• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת Here we come

@בת העמק אבל הסיכוי להתקבל למושב או קיבוץ במרכז/שרון הוא ממש נמוך. חוץ מזה, גם אם העבודה קרובה לתחנת רכבת, צריך להגיע מהמושב אל תחנת הרכבת איכשהו. אני לא מכירה הרבה אנשים שחיים מחוץ לעיר ומצליחים להישאר עם רכב אחד. רק בת״א אני רואה את זה קורה.

אני לא מכירה הרבה אנשים שחיים מחוץ לעיר ומצליחים להישאר עם רכב אחד. רק בת״א אני רואה את זה קורה.
בערים אחרות אפשר לחיות ללא רכב בכלל.

אני מניחה שאם נעבור לעיר ספר, מושב או קיבוץ נצטרך להתנייד עם שני רכבים
למה אתה מניח שבעיר "ספר" (כלומר כל עיר שאינה תל אביב?) תצטרך רכב כדי להגיע לחוגים וגנים? או שתהיה חייב לעבוד בתל אביב? או שתרצה להגיע לתל אביב ברכב? יש עבודה גם בעוד ערים, וברוב הערים בית הספר והגנים הם ליד הבית, חוגים גם יכולים להיות ליד הבית זה רק עניין של החלטה (כמו בתל אביב). ואם זו עיר עם תחנת רכבת ובכל זאת עובדים בתל אביב, יכול להיות עדיף בהרבה לנסוע לעבודה ברכבת מאשר ברכב.

אני לא מכירה הרבה אנשים שחיים מחוץ לעיר ומצליחים להישאר עם רכב אחד. רק בת״א אני רואה את זה קורה.
הכוונה מחוץ לעיר כלשהי או מחוץ לתל אביב? אני גרה בעיר שאינה תל אביב עם ילדים ומחזיקים רכב אחד. כך עוד הרבה אנשים סביבי. מי שגר בתל אביב, סביר שרואה בעיקר מה שקורה בתל אביב. זה לא אומר שאין גם דברים אחרים בעולם. יש נטיה תל אביבית להאמין שאין בלתה ושאין בעצם כלום מחוץ לה. ובכן, יש :)

@TunaGolem @מרק עוגיות אני ממש לא מתכוונת רק לת״א - אני בכלל חיפאית, ויש לי חברים בנתניה ובמקומות אחרים בישראל. רוב האנשים מחזיקים שני רכבים, כי הם לא עובדים וגרים באותה העיר. זה מאוד מאוד קשה לשני הייטקיסטים לגור ולעבוד באותה העיר (אלא אם זה ת״א). אל תשכחו שיש גם פערי שכר - בת״א אני יכולה להרוויח הרבה יותר ממה שאולי ארוויח בחברה ביקנעם או במת״מ בחיפה. יש פה הרבה מאוד שיקולים כלכליים.

ושאלה לבעלי הילדים מביניכם - איך אתם מסתדרים עם חלוקת ההורדה/אסיפה של הילדים מהמסגרות כשיש רכב אחד?
המסגרות הן מרחק הליכה מבית?

@Mendi
אפשרי להסתדר ללא רכב בכלל, עם ילדים, מחוץ לתל אביב, גם אם שני בני הזוג הייטקיסטים שעובדים בערים שונות.

בית ספר בעיר - כן. גנים פרטיים - תלוי בכם. תרשמו למסגרת קרובה לבית, יהיו קרובים לבית. ואל תבחרו לגור בשכונה שאין בה שום דבר חוץ מבנייני מגורים כי אז לא יהיו בה גם חוגים. אצלנו למשל הרבה חוגים טובים הם במתנס השכונתי שהוא מרחק הליכה מהבית.

אבל הסיכוי להתקבל למושב או קיבוץ במרכז/שרון הוא ממש נמוך.
את לא צריכה להתקבל לחברות. דיברתי על האפשרות לשכור שם ולזה לא צריך ועדת קבלה.
שאלה לבעלי הילדים מביניכם - איך אתם מסתדרים עם חלוקת ההורדה/אסיפה של הילדים מהמסגרות כשיש רכב אחד?
כשהילדים שלי היו במסגרות, גרנו בישוב קטנטן בטיזינאבי בצפון.
לביה"ס הם נסעו בהסעה ורק היו צריכים ללכת 300 מ' לתחנת האיסוף. רוב החוגים היו בבי"ס או בישוב עצמו. לחוגים מרוחקים פשוט לא רשמנו אותם.
לפעמים הם רצו לפגוש חברים מישוב אחר (לרוב הסתפקו בחברים מהישוב שלנו) ואז היו עולים על ההסעה של הישוב האחר ובערב היינו מחזירים אותם. לא היתה שום בעיה להתנהל עם רכב אחד.

