• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה

identitybridge

משתמש סולידי
דירוג
38
כמה קולגות וחברים שלי משתמשים בInteractive Brokers. כולם אזרחי ישראל רגילים ואין להם אזרחות של מדינות אחרות, אינם מתכוונים לעבור לחו"ל. ביקשתי מהם עצות היכן לפתוח חשבון וכולם מייעצים לעשות כמוהם. התברר שחלקם פתחו חשבון דרך אקסלנס, חלקם ישירות ב-IB האמריקאית וחלקם בIB באנגליה. הם לא יכולים להסביר למה הם עשו את זה כמו שהם עשו, חוץ מזה שאין מס ירושה באנגליה (או משהו כזה). הם פשוט אומרים שהחברים שלהם פתחו את זה ככה והם עקבו אחריהם.
אז השאלה היא האם יש יתרונות לפתיחת חשבון ב-IB באמריקה, אנגליה או ישראל? מה ההבדל?

התברר שחלקם פתחו חשבון דרך אקסלנס
זה לא באמת חשבון בIB. זה חשבון באקסלנס לכל דבר.
פשוט אקסלנס משתמשים בIB בתור "ספק משנה" כדי לקנות מניות בחו"ל. כל ברוקר ישראלי משתמש באיזשהו ברוקר זר (כי ברוקרים ישראלים הם לא לרוב לא חברי בורסה בחו"ל). במקרה אקסלנס משתמשים בIB במקום ב<ברוקר רנדומלי אחר>. זה לא באמת משנה.
וחלקם בIB באנגליה.
אתה בטוח?
הרבה פעמים האתר מפנה לדומיין עם סיומת UK, אבל זה לא אומר שמדובר IB אנגליה.
אני לא מכיר ישראלים שפתחו חשבון בIB אנגליה (למעט חשבון סחורות שמקושר לחשבון מסחר אמריקאי). לא יודע אם זה אפשרי בכלל.
חוץ מזה שאין מס ירושה באנגליה (או משהו כזה)
זה אולי נכון ש"אין מס ירושה באנגליה", אבל למיקום של הברוקר אין שום משמעות בעניין. מה שחשוב זה הניירות שאתה קונה.
אם תקנה נייר אמריקאי ותחזיק אותו בברוקר אנגלי (או אפילו ישראלי) אתה חשוף למס ירושה אמריקאי. אם תקנה נייר אירי ותחזיק אותו בברוקר אמריקאי, אתה לא חשוף.

אני לא מכיר ישראלים שפתחו חשבון בIB אנגליה (למעט חשבון סחורות שמקושר לחשבון מסחר אמריקאי). לא יודע אם זה אפשרי בכלל.
מי שפותח דרך CapTrader מקבל חשבון דרך IB UK (מסמכי החתימה שונים ותואמים לרגולציה בריטית, אאל״ט יש גם הבדלים קלים בהרשאות בהתאם להוראות האנגלים).

מי שפותח דרך CapTrader מקבל חשבון דרך IB UK (מסמכי החתימה שונים ותואמים לרגולציה בריטית, אאל״ט יש גם הבדלים קלים בהרשאות בהתאם להוראות האנגלים).
אתה בטוח שזה עדיין נכון אחרי הברזיט?
אאל"ט מישהו שגר באירופה סיפר פה בפורום שהעבירו את כל האירופאים לגרסה אירופית של IB (אם אני זוכר נכון, באירלנד).

אתה בטוח שזה עדיין נכון אחרי הברזיט?
אני מדבר על חשבון שנפתח באמצע 2021 ואם הבנתי טוב הוא עדיין כפוף לרגולציה בריטית.
אאל"ט מישהו שגר באירופה סיפר פה בפורום שהעבירו את כל האירופאים לגרסה אירופית של IB (אם אני זוכר נכון, באירלנד).
ייתכן שזה בהתאם למדינת התושבות ואילו תושבים זרים נשארו באנגליה.

אני מדבר על חשבון שנפתח באמצע 2021 ואם הבנתי טוב הוא עדיין כפוף לרגולציה בריטית.
הגיוני שאם הוא לא תושב אירופה לא היו צריכים להזיז אותו.
מעניין אם חשבונות חדשים בcap trader עדיין נפתחים באנגליה (בכל זאת הם מתווך אירופאי).

