1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

Cryptocurrency - Bitcoin, Ethereum etc.

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Alejandro, ‏24/5/17.

1. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

אני מסתכן בכך שאני מעלה לדיון בפורום "סולידי" השקעה ספקולטיבית לחלוטין כמו ביטקוין.
    אבל חייב לציין שאחרי שראיתי את הכסף שלי מכפיל את עצמו ואף יותר מכך תוך פחות מחודשיים - נפתח לי התיאבון.

מעניין אותי לשמוע איזה אחוז מהתיק שלכם מופנה להשקעות ספקולטיביות (אם בכלל).
    ואילו מכם שמחזיקים מטבעות וירטואלים - עם איזה exchange services אתם עובדים שעושים העברות בנקאיות לישראל?

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

למה בדיוק? ספקולציה כשמע כן היא

3. מתכנת

מתכנת מודרטור

4. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

תקרא את תחילת המשפט שוב. כי הכפלתי את הכסף שלי. משהו שהיה לוקח לי שנים אם בכלל בדרכים אחרות.
    מספיק טוב בשביל לפתוח את התיאבון?
    סיכון וספקולציה זה לא דבר רע, כל עוד אתה לא מסכן כסף שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.
    ואם אתה חושב אחרת - זכותך ואני מכבד את זה.

5. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

6. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

משקיעים ידועים כאן בפורום קנו SVXY בשער של $50 ותוך פחות משנה, ההשקעה שולשה.
    ועדיין לא מומלץ להחזיק בנכס. (למרות שכאן מדובר על נכס מניב גם ללא ספקולציות)

adamshalev ו-מתכנת אוהבים את זה.
  7. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

אם הסכום זניח ביחס לשווי הנקי שלך אז זה לא ממש משנה אם כן תעשה את זה או לא.

בסופו של דבר הביטקוין לא מייצר ערך, כמו כל מטבע אחר בעולם. לא כל מכשיר תנודתי בהכרח מייצר רווח לאורך זמן. במניות אני מבין מאיפה מגיע הרווחים שלהם. האם אתה מבין מאיפה זה מגיע בביטקוין?

ברולטה בוגאס הכפלתי את הכסף שלי פי 10 בפחות מדקה. האם הייתי צריך לשקול לשים עוד כסף אחר כך?

8. מתכנת

מתכנת מודרטור

קודם כל סחטיין ...
    אבל ההשוואה אינה נכונה, ברולטה אתה מהמר באופן ברור נגד התוחלת. בביטקוין לא, אולי יותר דומה להשקעה במניות חלום.

מייקל אוהב/ת את זה.
  9. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

לשקול, כן
    לשים, לא
    אופוריית ניצחון יכולה לטשטש את תהליך קבלת ההחלטות
    @Alejandro שים לב שכאשר אתה מתאר "פתיחת תאבון" אתה בעצם לא מאכיל את עצמך כראוי בארוחות מסודרות
    אז כל עוד זה נישנוש (פירורים מהתיק), שיהיה בתאבון :)
    אם הייתי חש עליה כזאת הייתי מוריד קצת מלמעלה, שישאר בכיס, אבל זה אני וזאת לא המלצה

מתכנת אוהב/ת את זה.
  10. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

מה שאמרת זה פשוט לא נכון. אם היית קונה ביטקוין במאה דולר בשנת 2010, לא היית אומר את המשפט שאמרת.

כן, זה מגיע מאמונה גוברת של הציבור במטבע אנונימי שאינו נשלט בידי ממשלות, עמלותיו הנמוכות, מהירות העברתו, היותו בלתי תלוי בבנקים וכו וכו. קומפרנדו?

עצם ההשוואה מראה על חוסר הבנה בסיסי. ברולטה אתה מהמר נגד הבית, הסיכויים נגדך. בהשקעה ספקולטיבית, אני אישית משקיע סכום בתקווה לקצור תשואה דו ותלת ספרתית. אני לא טוען שהכדור בדולח שלי יותר טוב משל מישהו אחר. אבל בשביל לשים עשר אלף דולר שגם ככה לא אכפת לי להפסיד על 10 מטבעות וירטואלים לא צריך כדור בדולח או להמר נגד הבית. אני פשוט מפזר את סיכוניי ומשקיע בנכס שהתנהגותו שונה מזו של כסף פיאט.

11. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

@Alejandro
    תגיד, מה הקטע בביט קוין? למה שארצה להשתמש בזה ולא בשקל החדש? 'מומחי' FinTech מדופלמים לא מצליחים להסביר לי. מה זה נותן לי שסתם כרטיס אשראי לא נותן?

י.ג אוהב/ת את זה.
  12. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

לשמחתי פירורים מהתיק שלי יכולים להאכיל כמה שכונות בירושלים... אני אוכל באופן מסודר.
    מסכים איתך, שאלתי לגבי המרות כי אני רוצה למשוך חלק מהקרן ולהמשיך להשקיע את הרווח.

13. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

לך אישית? זה תלוי.
    אבל הנה כמה דוגמאות למה זה נותן לאחרים:
    - יכולת להעביר כספים באופן אנונימי ללא חשבון בנק וללא התערבות ממשלתית. אם המשפט לא מובן אז כנראה שביטקוין לא בשבילך... וזה בסדר
    - תחומים שלמים נסחרים רק בביטקוין. אם הזכירו כאן רולטה, אז כל קזינו מקוון בארה"ב מקבל אך ורק ביטקוין. סתם דוגמא.
    - אם תאבטח אותו נכון, הוא לא פחות בטוח מבבנק ואף יותר.
    - עמלות מזעריות ומינימום בירוקרטיה. נסה להעביר פעם עשר אלף דולר לחשבון זר ותחזור אליי עם פידבק.
    וכו...

14. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

1. בערבון מוגבל. אפשר לעקוב, קשה מאוד לשייך.
    2. יתרון בעיקר לעבריינים.
    התחכמות. בתכלס לא נכון.
    שוב, עבריינים.
    למה שארצה לאבטח את הכסף שלי? הבנק וחברת האשראי עושים את זה בשבילי יפה מאוד.
    זה יתרון מאוד משמעותי (היחיד פחות או יותר)
    הבעיה, היא שבסוף אני צריך להמיר אותו לכסף שמקבלים במכולת.

עד שאנשים נורמאליים ו/או ממשלות ירצו להשתמש בזה, אין למטבע סיכוי.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  15. מתכנת

מתכנת מודרטור

לא נכון.
    * יש סוגית אבטחה מובנית בארכיטקטורה של בלוקציין, אם מישהו יצליח לתרום יותר מ-50% מכח העיבוד שמשתתף באישור העסקאות הוא יוכל לבצע מניפולציות. תקרא על זה. אמנם מדובר על סבירות נמוכה מאוד אבל הסיכון קיים. מקרה בודד במטבע איזוטרי עלול לאבד את האמון ולרסק את הביטקוין ושות' ביום אחד.
    * אולי זה היה באטריום כבר לא ממש זוכר, היה באג בתוכנת הארנק, ומישהו אשכרה הצליח לנצל את זה ולגנוב יחידות מבעליהן. זה כבר סיכון משמעותי ושריר יותר.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  16. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

נו קומפרנדו. איך זה שונה מהמטבעות האחרים? בסופו של דבר אנשים מחליפים אותו תמורת מוצרים. אם אתה סומך ובטוח שהוא לא יעבור הלאמה, או לחלופין סומך שהיוצר שלו לא יכרה עוד לאחר תאריך היעד, אז בהחלט כדור הבדולח שלך טוב משלי.

ההשוואה נועדה כדי להסביר שתיאבון הוא לא מתכון להשקעה נבונה. שזה פחות או יותר מה שהתבססת עליו בפוסט הפותח.
    נכון, הסברת את שאר הטענות בהמשך. לא קונה את זה אבל זכותך להשקיע בביטקוין כאוות נפשך.

זה עדיין לא היה הופך אותי למשקיע חכם, רק בר מזל.

תסתכל על ההפרש בין ה-Bidל- Ask. ממש לא עמלות מזעריות.

אם זה פירורים מהתיק שלך, אז אין שום בעיה עם זה.
    אם אתה כל כך בטוח בזה, אז למה אתה לא שופך את כל החשבון שלך לתוך זה? מינוף?

17. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא נשמע שזאת הסיבה שאתה מחזיק ביטקוין.
    ממליץ לקרוא את פרק הפתיחה של הליכה אקראית בוול סטריט בשביל להבין איך בועות פועלות ומה מניע אנשים רציונליים להשתתף בבועה.

מחזיק ביטקוין. רוצה למכור. כל יום שאני לא מוכר המחיר עולה עוד 100 דולר. לא הבנתי את הדבר הזה אף פעם ועדיין לא מבין אותו. כמו שהוא יכול לעלות הוא גם יכול לרדת. החזתי אותו כל הדרך מ1000 ל150 והשיח כולו נשמע אחרת לגמרי כשהוא יורד.

חתול לילה, Benjamin Willard ו-מתכנת אוהבים את זה.
  18. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

מהיכרות עם התחום זה או שהם מקבלים רק ביטקוין, או שהם עובדים עם processors על זמן שאול.

נכון, יש לביטקוין תכונות שהופכות אותו לפופולרי בקרב עבריינים. כמו גם בקרב אנשים מהשורה.
    גם בן לאדן אהב את הדולר האמריקאי, זה הופך אותו לפחות טוב?

הנה רשימה של 552 בנקים שקרסו בארה"ב בלבד מאז שנת 2000:
    https://www.fdic.gov/bank/individual/failed/banklist.html
    לסמוך אך ורק על הבנק? לא במשמרת שלי.

אני אישית בעל עסק לגיטימי שמקבל כספים בביטקוין מאז 2015. וכמוני מספיק בתי עסק.
    לגבי ממשלות, חלקן כבר מקבלות אותו כאמצעי תשלום כמו למשל יפן. ורובן מתייחסות אליו בהיבטים של מיסוי.

שורה תחתונה:
    אני לא בא לשכנע אותך - אין לך אמון בזה - stay out.

19. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

הסיבה האמיתית שאני מחזיק בביטקוין זה כי חלק מהלקוחות שלי משלמים לי בביטקוין ותמיד התעצלתי להמיר ולהתעסק עם זה.
    עצם זה שאני מקבל את זה כאמצעי תשלום מראה על אמונה כלשהי בקונספט.
    יכול מאוד להיות שזו בועה - קראתי את הספר ואני מכיר את כל סיפורי הטוליפים בהולנד.
    כשמפזרים ומנסים מספיק דברים בסקייל נמוך אז לפעמים גם תופסים בועות בזמן (: ואילו מחפים על כל אלה שלא, עם קצת עודף.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  20. Alejandro

Alejandro משתמש רשום

ולבנקים לא פרצו? ואתי אלון לא גנבה כמה שקלים? ובנקים לא קרסו? ובקפריסין ואיסלנד המערכת יציבה?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם האנרגיה תפיל את ה-bitcoin? פינת המשקיעים ‏2/12/17
Bitcoin/crypto currency exchange פינת המשקיעים ‏13/11/17
bitcoin כמגן מפני קטסטרופה כלכלית? פינת המשקיעים ‏26/6/16

שתפו: