• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פגישה בקואנטום

עמוסס

משתמש בכיר
דירוג
941
היי

אתמול הייתי במפגש משקיעים בקואנטום. הם מצידם השקיעו באירוח ובהרצאות. המטרה היא כמובן גיוס משקיעים לניהול תיקים שלהם.

הם דיברו שם על "הספר הקטן שמכה את הבורסה" (זה השם), שבגדול מדבר על להשקיע בחברות זולות שמרוויחות הרבה וכמובן התשואה בהתאם. כשעלתה השאלה המתבקשת "למה לא כולם עושים את זה", התשובה הייתה שב 2008 הם (לא ברור מי זה הם בדיוק) ירדו ב 61% אבל הSP500 (או DOW) ירד ב 56% כך שזה לא כזה הבדל משמעותי. אז מה הקאטש?
בזולות הכוונה ל PE נמוך, מה הכוונה למרוויחות הכי הרבה?

הם נתנו דוגמה שם למכירת אופציה (התחייבות לקנות מניה במחיר מסויים בתאריך מסויים):
מניה עולה 63$. אתה מוכר ב 7$ התחייבות לכך שבעוד שנה וחצי תקנה ב 60$.
אם המניה מתרסקת, אתה ב"פור" של 12% מול מישהו שקנה את המניה בפועל, כלומר היא צריכה לרדת ביותר מ 12% כדי שתתחיל להפסיד. אם היא עולה, אתה "מפסיד" רק אם היא עלתה ביותר מ 12% (תכלס, לא הפסד אמיתי).
מה הקאטש? נשמע כמו too good to be true, במיוחד בשוק מדשדש.

דיברו שם על המשקיע הנבון, שהוא ספר של 700 עמודים, באמת יש צורך לקרא 700 עמודים או שיש אמ;לק לספר?

תודה

באמת יש צורך לקרא 700 עמודים
ניסיתי והתייאשתי באמצע. זה באמת ספר ארוך ומייגע.
אבל הדבר הכי מרכזי בעיני לקחת מהספר זה הרעיון הבסיסי של מר. שוק:
Graham’s Mr. Market is a fellow who turns up every day at the stock holder’s door offering to buy or sell his shares at a different price. Often, the price quoted by Mr. Market seems plausible, but often it is ridiculous. The investor is free to either agree with his quoted price and trade with him, or to ignore him completely. Mr. Market doesn’t mind this, and will be back the following day to quote another price.
ציטוט מלא מהספר אפשר למצוא כאן:
https://cabotwealth.com/daily/value-investing/benjamin-grahams-mr-market/
הספר הקטן שמכה את הבורסה
יש דיונים על זה בפורום, רצוי להמשיך אותם שם:
http://www.hasolidit.com/kehila/search/388071/?q=the+little+book&o=date

הנה התשובה (הדגשה שלי):
הם נתנו דוגמה לאסטרטגיה שהם משתמשים בה. מעבר ל"יש להם אינטרס" שזה אד הומינם, אני אשמח לדעת שיש גם הסבר אחר למה אני מפספס
תודה

יש דיונים על זה בפורום, רצוי להמשיך אותם שם:
תודה, יש דיון ספציפי רלוונטי? כי יש הרבה תוצאות ולהמשיך בכל אחד מהם יהיה כמו לדבר על זה פה

אם אתה לא מבין את המושג אופציה - אל תתחיל.
לדוגמה שנתת - המניה כיום היא 63$, מכרת התחייבות ב-7$ שתקנה אותה ב-60$ בעוד שנה וחצי.
כלומר...
כרגע קיבלת 700$ (אופציה היא על 100 יחידות) והתחייבת שאם ב-שנה וחצי הקרובות המניה תגיע ל-59.99$ ומטה אתה תרכוש מהאדם שמכרת לו את האופציה 100 מניות...
בקיצור - אתה מתחייב שבשנה וחצי הקרובות יהיה לך בכל רגע נתון 6,000$ נזיל לרכוש את אותן 100 מניות.
אתה כמובן יכול להתחיל לגדר את ההפסד המדובר (לרכוש ב-3$ התחייבות לרכוש ממך את ה-100 מניות ב-55$, לדוגמה)...
אבל שוב, אם אתה לא יודע מה זה אופציה ואיך /מה עושים עם זה - שכח מזה.

כמובן אם אתה מעוניין בכל זאת ללמוד, אתר נחמד - http://optionsatoz.com/Home_Page.html

מתי למכור את ההתחייבות שלך (לסגור)?

נ.ב.
מה העלות ניהול שלהם?

הספר הקטן שמכה את הבורסה
מדובר בספר של יואל גרינבלט על נוסחת הקסם שלו. הנוסחה נידונה בהרחבה בפורום, והיא עודנה נידונת בהרחבה בפורומים ובבלוגים של משקיעי ערך. אני מציע שתדבר עם משקיעי ערך אחרים שיסבירו על יתרונותיה וחסרותיה ביחס לשיטות אחרות.

הם נתנו דוגמה שם למכירת אופציה
מכירת אופציות היא עסק משתלם כל עוד הפרמיה נסחרות בפרמיה. מצב זה משתנה בתנאי שוק שונים. בפרט, ב2008, מדד מכירת האופציות של CBOE הכה את השוק שוק על ירך. אף אחד לא מבטיח שהחגיגה תמשך.

נערך לאחרונה ב:
הם נתנו דוגמא למקרה שבו האסטרטגיה שלהם עובדת
הם נתנו דוגמה לשוק מדשדש, משהו שהם מאמינים שהולך לקרות בשוק בזמן הקרוב. האמונה שלהם לא רלוונטית לשאלה שלי אלא לעיקרון של השיטה.

אתה מתחייב שבשנה וחצי הקרובות יהיה לך בכל רגע נתון 6,000$ נזיל לרכוש את אותן 100 מניות.
למה בכל רגע נתון אם ההתחייבות היא לעוד שנה וחצי? אם הייתי קונה את המניה, הייתי "מאבד" 6300$ כך שגם מהבחינה הזו מדובר בסכום נמוך יותר
אני לא יודע אם השוק ירד או יעלה כך ש
אם הוא יעלה, אני "חוסם" את הרווח שלי ל 12% (אין לי בעיה, אני מוכן לחתום על 12% תשואה שנתית עד סוף החיים שלי)
אם הוא ירד, אני אתחיל להפסיד רק אחרי ירידה של 12% (כלומר מתחת ל 53$ במקרה הזה), כלומר אני אפסיד פחות מאשר אם הייתי קונה את המניה והמניה הייתה יורדת. מה אני מפספס?

מה העלות ניהול שלהם?
אני מתאר לעצמי שזה כבר עולה בפגישה האישית כי זה תלוי בסכום ובמשא ומתן

הנוסחה נידונה בהרחבה בפורום
יש דיון פה שמדבר על הנוסחה הזו? יש לה שם שאוכל אולי לחפש אותה בפורום?

הם נתנו דוגמא למקרה שבו האסטרטגיה שלהם עובדת
לא מדוייק.
הם הציגו את המחקר של CBOE שבדק מה קורא למשקיע שמוכר אופיית פוט בכסף שפוקעת בתוך חודש (שהניבה תשואה מצטברת של 149% במהלך 30 שנה במקום תשואה מצטברת של 139% שהניב מדד ה-SP500 עם השקעה מחדש של דיבידנדים ללא מס) ומזה הם טענו שכדאי למכור אופציות פוט שפוקעות שנה וחצי אחר כך.

@עמוסס כמו שציינתי, אם אתה לא מבין אופציות, אל תיגע. האופציה היא בתוקף לשנה וחצי. בדרך כלל, יתנו דוגמה של שילמת 10% מערך הבית עם אופציה לשלם את יתר ה-90% בשנתיים הקרובות. אף אחד לא אמר שרק בעוד שנתיים אתה יכול לשלם את היתר... המדד ירד, יש לך מט"ח והוא עלה... שלם וסגור פוזיציה.

כמו שציינתי, אם אתה לא מבין אופציות, אל תיגע
אני כמובן מסכים עם הגישה הזו ואני מכיר אופציות אבל בארץ. אני יודע שאני יכול להפסיד את המכנסיים ולכן לא נגעתי בהם בארץ.
הם הציגו את זה בצורה שונה ולכן או שאני פיספסתי משהו או שהם לא הציגו את ה"חסרונות".

אמרו משהו לרעה על אופציות?
הסבירו שאם תנסו את השיטה שלהם בלי להכיר את כל הטריקים/שטיקים - אפשר לאבד את המכנסיים?

הם לא דיברו על אופציות כאופציות אלא על אחת השיטות בהן הם נוקטים. הכלי בו הם משתמשים למימוש השיטה הוא אופציות.
מכיוון שכך הם דיברו על היתרונות של השיטה שלהם ולא על מהות האופציות וכדומה.

לגבי השיטה הם אמרו שהחיסרון הוא כאשר השוק קופץ למעלה, כי אתה חוסם את הרווח שלך.
מכיוון שהם מאמינים שהשוק ידשדש, השיטה הזו מושלמת (בהנחה שהוא אכן ידשדש).
אני הולך צעד קדימה ואומר שגם אם השוק נופל אני עדיין במצב טוב יותר לעומת המצב ה"רגיל" של קניית מניה.

הם הציגו את זה בצורה שונה ולכן או שאני פיספסתי משהו או שהם לא הציגו את ה"חסרונות".
החיסרון באסטרטגיה שלהם היא שזה "לאסוף בכפיות ולשפוך בדליים" עוד מידע פה על האסטרטגיה הזו פה או משהו דומה
http://supertrade.co.il/index.php/strat.html#4
לפי דבריך הם מדברים על לכתוב אופציית PUT עירומה מחוץ לכסף לטווח ארוך, אז 1 אתה תצטרף בטחונות לזה + תוספת בטחונות אם השוק הולך נגדך ו2 תוכל להפסיד הרבה כסף אם הוא ממשיך ללכת נגדך.
לאחרונה כתבתי כמה אופציות פוט לחצי שנה על O על מחיר מימוש של 45, גרפתי פרמייה נאה ושווי האופציה הולך ומתאפס.
הסבירו שאם תנסו את השיטה שלהם בלי להכיר את כל הטריקים/שטיקים - אפשר לאבד את המכנסיים?
אני חושב שהם יותר מכוונים לזה שהם ינהלו תיק בעזרת אופציות.

"לאסוף בכפיות ולשפוך בדליים"
מה הכוונה בזה?

לפי דבריך הם מדברים על לכתוב אופציית PUT עירומה מחוץ לכסף לטווח ארוך
המניה שווה 63, ה PUT הוא על 60 (לטווח של שנה וחצי) והעלות שהייתה אז היא 7.25$ כלומר לא כזה מחוץ לכסף

אתה תצטרף בטחונות לזה
שאלה כללית: אם אני מתחייב לעוד שנה וחצי, למה אני צריך ביטחונות עכשיו?

להפסיד הרבה כסף אם הוא ממשיך ללכת נגדך.
פה בדיוק הנקודה שאני כנראה מפספס:
אם הוא עולה מעבר ל 12% אני מפסיד רווח נוסף (אין לי בעיה עם זה)
אם הוא יורד מעבר ל 12%, רק אז אני מתחיל להפסיד, לעומת קניית המניה שבה הייתי מפסיד מה 0.1% הראשון למטה

נושאים דומים

Back
למעלה