• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ETF ריט אמריקאיות - סוגיות נוספות

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
הי לכולם,
מתלבט אם להקצות 10% מהתיק לריט (לצד 60% מניות ו-30% אג"ח). קראתי הרבה מהפוסטים בנושא השקעות בריט אמריקאי ולכן נניח בצד את נושא היתרונות / חסרונות / סיכונים בהם כבר דשו בפורום לא מעט. כמה שאלות:
1. אני חושב שנתנו פה בדיונים משקל חסר (לעומת האם זה "נכון" או "לא נכון" להשקיע בריט - שאלה שתשובה עליה נקבל רק בעתיד) לחסרון המיסוי של מס אמריקאי במקור על תשואת הדיבידנד הגבוהה של מניות ריט ולאי היכולת לדחות חלק ניכר מתשלום המס על הרווחים שמניות אלו מספקות. בספרות המקצועית בנושא השקעה פאסיבית מדברים רבות על לייחס חשיבות, בעת בחירת הקצאת הנכסים, לכמה מקום יש למשקיע בחשבונות השקעה ממוסים או לא ממוסים. לדוג', וויליאמם ברנשטיין, ב-"The Four Pillars of Investing"' נותן דוגמאות לתיקי השקעות מומלצים לכמה דמויות עם מאפיינים רחבים, וכאשר הוא בוחר נכסים לדמות לה אין חשבונות השקעה פטורים ממס הוא בכלל לא בוחן את האפשרות להשקיע בשבילו בקרנות REIT. אשמח לשמוע את דעתכם. (מכתב אותך @liranviper בגלל שראיתי שהתיק שלך די דומה לשלי ובחרת כן להוסיף ריט. אשמח לשמוע את דעתך).
2. אני מתכוון להשקיע 60% מהתיק, באפיק המנייתי שאינו ריט, ב-ETF של Vanguard. עיקר הדיבור בפורום על ETF ריט מדבר שוב על ETF של Vanguard. הייתי שמח, סתם לצורך פיזור סיכונים לבחור בקרן שאינה של Vanguard. ראיתי שהקרנות ריט האחרות (ארה"ב + בינלאומי) קטנות משמעותית. האם אתם מכירים קרנות אחרות גדולות שפספסתי? האם יש בסיס והגיון בכלל לרצון שלי לקנות תעודות של מישהו אחר?
3. רציתי לדעת - מתי בשנה ETF של ריט מחלקות את הדיבידנד? כמה פעמים בשנה?

תודה רבה לעונים

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
4,136
רוב מה שקראת אליו בנושא מס לא רלוונטי אליך החישוב לאמריקאים שונה ומסובך אתה תשלם אותו מס על הדיבדנדים(אאל"ט).
כן כדי לקחת בחשבון שהדיבדנדים גבוהים בחברות האלה כי הם מחויבות לחלק את רוב הרווחים.
האם יש בסיס והגיון בכלל לרצון שלי לקנות תעודות של מישהו אחר?
יש בסיס, הסיכון נמוך אבל תמיד קיים בנוסף אולי שווה לשקול להחליף מנפיק על אותו מדד כול מספר שנים\חודשים או לאחר שיש תנודות בשוק.
בדרך זו אתה גם מפזר סיכון מנפיק וגם תוכל לשלוט בסדר המכירה בעתיד.
3. רציתי לדעת - מתי בשנה ETF של ריט מחלקות את הדיבידנד? כמה פעמים בשנה?
מה שאני מחזיק מחלק כול רבעון.

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
@liranviper בגלל שראיתי שהתיק שלך די דומה לשלי ובחרת כן להוסיף ריט. אשמח לשמוע את דעתך).
אני מסכים איתך לגבי חוסר היעילות מבחינת מס.

בסוף בחרתי כן להשקיע בזה כדי להוסיף פיזור ולהשקיע בעוד חיה שהיא קצת שונה.

במידה ולא מבוטלת זה גם עוזר לי בהיבט הפסיכולוגי להרגיש שאני מפזר את הביצים ביותר סלים ע"י כך שאני חשוף גם לנדל"ן מסחרי עולמי וכו', ובסוף זה רק 7% מהתיק שלי.

כמו כן, קראתי המלצות להשקיע בזה בכמה מקורות שדוגלים בהשקעת מדדים פסיבית, ולכן גם רכבתי על כתפי מנוסים ומומחים ממני גם אם לא ביצעתי מחקר מעמיק בעצמי

נערך לאחרונה ב:

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
4,136
ב-VNQI שמתי לב לתופעה שאמנם הם מחלקים כל רבעון, אבל החלוקה של סוף השנה גדולה בהרבה מהאחרות.
כן גם אני שמתי לב, הערכתי שזה בגלל שמדובר בריט הוא מחלק את כול הרווח שנשאר משיקולי מס.
אבל כשבדקתי את VXUS גיליתי שגם שם זה אותו דבר( 2016)

D

Deleted member 887

כן גם אני שמתי לב, הערכתי שזה בגלל שמדובר בריט הוא מחלק את כול הרווח שנשאר משיקולי מס.
אבל כשבדקתי את VXUS גיליתי שגם שם זה אותו דבר( 2016)

אז אולי זה נובע מזה שחלק ניכר מהמניות שהם מחזיקים, מחלקות דיבידנדים רק פעם בשנה.