בכל מקרה, לשאלת פות"ש, אני לא רואה שום יתרון בלפתוח חשבון בIBUK. אם כבר, אני יכול לחשוב על מספר חסרונות.

זה לא באמת חשבון בIB. זה חשבון באקסלנס לכל דבר.
פשוט אקסלנס משתמשים בIB בתור "ספק משנה" כדי לקנות מניות בחו"ל. כל ברוקר ישראלי משתמש באיזשהו ברוקר זר (כי ברוקרים ישראלים הם לא לרוב לא חברי בורסה בחו"ל). במקרה אקסלנס משתמשים בIB במקום ב<ברוקר רנדומלי אחר>. זה לא באמת משנה.

אתה בטוח?
הרבה פעמים האתר מפנה לדומיין עם סיומת UK, אבל זה לא אומר שמדובר IB אנגליה.

זה אולי נכון ש"אין מס ירושה באנגליה", אבל למיקום של הברוקר אין שום משמעות בעניין. מה שחשוב זה הניירות שאתה קונה.
אם תקנה נייר אמריקאי ותחזיק אותו בברוקר אנגלי (או אפילו ישראלי) אתה חשוף למס ירושה אמריקאי. אם תקנה נייר אירי ותחזיק אותו בברוקר אמריקאי, אתה לא חשוף.
תודה רבה על התשובה.
1. זאת אומרת שאני צריך לפתוח חשבון באקסלנס כי אין שום משמעות לעשות את זה ישירות בIB?
2. לפי מהשהם שלחו לי, חשבון נפתח בwww.interactivebrokers.co.uk. אז האם כסף ונ"ע שאנשים מחזיקים דרך אקסלנס וwww.interactivebrokers.co.uk בסופו של דבר נמצאים באותו מקום באה"ב?

1. זאת אומרת שאני צריך לפתוח חשבון באקסלנס כי אין שום משמעות לעשות את זה ישירות בIB?
השיקולים העיקריים שלך צריכים להיות נוחות ועמלות.
אם אתה פותח באקסלנס, יש לך יותר נוחות, אתה מקבל דיווח למס הכנסה וניכוי במקור באמצעותם ולא צריך להתעסק יותר מידי בזה.
אם אתה פותח ישירות ב־IB אתה מקבל עמלות הרבה יותר זולות, אבל כל ההתעסקות עם מס הכנסה היא עלייך.

אם אני פותח חשבון באינטראקטיב ישראל אז גם אני צריך להתעסק עם דיווח למס וכו' ?
זאת לא חברה ישראלית ועד כמה שידוע לי היא לא מנכה במקור ומדווחת.
כלומר אתה מקבל את הגרוע מכל העולמות, גם עמלות יקרות וגם חובה להתעסק עם מס הכנסה.

זאת אומרת שאני צריך לפתוח חשבון באקסלנס כי אין שום משמעות לעשות את זה ישירות בIB?
אתה לא צריך שום דבר, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.
פשוט חשבון ib דרך אקסלנס זה לא באמת חשבון ב IB אלא חשבון באקסלנס.
לפי מהשהם שלחו לי, חשבון נפתח בwww.interactivebrokers.co.uk.
הדומיין לא אומר כלום. משום מה ל IB יש הפניה אוטומטית לדומיין הזה אם אתה מתחבר מישראל.
אם הם לא פתחו במיוחד ב UK אז סביר שזה חשבון אמריקאי.
אז האם כסף ונ"ע שאנשים מחזיקים דרך אקסלנס וwww.interactivebrokers.co.uk בסופו של דבר נמצאים באותו מקום באה"ב?
לא. זה בדיוק מה שהסברתי לך קודם.
חשבון דרך אקסלנס הוא לא באמת חשבון ב IB אלא חשבון באקסלנס.
אם אתה פותח ישירות אז יש לך חשבון ב IB.
אם אני פותח חשבון באינטראקטיב ישראל אז גם אני צריך להתעסק עם דיווח למס וכו' ?
אינטראקטיב ישראל הם לא ברוקר. הם מתווך קפריסאי שפותח לך חשבון ב IB (ארה"ב או הונג קונג אם אני זוכר נכון), כאשר העמלות שלך פשוט יהיה קצת יותר גבוהות (בגלל התיווך) + יש חדר מסחר ותמיכה בעברית (שיושב בקפריסין) שיכול לעשות פעולות עבורך (שזה מצד אחד יתרון אבל מצד שני חיסרון - עוד מקור לבעיית אבטחה פוטנציאלית).

