• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Bootstrapping phase

• פותח הנושא yodai
  • פורסם בתאריך

yodai

משתמש רשום
דירוג
0
הי,

אני בן 30 נטול חסכונות בעל הכנסה גבוהה יחסית (30+ ברוטו).
אני מעוניין להתחיל לחסוך, ובמקביל ללמוד כיצד נכון (עבורי) להשקיע את הכסף עבור פרישה מוקדמת.

בהנחה שאוכל לחסוך מדי חודש לפחות 7K, האם כדאי להתחיל עם תוכנית חסכון בבנק לצבירת הון ראשוני? (כך שאולי אוכל לקבל עמלות נמוכות יותר בבית ההשקעות) ובמקביל לנהל תיק וירטואלי לצבירת ניסיון/בטחון, או שכדאי ישר להתחיל עם תיק השקעות.

תודה!

ובמקביל לנהל תיק וירטואלי לצבירת ניסיון/בטחון, או שכדאי ישר להתחיל עם תיק השקעות
לדעתי עדיף לצבור נסיון עם מעט כסף אמיתי מאשר לצבור "נסיון וירטואלי" ואז לעבור לנסיון אמיתי עם צבירה גדולה יותר.

לצבירת הון ראשוני?
אילו היית מדבר על חסכונות קטנים יותר, הייתי מציע לך לשקול קופ"ג להשקעה, אותה ניתן לפתוח כמעט מהשקל הראשון. אבל עם חסכון של ₪7,000 בחודש, תוך חודשים אתה תעבור את ₪12,000 – המינימום של אינראקטיב ישראל, ותוכל לסחור בעמלות האפסיות של דיבידעת.
אני ממליץ לך לקחת את הזמן הנדרש כדי ללמוד מעט יותר על השקעות, לבחור באלוקציה המתאימה לך ולסמן את הכלים הרצויים. עד שתסיים, סביר שהסכום שיהיה בידך יהיה גבוה יותר מהמינימה הרלוונטיים.

הבהרה:
החשבון המדובר הוא בברוקר בחו"ל. חשבונות זרים דורשים דיווח נפרד לרשות המיסים בארץ, ואינם מאפשרים מסחר בתל־אביב. אינני ממליץ על אף כלי או שירות.

הבהרה נוספת בעקבות הערה להלן:
כל משיכה הונית מקופ"ג להשקעה מחויבת במס רווחי הון, ובַכלל, העברת כספים מקופ"ג להשקעה לכל חשבון באינטראקטיב ברוקרס.

נערך לאחרונה ב:
אילו היית מדבר על חסכונות קטנים יותר, הייתי מציע לך לשקול קופ"ג להשקעה, אותה ניתן לפתוח כמעט מהשקל הראשון. אבל עם חסכון של ₪7,000 בחודש, תוך חודשים אתה תעבור את ₪12,000 – המינימום של אינראקטיב ישראל, ותוכל לסחור בעמלות האפסיות של דיבידעת.
אני ממליץ לך לקחת את הזמן הנדרש כדי ללמוד מעט יותר על השקעות, לבחור באלוקציה המתאימה לך ולסמן את הכלים הרצויים. עד שתסיים, סביר שהסכום שיהיה בידך יהיה גבוה יותר מהמינימה הרלוונטיים.

הבהרה:
החשבון המדובר הוא בברוקר בחו"ל. חשבונות זרים דורשים דיווח נפרד לרשות המיסים בארץ, ואינם מאפשרים מסחר בתל־אביב. אינני ממליץ על אף כלי או שירות.
אני חושב שקפצת מקופג להשקעה לחשבון ברוקר
וזה יוצר רושם (מוטעה להבנתי) שניתן לנהל קופג להשקעה ב אינטראקטיב( או ברוקר ישראלי) או שניתן לנייד לאינטראקטיב (או ברוקר ישראלי) מקופג להשקעה ללא מס (שוב , להבנתי לא נכון)

וזה יוצר רושם (מוטעה להבנתי) שניתן לנהל קופג להשקעה ב אינטראקטיב או שנחתן לנייד לאינטראקטיב מקופג להשקעה ללא מס
תודה על ההערה. הוספתי הבהרה בהודעה המקורית.
הכוונה שלי היתה לניהול תיק חייב בלבד. אם סכום החסכון נמוך מאד, ניתן להפקיד אפילו ₪100 בחודש בהוראת קבע לקופ"ג להשקעה, וכשהסכום מגיע למינימום הנדרש להעברה לחשבון חייב רגיל, למשוך את הכסף, לשלם מס על הרווחים, ולהעביר את היתרה לחשבון המנוהל אישית.

למקרה שאתה מחפש חומרי לימוד, אפשר לשלב את רשימת הקריאה הבאה בסדר קושי עולה:
0) https://www.hasolidit.com/90-שאלות-פיננסיות-שהתביישתם-לשאול

1) William Bernstein - If you can: How Millennials can get rich slowly.
2) Bill Shultheis - The coffeehouse investor.
3) The BogleHeads' guide to investing.
3) William Bernstein - The investor's manifesto. Preparing for prosperity, armageddon and everything in between.
4)William Bernstein - The four pillars of investing.
5) Burton Malchiel - A random walk down Wall street.