Osterreicher

משתמש רגיל
דירוג
387
אני אישית בחרתי לא להקצות משקל יתר לריט מעבר למשקלו בשווקים הפיננסיים.
ההגיון מאחורי ההחלטה היה שעדיף (לא בדקתי מדעית) להקטין כמה שאפשר עלויות ומס בתיק לעומת הקטנת הסיכון והגדלת התשואה הצפויה ע"י הכנסה של נכס עם קורלציה נמוכה.
אפשר לראות את זה גם בכך שהעדפתי לבחור במשתנה ידוע וקבוע (אחוז מס) לעומת בחירה במשתנה לא יודע (תשואה, סיכון, קורלציה).

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
רוב מה שקראת אליו בנושא מס לא רלוונטי
התכוונתי פשוט לעובדה שיש יחסית הרבה דיבידנדים ומשלמים עליהם מס במקור שאין אפשרות לדחות.

דוגמאות לקרנות ריט אמריקאיות? כל אלו שמצאתי חוץ מואנגרד היו קטנות משמעותית מ-VNQ/I, עניין הגודל קצת גורם לי לחשוש

במידה ולא מבוטלת זה גם עוזר לי בהיבט הפסיכולוגי להרגיש שאני מפזר את הביצים ביותר סלים ע"י כך שאני חשוף גם לנדל"ן מסחרי עולמי וכו
זה גם השיקול המרכזי שלי. במיוחד בעבור משקיע מתחיל אני מאוד מייחס חשיבות לנושא הפסיכולוגי. כנראה אשלב גם כן..

תודה לעונים

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
לחסרון המיסוי של מס אמריקאי במקור על תשואת הדיבידנד הגבוהה של מניות ריט ולאי היכולת לדחות חלק ניכר מתשלום המס על הרווחים
זוכר דיון בדיוק על זה, עם @TunaGolem ואני השתתפתי בו בעודי מחפש קרנות ריט צוברות או עם מיסוי שונה.

orensp

משתמש רגיל
דירוג
1,011
תסתכלו באתר של וואנגרד גם אחרי מס על דיוודנדים(שהוא דומה להבנתי למס הישראלי) vnq נתנה תשואה גבוהה יותר מ s&p.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
תסתכלו באתר של וואנגרד גם אחרי מס על דיוודנדים(שהוא דומה להבנתי למס הישראלי) vnq נתנה תשואה גבוהה יותר מ s&p.
מעניין, אבל כמובן לא מספיק בפני עצמו - תשואות עבר לא מעידות על העתיד וכו'.

קרנות ריט צוברות או עם מיסוי שונה.
האמת שקראתי כמה דיונים בנושא, בחלקם ראיתי שהשתתפת אבל לא ראיתי נגיעה בנושא הזה ספציפית. אפשר (מה שיותר מהר לך) קישור לדיון / מסקנות מהדיון? תודה רבה

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
@Benjamin Willard
לא מוצא...

אבל זה לא נראה לי בניית כור היתוך גרעיני...
אני יכול להגיד לך מה אני הייתי עושה.

לוקח קרן ריט, לוקח את VTI , הולך הכי הרבה אחורה שאני יכול, מוצא את תשואת המחיר, תשואת הדיבידנדים. מחשב מה היה קורה אם הייתי קונה אז, מוכר היום, ומשלם מס, כולל השקעה מחדש כמובן. ונזהר מליפול בכל מיני סביבות שוק יחודיות (משבר 2008 לדוגמה)

ל @adamshalev יש כלי שיכול לעזור לך. נראה לי

בטוח שפרסום ההשוואה יתרום לכולנו.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
תודה, אעשה זאת ואפרסם. כששאלתי על מסקנות רציתי לדעת האם מצאת קרנות ריט צוברות או בעלות מיסוי שונה.
מיסוי שונה באירופה. אבל כל מה שמצאתי מחלק.
----
הפורום צריך לשקול פנייה מסודרת לבלאק רוק אירלנד....

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
ל @adamshalev יש כלי שיכול לעזור לך. נראה לי
קישור
לא יכולתי לגרום לזה להיות יותר זהה בתשואה הכוללת אם הייתי מנסה.
24 שנים של היסטוריה.
תשואה של 8.85% ל-REIT ו-8.82% לכלל מניות ארה"ב.
הסימולציה כוללת תשלום מס של 25% על חלוקות דיבידנד מהקרנות.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
הסימולציה כוללת תשלום מס של 25% על חלוקות דיבידנד מהקרנות.
לא נשמע ככה:
- Taxation: 25% capital gains tax (not withheld), 25% dividends tax (withheld), non-withheld taxes are payed at end of year

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,258
לא נשמע ככה:
- Taxation: 25% capital gains tax (not withheld), 25% dividends tax (withheld), non-withheld taxes are payed at end of year
@adamshalev
האם יש משמעות לתשלום המס בסוף השנה במקום במועד הגשת הדוח מספר חודשים אחרי? (במקרה שלי זה כ 7-10 חודשים אחרי)
או לחילופין לאי תשלום מס רווחי הון עד ההנזלה בחשבון לא ממוסה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
S Crypto ETF שוק ההון 2
F Bitcoin etf into pension funds השקעות אלטרנטיביות 99
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 35
R Quantum Computing ETF פוסטים מאיכות נמוכה 5
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
S Dynamic Multifactor ETF שוק ההון 5
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
A S&p 500 etf דיבידנדים שוק ההון 1
מ Global X S&P 500 Covered Call - XYLD ETF שוק ההון 11
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
א איך נולד ETF ? שוק ההון 17
A SGOV ETF שוק ההון 22
E ETF אירלנדי שנסחר בגרמניה שוק ההון 6
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
A ETF של ishares במקרה של פשיטת רגל שוק ההון 3
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
the_newbie סכנת הנזלת ETF שוק ההון 17
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
ל Russell 2000 etf שוק ההון 1
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
C למה לא לקנות ETF? שוק ההון 0