• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיר הבושה והקומדיה האנטי-סולידי | חטאים לא סולידיים

קניתי לא מעט כלי עבודה איכותיים למשל - הרבה יותר זולים מבארץ ויהיו אחלה ירושה לילדים (הם בני 5 עכשיו :) ).
אני רוצה להזמין סט בדיוק של ראצ'טים ובוקסות (בתקווה להיות כנופצון בכיר כשאהיה גדול). תוכל לספר קצת אם עשו לך בעיות עם מכס/מע"מ?

ש דברים שבלעדיהם אי אפשר.
הוצאתי אינסוף כסף בחיי על מוזיקה. יש לי אוסף דיסקים שעלה לי משהו כמו 15,000 שקל והיום לא שווה כלום גם כי הם כנראה לא עובדים וגם כי כאילו השנה היא 2020 ויש ספוטיפיי וכמעט כל האלבומים שקניתי בחיי נמצאים שם בחינם (וביוטיוב). (לא באמת חינם, משלם לספוטיפיי את ה20 שח בחודש ומבסוט עד הגג).
אני הולך להופעה או שתיים בחודש, לשמחתי הופעות רוק זה דבר זול - נגיד ממוצע של 70 או 80 שח לכרטיס. אבל ממוצע של פעמיים בחודש ב15 שנה מצטבר לסכום יפה.
וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על כלי נגינה, ציוד הגברה, אפקטים, מצילות, קונדנסרים וה' יודע מה.

ההוצאה הכי לא סולידית שלי עכשיו:
1. רכב שיושב בחניה בימים א' עד ה'
2. שכר דירה מופרז, כי החלטתי שאני מעדיף לגור במרחק הליכה מהעבודה, ושאני לא רוצה לגור בפח. כתוצאה, אני משלם סכום הזוי. וטוב לי עם זה.

אני רוצה להזמין סט בדיוק של ראצ'טים ובוקסות (בתקווה להיות כנופצון בכיר כשאהיה גדול). תוכל לספר קצת אם עשו לך בעיות עם מכס/מע"מ?
הנקודה הזו היא אחת הגדולות של אמזון.
בניגוד לאיביי/עלי או כל אתר איקומרס אחר שאתה יכול להיות מופתע כשהטובין מגיעים לארץ עם עמלת שחרור מהמכס, מס מחשב, רשומון ושאר מריעין בישין באמזון אתה תמיד יודע מראש מה תהיה העלות הסופית שלך.

במידה ויש לשלם מע"מ או כל מס אחר הם יגבו אותו מראש ואתה תהיה מודע לזה.

אני מדבר על סמך עשרות רבות של הזמנות (בהנחה שלא עברתי כבר את ה 100): מעולם לא נדרשתי לשלם שקל אחד יותר מהסכום הראשוני אותו שילמתי.

אנקדוטה מעניינת - כן היו מקרים בהם אמזון גבו מראש מס או מע"מ גבוהים מדי ואז קיבלתי החזר (לפעמים גם חודש אחרי הזמנת המוצר), מדובר בשקלים בודדים וכמובן שאני לא ממליץ לסמוך על זה.

הנקודה הזו היא אחת הגדולות של אמזון.
בניגוד לאיביי/עלי או כל אתר איקומרס אחר שאתה יכול להיות מופתע כשהטובין מגיעים לארץ עם עמלת שחרור מהמכס, מס מחשב, רשומון ושאר מריעין בישין באמזון אתה תמיד יודע מראש מה תהיה העלות הסופית שלך.

במידה ויש לשלם מע"מ או כל מס אחר הם יגבו אותו מראש ואתה תהיה מודע לזה.

אני מדבר על סמך עשרות רבות של הזמנות (בהנחה שלא עברתי כבר את ה 100): מעולם לא נדרשתי לשלם שקל אחד יותר מהסכום הראשוני אותו שילמתי.

אנקדוטה מעניינת - כן היו מקרים בהם אמזון גבו מראש מס או מע"מ גבוהים מדי ואז קיבלתי החזר (לפעמים גם חודש אחרי הזמנת המוצר), מדובר בשקלים בודדים וכמובן שאני לא ממליץ לסמוך על זה.
כיף לשמוע. אם אשרוד את המבחן מחר אפנק את עצמי בסט בוקסות לא סולידי בעליל.
(סתם, תכל'ס כן. יש על הסטים האלה אחריות לכל החיים, וטיפול עצמי ברכב מחזיר את העלות שלהם תוך שנתיים-שלוש)

יש על הסטים האלה אחריות לכל החיים
הערה כללית. אם קונים מארה"ב מוצר עם אחריות לכל החיים, כדאי לקרוא האם וכיצד ניתן לממש את האחריות בארץ. חברות אמריקאיות לא בהכרח יספקו שירות תיקונים בארץ גם אם יש אחריות לכל החיים. מה שכן, הסיכוי שמוצר עם אחריות לכל החיים יתקלקל הוא נמוך יחסית.

הערה כללית. אם קונים מארה"ב מוצר עם אחריות לכל החיים, כדאי לקרוא האם וכיצד ניתן לממש את האחריות בארץ. חברות אמריקאיות לא בהכרח יספקו שירות תיקונים בארץ גם אם יש אחריות לכל החיים. מה שכן, הסיכוי שמוצר עם אחריות לכל החיים יתקלקל הוא נמוך יחסית.
עם מוצ'ילה שקניתי שם מימשתי אחריות דרך היבואן הרשמי בארץ. אבל אבדוק, תודה.
מה שמזכיר לי, בחזרה לנושא השרשור - ציוד טרקים! הוצאתי על זה הון.
ב2015 למשל עשיתי חודש באיסלנד באוהל, רק השק"ש והביגוד עלו לי כמו כמה חודשים טובים בהודו חח

כיף לשמוע. אם אשרוד את המבחן מחר אפנק את עצמי בסט בוקסות לא סולידי בעליל.
(סתם, תכל'ס כן. יש על הסטים האלה אחריות לכל החיים, וטיפול עצמי ברכב מחזיר את העלות שלהם תוך שנתיים-שלוש)
אם יש משהו שלמדתי הוא שהמשפט "אין לי מספיק כסף לקנות דברים זולים" הוא אולי הכי רלוונטי לכלי עבודה.
כבר שנים אני לא קונה כלים של אנטרי פוינט.

טיול באיסלנד חלום - עשיתי אחד בחורף לפני שנתיים ומת לחזור.
תוכל לחסוך ערימות בביגוד וציוד.

הפערים בין הארץ לארה"ב בתחום הזה עצומים.

תבדוק גם את snowinn.com כשיש מבצעים אפשר למצוא שם דברים מאוד אטרקטיביים. יש עוד כל מני innים למי שמעוניין.

לא הצלחתי להבין מזה דג מופלט גם אחרי חיפוש המשפט בגוגל ? אשמח להעשרה למזה אומר ?

קיבלתי מהם 150 ש"ח החזר כמה חודשים אחרי שהמוצר הגיע.

לא יודע למה, אבל באיזור גילאיי 13-16 חשבתי שהדבר שאני צריך בחיים זה מחשב, טאבלט, טלפון, שעון חכם וכל השטויות בין לבין.
ביקשתי (וקנו עבורי) מחשבים שעלותם 6-7K, שאין להם ממש חומרה מעניינת חוץ ממסך טאצ', או 2in1 (סדרת היוגה של לנובו למשל, טרנספר של אסוס) וכו'.
הבעיה הייתה שכל פעם משהו נשבר, אז אף פעם לא הגעתי ל"סט" שלם.
בקיצור, החוויה עלתה בסביבות 50,000 ש"ח.
מעניין כמה זה היה שווה היום אם זה היה מושקע במניות לאורך התקופה.

כיום יש לי טלפון שיאומי שעולה 1.3K ומחשב נייד רגיל וסטנדרטי שעלה 3.5K (שמימנתי בעצמי), ואני מוצא אותם יותר שימושיים וטובים אפילו יותר מכל המוצרים החצי בשלים שהיו לי. במגירה עדיין מונח Moto 2 360 יתום, כי הוא יותר גימיק משימושי לדעתי, יחד עם Nexus 9 עם שבר במסך ולאגים מטורפים-"אנדרטאות" לבזבוז הישן...

נושאים דומים

Back
למעלה