הסיבה לנוכחות הגבוהה של ויליאם ברנשטיין היא שהוא מצטיין בכתיבה לכל הרמות.

נערך לאחרונה ב:
תוכל לפרט מה התכוונת (איזה רמות)?
הכוונה הייתה לרמות קושי. הספר הראשון הוא עבור המשקיע המתחיל. הוא מעביר שם את כל העקרונות החשובים של השקעה פסיבית בספרון פשוט ונגיש.
הספר השני כבר מכיל הסברים מפורטים על עקרונות השקעה חשובים, לדוגמא היחס בין סיכון לתשואה כפי שהוא מגולם בהסטוריה (לידת מכשירים פיננסיים דוגמת האגרות חוב, prestiti, בונציה וכיוצא בזה), הDiscounted dividend model ועוד מושגים שדורשים ריכוז והעמקה גבוהים יותר (יש כאן גם קצת מתמטיקה). לבסוף, הספר השלישי מכיל את כל מה שנאמר לעיל עם בסיס מתמטי מוצק יותר.

@TalB אז לסיכום, הרשימה שלך מסודרת לפי דרגות קושי?!

תודה לכולם על התשובות.

המינימום של אינראקטיב ישראל, ותוכל לסחור בעמלות האפסיות של דיבידעת

.............

כל משיכה הונית מקופ"ג להשקעה מחויבת במס רווחי הון, ובַכלל, העברת כספים מקופ"ג להשקעה לכל חשבון באינטראקטיב ברוקרס.

מה מיוחד באיטראקטבי ישראל? מה זה דיבידעת?

מה מיוחד באיטראקטבי ישראל? מה זה דיבידעת?
נתחיל מהסוף, דיבידעת הוא התיק ה"פומבי" של הבלוגר @daat99 שמתמקד בדיבידנדים
אינטרקטיב ישראל היא חברה שיצרה קשר עיסקי עם הברוקר האמריקאי Interactive Brokers (בקיצור IB) והיא מטפלת בלקוחות ישראליים אשר מעוניינים בתמיכה בעברית כאשר הם סוחרים דרך IB
תמורת כל הטוב הזה ישנם עמלות טיפה גבוהות ממסחר ישיר אבל קיים גם פטור מדמי ניהול חודשיים
בשנה שעברה @daat99 ביקש ליצור קבוצת רכישה מול אינטרקטיב ישראל (ששינתה את שמה מביטריידר) והתקבלו לקוחות תחת מחירון אשר נקרא "קבוצת דיבידעת", ניתן לראות כאן
על מנת שהכל יתחבר לך אסביר שאינטרקטיב ישראל העלו את המחירים שלהם השנה בצורה חדה ללקוחות חדשים אך שמרה על התנאים עם קבוצת דיבידעת (כולל מצטרפים חדשים)

נתחיל מהסוף, דיבידעת הוא התיק ה"פומבי" של הבלוגר @daat99 שמתמקד בדיבידנדים
אינטרקטיב ישראל היא חברה שיצרה קשר עיסקי עם הברוקר האמריקאי Interactive Brokers (בקיצור IB) והיא מטפלת בלקוחות ישראליים אשר מעוניינים בתמיכה בעברית כאשר הם סוחרים דרך IB
תמורת כל הטוב הזה ישנם עמלות טיפה גבוהות ממסחר ישיר אבל קיים גם פטור מדמי ניהול חודשיים
בשנה שעברה @daat99 ביקש ליצור קבוצת רכישה מול אינטרקטיב ישראל (ששינתה את שמה מביטריידר) והתקבלו לקוחות תחת מחירון אשר נקרא "קבוצת דיבידעת", ניתן לראות כאן
על מנת שהכל יתחבר לך אסביר שאינטרקטיב ישראל העלו את המחירים שלהם השנה בצורה חדה ללקוחות חדשים אך שמרה על התנאים עם קבוצת דיבידעת (כולל מצטרפים חדשים)

תודה רבה. אך אם העמלות גבוהות מעמלות במסחר ישיר, מהם היתרונות במסחר דרכם?

בקצת ממסחר ישיר, אבל בהרבה ממסחר בארץ
מה שבעצם הם מספקים זה את התמיכה בפתיחת תיק, הדרכה בביצוע פעולות, עזרה בדוחות המס (שזה הכי חשוב למשקיע הפשוט) ואת העמלה החודשית של 10$ על תיק קטן מ 100K$ הם "סופגים" על עצמם
ישנם לקוחות שמשתמשים בשירותיהם כ"גלגלי עזר" בהתחלה ולאחר מכן "נפטרים" מהם כאשר צברו ביטחון

@קפה שחור - יש לנו במקום כלשהו השוואה של העמלות בין מסחר ישיר ב-IB לבין דרך אינטראקטיב ישראל?

Back
למעלה