• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוב בכנסת - תרגעו חילונים. תרגעו...

מצב
הנושא נעול.

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,072
ביטול סעיף הנכד בחוק השבות.
ביטול הכרה בגיור רפורמי.
פסקת התגברות על "כבוד האדם וחירותו"

אני מניח שנגלה עוד דרישות בקרוב.

מצאנו את השיטה לצמצם את העם.

רק חסר שצה"ל ישבות מכל מלאכתו בשבת, או שאולי להשתמש ב"גוי של שבת".
:'(

מתחילים בקטן...
רק במה שלא נוגע לרוב האוכלוסיה. התיאבון יגדל או יצטמצם?

חבל שרק את סעיף הנכד ולא את חוק השבות בכלל.

זה מטומטם לחלוטין לאזרח אנשים לפי דת ולא לפי שיקול ענייני כמו גיל, מצב כלכלי, מקצוע מבוקש ועןד

זה מטומטם לחלוטין לאזרח אנשים לפי דת ולא לפי שיקול ענייני כמו גיל, מצב כלכלי, מקצוע מבוקש ועןד
לאזרח לפי דת זה אכן די מטומטם,

לאזרח לפי זהות אתנית ("יהודי") זה לא. הבעיה היא מה קורה כשהזהות האתנית שלך קשורה איכשהו בקשר הדוק לדת או לפחות למסורות דתיות וכו', ולכן גם קל לזייף אותה. במיוחד כשאין שום חובה שתדע את השפה בהכרח (כי לא הייתה שפה אחת ללאום הזה) או אפילו שתהיה ממוצא מסויים (כי הלאום הזה היה מפוזר על פני כל תבל).
כך יצא שהדבר היחיד שנשאר לך הוא לאזרח אנשים לפי היבטים תרבותיים/דתיים.

גם תנאי כמו: "אנחנו מאזרחים אוטומטית רק יהודים במצוקה" היה נתקל בקשיים, כי מה היא מצוקה? אנטישמיות גואה בצרפת זו מצוקה?

הרעיון שישראל תסגור את דלתותיה בפני יהודים בגולה שעשויים להתקל בתופעות של אנטישמיות, ואפילו גרוע מכך - נוגד את עצם התכלית שלשמה הוקמה.

בכל מקרה - אפשר להבין למה ליצור דיון חדש באותו נושא כשכבר יש דיון קיים?

חבל שרק את סעיף הנכד ולא את חוק השבות בכלל.
במיוחד כשליהודי העולם היו כבר מעל 70 שנה לנצל את ההזדמנות. מי שוויתר עליה זה בסדר גמור, יש הרבה מדינות טובות לחיות בהן. אפשר לבטל את החוק לגמרי ולקבוע בסמכות של שר הפנים להכריז על מדינה מסויימת כבעלת סיכון גבוה לתקופה מוגבלת, למשל בזמן מלחמה בין אוקראינה לרוסיה, ולאפשר ליהודי אותה מדינה להגר לפה על רקע הומניטרי. אבל באמת שכבר אין סיבה שישראל תשמש כתעודת ביטוח ללא תשלום עבור כל יהודי העולם.

f
ביטול הכרה בגיור רפורמי.
פסקת התגברות על "כבוד האדם וחירותו"

אני מניח שנגלה עוד דרישות בקרוב.

מצאנו את השיטה לצמצם את העם.

רק חסר שצה"ל ישבות מכל מלאכתו בשבת, או שאולי להשתמש ב"גוי של שבת".
:'(

מתחילים בקטן...
רק במה שלא נוגע לרוב האוכלוסיה. התיאבון יגדל או יצטמצם?
כל הבחירות היו על יוקר מחיה וביטחון
נגמר הבחירות כל מה שיש להם זה פגיעה בזכויות מיעוטים וכפיה דתית
אם זה היה הנושא המרכזי במהלך הבחירות התוצאות לדעתי היו שונות מעט והמעט הזה מספיק כדי שהממשלה הזאת לא הייתה קמה אשכרה מנדט אחד לכאן או לכאן היה משנה הכל

• אהבתי
Reactions: HHH
f

כל הבחירות היו על יוקר מחיה וביטחון
נגמר הבחירות כל מה שיש להם זה פגיעה בזכויות מיעוטים וכפיה דתית
אם זה היה הנושא המרכזי במהלך הבחירות התוצאות לדעתי היו שונות מעט והמעט הזה מספיק כדי שהממשלה הזאת לא הייתה קמה אשכרה מנדט אחד לכאן או לכאן היה משנה הכל
לצערי, אני חושב שהדברים היו גלויים.
הציונות הדתית צעקה בכל מקום שמטרתה העיקרית היא טיפול במערכת המשפט ו"משילות" (מילת קוד לטיפול בערבים. הם לא מתכוונים לדומרני ואחרים שמטילים אימה על ישובי הדרום). ש"ס ויהדות התורה אמרו בכל הזדמנות שמטרתן לחזק את התמריצים לא ללמוד ליבה וזו עמדתן מאז ומעולם. גם בליכוד, אם תסתכל צמרת הרשימה, קל להבין מה המטרות העיקריות לקדנציה הנוכחית.
אתה צודק שבשום מקום לא הבליטו את האפשרות שסמוטריץ' יהיה שר ביטחון ומה המשמעות של מינוי כזה וודאי אפשר ללעוג לתמימים שמצביעים כלכלה וחשבו שהם מצביעים ימין כלכלי כדי לקבל את דרעי כשר האוצר.
בשורה התחתונה קיבלנו את מה שהעם בחר ורוצה.
ולגבי השיטה, אתה צודק. היו גם פעמים שהימין הפסיד מזה. קשה לי לראות הורדת אחוז החסימה כשברור שזה משרת צד אחד בלבד בזמן הנוכחי.

בכל מקרה - אפשר להבין למה ליצור דיון חדש באותו נושא כשכבר יש דיון קיים?
הדיון האחרון ננעל כי גלש לקווים אישים.
אני מנסה לעדן את הנושא.
כי זה כבר לא הבוחרים.
זה רק הנציגים בכנסת.
שמאיימים שאם דרישותיהן לא יענו אין ממשלה (הולכים לבחירות שישיות)? אל תצחיק אותי, עוד אסדוק צלע מרוב צחוק.
הנציגים שטוענים ש"ככה לא מדברים" על חרדים, אבל שופכים את אהבת החינם שלהם על מתנגדיהם (גנב, תחזור למאורה!).
כל מה שיש להם זה פגיעה בזכויות מיעוטים וכפיה דתית
הנאשם הצליח להחביא את הבעייתיים בזמן הבחירות.
מ"נדרוס את השמאל" ל-"צריך להפסיק את הפלגנות. אחים אנחנו!".

ח"כ מש"ס שדואג לועדת האתיקה - https://shakuf.co.il/38578
מעניין למה זה לא עניין אותם בממשלה האחרונה.
אני מניח שהם דואגים שכל ה-4 חברי מפלגת העבודה יתקפו ח"כים מהימין.

• אהבתי

נהדר

• אהבתי
לצערי, אני חושב שהדברים היו גלויים.
הציונות הדתית צעקה בכל מקום שמטרתה העיקרית היא טיפול במערכת המשפט ו"משילות" (מילת קוד לטיפול בערבים. הם לא מתכוונים לדומרני ואחרים שמטילים אימה על ישובי הדרום). ש"ס ויהדות התורה אמרו בכל הזדמנות שמטרתן לחזק את התמריצים לא ללמוד ליבה וזו עמדתן מאז ומעולם.
הם לא קהל היעד שהיה משנה דעה ממש

גם בליכוד, אם תסתכל צמרת הרשימה, קל להבין מה המטרות העיקריות לקדנציה הנוכחית.
פה, היה אפשר ליצור שינוי אם היו מבליטים את מה שהם בפועל הכי רוצים לעשות ובנתים זה הנושא המדובר היחיד אצלם לקראת הקמת הממשלה

פה, היה אפשר ליצור שינוי אם היו מבליטים את מה שהם בפועל הכי רוצים לעשות ובנתים זה הנושא המדובר היחיד אצלם לקראת הקמת הממשלה
כל מי שהצביע ליכוד יודע (אלא אם עוצם עיניים ממש חזק) שבממשלת ימין על מלא תהיה פסקת התגברות בלי שום סייג, שחברים מהמחנה מחפשים דרך לחלץ את הנאשם מהקלבוש בלי משפט, שכל מפלגות הגוש נגד לימודי ליבה ושכל מפלגות הגוש מתכננות שינויים מפליגים בסמכויות בתי המשפט, היועמ"ש והפרקליטות.
מה שאולי לא הבינו זה שהדברים האלו לא קרו בפעמים הקודמות כי היו גם דעות אחרות בממשלה (כחלון, הרצוג, ברק וכו'). הפעם אין מכשולים כאלו ולכן יעברו הצעות שלא היו יכולות לעבור בממשלות הנאשם הקודמות.