ושאלה לבעלי הילדים מביניכם - איך אתם מסתדרים עם חלוקת ההורדה/אסיפה של הילדים מהמסגרות כשיש רכב אחד?
אין שום בעיה. כשאני הייתי ילד הלכתי לגן ולבית הספר וכך גם כל חבריי. זו המצאה משונה של הדור האחרון שהנסיכים צריכים הסעה עד הדלת של המסגרת החינוכית.
ברוב הערים הגנים ובתי הספר במרחק הליכה, כך שלא אמורה להיות שום בעיה.
אגב, כמי שעושה זאת כל יום מזה מספר שנים, אני יכול להעיד על יתרונות גדולים של ההליכה הרגלית -
ראשית, זמן איכות עם הילדים. אין כמו האוויר הפתוח ורבע שעה בחוץ כדי לעודד שיחה. כשהם באוטו הם מעוכים ועוברים ממבנה לרכב לדקות ספורות ושוב למבנה. לא מומלץ בעיני.
שנית, לילדים היום (בפרט הגדולים) אין מספיק זמן מחוץ לבית. רבע שעה לכל כיוון זה חצי שעה ביום באור השמש ועוד מעט כושר גופני. בעיני זו בריאות.
מבחינת מזג אוויר, לילדים החמסין לא מפריע, מה גם שביוני בשבע וחצי מזג האוויר בדרך כלל סביר. יש יומיים שלושה של גשם בשנה שמהווים בעיה, אבל בשביל זה לא צריך עוד רכב.

אין כמו האוויר הפתוח ורבע שעה בחוץ כדי לעודד שיחה.
וואו החזרה הביתה מבית ספר עם חברות ברגל זו ממש נוסטלגיה..
משירים שהמצאנו, החלפת מדבקות, משחקים מוזרים ברחבה של הבניין, ליטוף חתולים, הרפתקאות בדרכי קיצור דרך גינות פרטיות, החלפת דואר של שכנים (רק פעמיים), פיצוח צנוברים..כיף להזכר

זה טוב לנו כי יכולים להחזיק רכב אחד בלבד
למה אתם בכלל צריכים רכב אם אתם גרים במרכז תל אביב והעבודות שלכם בתל אביב?
אני במצב דומה, ואין לי רכב, ואני מסתדר מצויין.

@סתם מישהו אני עובדת מחוץ לת״א במקום אליו אין תחבורה ציבורית, והמשפחות שלנו גרות רחוק ויכולים לראות אותם רק בסופ״שים.

למה אתם בכלל צריכים רכב אם אתם גרים במרכז תל אביב והעבודות שלכם בתל אביב?
אנחנו גם החזקנו רכב בת"א, למרות העלויות הרגשנו שהתמורה בעדו הייתה שווה את זה.
זה איפשר לנו גמישות וחופש תנועה שבהתנהלות עם תחבורה ציבורית לא הייתה לנו.
סופי השבוע היה הזמן שלנו לבלות, ולבקר קרובי משפחה שגרים רחוק.
וגם במהלך השבוע השתמשנו ברכב המון. לנסוע עם החלפות באוטובוסים עם שני עוללים כשנוסעים לרופא מומחה זה לא תענוג גדול, ולא לכל המוניות יש כיסאות בטיחות.

tbh re atkv/
שאלה לבעלי הילדים מביניכם - איך אתם מסתדרים עם חלוקת ההורדה/אסיפה של הילדים מהמסגרות כשיש רכב אחד?
אחד היתרונות של לגור בשכירות הוא האפשרות לעבור לגור ליד מוסדות החינוך. זה הרבה פעמים מגיע ביחד עם שכונה שמתאימה לאופי בו אתם מעוניינים ומתאימה לילדים. אז כן, בהחלט אפשר להחזיק רכב אחד. צריך להיות חכמים בבחירת המקום. אגב זוגי קבוע נוסע מהגן עם אחד מההורים בגן לעבודה, הם עובדים באותו איזור ונוסעים יחד.
קיימת בהחלט תרבות של השכרה לטווח ארוך למשפחות (אפילו בתל אביב). פשוט צריך למצוא את בעל הבית המתאים. לא חסרים אנשים שקונים דירה לצרכי השכרה וגם להם הרבה יותר קל שיש שם דייר קבוע שמתייחס לדירה כאל הבית שלו, דואג בה ומטפל בה. אני גרה בדירה שמראש החוזה הוא לשנתיים למשל.
מקום עבודה הוא לא משהו קבוע ואפשר למצוא מקום מגורים שיתאים לכם שהוא נוח מבחינת תחבורה ציבורית וגם מבחינת תעסוקה. הורים גם הרבה פעמים בוחרים לעשות שינוי בשעות העבודה ולהתחיל בשעה מוקדמת ולצאת מוקדם (אני מגיעה בשש למשרד).

אני מניחה ש-20,000 זה מספר לא מאוד מבוסס. לא מבינה ממה מורכב הסכום, לי אישית נראה המון.

יש לך ביסוס לדברים האלה?
החוק אומר - אם המוצר הוא בחינם - אתה המוצר.
אין בעיה עם זה בדרך כלל (רוב האפליקציות מגיעות במודל של חינם+מודעות וכו')... כל עוד אתה מודע לכך.
אז מי שדואג מחברות ריגול סיניות, שיתחיל בלפחד מחברות תוכנה אמריקאיות.

האשה לא מוכנה להתרחק מרחק של 300 מטר מההורים שלה בקו אוירי.
בשנה האחרונה
בבוקר-
אני יוצא ב-7:00 לערך (קטנוע), ההורים שלה לוקחים ילד אחד לגן או היא בדרך לעבודה, אחד לבית הספר (הצד השני של הכביש, למעשה בדרך חזרה לביתם) ואחד אליהם הביתה.
אחר הצהריים - אני מגיע עד השעה 15:40 והולך לאסוף 2 ילדים מהגן/צהרון בית ספר, ברגל.

בשנה הקרובה - בית ספר וגן עיריה - צד השני של הכביש (רק לחצות מעבר חציה) וילד אחד לגן הפרטי (200 מטר משם).
אני שוב, חוזר עד 15:40 והולך להביא את כולם ברגל.

בית ספר בעיר - כן. גנים פרטיים - תלוי בכם. תרשמו למסגרת קרובה לבית, יהיו קרובים לבית. ואל תבחרו לגור בשכונה שאין בה שום דבר חוץ מבנייני מגורים כי אז לא יהיו בה גם חוגים. אצלנו למשל הרבה חוגים טובים הם במתנס השכונתי שהוא מרחק הליכה מהבית.
אתם יודעים איפה אני גר. יש בית ספר בשכונה ומליון גני ילדים. אנחנו פלצנים אז בסוף החלטנו על מסגרות חינוך רחוקות (ואיכותיות!). אז יושבים באוטו כל בוקר. אבל אם רוצים, אפשר ללכת ברגל לגן בשכונה. אם היינו חושבים על הכל מראש היינו גם מוצאים עבודה קרובה. אבל אי אפשר הכל.
בכל מקרה, בעיר כמו חיפה אפשר לחיות כמשפחה עם רכב אחד, ולמיטיבי לכת, גם בלי רכב בכלל. אפילו יש אוטובוסים בשבת!

לי נשמע ש11k זה סביר לזוג שגר במרכז, כלומר שאם תרצו להעלות את שיעור החיסכון, תצטרכו לקצץ קצת מכל סעיף (נגיד אם הייתם מוציאים 20k היה כנראה סעיף מופרך).

דיור (שכירות, ארנונה וחשבונות) - 4600
אם תגידו איפה אתם גרים וואיפה אתם מוכנים לגור, אנשי הפורום ישמחו להגיד לכם אם אתם משלמים מחיר מופקע או לא.
מצרכי מזון והגיינה - 1100 בחודש
האמת שזה לא כל כך הרבה לזוג שלא אוכל בחוץ. כמה אחוז בערך אתם אוכלים בחוץ?
ביטוחים רפואיים - 300
אני לא בקיא בתחום, אבל זה נשמע לי ממש ממש הרבה, אם תכתבו באילו ביטוחים אתם מעוניינים (משלים\סיעודי וכו') אנשי הפורום יוכלו לתת עיצות מועילות.
רכב כולל ביטוחים - 1000
לא מבין בזה, אם תפרטו את סעיפי ההוצאה (מה לתיקונים, איזה ביטוח), אולי אנשי הפורום יוכלו להמליץ על ביטוח זול יותר.
מתביישת לכתוב אבל אוכל בחוץ - איכשהו הגענו ל-1000. הבחור לא מקבל אוכל בעבודה
אל תתביישי, לטעמי את אפילו יכולה להתגאות, זה לא קל לפתוח קלפים בפורום. את זה אפשר להוריד משמעותית, אצלי למשל זה עומד על פחות ממאה שקלים בחודש (וזה יותר בקטע של בילוי עם חברים, ולא מזון). זה גם ייטיב עם הבריאות שלכם (אפילו במקומות בריאים בחוץ יהיה יותר מלח, שמן וסוכר ממה שאתם שמים בבית). וגם עם הזמן לטעמי, ארוחת צהריים בחוץ יכולה להיות קצת בזבוז זמן.

לדעתי שווה לכם להסתכל על הרשימה, לראות מה אפשר לקצץ, ולעשות את החישוב. נניח האם אתם מעדיפים להתחיל לבשל ולפרוש X שנים מוקדם יותר או לא (לא אומר שיש פה תשובה נכונה).

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121

נושאים דומים

Back
למעלה