• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

S&P/ASX200

אנטארטיקה

משתמש רגיל
דירוג
261
בוקר טוב,

אשמח לעזרה.
אני רוצה לקנות קרן מחקה ישראלית. בפוסט של הסולדית להשקיע בזול הקרן הזולה ביותר היא :
05124128 - 4D MTF אוסטרליהS&P/ASX200
דמי ניהול : 0.42%

ראיתי שיש את תעודת הסל הזאת :
1128297 - תכלית אוסטרליה 4Da) (PR) S&P ASX 200)
דמי ניהול 0.12

לכאורה עדיפה תכלית או שאני מפספס משהו מהותי בהשוואה ביניהן ?
אני מתכוון לרכוש בחשבון IRA פטור אז אם מעלים דמי ניהול בעתיד פשוט אחליף לקרן אחרת.

תודה מראש !

יש משהו מוזר. מתנצל על הבורות.
יש 6 ניירות שונים למדד הזה. לכל אחד לכאורה תשואה אחרת לגמרי.
אני מניח שיש לזה הסבר אבל כנראה שצריך לבדוק יותר מדמי ניהול ומדיניות דיבידנד בכדי לבחור. אז אין לי מושג מה עדיף ואשמח אם תאמר לי.
לדוגמא פסגות 1 עשו מתחילת השנה 2.38% וב 12 חודשים 9.94% והם נותנים רק 70% מהדיבידנד.
תכלית עשו מתחילת השנה 0.92% ב 12 חודשים אחרונים 9.06 והוא מחלק לכאורה 100% מהדיבידנדים.
ניירות אחרים הפסידו מתחילת השנה. זה קשור לסחירות ?

תכלית :
http://www.bizportal.co.il/etf/quote/generalview/1128297
מגדל :
http://www.bizportal.co.il/mutualfunds/quote/generalview/5124128
קסם:
http://www.bizportal.co.il/etf/quote/generalview/1107754
הראל:
http://www.bizportal.co.il/etf/quote/generalview/1128198
פסגות 2:
http://www.bizportal.co.il/etf/quote/generalview/1121813
פסגות 1:
http://www.bizportal.co.il/etf/quote/generalview/1126465

ללאומי טרייד יש כלי נחמד להשוות גרף.

שוב תודה !

תודה רבה ! ראיתי שלכולן חשיפה מלאה למטבע אז אני למד שאין גידור כנראה. מעדיף לא מגודר.
לטווח ארוך אבל בשלב הזה מעדיף להתחיל על נייר ערך ישראלי (אם הכוונה היתה שעדיף לרכוש בחו"ל). לגבי סיכון, תקן אותי אם אני טועה, אני מבין שקרן בטוחה יותר מתעודת סל אבל מצד שני קונים בשער לא ידוע ויש יותר טעויות עקיבה. מכיוון שכל התעודות תהפוכנה בקרוב לקרנות אז סיכון המנפיק זמני אני משער.
לגבי דיבידנד ראיתי שכולן מסוג pr אבל עכשיו אני כבר לא בטוח. אבדוק יותר טוב. תודה על ההכוונה.

נערך לאחרונה ב:
אבל מצד שני קונים בשער לא ידוע
ובת"ס לוקחים ממך מרווח בזמן קנייה ומכירה
יש יותר טעויות עקיבה
לא התרשמתי שזה המצב, לפחות לפי קרנות על מדדים אמריקאים

לגבי דיבידנד ראיתי שכולן מסוג pr אבל עכשיו אני כבר לא בטוח. אבדוק יותר טוב. תודה על ההכוונה.
אני אשאל שאלה קשה: נניח שקראת לעומק את התשקיפים של כל החברות, והשתכנעת שאחת מהן הרבה יותר טובה. אבל מה לעשות, במבחן התוצאה היא מפגרת באחוז שלם כל שנה. אתה תפעל לפי התשקיף ה"טוב" או לפי הביצועים בפועל? אני חייב להודות שאני בד"כ בוחר לפי התוצאות.

ובת"ס לוקחים ממך מרווח בזמן קנייה ומכירה

לא התרשמתי שזה המצב, לפחות לפי קרנות על מדדים אמריקאים

אני אשאל שאלה קשה: נניח שקראת לעומק את התשקיפים של כל החברות, והשתכנעת שאחת מהן הרבה יותר טובה. אבל מה לעשות, במבחן התוצאה היא מפגרת באחוז שלם כל שנה. אתה תפעל לפי התשקיף ה"טוב" או לפי הביצועים בפועל? אני חייב להודות שאני בד"כ בוחר לפי התוצאות.

@TunaGolem
1. יש מרווח גם בקרן מחקה. אף אחד לא ממיר למט"ח בחינם.
2. כולן PR כלומר ללא חלוקת דיבידנד אבל לפסגות יש שתי תעודות סל אחת "מחלקת" 100% ואחת 70% אז יש משהו שאני מפספס כי אם דיוידנד לא רלוונטי מדוע לא להיות לארג' ולהחזיר את ה 100% :-P. אשמח אם מישהו יכול להציץ.

1126465 פסגות סל אוסטרליה 200 PR) S&P ASX) סד-1 (4Da)

1121813 פסגות סל אוסטרליה 200 PR) S&P ASX) סד-2 (4Da)

יש טעיות עקיבה גדולות. מהגרף נראה שדווקא פסגות סדרה 1 (הקמצנית לכאורה שמחלקת 70%) לרוב יותר טובה מהשאר. אבל בחתכי זמן שונים יש הבדלים גדולים ושינויים..

3. כולן חשופות למט"ח.
יש קרן שביעית גם היא של פסגות על מדד שונה. דאו ג'ונס האוסטרלי 30 החברות הגדולות שהן בעיקר בנקים והוא עם דמי ניהול גבוהים אך מחלק דיוידנד GTR.. התשואה פחות טובה בין השאר בגלל דמי ניהול גבוהים מאשר התעודות האחרות אבל התשואה לא כוללת את הדיבידנדים אם אני מבין נכון. אז יכול להיות שווה בדיקה. בנוסף האינטואיציה שלי בסביבת של עליית ריבית בנקים יכולים להיות עדיפים כי הם נהנים ממרווחים יותר גבוהים אבל מצד שני יש יותר הפרשות לחובות מסופקים ...
4. כולן עם סחירות מאוד נמוכה שאני מבין שזה סיכון גדול לטעויות עקיבה.
5. לגבי סיכון המנפיק גם הקרן המחקה היא על חוזים ולא מחזיקה את המניות ומתי הרפורמה נכנסת לתוקף. אחרי שהיא תיכנס לתוקף לא יהיו שינויים בין התעודות לקרנות לא ?

תודה מראש !

נערך לאחרונה ב:
כולן PR כלומר ללא חלוקת דיבידנד אבל לפסגות יש שתי תעודות סל אחת "מחלקת" 100% ואחת 70% אז יש משהו שאני מפספס כי אם דיוידנד לא רלוונטי מדוע לא להיות לארג' ולהחזיר את ה 100% :-P
בדוק מה יש בנוסחא.
הם לא יכולים להרשות לעצמם לאכול את כל הדיבידנדים בכל מצב, בגלל הסיכון למכירת חסר.

הוא דיבר על מרווח מסחר של התעודה עצמה.
OK הבנתי. תודה ! בהחלט חסרון.
הבנתי שנגזרים זה מסוכן אבל אם הנכסים של הקרן המחקה של מדד מניות הם בפועל אג"ח ממשלתי ופיקדונות אז גם היא מכילה נגזרים ולכן מדובר על אותה גברת בשינוי אחרת ואין במוצר יתרון לעומת תעודות הסל. האם הבנתי נכון ?
ראיתי שבנוסחא לוקחים חלק מהדיבינד לחישוב בשני המקרים. תקן אותי אם אני טועה, הנוסחא פחות חשובה כמו התשואה בפועל בניכוי דמי הניהול.
האם להיקף הנכסים יש משמעות ?

שאלה לגבי שמחלק דיוידנד פסגות סל דיוידנד אוסטרליה. לא מצאתי את הנכסים שמחזיק בפועל. בתמצית רשום :

סוג הנכסים המגבים בהם החברה משקיעה בפועל: ניירות הערך הכלולים במדד, תעודות סל, ETF ,חוזים עתידיים מסוג – FUTURES ,חוזים עתידיים מסוג – FORWARDS ,עסקאות – SWAPS Unfunded, מזומן, אג"ח ממשלת ישראל ופקדונות בנקאיים.

שהוא כללי לחברה ולא לנייר הספציפי. כיצד ניתן למצוא את הנכסים בפועל של הנייר הזה ?

נערך לאחרונה ב:
האם הבנתי נכון ?
לא. בתעודת סל המנפיק יכול להכריז יום אחד שאין לו חשק להמשיך להיות עושה שוק, ואז התעודה הופכת למספר נחמד וזה הכל (בהצלחה עם התביעה).
בקרן נאמנות הנכסים רשומים על שמך (*) אז גם אם הנגזרים מתאפסים מאיזה סיבה מוזרה, ה- 90% אג"ח ופקדונות עדיין שייכים לך.
(*) ביתר דיוק, רשומים ע"ש הברוקר, והוא זוכר שזה שלך.

הבנתי תודה. קראתי שעד אוקטובר כל תעודות הסל תהפוכנה לקרנות. אז החשיפה שאתה מתאר היא ל 5 חודשים מקסימום ?

תודה לשניכם. אז תעודת סל אף פעם לא מחזיקה את המניות שבמדד. גם כשהמוצר צובר דיבידנדים נעשה שימוש בנגזרים ואם יש קרן מחקה בענף שבו שאר המוצרים הם תעודות סל והיא לא מפגרת במובהק בעקיבה לעומת התעודות, המעשה הזהיר הוא לבחור בה. סיכמתי נכון ? (כמובן לא המלצה).

אז תעודת סל אף פעם לא מחזיקה את המניות שבמדד. גם כשהמוצר צובר דיבידנדים נעשה שימוש בנגזרים
לא. מה שהם מחזיקים זה עניין שלהם כל עוד בסוף משלמים לך לפי נוסחת השווי ההוגן.

אם יש קרן מחקה בענף שבו שאר המוצרים הם תעודות סל והיא לא מפגרת במובהק בעקיבה לעומת התעודות, המעשה הזהיר הוא לבחור בה.
נכון.

Back
למעלה