אתה לא צריך שום דבר, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.
פשוט חשבון ib דרך אקסלנס זה לא באמת חשבון ב IB אלא חשבון באקסלנס.

הדומיין לא אומר כלום. משום מה ל IB יש הפניה אוטומטית לדומיין הזה אם אתה מתחבר מישראל.
אם הם לא פתחו במיוחד ב UK אז סביר שזה חשבון אמריקאי.

לא. זה בדיוק מה שהסברתי לך קודם.
חשבון דרך אקסלנס הוא לא באמת חשבון ב IB אלא חשבון באקסלנס.
אם אתה פותח ישירות אז יש לך חשבון ב IB.

אינטראקטיב ישראל הם לא ברוקר. הם מתווך קפריסאי שפותח לך חשבון ב IB (ארה"ב או הונג קונג אם אני זוכר נכון), כאשר העמלות שלך פשוט יהיה קצת יותר גבוהות (בגלל התיווך) + יש חדר מסחר ותמיכה בעברית (שיושב בקפריסין) שיכול לעשות פעולות עבורך (שזה מצד אחד יתרון אבל מצד שני חיסרון - עוד מקור לבעיית אבטחה פוטנציאלית).
תודה רבה רונן. אז יש 3 אפשרוית:
1. אקסלנס. לא באמת חשבון בIB, כסף נשאר בארץ ויש תמיכה ושירות בעברית. הם עושים דיווח למס הכנסה וניכוי במקור באמצעותם ולא צריך להתעסק יותר מידי בזה (או בכלל לא צריך). אבל עמלות יותר גבוהות (לא יודע כמה).
2. אינטראקטיב ישראל. חשבון אמיתי של IB, כסף יוצא מישראל ועדיין יש תמיכה ושירות בעברית. זאת חברה מתווך אז עמלות יקרות. בגלל שזאת לא חברה ישראלית גם חובה להתעסק עם מס הכנסה.
3. חשבון בIB אמיתי. הכי זול והכי אמיתי אבל גם הכי הרבה התעסקות.

כנראה לפתוח באקסלנס זה הכי טוב למתחילים ומקסימום בהמשך אפשר לעבור לIB אמריקאי.

אם אתה סופר את אקסלנס אז יש לך הרבה יותר מ3 אפשרויות.
יש עוד המון ברוקרים, גם ישראלים וגם זרים. ויש אפילו עוד ברוקרים שעובדים עם IB כספק משנה.
זאת חברה מתווך אז עמלות יקרות.
גם העמלות יותר יקרות, וגם יש עוד גורם עם גישה מסויימת לחשבון שלך (יש חדר מסחר בעברית של המתווך שיכול לעשות עבורך פעולות בחשבון). כלומר מבחינתי יש פה עוד תוספת סיכון (מאוד קטנה).
בגלל שזאת לא חברה ישראלית גם חובה להתעסק עם מס הכנסה.
החובה להתעסק עם מס הכנסה היא לא כי המתווך הוא חברה קפריסאית אלא כי החשבון שלך הוא ב IB.
3. חשבון בIB אמיתי. הכי זול והכי אמיתי אבל גם הכי הרבה התעסקות.
מהנסיון שלי, זה הרבה פחות התעסקות מאשר לעבוד דרך המתווך.
כנראה לפתוח באקסלנס זה הכי טוב למתחילים
אם אתה רוצה ברוקר ישראלי, למה דוקא אקסלנס?
למה לא בית השקעות אחר או אפילו בנק?

ומקסימום בהמשך אפשר לעבור לIB אמריקאי.
קח בחשבון שרוב (כל?) בתי ההשקעות בארץ לא מוכנים להעביר ישירות לIB. תצטרך לעבור דרך בנק ישראלי כלשהו בדרך אם תרצה להעביר לשם את התיק.
בנוסף, קח בחשבון שבתור ישראלי אתה לא יכול לסחור ב IB בניירות ישראלים (וחלק מהבנקים גם לא מוכנים להעביר אליהם ניירות ישראלים). הבעיה היא לא רק עם ניירות שהם ממש ישראלים (מניות של חברות ישראליות שנסחרות בבורסה בארץ למשל) אלא גם עם "קרנות זרות" כמו הגרסאות השקליות של בלקרוק.
אם תקנה קרן שקלית זרה, סיכוי טוב שתצטרך להמיר אותה קודם לגרסה הזרה שלה לפני שתוכל להעביר לIB (ורוב בתי ההשקעות/בנקים בארץ לא ממש יודעים איך עושים את זה).

אם אתה סופר את אקסלנס אז יש לך הרבה יותר מ3 אפשרויות.
יש עוד המון ברוקרים, גם ישראלים וגם זרים. ויש אפילו עוד ברוקרים שעובדים עם IB כספק משנה.

גם העמלות יותר יקרות, וגם יש עוד גורם עם גישה מסויימת לחשבון שלך (יש חדר מסחר בעברית של המתווך שיכול לעשות עבורך פעולות בחשבון). כלומר מבחינתי יש פה עוד תוספת סיכון (מאוד קטנה).

החובה להתעסק עם מס הכנסה היא לא כי המתווך הוא חברה קפריסאית אלא כי החשבון שלך הוא ב IB.

מהנסיון שלי, זה הרבה פחות התעסקות מאשר לעבוד דרך המתווך.

אם אתה רוצה ברוקר ישראלי, למה דוקא אקסלנס?
למה לא בית השקעות אחר או אפילו בנק?

קח בחשבון שרוב (כל?) בתי ההשקעות בארץ לא מוכנים להעביר ישירות לIB. תצטרך לעבור דרך בנק ישראלי כלשהו בדרך אם תרצה להעביר לשם את התיק.
בנוסף, קח בחשבון שבתור ישראלי אתה לא יכול לסחור ב IB בניירות ישראלים (וחלק מהבנקים גם לא מוכנים להעביר אליהם ניירות ישראלים). הבעיה היא לא רק עם ניירות שהם ממש ישראלים (מניות של חברות ישראליות שנסחרות בבורסה בארץ למשל) אלא גם עם "קרנות זרות" כמו הגרסאות השקליות של בלקרוק.
אם תקנה קרן שקלית זרה, סיכוי טוב שתצטרך להמיר אותה קודם לגרסה הזרה שלה לפני שתוכל להעביר לIB (ורוב בתי ההשקעות/בנקים בארץ לא ממש יודעים איך עושים את זה).
תודה רונן. אני חשבתי על אקסלנס כברירת מחדל, אבל נכון שיש גם בתי השקעות אחרים. פשוט אני לא מכיר אנשים שהם לקוחות שלהם, חברים שלי באקסלנס. מעניין האם מישהו בפורום עשה השווה בין בכל האפשרויות או שהגדולים ומוכרים +- אותו דבר?

יקרות ביחס לIB, אבל לא ממש יקר ביחס לאקסלנס ושאר בתי השקעות ישראליות.
עמלת ההמרה שלהם היא די גבוהה, ממה שזכור לי.

עדיין לא הבנתי מהשרשור מה התשובה לשאלה.
באינטראקטיב ישראל, השאלה הראשונה היא חשבון ארה"ב או אירלנד.
כמה שקראתי, לא הבנתי את היתרונות והחסרונות של כל אופציה.

לי יש חשבון באינטראקטיב ישראל שפתחתי לפני כמה שנים. בזמנו הייתה להם הנחה על דמי משמרת- וזאת הסיבה שבחרתי לפתוח דרכם בסוף.
ממ אני רואה שעדיין יש להם את זה.

קיצר נראה לי תלוי בהיקף המסחר שלך- אם אתה מתכוון לעשות מספר פעולות מועט אז הישראלי נראה משתלם יותר (זה היה ההגיון שלי בזמנו בכל מקרה)

נב
ממול, באמריקאי יש ריבית של ~4.5% על מזומן בחשבון (לחשבונות עם מעל 100K$)

ננב
העמלות שם גם בהתאם למחסר/שווי חשבון

• אהבתי
Reactions: Oyi
טוב לדעת!
אז בעצם נכון להיום, אין שום יתרון חוץ מתמיכה בעברית..
כמה מסובך זה לעבור מהישראלי לאמריקאי? נראה לי שראיתי על זה דיון מתישהו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S פתיחת חשבון בInteractive Brokers צרכנות פיננסית 16
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה