ככה יותר קל לראות את המצב הכלכלי של המשפחה וזה פחות התעסקות מאשר לנהל 2 או 3 חשבונות. הרי גם ככה ההוצאות משותפות לבית ולמשפחה אז בשביל מה לפצל?

זה לחלוטין עניין של תפיסה של כל אחד לגבי המרחב האישי, בבפרט - לגבי מרחב אישי פיננסי. אני בן אדם שצריך יחסית הרבה מרחב אישי בתוך הזוגיות, לכן הסידור הזה מאד התאים לי. יש הוצאות משותפות (אוכל, משכנתא

זה לחלוטין עניין של תפיסה של כל אחד לגבי המרחב האישי, בבפרט - לגבי מרחב אישי פיננסי. אני בן אדם שצריך יחסית הרבה מרחב אישי בתוך הזוגיות, לכן הסידור הזה מאד התאים לי. יש הוצאות משותפות (אוכל, משכנתא, גן של ילד, תכנית חסכון משותפת, וכו׳) עם תקציב שמגדירים ביחד, ויש את ההוצאות של כל אחד, עם תקציב שהוא מגדיר לעצמו. ככה אני רואה את זה, לא מנסה חלילה לשכנע אף אחד :)

פנטזיה: שלושה חשבונות שונים בבנק איגוד שכספים מטיילים ביניהם כל הזמן ועושים 3% ריבית על 90 אש"ח...

אנחנו בחרנו לאחד חשבונות. פעם הוא מימן לי את הלימודים, היום אני ממנת את המחיה, אנחנו זוג

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N השלכות של איחוד חשבונות בנק צרכנות פיננסית 1
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
ו חשבונות בנק לניהול השקעות צרכנות פיננסית 1
H פתיחת חשבונות בנק לשם הטבות צרכנות פיננסית 9
M חשבונות בנק והכנסה מהאינטרנט צרכנות פיננסית 6
P חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים [מעודכן לאוגוסט 2022] צרכנות פיננסית 993
Y האם יש בעיה עם כמה חשבונות בנק? צרכנות פיננסית 24
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
י שכבות בIB. פתרון שאולי יהיה מוסכם. חשבונות נוספים. מיסים 54
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
T 2 חשבונות באינטראקטיב שוק ההון 2
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
D סגירת חשבונות של אקסלנס שוק ההון 1
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
1337justme חשבונות נפרדים בנישואין אוף טופיק 67
Sheldon_Cooper יחס בין חשבונות שוק ההון 6
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
א מיסוי חשבונות בחו"ל, איך זה עובד ? מיסים 8
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
Cfy קיזוז מס בין חשבונות בבעלות שונה שוק ההון 9
B חשבונות חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ר גבייה מדיירים - כולל חשבונות או לא? נדל"ן 6
N איחוד חשבונות עם אזרח אמריקאי תושב חו"ל מיסים 2
S מחפש המלצה למנהל/ת חשבונות לעסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
P צעד קטן גדול - הנהלת חשבונות לבדי התפתחות אישית 7
C שאלה על Flow של פתיחת חשבונות מסחר ומיסוי שוק ההון 1
מ איחוד חשבונות מסחר של בני זוג צרכנות פיננסית 35
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
עידן200 הסבר לגבי תיאומי מס ודוח מס עבור מספר חשבונות השקעה שוק ההון 21
א כמה חשבונות באיגוד שוק ההון 79
כ הבדל במיסוי דיבידנד חו"ל בין 2 חשבונות שוק ההון 13
מ מה לעשות עם חשבונות פנסיה קטנים שוק ההון 6
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה