• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Excess Fund Sweep ו\או השאלת מניות פסיבית

אתה מתחייב על זה?
השוק מתחייב לזה, הדיבידנד לא נוצר מהאויר, ביום האקס בפתיחת המסחר תשים לב לירידה במחיר המניה בגובה הדיבידנד
יתכן והמניה תעלה חזרה עקב מסחר ולא תשים לב, אבל זאת עובדה

אתה מתחייב על זה?
זה לא מה שאני רואה בתיק שלי...
קרא את הת'רד הזה:
חברים אולי חלקכם לא מבינים, זה לא השוק מוריד את מחיר המניה יום אחרי הEX, זה הבורסה בעצמה מורידה את המחיר במלוא סכום הדיבידנד, זה מהלך טכני לחלוטין.
אגב מערכות מסחר נורמליות (אפילו הVIEWTRADE) תוריד באופן אוטומטי פקודות קנייה/מכירה בהתאמה לדיבידנד.

והנה עוד אחד

אני מעדיף לקרוא את היסטוריית המחיר של המניות שלי במקום שרשורים רנדומליים ע"י אנשים שאני לא מכיר ולא פגשתי מעולם.
אתה צודק, אנשים אנונימיים הוא לא מקור מידע מספיק טוב
תפתח גוגל ותגלל "יום האקס"
יודע מה? קח קישור לאתר של הבורסה , עמוד מס' 2
יום האקס נקרא יום האקס כי זה היום שבו המניה Excluded (יענו ללא) הדיבידנד

תפתח גוגל ותגלל "יום האקס"
גם אתה תפתח גוגל ותגגל היסטוריית מחירי מניות של מניות שמחלקות דיבידנדים.
אנא הצג מניה שמחירה ירד בדיוק לפי הדיבידנד שהיא חילקה...
אני יכול להציג יותר מאחת שמחירה עלה למרות שהיא חילקה דיבידנד...

אתה שואל ברצינות? ברור שלא יתכן מצב כזה כיוון שיש מסחר במניה, ובמניות שיש בהם מסחר הן מטבען עולות או יורדות.
אם בכל זאת תרצה דוגמא טובה תמצא מניה שאין בה מסחר כלל בימים שלפני וביום הX ותראה שהתזוזה היא בדיוק בגובה הדיבידנד.

נערך לאחרונה ב:
גם אתה תפתח גוגל ותגגל היסטוריית מחירי מניות של מניות שמחלקות דיבידנדים.
המחיר לא "יורד", המחיר "מורד" באופן סביל, לא ע"י תנועת המשקיעים, אלא ע"י הבורסה עצמה
הנה דוגמא למניה שחילקה דיבידנד שנתי
הפס הכחול (של IB, לא שלי) מסמל את העומק של הדיבידנד עד פתיחת המסחר
שבו יכולים לקרות מספר דברים:
המסחר יפתח ויהיה ביקוש למניה בלי תלות בדיבידנד שחולק, אז המחיר יתחיל לנוע משער הבסיס, שהוא שער הנעילה פחות הדיבידנד, בתמונה שקישרתי זה מתחיל ב 72.25 יורו
הדבר הבא שיכול לקרות ובדרך כלל קורה, כאשר יש דיבידנד שהמשקיעים מיצו את המניה הם דוחפים להפטר מהמניה ביום האקס כי הדיבידנד כבר שלהם
והמחיר יירד בגלל תנועת השוק (של המשקיעים)

RRTL.jpg

SPY טובה מספיק?
הראיתי בעבר שמכירה בסגירה לפני יום הX, וקניה בפתיחה העוקבת, היתה שקולה לקבלת הדיבידנד, מאז שהנייר קיים.
(אני יכול לקשר לשרשור שבו הבאתי את הנתונים, אבל מסתבר שאתה מתעצל מלקרוא את אלו שכבר נתנו לך. אז, בבקשה, חזור על הבדיקה. היא די פשוטה.)

אתה שואל ברצינות?
זו היתה שאלה רטורית בדיוק מהסיבות שמנית.

SPY טובה מספיק?
לא ידעתי ש-SPY היא מניה של חברה - לתומי חשבתי שזה ETF...

הנה דוגמא למניה שחילקה דיבידנד שנתי
תודה רבה שאתה מדגים לכולם שמחיר המניה לא ירד לפי הדיבידנד שחולק...

אני אסכם את חלקי בדיון לא מועיל זה כך:
כולם יכולים להמשיך ולתכנן את חייהם לפי מה שצריך לקרות בתיאוריה.
אני אמשיך לתכנן את מעשי בהתאם למה שקורה במציאות לחשבון ההשקעות שלי.

שיהיה לכם שבוע נפלא ותמשיכו בלעדי...

אדם שואל שאלה, מקבל תשובות מפורטות, נעלב שהתשובות לא תואמות לפריקונספציה קיימת שלו לגבי המציאות, מעדיף להשאר שוגה מאשר להכיר בטעותו.
אחחחח ... המרשתת.

אדם שואל שאלה, מקבל תשובות מפורטות, נעלב שהתשובות לא תואמות לפריקונספציה קיימת שלו לגבי המציאות, מעדיף להשאר שוגה מאשר להכיר בטעותו.
אחחחח ... המרשתת.
המסקנה היא זהה בדרך כלל: אל תבלבל אנשים עם עובדות.

מה עם מס?
לא שמפריע לי :) אבל לא ראיתי שאני משלם איזשהו מס על זה.
האם בדו"ח השנתי מדינת ישראל תגבה מס על זה?

ככה גם ib מדווחים על זה - וזה שקוף, או שצריך לבד לדווח את זה בנפרד איכשהו או להוסיף את זה לחישוב ידנית?
IB מדווחים על זה בשדה נפרד, איך מדווחים זו כבר עבודה ללבלרים, אין לי מושג.

אשמח אם מישהו יודע, מה זה ב - Activity statement של IB:
מתחת לסעיף: Intrest
2017-06-05 USD Net Short Stock Interest for May-2017

האם זה קשור להשאלת מניות?

נושאים דומים

Back
למעלה