נהדר
זו הבטחת הבחירות שלהם ושל הליכוד. הם ימעלו ברצון הבוחרים אם לא יעבירו את זה.

נהדר
בושה וחרפה - שילכו לעבוד. למה צריך לממן אותם?

בושה וחרפה - שילכו לעבוד. למה צריך לממן אותם?
כי אין חוקה.
אז אפשר להעביר כל חוק אם יש לו רוב.
בקרוב גם לא יהיה בית משפט.
יהיה רק מה הרב האדמו"ר המרן דשליטא אומר.

ועדכון מהבוקר, דרעי הגנב בדרך למשרד האוצר.
מעניין מה יהיו התוכניות שלו למנועי הצמיחה לישראל לטווח הארוך. אולי תלושי מזון למי שלא רוצה לעבוד.

מעניין מה יהיו התוכניות שלו למנועי הצמיחה לישראל לטווח הארוך
שלב ראשון לקחת את העודף התקציבי שיצר ליברמן ולשפוך אותו על החרדים כמו גשם.
ולהגיע בהקדם האפשרי לגרעון

שלב ראשון לקחת את העודף התקציבי שיצר ליברמן ולשפוך אותו על החרדים כמו גשם.
ולהגיע בהקדם האפשרי לגרעון
רק לשם הדיוק, העודף התקציבי נוצר בעיקר בזכות ריבוי ההנפקות של 2021 ותחילת 2022 ובזכות הזינוק במחירי הדיור (הכנסות משיווק קרקעות וממסי רכישה/שבח/מע"מ), לא בזכות שר האוצר (אלא אם אפשר לזקוף לזכותו את הזינוק במחירי הדיור, אבל אפשר לומר שהעלייה דווקא מיוחסת לממשלה הקודמת).

רק לשם הדיוק, העודף התקציבי נוצר בעיקר בזכות ריבוי ההנפקות של 2021 ותחילת 2022 ובזכות הזינוק במחירי הדיור (הכנסות משיווק קרקעות וממסי רכישה/שבח/מע"מ), לא בזכות שר האוצר (אלא אם אפשר לזקוף לזכותו את הזינוק במחירי הדיור, אבל אפשר לומר שהעלייה דווקא מיוחסת לממשלה הקודמת).
כדי שיהיה עודף צריך לא לבזבז אותו.
אז הוא (והמשרד שהוא עומד בראשו) אכן דאג שהממשלה לא תזרים את הכסף הזה לשום דבר לא יצרני או הגיוני אחר - כמו התנחלויות לא חוקיות, מוסדות "השכלה" חרדיים, וכו'.

בממשלה הזו אני מבטיח לך שלא יהיה עודף גם אם יגלו נפט בנגב.

אז הוא (והמשרד שהוא עומד בראשו) אכן דאג שהממשלה לא תזרים את הכסף הזה לשום דבר לא יצרני או הגיוני אחר - כמו התנחלויות לא חוקיות, מוסדות "השכלה" חרדיים, וכו'.
אתה בטוח שלא זרם כסף להתנחלויות ולמוסדות חרדים? אם תעבור על תקציב המדינה אני חושב שתופתע.

אני חושב שזה מעולה.
ממשלת חרדים, דתיים, ליכוד. בלי תירוצים ובלי תלונות. ״לא נתנו לנו, השמלאנים אשמים, בגץ אשם.......״ וכדומה.

יאללה, תחוקקו מה שאתם רוצים, תחלקו כספים איך שאתם רוצים, תבנו בית כנסת על הר הבית, תספחו שטחים, תגרשו לא יהודים, תחוקקו חקיקה כגון איסור נסיעה בשבת, עסקים בשבת, כשרות. תסגרו כדוררגל בשבת, לימודים בהפרדה, תחבורה ציבורית בהפרדה, טיפולי המרה, הדרה של אתיופים ולא אשכנזים ממוסדות לימוד חרדים, פטור מוחלט מצבא למי שלמד בתלמוד תורה או עדיף כל מי שמצהיר שהוא חרדי פלוס מכתב מהרב. למה רק 1300 שקל לכל תלמיד ישיבה ? למה לא 5000 ? פטור מוחלט מארנונה בבני ברק וחקיקה שתל אביב צריכה לתת 50% מהארנונה שלה לבני ברק. שופטים כמובן ימונו מחברי מרכז ליכוד בלבד באישור רבני כמובן. מה שבא לכם, אתם יכולים.

בואו נראה מה יקרה כאן. יש לכם אגנדה, לכו איתה.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה